Versenytilalmi megállapodás


Illu # 2012.02.12. 18:22

Tehát mivel nem érkezett meg szóban forgó hó 10. napjáig, így nem él a tilalom. Remélem jól értem!

ObudaFan # 2012.02.12. 17:18

A pénztartozás teljesítése akkor történik meg, ha a jogosulthoz az megérkezik.

Illu # 2012.02.12. 17:12

Tisztelt Fórumozók!

A segítségüket kérném versenytilalommal kapcsolatosan, mégpedig jelenleg egy szó értelmezése nem teljesen világos számomra. Idéznék a szerződésből:
"A tilalom akkor érvényes, ha ennek az ellenértékeként a Munkáltató a Tilalmi Időszakra, a Munkavállalónak a munkaviszonya megszűnésekor érvényes havi bruttó alapbérének 50%-át legkésőbb a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig, a Munkavállaló által megjelölt bankszámlára való átutalással megfizeti, a Munkavállalót terhelő adók és járulékok levonása mellett (Ellenérték)."

A kérdésem a MEGFIZETI szó. Ha a hónap 10. napjáig nem érkezik meg ez az összeg a Munkavállaló számlájára, akkor is érvényes a tilalom? Vagy talán ez annyit tesz, hogy a hó 10. napjáig el kell indítani a Munkáltatónak az utalást.

Előre is köszönöm!

buszgyuri # 2011.11.01. 13:41

Nagyon köszönöm a válaszokat!

guba # 2011.11.01. 12:53

Ezt követően alapította a saját céget. A versenytilalmi kalauzula ilyenkor is tovább "él"?

Akkor, ha a szerződésben így állapodtak meg. Versenytilalmi megállapodást lehet a munkaviszony időtartamára, vagy megszűnése után legfeljebb három éves időtartamra is kötni.

ObudaFan # 2011.11.01. 11:22

Tovább él.

buszgyuri # 2011.11.01. 11:17

ObudaFan: Bocs, még annyit, hogy a megállapodás a munkaszerződésbe volt foglalva, és a munkavállalónak már rendes felmondással felmondtak. Ezt követően alapította a saját céget. A versenytilalmi kalauzula ilyenkor is tovább "él"? Megmarad az elállási jog?

ObudaFan # 2011.11.01. 10:38

Szerintem hibás teljesítés miatt elállhat a munkáltató, és ez teremti meg a jogalapot a visszakövetelésre.

buszgyuri # 2011.11.01. 09:57

Üdv Mindenkinek!
Az alábbiakban kérnék útmutatást:

  • a versenytilalmi megállapodásban nincs külön szankció megállapítva, (tehát pl: amennyiben a fenti megállapodást megszegi, köteles visszafizetni az ellenértékként kapott összeget)
  • KÉRDÉS: ha a versenytilalmi megállapodás érvényes, és a jogsértés megállapítható, az általános felelősségi, kártérítési szabályok alapján a munkavállaló visszafizetési kötelezettsége fennáll? (Kár=a munkáltató által a versenytilalmi megállapodás ellenértékeként kifizetett összeg)

Előre is köszönöm!

csage # 2011.08.11. 19:54

Kedves fórumozók!

Munkáltatómmal versenytilalmi megállapodást kötöttem, legfeljebb 2 év időtartamra, ennek ellentételezését havi fix összegű díjelőleg formájában kaptam. A szerződés szerint, ha a munkaviszony megszűnésekor a már kifizetett előlegek összege nem éri el a 2 évre számított (egyébként havi fizetés 50%-a x 24 hónap mértékű) teljes díjat, akkor munkáltató köteles egyösszegben kifizetni a fennmaradó részt vagy - és itt a lényeg - a tilalmi időszakot lerövidíteni. Erről a döntést egyoldalúan, a munkaviszony megszűnésétől számított 10 napon belül hozza meg.

Azt már - részben e fórumnak köszönhetően - értem, hogy a tilalmi megállapodástól elállni csak a munkaviszony alatt lehet, és csak akkor, ha a szerződésben ezt kikötötték. De mi a helyzet az egyoldalú rövidítéssel, főként munkavállaló részéről történő rendes felmondás esetén? Hiszen ez tulajdonképpen elálláshoz hasonló eset: a munkáltató rövidít, mert nem akarja kifizetni a fennmaradó díjat, hiszen már biztos benne, hogy a (volt) alkalmazottja a tilalom betartásával talált új munkát magának, amikor felmondott.

Ebben a helyzetben vagyok, mint alkalmazott, kérlek adjatok tanácsot, jogosan követelném-e a teljes díjat? Köszönöm!

(A már kifizett előleget nem követelheti vissza, ezt a szerződésben maga vállalta.)

drgabor # 2011.03.22. 13:30

Sziasztok!

Közel 10 év munkaviszony után eljutottunk oda, hogy versenytilalmi megállapodást irattatnak velünk is.

Erről van szó:
http://kepkezelo.com/…dnksi2af.jpg

Mennyire felel meg ez a nyomtatvány a jogszabályoknak?

Ha esetleg nem felel meg, melyek azok a pontok?

Köszi,
drg

szabi123 # 2011.03.03. 21:17

úgy látszik feleslegesen izgulok, köszönöm

lewho # 2011.03.03. 21:14

Még mindig érvénytelen.:)

nyugodtan elhelyezkedhetsz.

szabi123 # 2011.03.03. 20:59

Kedves Ági,
Köszönön a hozzászólást. Mit lehet tenni, ha mindezek után hasonló helyen szeretnék elhelyezkedni? Természetesen tisztességes magatartással.
Ebben az esetben teljesen meg van tiltva, hogy azonos területen kapjak munkát mint munkavállaló vagy csak azonos vállakozást nem indíthatok (mely nincs is szándékomban)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.03. 18:46

Érvénytelen.

szabi123 # 2011.03.03. 18:45

Tisztelt Cím,

Jelenlegi cégemnél fel akarok mondani. A munkáltató, a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetéséről szóló megállapodásba a következő mondatot tette bele:
A továbbiakban 2 éven belül nem létesít üzleti kapcsolatot a Cég jelenlegi partnereivel (vevők, szállítók egyaránt, szerződéses ügyfeleivel. Amennyiben ezt megteszi kártérítési kötelezettséggel tartozik.
Ennyi, nem igazán versenytilalmi korlátozás mert nincs mellette kompenzáció.
Ennek fényében nem vállalhatók munkát olyan cégnél mellyel mostani cégem kapcsolatban van?
Várom megtisztelő válaszuk.
Üdv:
S

Dr.Attika # 2010.11.28. 22:32

Ezt a topicot kell átolvasni Ádám.

szabiszabi # 2010.11.03. 13:07

Köszönöm szépen a válaszokat. Igazság szerint egy kérdés maradt bennem, mégpedig az, hogy ha egy bizonyos kereskedelmi szegmensben dolgozok, például kapákat és ásókat árulok. Egy nap viszont úgy döntök, hogy maradnék a mezőgazdaságban, de teljesen más termékeket árulnék, mondjuk például traktorokat, gépeket.

Ezzel nem sértem a munkáltatóm üzleti érdekeit, ugye?

Köszönöm szépen.

Sz.

Kacsa1111 # 2010.11.03. 06:17

Kedves kbs,

De szerintem úgy elfogadható, ha egyösszegben fizetik ki a munkaviszony megszűnésekor.

így is lehet, meg úgy is lehet...de asszem ezt már lentebb nagyon kiveséztük.:)


Kacsa11

Maple-Leaf # 2010.11.03. 05:48

Szia Szabiszabi!

Olvasd el az alábbi cikket, utána tisztábban fogod látni a helyzeted:

http://munkajogportal.hu/…gyakorlatban

szabiszabi # 2010.11.02. 19:43

Köszönöm szépen a választ. Azért nem szeretném elfogadni, mert kilátásban van egy új állás és ha ezt most elfogadnám, akkor az öngól lenne.

Sz.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.02. 19:26

Nem vagy köteles elfogadni, a szerződésmódosítás mindig egyezség kérdése. De szerintem úgy elfogadható, ha egyösszegben fizetik ki a munkaviszony megszűnésekor.

szabiszabi # 2010.11.02. 18:58

Sziasztok!

Az alábbiakban kérnék segítséget. A cég, ahol dolgozok előléptetés miatt módosította a munkaszerződésemet. Magasabb fizu, plusz bele szeretnének tenni egy versenytilalmi megállapodást - ami korábban nem volt benne - melyben kiköti,
hogy "a munkavállaló egy évig nem tanúsíthat olyan magatartást, amely munkáltató jogos gazdasági érdekeit sértené, különösen nem létesíthet munkaviszonyt, vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt olyan, a Magyar Köztársaság területén működő munkáltatóval, amelynek tevékenységi köre Munkáltatóéval megegyezik, vagy ahhoz hasonló, azaz * berendezésének kereskedelmének szektorában tevékenykedik a Magyar Köztársaság területén. Szerződő felek megállapodnak, hogy a munkáltató a versenykorlátozás időtartamára, annak ellenértékeként a munkavállaló részére a munkaviszony megszünése időpontjában érvényes bruttó havi átlagkeresetének 50%-át havonta kifizeti"
A kérdésem az lenne, hogy:

  • ha én ezt nem írom alá, akkor marad érvényben az ezt megelőző szerződésem - korábbi beosztással, korábbi fizetéssel és a versenytilalmi megállapodás nélkül - vagy pedig ezt köteles vagyok elfogadni?
  • nincs benne szankció, hogy mi van akkor ha mégis ilyen céghez megyek. Ilyenkor mi van? Kell fizetnem? Ha igen mennyit?

Előre is köszönöm a segítséget!

Sz.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.18. 18:56

Meglehetősen gyakori a kisebbek között is, sokszor teljesen indokolatlanul. Az egyik BH-ba foglalt esetben pl. egy üveges bt kötött ilyet. Azok közt pedig ritka a multi.
Másrészt az utóbbi két évben, sajnos, egyáltalán nem szokatlan az sem, hogy a közepes és nagyobb cégek kerülnek felszámolás alá, úgy, hogy addigra már semmi vagyonuk.

Kacsa1111 # 2010.09.18. 12:24

Kedves kbs,

a jelenség a kis- és középvállalkozások között a gyakoribb...(mármint a "volt-nincs").
viszont a versenytilalmi megállapodások nem rájuk a legjellemzőbbek.


Kacsa11