Mérőóra átírása,adásvétel esetén


MajorDomus # 2021.04.26. 17:28

Így más a leányzó fekvése.
Minél előbb költözzetek be. A papirmunka ráér utólag.

Kiki1101 # 2021.04.25. 18:06

Szomorú örökös

Kivárunk inkább,az a biztos!

Mondták,hogy nyugodtan menjünk oda,csak pár kérdésben nem ugyanaz volt a véleményünk,így ebben a részben jobb a béke.
Menet közben főnököm felajánlotta az egyik lakását és cégnél el tudom helyezni a bútorainkat,így megoldva a helyzet,de értelemszerűen a sajátunkba lenne jó minél hamarabb beköltözni.
Az adott 600000Ft CSOK-ot és az ezzel járó illetékmentességet viszont nem akarjuk bent hagyni,csak az ugyebár plusz idő lesz megint.

Kiki1101 # 2021.04.25. 18:00

Zoltanuss
Nincs 3.fél,a már fél ház birtokában lévő kettő testvér fogja immár teljes mértékben (50-50) örökölni az ingatlant.
Az előszerződés a vásárlási szándékunkat és a CSOK kivárását vetné papírra ügyvéd előtt 10% előleggel.
Februárban indult a hagyatéki,így reméljük hamarosan azért lezárul.

Szomorú örökös # 2021.04.25. 14:45

Kiki1101

A saját ingatlanunkat eladtuk és ki kell költöznünk,emiatt siettünk volna

No látod, eddig ezt senkivel nem osztottad meg, így nem tudhattuk, miért olyan sürgős. Mivel azt írod, hogy van hová mennetek, én inkább kivárnék. Ha csak az egyik örökös meggondolja magát, mire papírra kerül a történet, az bőven elég, hogy bukjatok rajta. Nem beszélve arról, hogy a CSOK indítása, a közüzemi átírások és a lakcímbejelentkezés nem fog menni addig, amíg tutira nem biztos, hogy tiétek lesz az ingatlan.

Zoltanuss # 2021.04.25. 11:37

És akkor erről az átírási mókáról.
Kezdem, hosszadalmas egy eljárás.

A házastársam több mint 2 éve elhunyt. A sok (4) szolgáltatóból kettővel neki volt szerződése.

Az egyik az MVM... a neveit évente változgatja... tehát a gázszolgáltató csak kiszúrta egy véletlen során, hogy elhunyt nevén van szerződés, sok hercehurca után elkezdtük az átíratást.
Nos kellett hozzá tulajdoni lap, halotti a.könyvkivonat, kellett a tul. társak beleegyező nyilatkozata. Kitöltöttünk egy csomó nyomtatványt, majd beküldtük. Erre jó soká kijön egy muki, megszemléli a mérőt, fótoz stb.
Majd jön az un. ajánlat tevés... hogy akarunk é a szolgáltató ügyfelei lenni. Naná. Megcsinálják a végelszámolást, van valami maradék összeg, problémáznak, hogy mi fenét csináljanak az összeggel. Írtam hogy számítsák bé.

Ja közben az utolsó csekk befizetésről kértek másolatot.
Mi van ha nem tudok fényképezni, nem tudom elküldeni ?

Szóval rágják a szart szorgalmasan.

Amúgy megadnak 4 telefont,de csak az ótómata jelentkezik 15 perc múlva is. Még szerencse ,hogy csellel megszereztem az é-míljüket, azóta szorgalmasan levelezünk.
Ez csak a gáz.
A víz még cselesebb.

Mi van még ?
A víz és csat., a villamos művek, a közterület a szemétdíj miatt ja és a Matáv... ja azt már T-comnak hívják. Amúgy az a legrendesebb szolgáltató.... most.

A távolból javítják a készülék fogását, a múltkor kettő nap után kijöttek egy hálózatbővítésre.
Ennyi !!

Zoltanuss # 2021.04.25. 11:08

Írja K. „ .Az ingatlan amúgy távolabbi családon belül van,oda is költözhetnénk,de pont az esetleges viták miatt nem akarunk.

Majd később :
A saját ingatlanunkat eladtuk és ki kell költöznünk,emiatt siettünk
Be kell költözni ( ha engedik ). Amúgy a foglalóról nem esett szó... nagy valószínűséggel nincs. Ki az a bolond ember, aki egy hármastulajdonnál foglalót ad. !!!!
Ja hát viták azok lesznek mindig... még családon belül is.

Zoltanuss # 2021.04.25. 10:59

Sőt tovább :
Egy olyan kérdésben kérnék segítséget,hogy ingatlan adásvétel előszerződést kötnénk egy hagyatéki eljárásban lévő házra az örökösökkel.
Egy ilyen előszerződéssel át lehet íratni a közüzemeket illetve elindítani a CSOK-ot?

Nem az átíráson kell lovagolni, hanem az ügylet lezárásának mielőbbi megejtésén. Erre a legjobb a kész tényekelé állítás. Beköltözni, a vételár nem teljes kiegyelítése és megvárni a 3. fél hagyatéki mókájának a végét.
A ház fele már a két örökösé és mindkettővel megegyeztünk szóban.
Sőt nem csak szóban, hanem írásban is... mi lenne az előszerződés ?

Így már csak a 3 . fél emelhet árat, ha egyáltalán tudja azt érvényesíteni.
De még egyszer ez az átíratás egy lényegtelen móka ebben a fázisban. A lényeg a birtokban levés, ha a felében, az is jobb mint a semmi.

Persze ennek azért vannak feltételei.
Így a vevő fizetésképessége és a megveendő ház tehermentessége és beköltözhetősége.
A többi pótcselekvés.

Zoltanuss # 2021.04.25. 10:43

Kiki1101 !!

Én pedig amondó vagyok, hogy a költözést minél előbb meg kell ejteni. Aztán a mérőkről fotók, de ez nem elég. Fel kell jegyezni az állásukat azt jegyzőkönyvbe venni és aláíratni az eladóval is.
Aztán az átírás ráér !

Kiki1101 # 2021.04.25. 09:45

Kérlek ne vitázzatok emiatt,csak egy szimpla kis kérdés volt.
A saját ingatlanunkat eladtuk és ki kell költöznünk,emiatt siettünk volna minden más papírmunkával ami a költözést előrébb hozhatja.
Van hova mennünk,csak minnél hamarabb szeretnénk a sajátunkba lakni és ugyebár a csok sem 1-2 nap alatt megy le szerintem.

oligaliga # 2021.04.25. 05:33

Kiki1109

Mielőtt ez a két morgós ezt a topikot is tönkreteszi, lenne egy tanácsom.

Amíg nem vetted birtokba, ne írasd át a közműveket. Amint átíratod, felelős leszel minden fogyasztásért, csőtörésért, szabálytalanságért. Gondold meg, hogy hiányzik-e ez neked.

Kiki1101 # 2021.04.24. 14:22

Köszönöm szépen mindenkinek!
A lényeg az lett volna,higy ha már úgyis várni kell a hagyatékira,előrébb lettünk volna pár egyéb hozzávaló elintézésével és így közelebb a költözködéshez.
Marad az előszerződés megkötése és a várakozás akkor.
További kellemes hétvégét mindenkinek.

Szomorú örökös # 2021.04.24. 13:43

MajorDomus

többségben adásvételi szerződést,kis mértékben tul.lapot kérnek az ügyfélszolgálatok.

Az adásvételi a lakcímbejelentkezéshez édeskevés,
ők vagy tulajdoni lapot, vagy birtokbaadási jegyzőkönyvet kérnek.
Az adásvételi talán egyedül az áramszolgáltatóhoz elég.
A gázmű halotti bizonyítványt, a vízmű pedig hagyatéki végzést kér.
Mint írtam, ez 2011-es tapasztalat.

MajorDomus # 2021.04.24. 13:34

Kiki

Na,akkor érdemben...
Az előszerződés gyakorlatilag az ingatlan lefoglalása, egy vételi igérvény,amelyben a szerződés körülményeit már rögzitik.

Ezt a közüzemi cégek részben,a bank viszont egyáltalán nem fogadja el.

Sokféle megoldás van az országban,minden megyében m.jogu városban más a szokás,többségben adásvételi szerződést,kis mértékben tul.lapot kérnek az ügyfélszolgálatok.

Az előszerződés kevés.

Szomorú örökös # 2021.04.24. 09:12

Láthatóan összevissza válszt kapsz.

Láthatóan mindenki lebeszélni róla.

Szomorú örökös # 2021.04.24. 06:37

Kiki1101

Én vagyok a leendő vevő és nem akarok addig odamenni,amíg nem én vagyok a tulaj.....Az ingatlan amúgy távolabbi családon belül van,oda is költözhetnénk,de pont az esetleges viták miatt nem akarunk.

Neked bőven elég baj lenne, ha a másik felének a tulajdonosa meggondolja magát és nem akarja majd eladni. Én várnék a helyedben, ha biztosra akarsz mindenáron menni.

Kiki1101 # 2021.04.24. 05:35

Én vagyok a leendő vevő és nem akarok addig odamenni,amíg nem én vagyok a tulaj.A kérdésem inkább arra irányult,hogy a hosszadalmas papírmunkát el tudom e kezdeni például a CSOK-nál és így be is fejezni mire mondjuk a hagyatéki is lezárul.Az ingatlan amúgy távolabbi családon belül van,oda is költözhetnénk,de pont az esetleges viták miatt nem akarunk.

Szomorú örökös # 2021.04.24. 05:22

Kiki1101

A szó elszáll, az írás megmarad! De ettől függetlenül én csak egy szándéknyilatkozatot kötnék a leendő vevővel erről, de hogy birtokba nem adnám addig nekik, az egészen biztos. Anélkül viszont meg nem fognak semmilyen közüzemi szolgáltatást átírni és CSOK hitelt elindítani, az tuti.

Viszont a feltett kérdésből nekem gyanús, hogy már birtokon belül van a leendő vevő. :-O

Kiki1101 # 2021.04.24. 05:18

A ház fele már a két örökösé és mindkettővel megegyeztünk szóban.

MajorDomus # 2021.04.23. 18:19

Probléma csak akkor lesz,ha nem ők lesznek az örökösök.

Szomorú örökös # 2021.04.23. 16:42

Kiki1101

Egy ilyen előszerződéssel át lehet iratni a közüzemeket.....?

Nekem anno a gázfogyasztónál a hagyatéki végzést kérték hozzá, villanynál simán megcsinálták.
De ez éppen 10 éve volt, azóta akár ez változhatott is.

Kiki1101 # 2021.04.23. 16:34

Üdvözletem!
Egy olyan kérdésben kérnék segítséget,hogy ingatlan adásvétel előszerződést kötnénk egy hagyatéki eljárásban lévő házra az örökösökkel.
Egy ilyen előszerződéssel át lehet iratni a közüzemeket illetve elindítani a CSOK-ot?

Zseszty # 2018.09.12. 13:58

A negyedévente kicsit erős túlzás. Tavaly júniusig van kifizetve, mert az év elején kapott számla addig az időszakig tartalmazott csak elszámolást.
Nem sürget a fizethetnék egyáltalán, de azért mindennek megvan a maga határa. a Lakásból májusban kiköltöztem és elszámolási kötelezettség terheli a közművet úgy ahogy engem átírási kötelezettség.
Majd jövő karácsonykor kifizethetem az elmúlt majd másfél éves elmaradásom....azért kicsit bosszantó. Kötelezettségeim vannak, nekik nincs???

drbjozsef # 2018.09.12. 13:57

Szemétszállításra nincs külön elévülési idő, az 5 év alatt évül el, szóval igen, 2013-ig visszamenőleg akár kérhetik is.
Tedd el a fiókba a fizetnivalót, és akkor csak elő kell venni, amikor jönnek a csekkek.

alfateam # 2018.09.12. 13:40

Negyed évente számláznak. Ha nagyon sürget a fizethetnék menj be a NHKV-hoz és kérj csekket és fizess.

Zseszty # 2018.09.12. 12:12

Kedves Tagok!

Kérdésem a következő:
Az eladott ingatlanon júniusban kezdeményeztük a szemétszállítási szerződés átírását, azóta semmit nem kaptam, hogy sikeres volt-e. Illetve, mint tudjuk nagyon le vannak maradva a számlázással. Ami esetemben azt jelenti, hogy 2017 júniusig van csak kifizetve, mert addig számláztak.
Tehát majd 1,5 évet kellene majd kifizetnem, ha egyszer méltóztatnak kiszámlázni.
Ilyen esetekben a szolgáltatót is terheli a 30 napos átírási határidő, tehát akkor 30 napon belül el kellene számolnunk egymással úgy gondolom. Jogosan fogja kérni így 3-4 hónap után is az eddig meg nem fizetett díjat? Mennyi ideig kérheti??
Ha jövő ilyenkor ér el a számlázásban júniusig, akkor is jogosan kéri?
A kötelezettség csak engem terhel, ha fizetni kell?

Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat!

Üdv, Eszter