Leválás a társasházról? (3 lakás)


MajorDomus # 2018.10.18. 18:50

Felesleges költség.

módositsátok az SZMSZ-t, alakuljatok részkörzetté,
akkor nyithattok saját bankszámlát is.

ami lényeges, köthettek külön szerződést a szemétszállitásra,és önállóan dönthettek a részkörzet fejlesztéséről is.

41.§ CXXXIII/2003. tv.

ObudaFan # 2018.10.18. 13:20

A helyi önkormányzat építési osztályán érdeklődj, hogy a helyi szabályok szerint kialakítható-e így a telek.

Adam30 # 2018.10.18. 09:17

Üdv!

3 lakásos társasházban élünk (sorház, külön bejárattal, mint egy saját ház, leválasztott telkekkel, csak érintőleges kapcsolat van az épületek között, az építési engedély miatt). Minden lehetőség adott a saját vízvételre (nincsen semmilyen közös vízfogyasztás!). Közös áramfogyasztás sincsen, mert nincsenek közös helységek, nincs közös lámpa sem, teljesen külön bejáratú lakások vannak, mint egy sorház, csak társasházzá lett nyilvánítva. Biztosítás nincs kötve, a telkek kerítéssel vannak elválasztva, mindenki magának gondozza az udvart. Gyakorlatilag semmi kőzös fizetnivaló nincsen. A szemétszállítás az egyedüli, de én már igényeltem saját kukákat.
Van rá jogi lehetőség ebben az esetben hogy leváljunk valahogy a társasházról? Vagy valamilyen megállapodás lehetséges, hogy ne fizessünk közös költséget? A többi lakó együtt gondolja a jövőt, közösen akarnak pl. öntözőrendszert telepíteni, napelemeket felszereltetni. Ezeket én már magunknak megcsináltattam. Őket nem zavarná, hogy én külön lennék, ha van rá jogi lehetőség, aláírnák.