Társasház és közös tulajdon


peter_23 # 2010.07.04. 09:51

Köszönöm a segítséget!

ragyasdezso # 2010.07.04. 09:16

MD

A napirendre vételhez is kell a 10%!

MajorDomus # 2010.07.03. 20:45

A napirendre vételhez nem kell 10 % tulajdoni hányad, csak a közgyülés összehivásának kezdeményezéséhez.

Irj egy levelet ajánlottan a közös képviselőnek, köteles felvenni a napirendre.

Ha leszavazzák akkor csak birósághoz fordulhatsz.

peter_23 # 2010.07.03. 12:38

Üdv!

MajorDomus köszönöm a választ! Viszont mit tehetek akkor, ha 1. nem veszik fel napirendi pontnak, mivel ahhoz 10%-os tulajdonrész kell 2. felveszik, de azt mondják minden marad a régiben és nem foglalkoznak/leszavazzák az igényemet. Ilyenkor hova tudok tovább lépni? Sajnos a lakótársakról ezt simán el tudom képzelni.

Üdv,
Péter

MajorDomus # 2010.07.02. 22:39

Nem semmi !
Még lehet hogy te sem költözhetsz vissza !

pazs # 2010.07.02. 10:25

ragyasdezso: köszi, ezt nem tudtam.

ragyasdezso # 2010.07.02. 09:58

pazs

SZMSZ csak 6 lakástól kötelező.

pazs # 2010.07.02. 09:26

Oké, szóval akkor tényleg társasház (mármint a földhivatal szerint is), van alapító okirat meg minden (szmsz például). Ezekben írnak valamit a használatról? Elvileg nem kéne és a szomszédnak semmi köze ahhoz, hogy ki lakik a lakásodban és milyen jogcímen, ha egyébként rendeltetésszerűen használják a lakásodat. Ne csinálj semmit, a szomszédnak van baja, neki kell lépnie.

Petrov09 # 2010.07.02. 08:00

Igaz, négy lakásos társasház, saját tulajdonban lévő lakásomról van szó.

pazs # 2010.07.02. 07:52

Petrov09: most akkor négy lakásos társasház vagy osztatlan közös tulajdon? Nem mindegy.

Petrov09 # 2010.07.02. 07:41

Kellemes napot, Üdvözletem Mindenkienk.

Örülök, hogy ilyen gyorsan megleltem ezt a forumot.
Kis segítségre lenne szükségem egy kérdéssel kapcsolatban ami az alábbi.
Szituáció: Négy lakásos társasház. Egyik lakás a tulajdonomban áll, viszont Én nem használom. Egy kedves barátom megszorúlt, ezért megengedtem, hogy beköltözzön.
Reakció: Öt perc sem telt el, az egyik szomszéd megjelent felbőszülten, hogy Ők nem egyeznek bele abba, hogy bárki is beköltözzön a lakásomba. Érvei a következőek voltak. Az osztatlan közös tulajdon szavakat melegetve, hogy egy papírt kellene velük aláiratni, hogy beleegyeznek a beköltözésbe.
Kérdés: Én nem vagyok jártas jogi kérdésekben, de aki igen annak biztos elég könnyű lesz a kérdés megválaszolása. Kell e kérnem bármi nemű beleegyezést a társas ház lakóitól azért , hogy Én bárkit is lakni engedjek a saját lakásomban?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.
Szép napot, Minden jót.

MajorDomus # 2010.07.01. 21:37

Peter.
Az Alapitó Okiratban valószínűleg az van, hogy mindhárom pince
Osztatlan közös tulajdon.

Ha nincs mit lekeriteni, kérd a közös képviselőt hogy jelölje ki részedre a tulajdoni hányadod szerint járó pincerészt,ha ezt nem teszi meg, a legközelebbi közgyűlésre vetesd fel napirendi pontként a píncék felosztását. ( nem leszel népszerü a házban)

MajorDomus # 2010.07.01. 21:31

Nane..

Igen. Egy E 90-es Nokia Communikátor.

nanemaaa # 2010.07.01. 20:51

Nézd meg az alapító okiratot. Ha a többieknek sincs kizárólagos használati joga, akkor keríts le te is magadnak egy neked tetsző részt. :D

peter_23 # 2010.07.01. 19:36

Üdvözlet!

3 évvel ezelőtt vettük egy lakást társasházban. A házhoz 3 db pince tartozik, melyből 1-et kiadnak 1-et terveznek kiadni 1-et pedig a lakók használnak. Az összes pince osztatlan közös tulajdonban van. A lakók által használt pincéből többet lekerítettek/zártak néhányan és használnak. Közös, tehát általam is használható pincerész nincs, pedig most már szükségem lenne rá. Kérdésem, hogy mit lehet tenni, hogy én is jussak tároló részhez? Milyen "jogaim" vannak ebben az esetben? A válaszokat előre is köszönöm!

nanemaaa # 2010.06.17. 21:54

Ha nincs közelben ámítógép, akkor miről fórumozol? Mobilról?

MajorDomus # 2010.06.17. 20:18

Mint hamarosan én is !

Ezt irtam én is, Nane, csak nincs a közelben számitógép
és nem tudok beszurni ...

nanemaaa # 2010.06.17. 10:11

MD
És egy kis történeti áttekintés a teljesség igénye nélkül:
"A majordomus (a latin maior domusból) kora középkori cím és tisztség; legjellemzőbb a 7-8. századi frank királyságokban használták. A tisztség viselője eredetileg a királyi udvar első tisztviselője, a királyi jószágok és az udvartartás felügyelője volt.

A 7. század folyamán a majordomusi hivatal vált a legfontosabb hatalmi pozícióvá Austrasiában (a Meroving-dinasztia alatt az északkeleti frank királyságban): a majordomus volt a döntéshozó, míg a király csak protokolláris szerepet töltött be.

A tisztség Heristali Pippin családjában örökletessé vált.[1] Miután Austrasia és Neustria újra egyesült, az ő unokája, a 747 óta majordomus Kis Pippin 751-ben megszerezte a koronát és megalapította a Karoling-dinasztiát. Fia, Nagy Károly uralkodói jogát úgy törvényesítette, hogy erős hadseregével megvédte a pápát a támadások ellen, aki cserében 800-ban a Szent Római Birodalom császárává koronázta. Ezzel Európa történetének egyik legjelentősebb alakjává vált."

nanemaaa # 2010.06.17. 10:03

Igen, igazatok van. ;)

MD.
Rosszul írtam, majordomoos1...és nem neten találtam.
Talán Everesten. ;)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.17. 07:59

:) Ezek szerint nem találtad meg, pedig felvállalható lett volna!:)

MajorDomus # 2010.06.16. 20:50

Igy van, s ez független a lakások számától

Privát: én önmagammal vagyok azonos, az egész neten ezt a nevet használom másról nincs tudomásom.
( maior domus = háznagy, a Meroving dinasztia korában a tényleges hatalom gyakorloja a király helyett,mint Japánban a sógun)

ragyasdezso # 2010.06.16. 09:38

nanemaaa

Az SZVB és az ellenőrzést segítő személy az két dolog.
Az SZVB csak tulajdonosokból állhat.

nanemaaa # 2010.06.16. 08:42

MDómos!
Nem véletlenül ollóztam be a jogszabályt. Az első kivastagított bekezdés a számvizsgáló bizottsággal nem rendelkező társasházra vonatkozik, míg a második vastag bekezdés a számvizsgáló bizottságra magára.
Szóval nem lehet tulajdonos a tag. ;)

Egy privát kérdés: Major Domus azonos egy más helyen található majordoomus-szal? ;)

hianita # 2010.06.16. 08:26

MajorDomus

Köszönöm a választ a tetőfelújítással kapcsolatban!

MajorDomus # 2010.06.15. 21:37

Miért ne !
Nane stb

Az utolsó mondat helyesen: a Számvizsgáló Bizottság tagja csak tulajdonostárs lehet !

Forrás !
Egyszerű ! Keresd meg a házkezelőt, kérd el az Alapitó Okiratot, s nézd meg hogy miből -áll ( albetétek felsorolása) a ház !

Egyetértek Nane.. Véleményével, kizárt hogy egy társasház 3 külön hrsz-en legyen.
Szerintem egyszerübb a helyzet. Kűlön társasházak, de a 60 %-os többségi tulajdonos (inszol) közösen üzemelteti őket ! Közös gazdálkodás ! Nézd meg az Alapitot.