Kerítéskérdés


drbjozsef # 2018.09.16. 11:42

Jutka vagy László vagy akárki vagy, itt eléggé utálják, ha minden topikba behányod ugyanazt a kérdést. Szerintem érdemire már ne is igen számíts...

László88 # 2018.09.16. 11:18

Azt szeretném kérdezni, a felperesek telekalakítási eljárást kezdeményeztek a földhivatalnál. De a kerítés ott van hol annak lennie kell, földmérő által, földhivatal által elfogadott helye. így is megkaphatják az engedélyt a földhivataltól?

Szomorú örökös # 2018.09.16. 11:16

Jeromos

Szerinted én azt kértem a fórumtól, hogy javítsa ki a kerítést?

Természetesen ilyet nem kértél a fórumtól, csak éppen megy a gittrágás, hogy köteles vagy kijavítani vagy sem, holott az a lyuk a kerítésen ott van, a rendőrség nem foglalkozik vele, hogy betörők átjáróháza lett a kerted, de tudod, ha ez téged nem zavar, akkor hidd el, itt senki mást sem! :-)

Mellesleg ahogy elnézem téged se nagyon érdekel, amíg nem a te kertedből menekülnek a házad kipakolása után. Vagy akkor majd te is a szomszédot akarod kötelezni, hogy javítsa ki a kerítést? Azzal vajon jobb lesz neked? :-O

Jeromos # 2018.09.16. 11:07

Szomorú örökös:

Szerinted én azt kértem a fórumtól, hogy javítsa ki a kerítést?

Nyilván nem fogom magam bűncselekményekbe keverni, de köszönöm a figyelmeztetést.

Azt hiszem "kimaxoltuk" a problémát. Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt.

Szomorú örökös # 2018.09.14. 22:22

Jeromos

Ne hallgass a „Kárpátok géniuszára”, mert amit ő javasol, az büntetőjogi kategória, lecsuknak érte, ha alkalmazod.

Szomorú örökös # 2018.09.14. 22:21

F.Laca

Hááát - bizony eléggé aljas patkány alak vagy!
...
egyenesen téged nyírnálak ki! Ilyen aljas szemét alakot - itt a fórumon - én még nem láttam.

Erre szokták mondani kedves fórumtárs, hogy a stílus maga az ember. De úgy is mondhatnánk, hogy no comment! Szerintem te kb. az a kategória vagy, aki előbb-utóbb úgy végzi majd, mint a "Kárpátok géniusza"! Minden csak idő kérdése, de nekem nem sürgős, kivárom. ;-)

Szomorú örökös # 2018.09.14. 12:12

Jeromos

Az internet meg a jogi fórum nem fogja kijavítani a kerítésen a lyukakat.

Jeromos # 2018.09.14. 12:08

Szomorú örökös:

Én nem ismerem a betörők gondolatvilágát, de mivel ez egy kertvárosi övezet elképzelhető, hogy így gyorsabban kereket tudnak oldani, mintha a megkárosított ingatlan elülső - utcafronti - kerítésén mennek ki. Lehet, hogy addigra ott már figyelik őket, az oldalsó/hátsó kerítéseknél pedig nem. Az is lehet, hogy az általad javasolt kameráktól félnek, amik általában az utcafrontot figyelik és nem az oldalsó/hátsó kerítéseket.

Mondom, nem tudom, ezek csak feltételezések. Amit tudok az a lyuk, de ennek ellenére nem verném magam több 100e Ft-os költségekbe, hogy "segítsek" a rendőrségnek. A babérjaimon meg nem ülök, pont azért tettem fel a posztot.

wers # 2018.09.14. 06:06

nekem kb. 600 m2

Szomorú örökös # 2018.09.14. 05:46

wers

gyertek hozzám füvet nyírni

Most hogy mondod, hozzám is jöhetne „nem gazos F.Laca”, van még egy kis terület, ahol szívesen átadnám neki a lehetőséget a fűnyírásra. :-D

wers # 2018.09.14. 05:44

Miért rágjátok ennyire egymást? Jól esik? Ha ennyire sok fölös energiátok van gyertek hozzám füvet nyírni.

Szomorú örökös # 2018.09.14. 05:40

F.Laca

Sajnos az én telkem egyáltalán nem gazos

Szívesen elszórok ott neked néhány gaznak számító növény magját, ha csak ez a gond! :-D

wers # 2018.09.14. 05:29

drbjozsef, akkor szerinted a törvény szerint????

Szerintem alapszabályként:
44. § (1) A telek határvonalain - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - kerítés létesíthető.

(2) *

(3) A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Ha a kerítést a telek hátsó határvonalán az arra kötelezettek közösen létesítik, ettől eltérően is megállapodhatnak.

az bal - jobb szabály csak akkor, ha előírt a létesítése. Nálunk biztos nem kötelező. Ja, és nem a szomszéd kötelez rá, ha kötelez, hanem helyi rendelet.

(7) Kerítés létesítésének elrendelése esetén a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani

Szomorú örökös # 2018.09.14. 05:11

F.Laca

Ilyen piti ügyek esetében nem kell kihívni a rendőrséget.
Észre se veszi senki, hogy jajj eltünt néhány bűnöző.

Nosza, próbáld ki a saját gazos telkeden!
Legalább megoldódik a fórum veled kapcsolatos gondja is. ;-)

Olyan lenne minden, mint az "ismeretlen katona" sírja.

Ha te egyszer csak szó nélkül eltűnsz innen, az is kb. ugyanez a szitu! ;-)

drbjozsef # 2018.09.13. 18:24

Laca,

próbáld ki, hogy nem csak írsz, hanem olvasol is. Egészen új és meglepő élmények fognak érni. Nonolet olvtárs néggyel alattad linkelte be a törvényt, konkrét paragrafussal.

Bár ahogy nézem, nem a betűk letapogatásával van gondod, hanem a dekódolással. Arra jobb megoldás, ha nem is írnál inkább...

Szomorú örökös # 2018.09.13. 17:24

Jeromos

Leírtam, de újra leírom

Köszi, elsőre is értettem, csak azt nem értem, miért kertről-kertre, lyukakon át menekülnek, hiszen így jóval nagyobb a lebukás veszélye számukra, mint ha szimplán az utcán menekülnének. Nekem gyanús, hogy ezek nem betörők.

betörők feszítik szét a drótkerítéseket az ingatlanok között, ezzel biztosítanak maguknak gyorsabb menekülési útvonalat...Ha visszaállítjuk meg fogják tenni újra...Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy egy ilyen alapján majd elfogják a betörőket.

Ajánlom a megfigyelő kamerát digitális rögzítővel.
Annak a felvételét maradéktalanul elfogadják egy feljelentéshez. Segíts nekik és akkor meglesznek! De ha ülsz a babérjaidon, közben rommá szaggatják a kerítésedet, azzal semmi nem fog változni.

Szomorú örökös # 2018.09.13. 17:18

F.Laca

Bőven elég bele az éjszakákra a 220 V, így máris meg van oldva a kérdés.

Jaja, a betörő meghal, te meg mégy a kóterba, rács mögé, mozigépész tanfolyamra...vagy nyugodtan nevezd csak annak, aminek akarod. De egy dologban semmiképp ne reménykedj, hogy felmentenek érte.

Jeromos # 2018.09.13. 15:48

Szomorú örökös:

Leírtam, de újra leírom: betörők feszítik szét a drótkerítéseket az ingatlanok között, ezzel biztosítanak maguknak gyorsabb menekülési útvonalat. Nem törtek be se hozzánk, se a szomszédhoz, de több helyen lyukakat feszítettek. (Más ingatlanok kerítésén.) Ha visszaállítjuk meg fogják tenni újra.

Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy egy ilyen alapján majd elfogják a betörőket. Azt sem tudjuk pontosan mikor csinálták, mivel nem vizslatjuk 0/24-ben a kerítést.

Nonolet:

Köszönöm a linket.

wers # 2018.09.13. 14:06

HA TÖBB mint kettő akkor bonyolódik.

Legyen egy nagy telek ami 3 kicsivel közös határos.

Akkor az három kerítés.

drbjozsef # 2018.09.13. 11:50

Lerajzoltam, de az egyik mindig hosszabb mint a másik.

nonolet # 2018.09.13. 11:27

Jeromos

Vazze google.... 6 másodperc !!!!

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

44. § (7) bekezdés

nonolet # 2018.09.13. 11:25

drbjozsef

Minden telektulajdonos megméri
a kerítést hosszt
a saját telke felőli oldalon...

Aztán a költségeket a mért méterek arányában elosztják.
Mivel kinek-kinek ennyi méter kerítés határolja a saját telkét.

Rajzold le menni fog :-)

Szomorú örökös # 2018.09.13. 11:06

Jeromos

Amúgy, a kerítés valószínűleg újra meg lesz rongálva, hiába javítja ki bárki.

Igazad van! Enni se egyél, mert úgyis éhes leszel megint.

Másrészről egyáltalán nem látszik, csak ha valaki bemegy a bokrok mögé

Esetleg meg kéne előbb fogni a betörőket, akik okozták.
Utána neked IS érdeked, hogy a kerítés újra a régi legyen.
Az már más kérdés, hogy a szomszéd osztogat, de részt nem vállal benne...

Valójában kihez is törtek be? Hozzá vagy hozzád?

alfateam # 2018.09.13. 10:13

Én ezt nem értem.
Azt rosszul teszed, :))))
Figyelj-csak mi jön még...

Jeromos # 2018.09.13. 10:12

Kedves Hozzászólók!

Valaki esetleg be tudná nekem linkelni azt a jogszabályt, amiben le van írva ez a "jobb oldal-bal oldal" kikötés. Mert hallani már én is hallottam róla sokat, de leírva még sehol nem láttam.

Szomorú örökös:

Nem a "gittet rágom", ha tudod, hogy melyik jogszabály írja elő a "jobb oldal" rendbetételét, tedd meg légy szíves, hogy idelinkeled. Amúgy, a kerítés valószínűleg újra meg lesz rongálva, hiába javítja ki bárki. Másrészről egyáltalán nem látszik, csak ha valaki bemegy a bokrok mögé.