Igazságügyi ingatlanszakértő szakvéleménye


SolnesM # 2020.11.09. 03:19

Bértolnokok lennénk ?
Nem tudom !

A 46 nickem egyikére se érkezett ajánlat, hogy fizetne is valaki.

Nagy anyám, Apám pereskedett ezekből tanulva én eddig soha sem.

Hopp most jut eszembe eccer valóban pereskedtem.
Az egyik munkaadómat pereltem be mivel elbocsátott.
Akkoriban ingyenes volt még a munkaügyi per gondoltam bosszantására csak indítok ellene egy pert.
Befogadták, lett is egy tárgyalás, elvesztettem, mázlimra a
munkaadó ügyvédje is nagyvonalú volt, eltekintett a perköltségeitől.
Mint írtam mázlim volt, mert arra ugyan gondoltam, hogy a per ingyenes na de a beperelt ügyvédre fordított díját csak kell állni valakinek.
Elvileg fellebeztehettem volna , de nem tettem. Leesett a tantusz, hogy nem babra megy a játék.
Mi volt a tényállás ?
Na majd később.

SolnesM # 2020.11.09. 03:07

Színház az egész világ, mondá valaki, mán nem tudom ki.

borzoo # 2020.11.07. 19:21

Bocsánat, azt hiszem eltévesztettem a házszámot. Bértolnokok fórumjára tévedtem, ahol egyszerűen valódi tudás nélkül folyik az eszmecsere. Én tényleg laikus, gondoltam arra, hogy, valakinek volt hasonló tapasztalata és kedves, segítőkész és megosztja.Nem az eszét játssza.További jó szórakozást nektek.

Zoltanuss # 2020.11.07. 04:58

Amúgy kapott választ a bo... Csak az valahogy kevés volt a számára. 10 éve felújított egy közös tulajdont. Ez ok. De valahogy arról nem szól a mese, hogy talán benne is lakott és annak is van értéke.

Józsi te milyen jól látod :
Amúgy nem mindegy? Ha mai értéket vennének, te támadnád meg, ha a régit, akkor meg a másik fél. Aztán majd a bíró dönt valahogy. (Lehetőleg lassan, hogy jó sok perköltségetek legyen, ha már ennyi eszetek van megegyezés helyett pereskedni. De hát az ügyvédeknek is meg kell élni valamiből.)

Zoltanuss # 2020.11.07. 04:49

Írja borz... topiktárs, hogy :

Én tanácsot, segítséget kértem, ha valaki nem kompetens egy témában, vagy nem tud felelősen hozzá szólni az ne tegye, ne itt élje ki hajlamait, ráadásul enyhén fogalmazok most, bunkó módon ne tegye. A név kötelez?
Ez egy fórum és nem ingyenes jogi tanácsadás.

borzoo # 2020.11.06. 09:54

Nos, hiába történt tanúk előtt a szóbeli megállapodás, ha nem írtuk le papírra és nem írtuk alá, ingatlan esetében más ügyekkel szemben nincs szóbeli megállapodásnak jog következménye.Én megállapodtam volna peren kívül, a másik fél viszont nem. Ennyi.
Én tanácsot, segítséget kértem, ha valaki nem kompetens egy témában, vagy nem tud felelősen hozzá szólni az ne tegye, ne itt élje ki hajlamait, ráadásul enyhén fogalmazok most, bunkó módon ne tegye. A név kötelez?

drbjozsef # 2020.11.06. 09:13

Sajnos, csak szóbeli megállapodás történt, bár tanúk előtt, hogy a gyermekem tulajdonába megy át az ingatlan és nem követel, de ingatlan esetében nincs szóbeli megállapodás

Ez mi? Megállapodás történt de nem történt?

Egyébként szerintem a felújításkori értéken számolják el, legfeljebb a Ptk. szerinti kamatokkal növelve (ami közel zérus lesz). Az ingatlan értéknövekedése önmagában nem számít. Vagy nem úgy.

Amúgy nem mindegy? Ha mai értéket vennének, te támadnád meg, ha a régit, akkor meg a másik fél. Aztán majd a bíró dönt valahogy. (Lehetőleg lassan, hogy jó sok perköltségetek legyen, ha már ennyi eszetek van megegyezés helyett pereskedni. De hát az ügyvédeknek is meg kell élni valamiből.)

borzoo # 2020.11.05. 22:24

Tisztelt József,

Ő nyilatkozott a keresetben elismerve a felújítás mértékét.Az ingatlan szerzésében csak az általa felvett kölcsön fizetésének 50 %- át jelölte meg az ő 50 % tulajdonszerzésének jogaként. Az ingatlan kezdő részlete, foglaló, előleg és a felújítás az én oldalam és a hitel 50%-ának fizetése is, sőt az általa fizetendő illeték is az én kontómra ment. Sajnos, csak szóbeli megállapodás történt, bár tanúk előtt, hogy a gyermekem tulajdonába megy át az ingatlan és nem követel, de ingatlan esetében nincs szóbeli megállapodás.Itt az a kérdés egy szakértő, mit szakért hiszen az a kérdés, hogy az akkori felújítás villamos hálózattól az utolsó szögig a beköltözésig mennyit emelt az akkori értéken.

drbjozsef # 2020.11.05. 06:38

borzoo,

Sehogy.

Két okból sem.

Egyrészt, mert feltehetőleg arra kérik fel, hogy állapítsa meg az ingatlan forgalmi értékét. Ez lesz az alap MOST a közös tulajdon megszüntetési perben.

Másrészt, mert a Ptk. 5:75.§ szerint a közös tulajdont terhelő kiadások a tulajdoni hányadok alapján terhelik a tulajdonosokat. Tíz éve közösen döntöttetek a felújításról? Beleegyezett, vagy kifejezetten visszautasította? A tíz év alatt hányszor, és milyen módon szólítottad fel a rá eső költségek fizetésére.

Igen jó esélyed van rá, hogy ez a követelésed régen elévült. Persze, megpróbálhatod bevasalni rajta perben is, ha elég hülye hozzá, hogy ne hivatkozzon elévülésre.

borzoo # 2020.11.04. 18:33

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

Az után érdeklődnék, hogy egy igazságügyi ingatlan szakértő mi alapján dönt. Van egy ingatlan ami vétele után felújításra került az egyik fél által.10 év után egy az ingatlant érintő közös tulajdon megszüntetése irányú perben a szakértő, hogy számolja el a felújítás mértékét, persze közben az ingatlan ára is emelkedett. Az akkori ingatlanra eső felújítási költség 66 ezer/nm. Egyenes arányban az ingatlan érték növekedésével? Vagy felújításkori értéken vagy? Köszönöm válaszukat.

MajorDomus # 2019.05.14. 18:59

Itt balra találsz eleget.

beteg62 # 2019.05.14. 07:28

Üdvözlök mindenkit a fórumon !
Közigazgatási-Ingatlanos perekben , ügyekben jártas jó ügyvédet keresünk , Budapest - Vecsés - Üllő - Monor térségben . Megköszönném ha tudtok ilyet ajánlani !

MajorDomus # 2019.05.13. 18:53

Egy ,,szakértés,, százernél kezdődik.

drbjozsef # 2019.05.13. 03:51

Lehet.

MajorDomus # 2019.05.12. 18:59

Lehet nem örülnél neki ha a te ,,birtokodat,, árverezné el tévedésből!

kovacsha # 2019.05.09. 09:34

Mindenkinek nagyon köszönöm, így már képben vagyok. Minden tartozás ki lett fizetve, a vh lezáró dokumentumra várunk.

drbjozsef # 2019.05.09. 05:33

MD
az hogy kinek a "birtokában" van, az önmagában indifferens.

MajorDomus # 2019.05.08. 20:02

Nem beszélve arról,hogy a feladat időközben meg is szünt,
mivel az ingatlan már nem az adós birtokában van.

Grave7 # 2019.05.08. 16:42

@kovacsha: Az összes tartozásodat is kifizetted? Ha igen, akkor valóban nem szükséges már a szakértői értékbecslés.

Ez esetben írd meg a bíróságnak, hogy a tartozásokat kifizetted (legjobb, ha Vüsz. 33. § a) vagy b) pont szerinti befejezésről szóló vérgehajtói jegyzőkönyv(ek)et/díjjegyzék(ek)et másolatban mellékeled), ezért visszavonod a becsértékkel szemben előterjesztett kifogást, nem kéred szakértő kirendelését.

Ez nem jogi tanács, semmi felelősséget nem vállalok, ha esetleg nem fizetted ki az összes tartozásod és ezért a fenti beadvány megírása után az alacsony becsérték alapján mégis árverés lesz kitűzve.

kovacsha # 2019.05.08. 16:02

Jelenleg még csak a szakértői díj különbözetének letétbe helyezését kérik.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.08. 11:27

Az attól függ, hogy a szakértő végzett-e már érdemi munkát.

kovacsha # 2019.05.08. 10:20

Tisztelt Fórumozók!

Felmondott jelzáloghitelem miatt végrehajtás van ellenem. A vh az ingatlan értékbecslésben véleményem szerint túl alacsony árat állapított meg, mely ellen kifogással éltem a Bíróság felé. A Bíróság által kirendelt ingatlanszakértő azonban már nem szükséges, mivel a lakást közben értékesítettem. Mi ilyenkor a teendőm a bíróság felé letétként ki kell fizetnem a szakértői díjat?
Köszönöm megtisztelő válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.15. 18:37

Se. Viszont a magánszakértő véleménye aszerint nem bizonyíték, hanem csak a fél saját nyilatkozata; újabb igazságügyi szakértő kirendelése pedig csak kivételesen lehetséges, ha a rendelkezésre álló szakvélemény ellentmondásait semmiképpen nem lehet feloldani, hiányosságait semmiképpen nem lehet megszüntetni.

Amonre # 2018.08.15. 18:15

2012-ben indult, ez most jó? vagy rossz?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.15. 17:52

Ez az ügy még alighanem a régi Pp. szerint folyik.