határozott idejű bérleti szerződés felmondása


BViki01 # 2010.02.24. 20:05

Segítségre lenne szükségem! Egyetemisták vagyunk, határozott (egy tanév + határozatlan) időre kötöttünk szerződést. Szeptember 1-jével költöztünk az albérletbe, az egy tanév május végéig szólna. Február végén próbáltuk megbeszélni a tulajdonossal, hogy 1 hónap (a kaució ára) lenne a felmondási időnk, így lelaknánk a kauciót, de nem "akar" elengedni. Érdeklődni szeretnék, hogy lehet-e tenni valamit, vagy hogy hogyan tudnánk "szabadulni" a lakásból? (már meglenne a másik albérlet, amely áprilisban lenne költözhető.) Köszönettel: BViki01

monalisa1 # 2010.02.24. 21:43

Egy bérlemény felmondási ideje 30 nap, tehát még a héten írjátok meg a felmondást - március 31-i kiköltözési dátummal. (Vagy postán tértivevényes levelet feladni vagy a bérbeadóval személyesen aláíratni a felmondás átvételét.)

Mivel a Szerződés szerint a bérbevétel legalább a tanév végéig, így sajna az április - június havi lakbért ki kell fizetni az utolsó nap egyösszegben, ellenben az 1 havi kaució visszajár. (Ha rendes az illető akkor mondjuk csak 2 havi bért fogad el - rugalmasan kezeli a dolgokat...)

Az hogy esetleg már áprilistól kiadja ismét a lakást és ekként bevétele, az már nem tartozik rátok.

A következő bérbevétel tól-ig idejét jobban át kell gondolni, illetőleg hogy a saját pénztárcátok kárt ne szenvedjen az "ig" ott is kell maradni.

"Mona"
laikus hozzászóló

MajorDomus # 2010.02.24. 22:50

Feltételezem-nem a jogi karra -jártok.

Érdemes a szerződést jobban átgondolni aláirás előtt.
Albérletből tulkinálat-van, albérlőből kevésbé,ti vagytok válogatási helyzetben.

bobotov # 2010.09.16. 06:52

Sziasztok,

1 éves határozott idejű bérleti szerződést szeretnénk kötni egy házra. A bérbeadó nem titkolt szándéka, hogy al akarja adni. Kérdésem, mi van, ha még a mi 1 évünk alatt eladja, mit tehet velünk (rendkívüli felmondás...stb.)? Hogy biztosíthatjuk, hogy végiglakhassuk az egy évet?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 06:55

Épp a határozott időre szóló szerződéssel tudod biztosítani. Eladhatja ugyan, de csak a bérlettel terhelten.

bobotov # 2010.09.16. 07:38

Hú, köszi a gyors válszt.
Még ezt is bele szeretné venni a szerződésbe:

Bérlők tudomásul veszik, hogy a jelen szerződés megszűnése esetén csereingatlanra, más helyiségre nem tarthatnak igényt, elhelyezésükről maguk kötelesek gondoskodni.

Mi van, ha rendkívüli felmondással mond fel, akkor az a szerződés megszűnésének esete? és most nem arra gondolok, hogy miattunk mondana fel, hanem megváltozott körülmény vagy egyéb (bírósági határozat).
Lehet ilyenkor valamiféle kárpótlást igényelni jogilag?

SolnesM # 2010.09.16. 11:03

Albérletből tulkinálat-van, albérlőből kevésbé,ti vagytok válogatási helyzetben.

Ez még most hathónap után se változott !!

SolnesM # 2010.09.16. 11:07

bobotov -nak !

Hogy biztosíthatjuk, hogy végiglakhassuk az egy évet?

Úgy hogy kifizetitek az egész évet !
És abérbeadó milyen biztosítékot kap arra, hogy ti is maradtok egy évig ?

Na ezért nem kötök soha határozott idejű szerződést !
Ez csak egy mese !!

SolnesM # 2010.09.16. 11:08

Lehet ilyenkor valamiféle kárpótlást igényelni jogilag?

már a kárpótláson töritek a kis buksitokat ? !!

Tenara # 2010.10.14. 19:41

Kedves Fórumozók!
Összetett a kérdésem. Augusztusban 2 éves albérleti szerződést írtunk alá, egy olyan záradékkal, mely szerint, ha rendkívüli családi esemény vagy munkahely elvesztése következne be, 3 hónapos felmondási idővel felbonthatjuk a szerződést.Egy havi kauciót fizettünk beköltözéskor.
Sajnos a rendkívüli esemény édesapám elvesztése és egy munkahely elvesztése lett egyszerre,aminek köszönhetően 1 hónap múlva kell itt hagynunk az albérletet, mert többet nem tudunk kifizetni.
A Bérbeadó természetesen nem akar engedni minket, de mi fizetni nem tudunk, így csak 1-1,5 hónap a felmondási idő, amit 'lelakunk'.
A kérdésem a lenne, hogy ő jogilag mit tud tenni? Tud valamivel 'zsarolni'? ha nem tudunk fizetni, úgyis 'kirakna' minket, ha jól sejtem...
Előre is köszönöm a segítséget.
R.

nandy # 2010.10.14. 20:04

A szerződésben kikötött 3 hónapos próbaidőt -ami szerintem kissé túlzás volt...- ki kell fizetnetek akkor is, ha előbb elköltöztök.

A felmondási idő a felmondás közlésétől indul.

nandy # 2010.10.14. 20:04

próbaidő helyett felmondási időt kell érteni...

MajorDomus # 2010.10.14. 21:27

A kauciot ugysem adja vissza, tehat az utolso honapra ne fizessetek.

Zoltanuss # 2010.10.15. 07:40

T . Tenara !

Érdekes a dolog . Próbaidő ? Az általában a munkaviszonynál szokott lenni. És Ha már így van, kinek a javára ? Mert az se mindegy. Tehát lehet a bérbeadó javára ill. a bérlő javára is.
Vagy mind a a kettőnek.
Így korrekt.
De mint mondtam ez inkábba munkaviszonynál szokásos.
Aztán ez a 2 - kettő éves szerződés. Bérletnél nem szokásos, mert sok érteleme nincs.
Mint látod, mindig jöhet valami rendkivüli, mint most nálatok. Persze sok bérlő úgy gondolja : ő bármikor mehet, viszont ha netán a bérbeadó mondana fel, akkor lenne a nagy felháborodás. Megy is mindig ez a kiteszik lózung. Kitenni csak nemfizető, renitens bérlőket szoktak.
De vissza a határozott idejű bérlésre. Mint mondtam nem jó.
Helyette a hátározatlan idejű bérlés, egyhónap felmondással.
Az egy tévhit, mint fentebb írtam, hogy csak úgy ukk-muk fuk kitesznek valakit.
Egyébként is kínálat bőven van.
De ha már így elutasítottam a határozott idejű bérlést, megmondom hol jogos ill. célszerű.
Pl. irodáknál, műhelyeknél stb. Ahol a bérlő a célszerű/speciális működés érdekébe kénytelen beruházni valamit.
Nyilván több százezer vagy milliós beruházás biztonságát védeni kell valahogy.

De egy lakásnál ez nem áll fenn .
Olyan lakást kell kivenni, ami megfelel.

Néha találkozok én is un. önmegvalósító leendő bérlővel aki azzal kezdené, hogy szétveri az egész lakást. Az ilyenből általában nem lesz bérlő nálam !!!

MajorDomus # 2010.10.15. 19:59

Ez igy van.
ma mar nagyon megbecsulik a berlot.

nandy # 2010.10.16. 11:36

Érdekes a dolog . Próbaidő ?
Azt én írtam véletlenül, mert épp a munkajogi topikból jöttem át :)

MajorDomus # 2010.10.16. 19:16

A forumon is el lehet tolteni a napot.
na megyek szörnyülködni a családjogi fórumba.

csofi # 2011.01.20. 09:31

Sziasztok!

Kérdésem, hogy ha elhagyom az albérletet, ahova 2 havi kauciót letettem, de sajnos a munkámat elvesztettem, és nem tudom tovább fizetni, akkor a tulaj megteheti hogy a bérleményben a személyes tárgyaimat visszatartja addig míg a közüzemi számlákat ki nem egyenlítem? Kvázi egyszál kabátban utcára tehet?

Köszi