lakásbérlet


MajorDomus # 2019.02.28. 19:25

Na,amit ezért kapni fogtok az önérzetes kérdezőtől!
.
.
San...
ha értelmesen kérdezel, pontosabb választ kapsz.
.
ha üres a lakás,ott szeretnél lakni, cserébe felújitod az ingatlant,arra van mód,csak le kell papirozni a családdal!
.

Cabron_ # 2019.02.28. 13:27

Sankooo!

Szerinted kitől kellett volna megkérdeznie édesapádnak, hogy mit csinál a saját ingatlanával?

Ha a két nővéred is ott lakik ingyen, és csak te teszel bele a felújításba, majd akkor veheted ki csak te.
Addig fogd fel lakáshasználati díjként a felújítást, vagy ne újítsd fel és rebegj hálát apukádnak, hogy ingyen lakhatsz a házában.

matthiasi # 2019.02.28. 13:20

Sankooooo, !
A két nővér mit szól ehhez ?
Egyáltalán a papa megkérte, hogy milliókat tolj bele ?
Egyébként a papa eladhatja, kiadhatja, sőt odaajándékozhatja is bárkinek !!

drbjozsef # 2019.02.28. 12:34

Sankooooo,

Tényleg? Az öreg valóban kiadta valakinek A SAJÁT HÁZÁT? Skandallum. Remélem leverted a veséjét egy szöges husánggal.

Egyszerű : ne ölj bele semmi pénzt, csak rendszeresen köszönd meg nagyon szépen édesapádnak, hogy ott lakhatsz.

gerbera317 # 2019.02.28. 11:59

Egyértelmű, nem?
Neked az. De a fórumtagok nem ismernek tégedet, és még csak nem is gondolatolvasók.
Ez nem válasz! És ha havi 1000et fizetek érte? És a kérdés többi része?
Miből gondolod, hogy egy ingyenes tanácsadó fórumon megengedhető az ilyen követelzőző hangnem?
A kérdésedre egyébként megkaptad a választ. Kell kötni egy kölcsönadó szerződést. Annak, hogy ezt ti fogalmazzátok meg, kézzel írjátok le kockás papírra, vagy ügyvéddel, esetleg közjegyzővel készíttetitek el, nincs különösebb jelentősége. De ha ügyvédhez mentek, azt lehetőleg ne úgy szólítsd meg, mint KBS-t mert lehet, hogy akkor marad a kockás papír.

Sankooooo # 2019.02.28. 11:45

Már éltem ott 3 évig, de elköltöztem 9 hónapra külföldrre. Mire jövök vissza, látom, hogy az öreg kiadta vkiknek a házat kérdés nélkül. Na ezt szeretném megakadályozni és azt, hogy ha már beleölök több milliót egy közösbe, akkor ki is tudjam azt venni. Egyértelmű, nem?

drbjozsef # 2019.02.28. 11:15

Sankooooo,

Lehet szívességi lakáshasználati szerződést kötni. Lehet a felújításra is kötni szerződést.

De nem értem még mindig, mi a cél?

Mi az, hogy ne költözhessen be "más"? Idegen? Valamelyik testvéred?

Ahhoz hogy "más" beköltözzön, nem szerződés kell, hanem egy pajszer. Mit akarsz megakadályozni pontosan?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.28. 10:59

Mivel a többi rész arra a tévedésre épül, hogy az ingyenes használat bérlet, sok értelmük nincs.

Egyébként szerződéses szabadság van, főszabályként szinte bármiben meg lehet állapodni.

Sankooooo # 2019.02.28. 10:46

Ez nem válasz! És ha havi 1000et fizetek érte? És a kérdés többi része?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.28. 10:44

Az ingyenes bérlet tulajdonképpen nem bérlet.

Sankooooo # 2019.02.28. 10:26

Tisztelt szakértő!

Az apám házát szeretném kibérelni, mert szeretném, ha nem költözhetne be más pl. Meg lehet azt oldani, hogy pénz nélkül legyen a bérleti szerződés? Nincs annak semmilyen hátránya ?
Illetve a házat felújítanám. abban állapodtunk meg, hogy a befektetett pépnzről számlát adnék, de hogyan és miként valósítható meg, hogy én több pénzt kapjak akkor, ha azt a házat eladjuk? (van 2 nővérem is)
Ügyvédnél kell vmit csinálni, vagy kettőnk között kell szerződést csinálni?
Köszönöm!

MajorDomus # 2019.02.08. 20:53

Mindennapos dolog a meghatalmazotti ügyintézés,én sem utazom le vidékre egy mérőcsere miatt!
Intézi a bérlőm,a költségeit duplán térutem,még mindig jobban járok anyagilag.s főleg időben.
.
Némi köxreműködés talán elvárható attól is akinek érdekr az áramszolgáltatás, természetesen nem ingyen.hanem nagyvonaluan megfizetve.
.
Nehogy már 1 napom rámenjen egy aláirásra!
Inkább kifizetem a költségeit bőven.

drbjozsef # 2019.02.08. 05:49

Adam,

Mit tehetsz?
Attól függ. Akarsz ott még lakni utána? Akkor egyezkedj a tulajjal, az a minimum, hogy ha elintézed neki, akkor kifizeti az idődet meg a fáradságodat. Ha normális, simán elfogadja. Ha nem egyeztek meg, úgyis felmond. Ezen felül, a motel költségei miatt is követelhetnél tőle (hiszen itt most nem egy beázásról, vis maior esetről beszélünk, amiről a tulajdonos nem tehet, hanem egy teljesen egyértelmű mulasztásáról), de a szitu ugyanaz, hogy vagy megállapodtok, vagy elválnak az útjaitok.

Utóbbi esetben bepróbálkozhatsz egy fizetési meghagyással a költségeidre, de ez elég határeset, érdemes-e, sikeres lesz-e.

drbjozsef # 2019.02.08. 05:45

ugye nem várod el a tulajtól hogy egy mérőcsere miatt felutazzon Pestre.

Már hogy a jó büdös életbe nem várnám el???
Emelje fel e seggét és tolja fel elintézni, hogy az által kiadott ingatlan használatra alkalmaas állapotba kerüljön. Vagy kérjen meg valakit, vagy fizessen meg valakit, leszarom, de oldja meg gyorsan.

A tulajdonos _MEGKÉRHETI_ a lakóját, hogy intézzen el neki ilyen dolgokat mint a kéményseprő, meg a gázóraleolvasó, de egy használhatatlan lakásba intézze már el ő, hogy legyen újra áram.

Ráadásul az óra át nem íratása egyéretlműen a tulajdonos mulasztása, szóval csipkedje magát.

MajorDomus # 2019.02.07. 20:39

Ja,és levélben küldjön egy meghatalmazást,amivel az Elműnél átiratod az órákat az ő nevére,5,000 ft bérleti dij engedmény fejében.
estére fűtésed is lesz,meg pénzed is!

MajorDomus # 2019.02.07. 20:37

Vegyél ki egy nap szabadságot, és
egy vastag kabátot a szekrényből!

ugye nem várod el a tulajtól hogy egy mérőcsere miatt felutazzon Pestre.
örülj neki hogy nem csesztet nap mint nap valamiért!

ha lecserélték az órát,az egynapi szabadságod értékét levonod a következő bérleti dijból! pont.

Adam-berlo # 2019.02.07. 16:35

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a problémával fordulok önökhöz,hogy augusztus közepe óta bérelek egy lakást, a bérleti díjat és a lakás fenntartási költségeit pontosan fizetem ,elmaradás nélkül, mindig határidőre.

A tulajdonos, akivel szerződésem van, miután megvette a lakást augusztusban, nem íratta át az áram fogyasztást a nevére az ELMŰ-nél, mert vidéki és nem volt hajlandó személyesen befáradni Budapestre.

A mérő eszközt Január 27.-én leszerelték, azóta nem tudpm a lakást használni, mert nincs áram, a fűtés pedig nem üzemel áram nélkül.
Így alkalmatlan a lakás normális a használatra, kénytelen vagyok motelben lakni amíg nem javul meg a helyzet.

Én nem tudok jelen lenni az ELMŰ szereloi által megadott 4 oras idotartam alatt a lakasban, mert kotelezettsegeik vannak.
Ha megtehetnem sem lennék ott 4 órán keresztül, 10 fokban.

A tulajdonos nem hajlandó elintézni.

Ezesetben mit tehetek?
Én teljesítettem a bérleti szerződésnek a rám eső összes kötelezettségét.
A tulajdonos úr nem.

Köszönöm a válaszukat!
Tisztelettel,
Ádám

MajorDomus # 2019.02.06. 19:50

Azért ne ess át a macska túlsó oldalára!!
.
.
a macskakarmolások nem olyan mélyek hogy az indokolná az ablak cseréjét!
.
bizd rá a bérlőre,hogy javittassa ki!
hogy ő honnan szerez ,asztalost,az már legyen az ő gondja
!
és ha 6-7 év után nem úgy néz ki mint az új, egy kiadott
( és nem kiállitásra készülő) lakásban az miért baj?

Andreafa # 2019.02.06. 18:30

Kedves Jogi Forum,

A lakasomat kiadtam a berlö tart 2 Macskat a lakasban.
Az ablakok minösegi tömör fa es meg ujnak mondhatok Kb. 6-7 evesek. A macskai renszeresen ott elesitik a körmeit. A szobai ablak mar tiszta macska karmolas. A berlö meg sem mondta hogy a macskai karmolasszak rendszeresen, csak mikor az asztalost hivtam ki a bejarati ajto cserere vettük eszre, mert ö csinalta a lakasban az összes nyilaszarot.

A berlö termeszetesen nem akar fizetni es probalja minnel olcsobban meguszni a dolgot.
Azt mondta hogy majd ö megcsinaltatja mert ez egy 10.000HUF kar.
Egy igazi asztalos meg sem nezi a 10.000HUF-os munkat, ha esteleg elvalalja akkor nagyon nincsen munkaja ami azt jelenti hogy nem jo es szep munkat vegyez, vagy valami problema van vele. Hiszen ezert nincsen munkaja.

Szereintem meg asztalos es asztalos között is van külömbseg mint minösegben mind arban. Sokszor nem is keves.

Azt szeretnem megkerdezni hogy milyen karteritest lehet vele kifizettetni?

  • Egy javitasnal Kapok egy javitott ablakot ami mint minösegben sem lessz olyan mint a kiadas elött es szinben is foltos lessz.
  • Vagy az egesz ablakot kicsereltetni igy a minösegben megkapom olyannak mint a kiadas elött, es a szine is mindenhol egyforma lessz.

Ugyan az az asztalos csinalna igy a technolgia is es ugyan olyan ablakot kapnak vissza mint a kiadas elött.

Kerem hogy minnel hamarabb valaszoljanak mert sürgös a valasz.

Elöre is köszönöm a valasz.

Andrea

hefre2 # 2018.09.03. 08:27

nonolet

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

TheEmil # 2018.08.22. 09:16

Köszönöm KBS!

Hát előtte nem volt kiadva a lakás az alapján amit mondott!
Annyira meg nem tartott sokáig ez a történet! Miután láttam a lakást rá két napra mondtam neki hogy nem akarom kibérelni.
Én sem gondolom hogy kárt szenvedett volna..

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.22. 08:59

Biztatás kár esetleg, de nem valószínű, hogy elszenvedett ilyet.

TheEmil # 2018.08.22. 08:50

Sziasztok!
Az alábbi két kérdésem áll fent! Előre is köszönöm a választ!
Találtam a neten egy lakást ,amit ki akartam bérelni,de meggondoltam magamat, mert találtunk egy jobb lakást. Semmilyen szerződést nem írtunk alá,csak közöltem vele hogy már nem aktuális! Ennek ellenére folyamatosan látom, hogy facebook-on zaklat! Ami miatt már letiltottam hogy ne tudjon írni erre más fiókkal próbálkozik meg más honlapokon keres engem!

Azt szeretném kérdezni hogy alapból ha nem jutottunk el odáig hogy szerződést írjunk alá akkor egyáltalán bármit is követelhetne tőlem másrészről ha már nagyon zaklat akkor meg mit lehetne vele kezdeni?

Mapple22 # 2018.08.21. 18:29

Köszönöm a segítséget drbjozsef és nonolet!

peti961504 # 2018.08.21. 17:06

Köszi a segítséget.