A lakáshasználót hogyan lehet kitenni / kilakoltatni?


Zeek # 2010.05.29. 12:14

Tisztelt Jogi szakértők!

A lakáshasználót hogyan lehet kitenni/kilakoltatni?

Családi házamat használatba adtam, megállapodás címszóval ( írásos "szerződésben") azzal a feltétellel, hogy a lakáshasználó a saját maga által fogyasztott rezsi költségeket fizeti, egy hónapos felmondási idővel kb. egy évre.
Az 5. hónap után a lakáshasználó a rezsit nem fizette.
2 hónapos rezsifizetés elmaradás után, szóban 4. hó 29-én tanúval bizonyíthatóan felmondtam neki. Ezt ajánlott levélben is megtettem, amit 5. hó 17.-én vett át.
A házba bejelentve nincsen.
30 nap felmondás után, jogcím nélküli lakáshasználó –e, 05. 29 vagy 06. 17.-én kell –e elhagynia a házat?
Pereskedni nem akarok, a tarozása behajtásáról is lemondtam, csak minél előbb hagyja el az ingatlant. Ő kijelentette, hogy nem hajlandó elkötözni és a rezsit sem fogja fizetni!
Mit lehet tenni, hogy minél előbb megszabaduljak tőle?
Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!

monalisa1 # 2010.05.29. 15:37

Az önkormányzat jegyzőjétől birtokvédelmet kérni, ha nem jár ereménnyel bírósághoz fordulni.

Erőszakkal nem lehet kitenni a lakásból - bár rövidre zárná a vitát...

"Mona"
laikus hozzászóló

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.29. 15:45

Ebben a jegyzőnek nincs hatásköre.(Ha lenne, akkor viszont hogyan kellene azt érteni, hogy "ha nem jár eredménnyel"? Mondtál valamit, lisa...)

monalisa1 # 2010.05.29. 15:55

Pl. elkezdik bírságolni, és ha ez nem jár eredménnyel akkor...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.05.29. 16:18

*

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.05.29. 16:21

Hát ilyet.

Mégegyszer.
Birtokvédelmet csak a birtokban lévő kérhet. A tulajdonos jelenleg nincs ilyen helyzetben, mert megállapodás szerint adta át valaki másnak használatra az ingatlant. Ha a felmondás nem járt eredménnyel, akkor a bírósághoz kell fordulnia és lakáskiürítési pert kell indítania az illető ellen.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.05.29. 16:23

... és természetesen nyomni a fizetési meghagyásokat minden kifizetett rezsitartozás után.

monalisa1 # 2010.05.29. 16:47

Imma, Te legalább érdemben kiigazítottad a téves hozzásomat - köszönet érte, egyben mindjárt javaslat is "a" birtokban lévővel szemben a rezsitartozás okán.

ml.

MajorDomus # 2010.05.29. 21:14

Jelentsd be neki hogy felujitod a lakást !

Ezt köteles tűrni !
Akkor megjelensz, s elviszed az ajtókat ablakokat ,,festetni,, !

Mint tulaj az áramszolgáltatási szerződést felmondod, s kikapcsoltatod a villanyt. Pont.

Egyébként mire hivatkozik hogy nem költözik, s nem fizet rezsit sem ?

Valamit elhallgattál !

zoku # 2010.05.29. 21:22

Most nem azért, de ezt nem lehet rugalmasabban intézni? Ennyire elég a magyar jogrendszer? pl. rendőrt hívni, elmondani hogy megszűnt a lakhatási joga, használatba vennéd a lakásod jogtalanul tartózkodik benne... Ennyi erővel bárki nyakára oda lehet költözni?? A bürökraták úgyis adnak maguknak 30napot minden papírtologatás között.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.30. 08:06

Ha a másik oldalon állnál, te sem kivánnál "rugalmasabb" jogot.

OFF
Muszáj mindenbe beledumálnod?
ON

Titiána # 2010.05.30. 09:09

MajorDomus: az áramszolgáltató 3 hónap nemfizetés után kapcsolja ki az áramot.
Ha van kábelszolgáltató, nincs hűség, akkor azt lehet szüneteltetni.

zoku # 2010.05.30. 10:43
  1. nem vagyunk tegező viszonyban
  2. nem állok sem az egyik sem a másik oldalon
  3. nem dumálok bele mindenbe csupán elcsodálkoztam azon hogy mennyire rossz helyzetben van az aki a tulajdonát védi.
Zeek # 2010.05.30. 11:14

Először is köszönöm szépen hogy reagáltak a levelemre.

A lakáshasználó arra rágott be hogy kb. egy évre volt kiadva a ház és én a rezsi tartozások miatt azonnali hatállyal 7 nap kiköltözési határidővel mondtam fel! Az nem zavarta és azóta sem zavarja hogy a felmondás pillanatában már 3 havi kifizetetlen számlái voltak. Én kizárólag gyors! jogi megoldást keresek, mert minden egyes nappal nőnek a számlák!
A rendőrség nem intézkedhet, a polgármesteri hivatal birtokvédelmi osztálya és a jegyző sem intézkedhet, a bíróságon (Markó utca) azt mondták hogy peren kívül ezt nem lehet elintézni! Mindenhol többször is voltam!

A kérdésem hogy a felmondási idő, mikor telik le? A szóbeli felmondástól vagy az átvételtől számított 30 napon belül jár le?
Jogcím nélküli lakáshasználó lesz -e a felmondás lejárta után és MIT TEHETEK???

Azt nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni a saját lakásomból a felmondás lejárta után az ott lakót aki mellesleg be sincs jelentve!

monalisa1 # 2010.05.30. 14:50

Immaculata lentebb leírta: bírósághoz kell fordulni és lakáskiürítési pert kell indítani az illető ellen.

Jogilag ez az egyetlen lehetőség mely sajnos eltart egy ideig...

Amúgy 30 nap a felmondó levél kézhezvételétől.

Külön írva: a tulajdonos az áramon kívül ideiglenesen a vízet is kikapcsoltathatja a lakásból, elvégre egy jogcímnélküli lakáshasznásználónak már nem köteles "szolgáltatni" a konfortot. (Az áram még csak csak de amikor a wc-re vödörben kell hordani a vízet a szomszédból...) Szóval nem kell finomkodni vele szemben.

ml.

Titiána # 2010.05.30. 15:56

Zeek
És ha megvárja, hogy elhagyják a házat, bemegy, zárat le? Hátha van ott olyan ingóság, ami megérné nekik, hogy összekunyizzák a tartozást.
Azt most hirtelen nem tudom, hogy akár ezt holnap is megtehetné-e vagy meg kell-e várni ebben az esetben is a 30 napot? De azt végképp nem értem, hogy azonnali hatályú felmondáskor minek is van 30 nap felmondási idő?

Márpedig, ha letelik a 30 nap, akkor mát tuti bemehet zárral együtt, hiszen addig volt a határidő.

MajorDomus # 2010.05.30. 17:34

A 30. Napon pakold k,i a holmiját az utcára, s cseréld le a zárat !
Maradj a lakásban vagy 2 napig.

Bizonyitani tudod hogy te vagy a tulaj, ő meg semmit ! Pont.

kovacsz # 2010.05.30. 17:50

Major..
Ja amikor megérkezik a lakó, látja, hogy a cuccai az utcán, elszald, vagy telefonál a rendőrségre, hogy ellotad tőle a toronyórát láncostól kb 2.000.000 Ft értékben.
Majd téged ezért, valamint magánlaksértés elkövetése miatt ( csak dolog elleni erőszakkal elkövetve, ha nem éjjel és csoportosan történt ) előállítanak a rendőrségre, majd gyanúsítotti kihallgatás, ujjélenyomatvétel,helyszíni szemle, stb...
Legalább nem adj ostoba tanácsot...

MajorDomus # 2010.05.30. 20:14

A rendőrségen elkérik a lakcimkártyáját,vagy az adás-vételi szerződését, vagy a bérleti szerződését. Melyik van neki ?

Mivel bizonyitja, hogy ő jogosult ott lakni ?

Tudod 15 éve adok ki lakást meg irodákat, nem hiszem hogy olyan sok ostobaságot irnék erről.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.31. 04:59

Sokat nem. De keveset azért igen.
Ez itt a Jogi Fórum. Nem kellene arra használni, hogy bárkit is jogellenes magatartásra buzdíts.

Zoltanuss # 2010.05.31. 14:29

T. kovacsz !
Akkor hogy is van ez ?
És ha én megyek előbb a rendőrségre, akkor meg őt állítják elő . Elvégre nekem is van lakcim kártyám eleve én is ott lakom !

Zoltanuss # 2010.05.31. 14:38

T. zoku !
Itt mindenki (majdnem ) tegeződik.
Amúgy kitől kérted ki ??

Én kizárólag gyors! jogi megoldást keresek, mert minden egyes nappal nőnek a számlák!

Írja Zeek !

Hát olyant nem talász.
A jog teljes csődje a lakásbérlet. nem véletlen, hogy olyan mint bérlakás nincs. Ami van : maradék lakások kényszer hasznosítása - nincs ló jó a szamár is elven.
Még az egzakt megnevezés se tudja senki.
Albérletnek neveztetik, holott általában semmi köze az albérlethez.
Bérlet , lakásbérlet magánszemélytől.
Már maga az albélet eleve prejorativ jelentést szedett magára.
Amúgy ha jó üzlet lenne a bérlet vállalkozások ezrei foglakoznának ezzel. De nem így van.

MajorDomus # 2010.05.31. 20:06

Na, ez az utolsó mondat nagyon igaz !

Egyébként változatlanul fenntartom amit irtam,egy félmondat maradt le, a holmiját 30 napig biztonságos helyen őrizd meg, hogy semmije ne tünjön el,mig keres uj szállást magának.

Egyébként nem buzditok jogellenes cselekedetre.
Egy jogalap nélkül ott lakó élősködő kidobásáról van szó, akinek sem bejelentett lakása, sem szerződése, sem jogcime nincs ott !

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.31. 20:10

Azt hogy egy birtokban lévőnek van-e jogcíme, csak bíróság jogosult megállapítami. (Mellesleg ennek a bejelentett lakóhelyhez vajmi kevés köze van.)

MajorDomus # 2010.05.31. 20:39

Ki mondta, hogy birtokban lévő ?

Nem tulajdonos,nem bérlő, s nem haszonélvező, csak egy önkényes lakásfoglaló