vízdíj - elszámolás társasházban


Szomorú örökös # 2018.07.01. 03:36

nonolet

Némely hülye fusizó viszont még 500 Ft-ot se kér el egy órára. (de ez legyen az ő baja, ha ennyire bugyuta)

Egyesek meg azt hiszik, hogy a vállalkozó pár száz forintért ki fog menni nekik javítani. Azt már senki nem veszi figyelembe, hogy mennyi járulékos költsége van egy ilyen munkavégzésnek. Pl. az a közel 130 ezer forintnyi autójavítás költségét is nyilván átterhelem rájuk a munkadíjban, amit nemrégen fizettem ki, ugyanis az autóm nagyrészben a vállalkozást szolgálja.

Sőt társasházakban előfordult már, hogy a lakáson belüli dolgot is közös költségre akarta az illető megjavíttatni. A legszebb, mikor az önkormányzati lakásban lakó úgy gondolja, hogy ő kihív engem javítani - no persze nem az illetékes kezelő cégnek szól sohasem - aztán közli, hogy a számlával menjek be és majd kifizetik. No ezeknek a sz@rrágóknak se fogok soha dolgozni, mindig előtte tisztázom a helyzetet. Az a baj, hogy ezeknél a lakóknál is a vállalkozón csattan mindig az ostor, neki balhéznak, holott ő nem tehet róla, az elszámolási szabályokat nem ő találja ki, hanem a házkezelő.

Szomorú örökös # 2018.06.30. 19:01

F.Laca

És persze előadják a sírós dumát, hogy ezért meg azért, és milyen drága az anyag, a segédmunkás, a költségek, magas rá az adó, stb. (miközben én tudom/látom - mennyibe kerül a beszerzési helyén!

Nyilván nem annyiért fognak dolgozni, amennyiért te voltál alkalmazott. Ha úgy gondolod, hogy ez így lenne jó, akkor nagyon rosszul látod. ;-)

Szomorú örökös # 2018.06.30. 19:00

Én már minden szakmát megtanultam, ma például fehér-bádogos munkát végeztem. És ne félj, én hozzánk sohasem hívok iparost...Mindenkinek seggig ér a keze"! És - "magad urad, ha szolgád nincsen!" Leszarom én azokat a "nagy arcú" de hivatásos vállalkozókat (volt már egy párral szerencsém)...

No látod, ők meg téged fognak ezek után lesz@rni. És bőven lesz is okuk rá. ;-) Jobban is jársz, ha mindent magad csinálsz, mert ezzel a hozzáállással nem sok embert találsz, aki kimegy neked dolgozni. Mint írtam, az ilyen sz@rrágó nyugdíjasnak hamar híre megy a szakmában, nehéz lesz megfelelő szakit találni, ha problémád akad. ;-)

A multkoriban az automata mosógépünket javítottam meg!

Ami utána lehet, hogy NEKED megfelelt, de hivatalosan egy vállalkozó munkájának nem biztos, hogy jó lett volna. :-)

Dolgoztam én már HIVATÁSOS villanyszerelő után (nem is egy helyen) és elképedve láttam, sokkal szarabb munkát végeznek, mint én

Az már más kérdés, hogy amit te végeztél utánuk, az megfelelt-e a szabványoknak. :-D

Nekem inkább többnyire csak irigyeim voltak!

Azok után, amit itt leírtál, ezt erősen kétlem! ;-)

nonolet # 2018.06.30. 07:56

F.Laca

Számolj...

Manapság egy jól és szépen dolgozó esetén kijár a 300-500 eFt nettó

Ennek nyugodtan veheted a dupláját
vállalkozási bevétel szükségletként,
ha
legálisan és normális szerszámokkal dolgozik.

Legyen hajtós és tudjon havi 150 munkaórát számlázni.
(ehhez egy 200-220 órát kell dolgozni)

Akkor bizony 4-5 ezerFt/óra rezsi óradíj kerül a számlára.

Ami napi ~30 ezerFt!!!!

Ennyibe kerül egy jó szaki.
Akár tetszik, akár nem.

Persze sok dolgot meglehet csinálni
nyugdíjasként fusiban, pár kézi szerszámmal is.
Az nyilván olcsóbb lesz.

Némely hülye fusizó viszont még 500 Ft-ot se kér el egy órára.
(de ez legyen az ő baja, ha ennyire bugyuta)

Miközben manapság fusiban az 1500-2000 Ft/óra díjért sem húzza a száját az átlagos megrendelő.
Normális munka végzés esetén.

Üdv a valóságban!

Szomorú örökös # 2018.06.30. 06:44

F.Laca

Én kisfiam...

Már régen megtagadtalak volna, mert szégyellném a világ előtt, hogy ilyen zsugori sz@rrágó apám van. De megsúgom, ahhoz még az első m@gömlésed sikeressége is kevés lett volna, hogy ilyen korú saját gyereked legyen. :-D

Amíg te így beszélsz az én munkás rétegemről...

a nagyképű, ám elég vastagon lehúzó mindenféle vállalkozók...majd hozzáadja számláján a munkadíját, a kiszállást, az ÁFÁ-t, a béfát, meg még a sarki kiserdőt...és benyögi az ügyfélnek, hogy 12 ezer!

...addig szerintem ne várj tiszteletet sehol. Se a vállalkozóktól, se a hivatalokban, se más fórumozótól. Mellesleg megsúgom, neked lehet nem is fog egyetlen tisztességes vállalkozó sem dolgozni, mert az ilyen zsugori sz@rrágó unatkozó nyugdíjasnak hamar híre megy a szakmában, és kénytelen leszel mindent megtanulni, a magad módját megcsinálni, mert hogy más nem megy ki hozzád sz@rért-húgyért, az egészen biztos. Aki tisztességesen dolgozik és szép munkát végez, annak ára is van. Ezt te sohasem fogod megérteni, mert nálad egyszemélyes kókánybrigád dolgozik mindig. De te már hozzászoktál, mert úgy vagy vele, hogy „jólvanazúgy, ottegyemegazavasfene”.

Azzal a tudással, amit komcsiként 44 évig elvoltál a munkahelyeden, ma már kirúgnának egy hét után a munkahelyedről, mert az már jócskán kevés lenne. Fejlődni kell folyamatosan, de neked elsősorban fejben kéne fejlődnöd nagyon sokat.

És még csak nem is loptam hozzá semmit!

Érdekes, ez egyedül neked jutott eszedbe, vajon miért is? :-D

Csupán csak erre járt - "oszt jónapot!".
Én meg behívtam

Mint írtam, mehettél volna az ő leigazolása nélkül gyufát vagy petrezselymet árulni a sarokra, mert anélkül a vízmű nem rakta volna rá a sárga plombát. ;-)

Szomorú örökös # 2018.06.30. 05:11

F.Laca

Én még tengeralattjáró is vagyok! Csak nem a sárga ...

Nem, te egyenesen fehér vagy! Pont olyan színű, mint az a bizonyos dolog, amit jelzőként használtak egy „nagy-nagy emberre” pár éve...és ezzel mindenki megtudta azt, amit már addig is tudott. :-D

Szomorú örökös # 2018.06.30. 05:08

F.Laca

a közös képviselő a mérők és a plombák leszedésnél jelen volt...Éppen akkor arrafelé ténfergett, hát behívtam

Jah, annyira unatkozik a közös képviselőtök, hogy sétálgat a házban lakásról lakásra és nézegeti a vízórákat. :-D Így szokták az igazi kamugépek magyarázni a bizonyítványukat. Nyilván épp még egy fényképezőgép is a kezükben volt, sőt tollat is vittek magukkal, hogy lenyilatkozzák: minden rendben volt. Mellesleg nem árt helyére tenni a dolgokat: nélküle mehettél volna gyufát árulni a sarokra, mert a vízműves szakember tuti nem tette volna fel a sárga plombát a vízóra-hollanderre. ;-)

Mert én bizony egy nagy Mekk Elek vagyok, aki itt-ott javít

Vagy legalábbis megpróbálja. Én nem csak megpróbálom, hanem meg is javítom azt, amihez hozzányúlok. Sőt tudod, hogy mi a legszebb? Még fizetnek is nekem érte! Ebből élek és kifizetem azokat a melósokat, akik azzal foglalkoznak, amihez én nem értek és kihívom emiatt őket. Mellesleg engem nem Mekk-Eleknek hívnak, hanem a szakmáját 16. éve profin végző vállalkozónak. Ezt te unatkozó munkanélküliként sohasem fogod elérni. Megcsinálsz mindent magadnak, ami NEKED megfelel, de lehet más elhajtana azzal a megoldással, amit megfelelőnek talász.

Szomorú örökös # 2018.06.30. 03:29

MajorDomus

csak azt nem értem miért folytatod vele ezt a meddő és felesleges vitát....igazad úgysem lesz...

Lehetséges, de ettől én még élvezem. Kifejezetten szórakoztató a csóka! :-D
Hozzá teszem, hogy én csak akkor járok ide, amikor éppen ráérek, azaz meló előtt és meló után. Ő viszont sokszor az egész napját képes itt elcseszni azzal, hogy megpróbálja cáfolni saját tapasztalataival a jogszabályokban leírtakat és úgy adja elő, mint ha az ő tapasztalatai felülírnák a törvényeket.

MajorDomus # 2018.06.29. 21:12

Sz.Örökös

csak azt nem értem miért folytatod vele ezt a meddő és felesleges vitát....

igazad úgysem lesz...

Szomorú örökös # 2018.06.29. 15:36

F.Laca

Sorold már azt az egyet se!

Még csak nem is kellett nagyon visszamenni a fórumon:

Ahhoz a bokor-témához (és magához a bokorhoz) én egy árva szót se szóltam!

Emlékszel erre? Éppen cáfoltam, amikor ide írtam, hogy 2018.06.27. 07:38-kor tetted meg! De folytathatjuk még, ha szeretnéd!

Nálunk a közös képviselő azt mondotta - a mellékmérőket adott határidóre ki kell cserélni, de ő ebben NEM VESZ részt!

v.s.

A leszerelt mérők állapotát a Közös Képviselő a jelenlétével személyesen ellenőrizte, de fotók is készültek róla

Látod, itt sem ártott volna visszaolvasni, hogy mit írtál korábban. Akkor nem kerülsz ekkora hazugságba.

Én legalább iskolai bizonyítványokkal tudom igazolni végzettségeimet

Én nem a bizonyítványokkal hencegek, mint te, hanem a közel 16 éves sikeres vállalkozói múltammal, amelyet megelőzött a másik 19 év alkalmazotti viszony. Tudod, én már azért hagytam valamit magam mögött a világon, amire mindenki emlékezni fog majd egyszer. De úgy gondolom, az utóbbi 16 év azt bizonyítja, hogy csak értek ahhoz, amit csinálok, nem gondolod? ;-)

Neked mihez lenne annyira nagy "hozzáértésed"?

Mindenhez, amihez úgy döntök, hogy hozzányúlok. Az összes többihez inkább szakembert hívok. Nálam ez így működik.

Általános tehéntrágya lapátoló

Nos, ehhez az egyhez nincs papírom, de nem is szándékozom megszerezni, mivel nem akarom a munkádat elvenni. :-D

nos ilyeneken bukott immár harmadszor az mszp

No meg te! De szerintem a politikát hagyd magadban, vagy valahol máshol ereszd el, ez ugyanis JOGI fórum. ;-)

Szomorú örökös # 2018.06.29. 09:43

F.Laca

Annyira ne süllyedj már le, hogy egy fórum társadnak a börtönt ajánlod. :-O

Szomorú örökös # 2018.06.29. 09:41

F.Laca

Nekem az egyik tanult szakmám - általános MŰSZAKI RAJZOLÓ tervező és rajzmásoló

Ennél már kisebb lódítás is elhagyta a kezedet, azzal is lebuktál. Elmondásod szerint igazi Mekk-mester vagy, azaz papírod van mindenről, de mégsem értesz valójában semmihez sem. :-D

Szomorú örökös # 2018.06.29. 05:22

F.Laca

Miből gondolod, hogy én csupán egy kőkeményen alkoholcsíra és nagy szeszbúvár lennék,
akinek rég Nagyfán a helye?

Onnan, hogy még azt sem tudod, Nagyfán már régen nincs ilyen műintézet!
Ott már kőkeményen 1990 óta a szegedi fegyház és börtön objektuma van.
Ha úgy gondolod, hogy mégis ott a helyed, én nem vagyok semminek az elrontója. :-D

Szomorú örökös # 2018.06.29. 05:16

F.Laca

Ahhoz a bokor-témához (és magához a bokorhoz) én egy árva szót se szóltam!

Hazudsz! Éppen 2018.06.27. 07:38-kor tetted meg!
Ha a többi állításodnak is ennyi az igazsága, akkor ismét mondom: quod erat demonstrandum! :-)

Amikor én beadtam vízbekötési igényemet - valamikor a '70-es évek végén - akkor bizony még itt Pesten is annyi bőven elég volt!

a 70-es években is közműtervhez kötötték a vízbekötést, hidd el, ez mindig is így volt. Hogy te ezt „móricka-rajznak” minősítetted, az kb. azoknak a mérnököknek a munkáját minősíti le, akik azzal dolgoztak. Lehet te még olyat se tudtál volna rajzolni. :-)

Én akárhányszor vittem oda bármit, mindig csak azt mondták az ottani dolgozók, hogy hová kellene majd letennem!

Hogy neked mi volt a tapasztalatod, az nem a jogi fórum témája és NEM A HIVATALOS ÁLLÁSPONT. Az ugyanis egyértelműen látszik abból a jogszabályból, amit bemásoltam ide többször is. ;-)

Állj ki inkább az esőre, talán lehűt kissé! Most pont jól esik.

Rossz helyen laksz öcsi, itt hétágra süt a napocska! :-D

Szomorú örökös # 2018.06.29. 04:47

F.Laca

Így aztán - már csak a korom alapján is - simán leküldhetnélek gyufáért!

Erre azért ne vegyél mérget! Én sem mai csibe vagyok már! :-)

De inkább tanulj egy kis tiszteletet a hivatalok felé, lehet békésebb útvonal lesz abba az irányba, hogy normálisan beszéljenek veled és ne a „mosoly-tanfolyamon” tanultakat alkalmazzák, amikor meglátnak bent. Tudod nálunk az egyik lottózóban ha megérzem a citrom illatú légfrissítőt, akkor tudom, hogy ott járt „büdös bácsi”, akivel pont ezen elv alapján szoktak eljárni minden esetben. Pedig ő pont hozzád hasonlóan egy kiállhatatlan stílusú bunkó kötözködő ügyfél - ráadásul egy ápolatlan, elviselhetetlen szagú k..cs..g - akinek legszívesebben beszólnának, viszont amíg a helységben tartózkodik, addig vele is ügyfél módjára kell bánni. De ne tudd meg, miket mesélnek róla, mikor kimegy onnan. Szerintem lehet utánad is hallottak már ilyet az ügyfelek, mikor kimentél a hivatalból. :-)

Szomorú örökös # 2018.06.29. 04:31

F.Laca

Te alapjaiban véve (s ahogy én már a többi fórumnál is észrevettem) mindegyiken csak egy kötözködő, semmihez se értő, a realitásokat messze elkerülő, ámde mégis mindent el- és megmagyarázó okostojás lehetsz.

Szép dolog az önkritika! ;-)

Hiába hozakodsz itt elő nekem a mindenféle netes leiratokkal, paragrafusokkal, tájékoztató pdf-ekkel, ha a gyakorlatban és a valóságban az illetékesek mégis teljesen máshogyan csinálják!

Ezt itt egy JOGI fórumnak hívják, amely a törvény paragrafusai alapján vitatja meg a történéseket. Azok szerint - már megbocsáss - az általad leírt, veled megtörtént dolgok többször is jogszabályba ütköztek, ezt én kapásból nem egy alkalommal bizonyítottam. De szerinted mindenki más jön szembe az autópályán, ez nagyon jól látszik.

Szomorú örökös # 2018.06.29. 04:02

F.Laca

Akárhogy is nézzük, eddig bárki bármit leírt, te egyből ott termettél és elmagyaráztad, hogy a hivatal, a törvény a rossz és az állampolgárnak van igaza (lsd. a ház előtti bokor témája), ahelyett hogy kicsit utána olvastál volna. Ezek után ki is okoskodik? Én legalább utána nézek válasz előtt a jogszabályoknak, nem pedig a saját kútagyamból nyomom feleslegesen az okoskodást, ahogy azt te teszed.

Elmagyaráztad, hogy szerinted a közműtervnek elég egy móricka-rajz, holott igen szigorú szabályai vannak egy vízbekötésnek és ezt még pesti viszonylatban is jogszabállyal alátámasztottam.

Megpróbáltad elmagyarázni, hogy a szelektív hulladékudvarokba bárki ingyen hordhatja a szarát, mindössze azért, mert téged még sosem ellenőriztek, hogy van-e érvényes szerződésed szemétszállításra, és hasonlók. Ezt szintén jogszabállyal támasztottam alá, de te egyfolytában lekamuzod ezeket, holott az internet egy nagyon jó kis tárolóhely, minden fent van, ami számít. :-) Ráadásul utóbbi kéthavonta talán 5000 Ft nálunk, de te büszke vagy, hogy ezt is megspóroltad magadnak. Igaz pálinkára meg sörre már jóval többet elköltöttél azóta, legalábbis a beírási stílusodon jól látszik, hogy az okoskodás sosem józanul folyik belőled. :-)

Gondolkodj el rajta öcsi, amit írtam, aztán szerintem egyszerűbb, ha elhúzol innen.

Szomorú örökös # 2018.06.28. 18:37

F.Laca

Leszarom én elég simán az általad felemlített Dél-Alföldet - s véle prsze a szegedi Vízműveket, amikor én születetten de tösgyökeres budapesti vagyok!

No látod, én meg Pestet sz...rom le, de ettől még mindenhol a vízrákötés közműtervhez van kötve. Sőt, Pesten is így van, de ne áruld el senkinek! :-)

Olvasgass egy kicsit:

http://www.vizmuvek.hu/…itesehez.pdf

Gondolod, hogy ráérős szabadidőmben én ilyesmiket találok ki...?

Hát ezek után bármi megtörténhet:

Nekem csak a mindenféle dobozos söreim vannak!

Főleg hogy szerintem már a második sör után átmégy Münchausen báróba. :-D

Szomorú örökös # 2018.06.28. 17:23

F.Laca

Óóó, hát oda aztán valójában "nagyon bonyolult" közműtervezés kellett, szerintem és leginkább egy "móricka-rajz" jellegű is bőven megfelelt!

Szerintem ideje abbahagyni a kamuzást, mert egyre gázosabb vagy! A vízbekötés nem a mekkmesterek dolga. De inkább olvasgasd, hogy milyen feltételei vannak a Dél-Alföld legnagyobb vízszolgáltatójánál ennek:

http://www.szegedivizmu.hu/…tajekoztato/#a08

Szomorú örökös # 2018.06.28. 16:57

F.Laca

Éppen te rugóztál rajta...

Nem-nem, az SaireyVMK volt 2018.06.27. 18:43-kor intézett hozzászólásában, nyugodtan olvasd vissza. Csúnya dolog az alzheimer-kór... ;-)

Szomorú örökös # 2018.06.28. 06:06

F.Laca

Míg másik kekeckedésedre csupán annyit

Nem kekeckedés, hanem szabály, hogy a vízrákötést kizárólag közműterv és megfelelő hozzájárulás kifizetése alapján lehet elvégezni. Akármelyik vízmű oldalát olvasod, ott szépen le van írva. Égesselek esetleg azzal, hogy több oldalt is idehelyezek neked? De tudod mit? Elmegyek inkább dolgozni, mert abból nem fogok megélni, hogy a te fröcsögéseidre válaszolgatok. Javaslom neked is, hogy légy hasznos tagja a világnak! :-)

Szomorú örökös # 2018.06.28. 06:03

F.Laca

Nálunk a közös képviselő azt mondotta - a mellékmérőket adott határidóre ki kell cserélni, de ő ebben NEM VESZ részt!

Mégis megtette leírásod alapján:

A leszerelt mérők állapotát a Közös Képviselő a jelenlétével személyesen ellenőrizte, de fotók is készültek róla

Most akkor vagy az első vagy az utóbbi mondat a kamu! :-D

Szomorú örökös # 2018.06.28. 06:01

F.Laca

Hogy aztán ott melyik gyümölcsfám tövébe brunyálok éppen, ahhoz valójában nem kell hivatal.

Igazad van, arra az értelmes emberek a WC-t szokták használni, nem a hivatalt! :-D

Szomorú örökös # 2018.06.28. 05:21

F.Laca

Szokjál már végre hozzá, hogy minden témát a saját topikjában tárgyalsz ki! Igaz, ez a topik megint nem a gazos kiskertedről szól, de inkább itt írok rá választ!

A vízdíjban CSAKIS az elfogyasztott vizet fizetem! Csatornadíjam nincs, mert nem is vagyok rákötve!
Megint egy kissé tudatlan vagy a témában, ember!

Lehet ez még egy kicsit így lehet, mert eddig megúsztad, azonban itt az én állításom alátámasztása:

Lényeges eleme a módosításnak a szennyvízelvezető hálózatra történő bekötési kötelezettség előírása, amely összhangban van az Európai Unió 91/271/EGK irányelvével (Csatlakozási Szerződés X. melléklet, 8. Környezetvédelem címszó, B. Vízminőség pont), a települési szennyvizet összegyűjtő rendszerekről való gondoskodásra irányuló tagállami kötelezettséggel. Ivóvíz-szolgáltatás esetén a közegészségügyi szempontból biztonságos szolgáltatás indokolja az előírást.

Tehát a csatornabekötési kötelezettséget nem én találtam ki, pontosan azért van a csatorna bevezetve az utcádba, hogy ne a talajt mérgezd a sz...ros szenyvizeddel. Egyébként szerintem nézd át a számládat, mert úgy tudom, hogy aki nincs bekötve a csatornahálózatra, az komoly összegű talajterhelési hozzájárulást kell fizessen pontosan a fenti indok alapján.

Szomorú örökös # 2018.06.28. 05:14

F.Laca

Te állítólag egy társasházban laksz, ahol nyilván nem csak a te lakásod van. Tehát akkor miért is 2 mérőóra csereköltségét számolod csak? De mindegy, ettől még lehetsz okostóbiás, engem aztán nem zavar, magadat égeted.

Az egyik eset a lakásomban a mellékvízmérők cseréje, a másik pedig a telkemen a vízvezeték bekötése témájában lett kérdezve - egy fórumtársunk által.

És abban is igaza volt a kedves fórumtársnak, hogy közműterv és megfelelő bekötési díj nélkül nem kötnek be senkit a vízhálózatra. Nem is olcsó, ha jól tudom. Tehát ez nem úgy működik, hogy bent elmondják, mit kell csinálni, te megcsinálod, ők meg kijönnek és rákötnek. De nyugodtan nézd hülyének megint az egész országot, nem fog menni!

És akkor mellesleg ismét megemlítem, hogy ez a topik a társasházi vízdíjakról szól, úgyhogy a gazos kiskerted történeteivel ne itt brillírozz! Bár tudom, hogy ez a mondat mindig el fog tűnni a szemed elől, amikor olvasod a hozzászólásomat. :-D