kettős állampolgár ingatlanvásárlása


Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.24. 18:51
  1. Nem készíttetik, hanem közokiratba foglaltatják. Ha az a kérdés, akkor alkalmas a földhivatali bejegyzésre.
  2. Igen. 4%.
  3. Olvasgass.
  4. Persze. De a külföldön adott meghatalmazásra speciális követelmények vonatkoznak.
SaireyVMK # 2018.03.24. 18:46
  • 1.(Szerintem) Nem. Adásvételi csak ügyvédi közbenjárással végezhető el. E-nélkül szerintem nem hivatalos,de könnyen megeshet hogy tévedek.
  • 2.Igen. A szerzett rész értékének/vagy árának/ 4%-a. Az illetékhatóság szabja ki és az illetékhatóság dönthet úgy is,hogy az illeték alapját a saját nyilvántartása szerinti érték alapján veszi figyelembe(amennyiben például áron alul vásárolják meg az ingatlant)
  • 3.SZJA bevallás és fizetési kötelezettség ingatlan ELADÁS után van. A szerzés jogcíme, a szerzés időpontja és hasonlók befolyásolják,hogy egyáltalán kell-e fizetni és mennyit.
  • 4. (Szerintem) Igen.
agi40 # 2018.03.24. 17:56

Tisztelt Szakértők!

Amerikában élő,kettős állampolgár /magyar és amerikai/ ingatlant szeretne vásárolni,pontosabban meg szeretné vásárolni az ingatlan további 3 tulajdonos társa tulajdoni részét.

Kérdéseim:

l./ Közjegyzővel készítetthetik-e az adás-vételi szerződést?

2./ A vételt követően, a vevőnek kell-e fizetnie visszterhes vagyonátruházási illetéket és ha igen,ennek mi a mértéke ?

3./ Személyi jövedelemadó szempontjából a vevőnek /mint tulajdonszerzőnek/ és az eladóknak / mint bevételt szerzőknek/ milyen kötelezettségei vannak ?

4./ A vevő az ügylet lebonyolítása miatt hazajönni nem tud,meghatalmazással /szülő részére / lebonyolíthatja-e azt ?

Elnézést a sok kérdésért!
Megköszönöm,ha válaszolnak.