Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Kerítéskérdés

drbjozsef # e-mail 2018.09.16. 13:42

Jutka vagy László vagy akárki vagy, itt eléggé utálják, ha minden topikba behányod ugyanazt a kérdést. Szerintem érdemire már ne is igen számíts...

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

László88 # e-mail 2018.09.16. 13:18

Azt szeretném kérdezni, a felperesek telekalakítási eljárást kezdeményeztek a földhivatalnál. De a kerítés ott van hol annak lennie kell, földmérő által, földhivatal által elfogadott helye. így is megkaphatják az engedélyt a földhivataltól?

Szomorú örökös #   2018.09.16. 13:16

Jeromos

Szerinted én azt kértem a fórumtól, hogy javítsa ki a kerítést?

Természetesen ilyet nem kértél a fórumtól, csak éppen megy a gittrágás, hogy köteles vagy kijavítani vagy sem, holott az a lyuk a kerítésen ott van, a rendőrség nem foglalkozik vele, hogy betörők átjáróháza lett a kerted, de tudod, ha ez téged nem zavar, akkor hidd el, itt senki mást sem! :-)

Mellesleg ahogy elnézem téged se nagyon érdekel, amíg nem a te kertedből menekülnek a házad kipakolása után. Vagy akkor majd te is a szomszédot akarod kötelezni, hogy javítsa ki a kerítést? Azzal vajon jobb lesz neked? :-O

Jeromos # e-mail 2018.09.16. 13:07

Szomorú örökös:

Szerinted én azt kértem a fórumtól, hogy javítsa ki a kerítést?

Nyilván nem fogom magam bűncselekményekbe keverni, de köszönöm a figyelmeztetést.

Azt hiszem "kimaxoltuk" a problémát. Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt.

F. Laca # e-mail 2018.09.15. 06:20

Akkor várjál még vagy 100 évet!

Szomorú örökös #   2018.09.15. 00:22

Jeromos

Ne hallgass a „Kárpátok géniuszára”, mert amit ő javasol, az büntetőjogi kategória, lecsuknak érte, ha alkalmazod.

Szomorú örökös #   2018.09.15. 00:21

F.Laca

Hááát - bizony eléggé aljas patkány alak vagy!
...
egyenesen téged nyírnálak ki! Ilyen aljas szemét alakot - itt a fórumon - én még nem láttam.

Erre szokták mondani kedves fórumtárs, hogy a stílus maga az ember. De úgy is mondhatnánk, hogy no comment! Szerintem te kb. az a kategória vagy, aki előbb-utóbb úgy végzi majd, mint a "Kárpátok géniusza"! Minden csak idő kérdése, de nekem nem sürgős, kivárom. ;-)

F. Laca # e-mail 2018.09.14. 17:27

wers - „nekem kb. 600 m2

GAZDAG EMBER!
Mivel nekem viszont valójában CSAK 599 m2!
A Fővárosi Földhivatal ingatlan-nyilvántartása szerint.

Szomorú örökös #   2018.09.14. 14:12

Jeromos

Az internet meg a jogi fórum nem fogja kijavítani a kerítésen a lyukakat.

Jeromos # e-mail 2018.09.14. 14:08

Szomorú örökös:

Én nem ismerem a betörők gondolatvilágát, de mivel ez egy kertvárosi övezet elképzelhető, hogy így gyorsabban kereket tudnak oldani, mintha a megkárosított ingatlan elülső - utcafronti - kerítésén mennek ki. Lehet, hogy addigra ott már figyelik őket, az oldalsó/hátsó kerítéseknél pedig nem. Az is lehet, hogy az általad javasolt kameráktól félnek, amik általában az utcafrontot figyelik és nem az oldalsó/hátsó kerítéseket.

Mondom, nem tudom, ezek csak feltételezések. Amit tudok az a lyuk, de ennek ellenére nem verném magam több 100e Ft-os költségekbe, hogy "segítsek" a rendőrségnek. A babérjaimon meg nem ülök, pont azért tettem fel a posztot.

wers # e-mail 2018.09.14. 08:06

nekem kb. 600 m2

Szomorú örökös #   2018.09.14. 07:46

wers

gyertek hozzám füvet nyírni

Most hogy mondod, hozzám is jöhetne „nem gazos F.Laca”, van még egy kis terület, ahol szívesen átadnám neki a lehetőséget a fűnyírásra. :-D

wers # e-mail 2018.09.14. 07:44

Miért rágjátok ennyire egymást? Jól esik? Ha ennyire sok fölös energiátok van gyertek hozzám füvet nyírni.

Szomorú örökös #   2018.09.14. 07:40

F.Laca

Sajnos az én telkem egyáltalán nem gazos

Szívesen elszórok ott neked néhány gaznak számító növény magját, ha csak ez a gond! :-D

wers # e-mail 2018.09.14. 07:29

drbjozsef, akkor szerinted a törvény szerint????

Szerintem alapszabályként:
44. § (1) A telek határvonalain - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - kerítés létesíthető.

(2) *

(3) A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Ha a kerítést a telek hátsó határvonalán az arra kötelezettek közösen létesítik, ettől eltérően is megállapodhatnak.

az bal - jobb szabály csak akkor, ha előírt a létesítése. Nálunk biztos nem kötelező. Ja, és nem a szomszéd kötelez rá, ha kötelez, hanem helyi rendelet.

(7) Kerítés létesítésének elrendelése esetén a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani

F. Laca # e-mail 2018.09.14. 07:16

a saját gazos telkeden

Sajnos az én telkem egyáltalán nem gazos, mert elég rendszeresen ápolom!
De te aztán mindezt nagyon jól tudhatod ... okostóni!

Volt nekem egy kollegám, aki mindenki másról azt hitte, (akinek telke vagy valami hétvégi birtoka volt), hogy annak ott még kerítése sincsen.
Volt is olyan közös ismerősünk, akihez aztán tényleg elment látogatóba, hogy van-e kerítése, vagy csak simán "Tarzanok ugrálnak a kertjében"?

Szomorú örökös #   2018.09.14. 07:11

F.Laca

Ilyen piti ügyek esetében nem kell kihívni a rendőrséget.
Észre se veszi senki, hogy jajj eltünt néhány bűnöző.

Nosza, próbáld ki a saját gazos telkeden!
Legalább megoldódik a fórum veled kapcsolatos gondja is. ;-)

Olyan lenne minden, mint az "ismeretlen katona" sírja.

Ha te egyszer csak szó nélkül eltűnsz innen, az is kb. ugyanez a szitu! ;-)

F. Laca # e-mail 2018.09.14. 05:06

drbjózsef: -„ha nem is írnál inkább...

És ha inkább mégis írok? „Nem kötelező” elolvasni!

F. Laca # e-mail 2018.09.14. 05:04

te meg mégy a kóterba, rács mögé

AHA!
Azért írtam a végére a nagy fradis dumát:
földet rá, földet rá!

Ilyen piti ügyek esetében nem kell kihívni a rendőrséget. Észre se veszi senki, hogy jajj eltünt néhány bűnöző.

Mit gondolsz szomorú?
Ha a határon lelőnék a határsértőket, utólag keresné őket egyáltalán valaki? Hisz még papírjaik sincsenek, így nagyon hiányozni sem fognak senkinek!

Olyan lenne minden, mint az "ismeretlen katona" sírja.

drbjozsef # e-mail 2018.09.13. 20:24

Laca,

próbáld ki, hogy nem csak írsz, hanem olvasol is. Egészen új és meglepő élmények fognak érni. Nonolet olvtárs néggyel alattad linkelte be a törvényt, konkrét paragrafussal.

Bár ahogy nézem, nem a betűk letapogatásával van gondod, hanem a dekódolással. Arra jobb megoldás, ha nem is írnál inkább...

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Szomorú örökös #   2018.09.13. 19:24

Jeromos

Leírtam, de újra leírom

Köszi, elsőre is értettem, csak azt nem értem, miért kertről-kertre, lyukakon át menekülnek, hiszen így jóval nagyobb a lebukás veszélye számukra, mint ha szimplán az utcán menekülnének. Nekem gyanús, hogy ezek nem betörők.

betörők feszítik szét a drótkerítéseket az ingatlanok között, ezzel biztosítanak maguknak gyorsabb menekülési útvonalat...Ha visszaállítjuk meg fogják tenni újra...Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy egy ilyen alapján majd elfogják a betörőket.

Ajánlom a megfigyelő kamerát digitális rögzítővel.
Annak a felvételét maradéktalanul elfogadják egy feljelentéshez. Segíts nekik és akkor meglesznek! De ha ülsz a babérjaidon, közben rommá szaggatják a kerítésedet, azzal semmi nem fog változni.

Szomorú örökös #   2018.09.13. 19:18

F.Laca

Bőven elég bele az éjszakákra a 220 V, így máris meg van oldva a kérdés.

Jaja, a betörő meghal, te meg mégy a kóterba, rács mögé, mozigépész tanfolyamra...vagy nyugodtan nevezd csak annak, aminek akarod. De egy dologban semmiképp ne reménykedj, hogy felmentenek érte.

F. Laca # e-mail 2018.09.13. 17:58

nem vizslatjuk 0/24-ben a kerítést.

Nem is kell!
Bőven elég bele az éjszakákra a 220 V, így máris meg van oldva a kérdés. Ha majd reggelente mindenütt az áramütött bűnözők fetrengenek a kerítések mellett, akkor azt kell tenni, amint mondották mindig a fradi szurkolói: -
"egyszerűen senkik vagytok", és "földet rá, földet rá"!

Valamikorra csak elfogynak ...

F. Laca # e-mail 2018.09.13. 17:52

amiben le van írva ez a "jobb oldal-bal oldal" kikötés

Ez szinte egész Európában jogszabály-ként sehová sincs leírva! Többnyire "apáról-fiúra", országról városra, és szóbeszéd útján terjed, mert egy íratlan szabály.
Aki jót akar, az általábanm igazodik hozzá!
Persze - lehet keresgélni - "a google a barátod"!
Ez az "előírás" pontosan olyan téma, mint valamikor demszky király fővárosi "kilakoltatási moratóriuma"
Én végignéztem akkoriban az összes magyarországi törvénykönyvet, paragrafust, előírást és törvényt, de sehol sem találtam ilyesmit.
Mégis minden ősszel úton-útfélen hangoztatták, aztán általában szinte mindenki egész télen "betartotta".

Jeromos # e-mail 2018.09.13. 17:48

Szomorú örökös:

Leírtam, de újra leírom: betörők feszítik szét a drótkerítéseket az ingatlanok között, ezzel biztosítanak maguknak gyorsabb menekülési útvonalat. Nem törtek be se hozzánk, se a szomszédhoz, de több helyen lyukakat feszítettek. (Más ingatlanok kerítésén.) Ha visszaállítjuk meg fogják tenni újra.

Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy egy ilyen alapján majd elfogják a betörőket. Azt sem tudjuk pontosan mikor csinálták, mivel nem vizslatjuk 0/24-ben a kerítést.

Nonolet:

Köszönöm a linket.