Önkormányzati lakás "eladása"


Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.06. 21:32

Tudtommal Önmormányzatok ha eladják kedvezményesen a lakást, akkor utána 5 évig nem lehet tovább eladni.

MajorDomus # 2016.09.06. 19:01

Egyszerű.
Bízz meg egy ügyvédet!

vkrisztina2 # 2016.09.06. 14:02

Kedves Fórumolvasók!
Egy éppen most megvásárolhatóvá vált önkormányzati lakással kapcsolatos a kérdésem, amiben tanácsot szeretnék kérni. A lakást a benne lakó bérlő nem tudja megvásárolni, anyagi okok miatt. Éppen ezért olyan valakit keres, aki kifizetné helyette az önkormányzatnak fizetendő vételárat, majd ő azonnal tovább eladná az illetőnek a lakást, a különbözettel pedig elköltözne egy kisebb ingatlanba.
Konkrétan, ha kifizetem az önkormányzat felé az összeget, a lakás tulajdonjoga csak akkor kerül a mostani bérlő nevére és csak ezután van joga azt adásvételi szerződéssel eladni. Elméletileg azonban lehetséges, hogy utána nem írja alá nekem az adásvételi szerződést, az előszerződéssel meg nem sokra megyek, ha esetleg már másnap eladja egy harmadik személynek, és nincs semmi a nevén. Kérdésem, hogy lehetséges-e azt bebiztosítani, hogy ha kifizetem a bérlő helyett az önkormányzati eladási árat, a lakás utána végleges adásvételi szerződéssel az én tulajdonomba kerüljön? Nagyon hálás lennék a válaszokért. Köszönöm.

momo1 # 2016.02.11. 06:27
momo1 # 2016.02.10. 05:10

Köszi az értelmes hzzászólásod, bár a kérdés nem erre vonatkozott.

MajorDomus # 2016.02.09. 22:59

Mondjuk 40 év alatt már összekaparhattál volna egy lakásra valót!

momo1 # 2016.02.09. 17:32

Ha most elfogadom az új összeget,és netán a következő 2 évben is, akkor eléri a lakbér a környék albérleti díjját.

tehát ha kiraknak nem ér majd veszteség hiszen anyiért találok hasonló lakást,így nem kapok lelépési díjjat.
Azt gondolom ez lehet a cél.

momo1 # 2016.02.09. 17:28

A szerződés határozatlan időre szól, nincs benne külön rendelkezés a felmondásról, csak ha valaki nem fizet, vagy az együttélés szabályait sérti,rendeltetés szabájait nem tartja be stb. de erről itt nincs szó.

Jó ideje az a hír hogy olyan mértékben akarják emelni a lakbért hogy inább albérletbe menjen az ember.
Itt még nem tartunk, de a mostani 30% egyértelműen erre utal. És írták is hogy számítsunk rá hogy meg szeretnék majd szűntetni.

Tavaly nem volt emelés, nem tudom mi a gyakorlat a hasonlóan lepusztult BP.-I bérlakásoknál milyen mértékű emelés tart a bíróság elfogadhatónak.

ObudaFan # 2016.02.09. 17:12

Az emeles indokolt mertekerol majd a birosag dont. A szerzodesben mi van a felmondasrol?

momo1 # 2016.02.09. 15:27
momo1 # 2016.02.09. 14:17

Mièrt nem válaszol senki ?

momo1 # 2016.02.09. 12:20
momo1 # 2016.02.09. 11:30

T. ügyvédek
A következőben szeretném kikérni segítségüket,lakhatás ügyében.

Nem önkormányzati, hanem valamikor állami tulajdonba lévő lakásban bérlőként lakom 40-éve.
Azóta átvette már többször KFT, tudtommal most a Nemzeti vagyonkezelő tulajdonába van.

Az lakásbérleti szerződést még az eredeti,és nem tartalmaz semmit a megszűntetéssel kapcsolatban.

Edddig minden évben értesítettek a lakbér emelésről, és tájékoztattak ha nem értek vele egyet akkor peres úton fogják érvényesíteni.

Most kaptam egy értesítést, hogy az idelyi évben több lakóval is meg fogják szűntetni a szerződést.De ennek rélszleteire nem térnek ki.
És tájékoztattak a szokatlanul magas közel 30% os lakbéremelésről.

Kérdésem hogy ha a szerződésben erre nem térnek ki, van -e lehetőség cserelakás nélkül felmondani a szerződést, vagy hasonlóan az önkormányzati lakás jogokhoz valamiféle lakást vagy lelépést kell fizetniük.

Illetve mit tehetek az indokolatlanul magas lakbéremelés ellen, hiszen ahogyan megírták valószínűleg az a célja hogy ha esetleg nem tudom fizetni, szerződést A nemfizetés miatt meg lehessen szűntetni.

Eddig álltalában az inflációval emelkedett a lakbér, most a 30% szerintem teljessen jogtalan, bár még így is az albérleti díjjak alatt van.

Valószínűleg bírósági ügy lesz belőle, hiszen többen is kaptak ilyen levelet, és senki nem tud hová költözni.
Ha valaki vállal ilyen jellegű ügyet kérem válaszoljon.

MajorDomus # 2015.12.15. 18:40

Senki sem adhat több jogot másnak mint amivel maga is rendelkezik(nemo plus juris)

A más tulajdonával nem rendelkezhetsz!

Csak a tulajdonos engedélyével adhatod át a lakás bérleti jogot.

ObudaFan # 2015.12.14. 17:05

A bejelenteshez es a cserehez is foszabaly szerint kell a tulajdonos hozzajarulasa. Onmagaban a bejelentestol nem lesz eloberleti joga.

Gyuszika76 # 2015.12.13. 04:43

Üdv. Mindenkinek! A kérdésem ez lenne elsősorban:Azt már megtudtam ,(és remélem,hogy nem informált félre az ügyvéd ismerősöm.)hogy a testvérem átadhatja az Önkormányzati lakása, (amiben állandó lakó vagyok én is) bérleti jogát nekem,közjegyző előtt tett nyilatkozattal stb.De ha ez a bérlet jog átszáll rám,és bejelentek valakit,befogadó nyilatkozattal stb.,de úgy döntök utána ,hogy átadnám a bérleti jogot vagy,leadnám a lakást,akkor előjoga van e az állandó lakónak,a bérleti jogra? Erről szeretnék tájékoztatást kapni önöktől,tőletek a válaszokat előre is köszönöm.

MajorDomus # 2015.10.22. 19:53

Mert a kettő nem ugyanaz.

Tulajdonrol van szó, csak gondolom nem sűrűn jár ide, és ezért írt ebbe a topicba.

Lyonee # 2015.10.22. 15:19
  1. Miért kéne kikötni, ha egyszer holtig tartó?
  2. A kérdező eltévedt? Mert, ha nem és önkormányzati lakásról van szó, azt nem adhatja el. Ez a topic erről szól.
MajorDomus # 2015.10.21. 21:43

Akkor eladod, holtig tartó haszonélvezeti joggal terhelte, kikötve, ami egyébként ebből következik hogy a vevő csak halálod után veheti birtokba az ingatlant.

Vérmes reményeid ne legyenek, a fiatal korod miatt 40 %-ot kapsz érte.

Immaculata # 2015.10.21. 17:25

Mely helységben laksz?

sennen50 # 2015.10.21. 17:06

65 éves vagyok és szeretném lakottan eladni a kb. 7 milliót érő panel lakásomat. Vesznek még lakott lakásokat ? És kb. mennyiért lehet eladni - ha egyáltalán lehet -?Nincs örökösöm és szeretnék megszabadulni a tulajdontól, de visszabérelni sem akarom, mert nem akarok bérleti díjat vállalni. Különben is biztosra akarok menni, hogy életem végéig a lakásban élhessek és ne tudjon kirakni senki.

sennen50 # 2015.10.21. 17:06

65 éves vagyok és szeretném lakottan eladni a kb. 7 milliót érő panel lakásomat. Vesznek még lakott lakásokat ? És kb. mennyiért lehet eladni - ha egyáltalán lehet -?Nincs örökösöm és szeretnék megszabadulni a tulajdontól, de visszabérelni sem akarom, mert nem akarok bérleti díjat vállalni. Különben is biztosra akarok menni, hogy életem végéig a lakásban élhessek és ne tudjon kirakni senki.

MajorDomus # 2015.09.02. 21:34

Szerintem igen.
Használt lakásra is igenybevehető

Luzso197 # 2015.09.02. 18:15

Üdvözlök mindenkit.
Egy fura kérdésem lenne, a mostani önkormányzati bérlakás megvásárlására lenne lehetőségünk, ilyen esetben igényelhető a CSOK?
Nem bank hanem közvetlen az Önkormányzat nyújtja a “hitelt”.
Sehol nem találtam konkrét választ, hátha valaki tud segíteni.

MajorDomus # 2015.07.29. 20:46

Igyekezzen sokaig élni.
Bár én önkormányzati lakásnál meg nem találkoztam ilyennel. Szerinte összetéveszti a határozatlan időre kötött bérleti szerződéssel.