vízdíj - elszámolás társasházban


Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.24. 18:47

:)

Hosszan és elég körülményesen kifejtetted, hogy miért tarthatatlan a korábban közölt álláspontod - majd megismételted az immár saját magad által is cáfolt véleményedet.
Aztán, hogy még cifrább legyen a dolog, megcáfoltad - a valóban téves - állításodat ismét.

Sirtos # 2016.04.24. 18:06

MajorDomus! Lehet, hogy én értem félre, de valami hatalmas mellényt érzek a hozzá(m) szólásodban!
Hát tanulj kicsit alapelvet, amit több jogerős ítélet után fogalmazok meg CSAK NEKED!
Alapelv, hogy társasház esetén a két szerződő fél a Társasház és a Víz-és csat, művek. A számla értékének beszedését a Díjbeszedő Zrt. végzi megbízásos alapon.
A másik alapelv, hogy nem szabad összetéveszteni a mellékórát a költségmegosztóval.
Alapelv, ha a szándék megszületett, hogy áttérnek mellékmérős mérésre, AKKOR MINDEN VÍZVÉTELI HELYET LE KELL FEDNI MELLÉKMÉRŐVEL!!!
A mellékórát, ha valaki beszerelteti, azt csak a közös képviselő engedélyével teheti meg, aki a mellékmérős megosztásos szerződésen engedélyezi, hogy az illető a társasház főmérőjére mellékmérővel rácsatlakozhat. Ezután viszont a mellékmérőt használó tulajdonos szerződéses viszonyba kerül a víz és csat művekkel. A leolvasott ill. bejelentett kéthavi fogyasztásokat (számlát) innentől a tulajdonos közvetlenül fogja megkapni és kifizetni, de ugyanakkor ezt a mennyiséget a másik ágon azonnal le is vonják a társasház fő vízórájából.
A költségmegosztó az a társasházon belüli megegyezésen alapul és semmi köze a víz és csat műveknek! (ők továbbra is csak azzal foglalkoznak, hogy a főórában lévő mennyiséget számlázza be a társasháznak és várja el annak kiegyenlítését). Ha a tulajdonosok úgy döntenek, hogy saját szakállukra felszereltetnek plomba nélküli vízórákat a saját maguk tájékoztatására a vízdíj megosztásához, akkor egy belső kimutatás szerint joguk van szétosztani a költségeket, amilyen arányban a költségmegosztóik (vízóráik) mutatják.
De maradjunk most annál a verziónál, hogy hivatalos (plombása) vízórái vannak a tulajdonosoknak felszerelve.
Alapelv, ha mindenkinek van mellékórája, akkor mindenki kifizeti a mellékórájában lévő fogyasztást közvetlenül a szolgáltatónak. De MINDIG MARAD a főóra és a mellékórák közt is "maradék" ezt különbözeti víznek hívjuk.
A különbözeti vizet az összes tulajdonos tulajdoni hányada szerint köteles kiegyenlíteni a közös költségen belül pluszban.
Most vegyük azt az esetet, amikor 3-4 tulajdonos a boga istennek sem akarja beszereltetni a mellékvízórát.... jogilag mi a helyzet ilyenkor?
A bíró bizonyítottnak tekinti, hogy a fővízórából a mellékmérővel rendelkező tulajdonosok igazolni tudják mennyi vizet fogyasztottak. Ha tetszik, ha nem, aki nem tudja igazolni mennyi vizet fogyasztott AZ FIZETI A KÜLÖNBÖZETI VIZET!
ÉS EZT KELL MINDENKINEK MEGÉRTENIE.... AKKOR IS, HA EZ HORRIBILIS ÖSSZEG LENNE!
Na, a közös képviselők ezt nem merik meglépni, mert féltik a retkes életüket. Kitalálnak mindenféle baromságot és egyedi fizetést, hogy mennyit is fizessenek ezek a vízórával nem rendelkező tulajdonosok.
Ha úgy dönt a közös képviselő, hogy a társasház nem fizeti ki a fővízórában lévő "különbözeti" számlát a vízórával nem rendelkezők helyett, akkor jogilag a számla kiegyenlítéséhez belép a "sortartás" a tulajdonosok részéről. A fennmaradó számla kifizetésére BÁRMELYIK tulajdonost kijelölhetik. Általában abc sorrendben szokták, de nincs rá előírás, mondom bárki is megjelölhető. Ekkor az összes különbözeti számlát neki küldik ki és, ha nem tetszik neki, akkor mehet bíróságra és perelheti tovább a nem fizetőket!
Ettől eltérő vízfogyasztások is léteznek, én most ezt az egyet írtam le, ez az általános.

nikó51 # 2016.04.24. 10:17

KÖSZÖNÖM VÁLASZÁT. MAJORDOMUS !

Lehet.
??????? ELNÉZÉSÉT KÉREM, DE NE ÉRTEM...MIRE LEHET A VÁLASZA. KÉT KÉRDÉSEM VOLT ....KÖSZÖNÖM

" Ebből lehet-e nekem valamilyen jogi gondom esetlegesen a jövőt illetően?
Lehet-e kérni szerződés módosítást kizárólag mellékmérők alapján történő elszámolásra ?
Köszönöm szépen fáradozását."

A társasház tulajdonosai akár társasházi formában akár - 6 lakásig - , , őskõzōsségben,, élnek, a sortartásos kezesség szabályai szerint felelnek a társasház tartozásaiért.

Nem tudsz bemenni a Dijbeszedőhöz 10 %-ot befizetni, mert ott furcsán fognak rád nézni.
Nincs a kezedben számla amire, vagy amiből részteljesitést fizetnél be.
2 HÓNAPJA ÍGY FIZETEM BE A TÁRSASHÁZI VÍZDIJ 1/4 RÉSZÉT, BEFIZETÉSI BIZONYLATOM MEGVAN. NAGYON RUGALMASAK AZ ÜI. KOLLEGÁK. TOVÁBBRA IS ÍGY FIZETEM - EZT KÖZÖLTEM IS A TÖBBI LAKÓVAL. A FENNMARADÓ RÉSZT ŐK, ÚGY RENDEZIK AHOGY SZERETNÉK.
A vizdij elszámolásának alapja az épület főmérője! Az almérők, csak a társasház belső költségmegosztásában játszanak szerepet, csak jelzem sok helyen a vízmű nem is olvassa a mellékmérõket!
KÖSZÖNÖM EZT TUDOM - DE AKINEK NINCS A KERTI CSAPJÁN MELLÉKMÉRŐ ?

Mit tehetsz?

Hívd össze a közgyűlést, a másik három tulajt és szabályozzátok újra a közös vizdij felosztást.
NÁLUNK NINCS SEM SZMSZ. SEM KÖZÖS KÖLTSÉG SEMMI SEM. A TÁRSASHÁZI VÍZDIJON KIVÜL NINCS KÖZÖS DOLGUNK.

Kérdés az, hogy most kinek számláz a vízmű, hogyan fizetitek a vizdijat?
TÁRSASHÁZ NÉVRE DOBJA BE A POSTÁS A BORÍTÉKOT, EDDIG ANNAK AKI ÁTUTALTA - KÖNYVELŐ -, Ő UTÁNA BEDOBTA A BORITÉKOT NEKEM ÉN TOVÁBB A ....- BELETÉVE AZ 1/4 RÉSZT, AMIG VISSZAJUTOTT AHHOZ AKI ÁTUTALTA.
TÁRSASHÁZ - NÉV NEM SZEREPEL A DIJBESZEDŐNÉL - RÁKÉRDEZTEM ANNO.

ELŐRE GONDOLKODÁS:
AMENNYIBEN LAKÓTÁRSAK KITALÁLNÁK, HOGY ENGEM BIRÓSÁGRA CITÁLNAK, HOGY CSAK 10 %-OT FIZETEK ? 1/4 RÉSZ HELYETT, A JŐVŐBEN - LEHET E BELŐLE PROBLÉMÁM ??? EZ LENNE A FONTOS KÉRDÉSEM. BIZTOSRA SZERETNÉK CSELEKEDNI.

KÖSZÖNÖM FÁRADOZÁSÁT !
ÜDVÖZLETTEL: NIKO1

ELŐZMÉNY:

Üdvözletem!
4 lakásos "kényszer" Társasházban lakom./ nincs se közös képviselő se közös költség, csak a nevünk Társasház /. 1 lakónak nincs a kerti csapján hitelesített mellékmérő, csak lakásmellékmérője. A többi 3 lakónak van hitelesített kerti és lakásmérője. A Társasházi számla mindig nagyon sok különbözetet mutat.
Szeretném az alábbiakat tenni:
Bemegyek személyesen a Díjbeszedő Holding Zrt.-hez és befizetek 10 %-ot a Társasházi számlából. Nem 1/4 részt, mert igazságtalannak tartom, hogy én is annyit fizessek egyedülálló nyugdíjasként, mint akik többen laknak a lakásban és használják a vizet. Ebből lehet-e nekem valamilyen jogi gondom esetlegesen a jövőt illetően?
Lehet-e kérni szerződés módosítást kizárólag mellékmérők alapján történő elszámolásra ?
Köszönöm szépen fáradozását.

Üdvözlettel: nikó51

MajorDomus # 2016.04.23. 17:38

Zuglói
1.igen
2.beszámitható
3.nem lehet
4.lehet

Amennyiben az,, ellenkezők,, inkább megfizetni az összes különbözetet mintsem vizórát szereltessenek, akkor egyrészt nagyon hülyék, másrészt akkor ne panaszkodnak a magas vizóra nélkűli közös költségre.

MajorDomus # 2016.04.23. 17:32

Niko51

Lehet. A társasház tulajdonosai akár társasházi formában akár - 6 lakásig - , , őskõzōsségben,, élnek, a sortartásos kezesség szabályai szerint felelnek a társasház tartozásaiért.

Nem tudsz bemenni a Dijbeszedőhöz 10 %-ot befizetni, mert ott furcsán fognak rád nézni.
Nincs a kezedben számla amire, vagy amiből részteljesitést fizetnél be.
A vizdij elszámolásának alapja az épület főmérője! Az almérők, csak a társasház belső költségmegosztásában játszanak szerepet, csak jelzem sok helyen a vízmű nem is olvassa a mellékmérõket!

Mit tehetsz?

Hívd össze a közgyűlést, a másik három tulajt és szabályozzátok újra a közös vizdij felosztást.

Kérdés az, hogy most kinek számláz a vízmű, hogyan fizetitek a vizdijat?

ZuglóiLakos # 2016.04.23. 10:13

Kedves MajorDomus!

Az elszámolásnak évente kell megtörténnie? A különbözetet azonnal rendezni kell vagy beszámítható a következő évben, korrigálva a vízre fizetett emelt közös költséget?
Jelenleg a vízóra nélküli lakások fizetik az összes különbözetet. Ezt tényleg nem lehet teljes egészében rájuk terhelni, a vízórás lakásoknak is fizetniük kellene valamennyit?
Lehet kötelezni a tulajdonosokat lakógyűlési határozattal a vízóra beszerelésére? Most azért ellenkeznek, mert szerintük a vízórák felszerelése annyiba kerül, mint egy évnyi víz és csatornadíj.

Kedves Kovács Béla Sándor!

A társasház eddig SZMSZ nélkül működött, ezért szerintem jogszabályi kérdés, hogy mit lehet és mit kell tenni ilyen esetben.

nikó51 # 2016.04.23. 10:07

Üdvözletem!
4 lakásos "kényszer" Társasházban lakom./ nincs se közös képviselő se közös költség, csak a nevünk Társasház /. 1 lakónak nincs a kerti csapján hitelesített mellékmérő, csak lakásmellékmérője. A többi 3 lakónak van hitelesített kerti és lakásmérője. A Társasházi számla mindig nagyon sok különbözetet mutat.
Szeretném az alábbiakat tenni:
Bemegyek személyesen a Díjbeszedő Holding Zrt.-hez és befizetek 10 %-ot a Társasházi számlából. Nem 1/4 részt, mert igazságtalannak tartom, hogy én is annyit fizessek egyedülálló nyugdíjasként, mint akik többen laknak a lakásban és használják a vizet. Ebből lehet-e nekem valamilyen jogi gondom esetlegesen a jövőt illetően?
Lehet-e kérni szerződés módosítást kizárólag mellékmérők alapján történő elszámolásra ?
Köszönöm szépen fáradozását.

Üdvözlettel: nikó51

MajorDomus # 2016.04.20. 21:30

Ismertetnéd a
,, vizmegosztási szabályokat,,?

Szívesen tanulnék!

Egyébként az összes különbözetet nem lehet râterhelni a vizóra nélkűliekre.

Pedig aki 2016-ban még nem szereltetett vizórát az megérdemelné .

MajorDomus # 2016.04.20. 21:30

Ismertetnéd a
,, vizmegosztási szabályokat,,?

Szívesen tanulnék!

Egyébként az összes különbözetet nem lehet râterhelni a vizóra nélkűliekre.

Pedig aki 2016-ban még nem szereltetett vizórát az megérdemelné .

Sirtos # 2016.04.20. 20:32

Igazság szerint, akik nem tudják mellékmérővel bizonyítani, hogy a fővízórából mennyi vizet használnak, azoknak kell megfizetniük az összes "különbözeti vizet"!!!
De szinte minden közös képviselő szarul alkalmazza a vízmegosztási szabályokat!

MajorDomus # 2016.04.20. 20:05

Szmsz nélkül is el kell számolnia, mert ha kevesebbet szed be, akkor a társasház többi tulajdonosát károsítja meg, ha többet, akkor a vizóra nélküli tulajdonosokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.19. 21:49

Ezt tőlünk kérdezed? Ismerjük mi a ti szmsz-eteket?

ZuglóiLakos # 2016.04.19. 19:47

Tisztelt Fórumozók!

Egy társasházban lakunk, ahol vannak vízmérős és vízmérő nélküli lakások is. A közös költséget a lakások alapterülete szerint határozzák meg, a vízmérő nélküli lakások többet fizetnek az adott évre tervezett vízdíj összegével. A kérdésem az, hogy a vízdíjra befizetett összeggel el kell-e számolnia a közös képviselőnek és eltérés esetén szükséges-e pótlólagos befizetést előírni vagy a különbözetet visszautalni?

MajorDomus # 2015.11.23. 23:19

Ezt így nem tudod megoldani!
A társasházból nem tudsz kilépni, és felesleges is, mert főmérőd akkor sem lesz.

Közös az eladóval hogy visszalépsz a szerződéstől mert nem tudod az ingatlant használni. Ezt egy éven belül megteheted.

Ki fogja fizetni a vizdijat és lesz vized.

B. Fizesse ki a felét és nem lépsz vissza, te fizesd ki a másik felét, lesz vized és vizórád, azután indíts fizetési meghagyás-t a szomszédok ellen az arányos vizdij megfizetése iránt részedre.

Fogadj ügyvédet.

Demulátor # 2015.11.23. 07:39

T. Szakértők!

Elkeseredve keresem a lehetőségeimet a problémámra, amit felvázolnék. Hátha önök tudnának nekem segíteni, és volna egy ügyvéd, vagy
jogász, aki tudna tenni valamit az érdekemben, hogy megoldódjon a problémám.

Kb 3 hónappal ezelőtt vásároltam egy lakást, ami egy közös osztatlan tulajdonú ingatlanon helyezkedik el. Itt van egy fő épület, és
ahhoz lett hozzáépítve az én lakásom. Az ingatlan komplexum társasházzá van nyilvánítva, amiben 4 lakás található. A problémám a
következő: Az adás vétel megtörténte után, megtörtént az átadási jegyzőkönyvezés, ahol rögzítettük a mérőóra állásokat és az óraszámokat,
majd elindultam a közműveket átíratni. A villany és a gáz átírása megtörtént, viszont a vízzel gyűlt meg a problémám. Bementem a
vízműbe, hogy a vízórát átírjam, erre közölték velem, hogy a lakásban felszerelt vízóra nincs regisztrálva a rendszerükbe és csak akkor
tudom megoldani, ha csinálok egy újra becsatlakozást. Fogadtam is egy céget akik erre vannak szakosodva, kifizettem nekik a kért 23e
forintot, majd 2 hét múlva felhívtak, hogy a vízmű elutasította a beadott rácsatlakozási tervet, mert a fő vízórán (bekötési vízmérő)
tartozás van. Úgy gondoltam, mivel társasházban van az ingatlanom megkeresem a közös képviselőt. Meg is lett. Ő az első lakás
tulajdonosa. Ő nekem nem adott megfelelő információt, viszont kaptam tőle egy meghatalmazást, hogy utána nézhessek a díjbeszedőnél a
tartozás miatt. Én mint új lakó, nekiálltam felkutatni a problémát, miszerint kiderült, hogy a fővízórán van 650e forint tartozás és ez
okozza a problémát. A díjbeszedőben kikértem a papírokat és ott kiderült hogy már 2010-ben volt a fővízórán 250e tartozás, amikor még a
telken nem voltak lejelentett vízórák. Utána a másik 3 tulajdonos csináltatott magának vízórát, viszont az én lakásomban lévő vízóra
továbbra sem volt lejelentve. Akiktől vettem a lakást, Ők azt állították, hogy a nem bejelentett vízóra után a közös képviselőnek
fizették a vízfogyasztásukat, aki elvileg befizette a fővízórára. Természetesen mindenki hárít, senki nem ismeri el, az adósságot stb.
Összehívtam egy lakógyűlést és az általam beszerzett iratokat átadtam minden tulajdonos számára, hogy lássák, mióta áll fenn ez az
adósság és próbáljunk dűlőre jutni, hogy legyen vizem. Annyit tudtam "elvileg" egyeztetni a volt tulajdonos apjával, hogy ő kifizet ebből
a 650e -ből 250, 300e forintot, de a többit oldjuk meg magunk tulajdonosok. A többi 3 szomszéddal megbeszéltem, hogy a Díjbeszedő
szerintem hajlamos kompromisszumra a tartozás enyhítése végett és szerintem egy picit tartozást el is engednének, de meglátásom szerint a
350e forintból 300-at tuti, hogy ki kéne fizetni. Közöltem velük, hogy elvileg az én eladóm apukája befizet a nevemre 300e forintot, ergo
nekem nem kéne osztoznom velük a fennmaradó 350.000 forinton. De én még arra is hajlandó vagyok, hogy osszuk szét 4 részre És mindenki
fizesse be részletekbe a 87.500 forintot. és ha elindul a folyamat, tudok végre vízórát csináltatni. Minden tulajdonos elfogadta szóban
az általam kínált lehetőséget, és ha azt veszem bevállaltam ebből a 650.000-os tartozásból, majdnem 387.500ft. A maradék 3 tulajdonosnak
kéne a fennmaradót, azaz 263.000 forintot kifizetni. Szerintem velük szemben ez tök korrekt, én meg sajnos ezt az egész tortúrát
megnyertem magamnak, egy felelőtlen ügyvéd miatt, aki nem körültekintően járt el az érdekemben, mert nem kért nullás igazolást a
közművekről.
1 hónapja történt a lakógyűlés, valójában nem történt semmi, viszont azóta az egyik tulajdonos társ kiakar hátrálni a fizetés alól és Ő
nem akar fizetni, mert arra hivatkozik, hogy neki van hiteles vízórája, pedig elmagyaráztam neki, hogy a díjbeszedőt a mellékmérő nem
érdekli, az csak a tulajdonosoknak egy ellenőrző óra, ami méri a társasház vízfogyasztásának a rájutó részét. De sajnos ez sem hatotta
meg. Persze egyik tulajdonos társ sem ment utána a tartozásnak és fogalmuk sincs, hogy mi ennek az egésznek a "strucc politikai"
következménye. Beszéltem a Fővárosi Díjbeszedő jogászával, hátha tud nekem valami biztatót mondani, de közölte nekem, hogy sajnos Nincs
nagyon megoldás a problémámra fizetni kell. közben azt is mondta, hogy az adósság már át van adva behajtó cégnek. További nyomozásom
folyamán felhívták a figyelmemet, hogy a behajtó cég is megterheli a tartozást a saját jutalékával és megpróbálja beszedni az adósságot a
hasznaival együtt, viszont ha ez nem sikerül jelzáloggal terhelheti az ingatlanokat, és ha eléri az adósság a komplett ingatlanok 60% el is
árverezheti a lakásokat.

Ezeknek a tényeknek tudatában már az jutott az eszembe, hogy kiléptetem a lakásomat a társasházi alapító okiratból, és köttetek egy
fővízórát a saját nevemre, a saját külön helyrajzi számokkal ellátót ingatlanomra. Nem tudom, hogy ez formailag megoldható lenne, vagy
hogy az adósság miatt ez is csak egy pénzkidobás lenne a számomra, ha megoldható egyáltalán.

Elvagyok keseredve, hogy egy primitív, buta ember miatt veszélyben van a nemrég vásárolt ingatlanom.

Szeretnék kérni tanácsot, vagy egy megfelelő szakember segítségét.
Természetesen mindenre nyitott vagyok, akár készen állok perelni is, csak mielőbb szeretném ezt a problémát elhárítani, orvosolni, míg nem késő.

Segítségüket előre is köszönöm.
Tisztelettel:
S. Szabolcs

ui: Mielőtt ezt a lakást megvettem volna, egy 68m2 lakásom volt, ami félig hitellel megvolt terhelve. Sajnos a hitel hónapról hónapra megkeserítette az életünket és ezért a párkapcsolatom tönkrement. Végre megszabadultam a hiteltől, mert sikerült eladnom a lakást, és tudtam venni hitel mentesen egy 26m2 Kis kalyibát, amit most mások butasága miatt idővel elveszíthetek. Szép kilátások.....

Demulátor # 2015.11.23. 07:39

T. Szakértők!

Elkeseredve keresem a lehetőségeimet a problémámra, amit felvázolnék. Hátha önök tudnának nekem segíteni, és volna egy ügyvéd, vagy
jogász, aki tudna tenni valamit az érdekemben, hogy megoldódjon a problémám.

Kb 3 hónappal ezelőtt vásároltam egy lakást, ami egy közös osztatlan tulajdonú ingatlanon helyezkedik el. Itt van egy fő épület, és
ahhoz lett hozzáépítve az én lakásom. Az ingatlan komplexum társasházzá van nyilvánítva, amiben 4 lakás található. A problémám a
következő: Az adás vétel megtörténte után, megtörtént az átadási jegyzőkönyvezés, ahol rögzítettük a mérőóra állásokat és az óraszámokat,
majd elindultam a közműveket átíratni. A villany és a gáz átírása megtörtént, viszont a vízzel gyűlt meg a problémám. Bementem a
vízműbe, hogy a vízórát átírjam, erre közölték velem, hogy a lakásban felszerelt vízóra nincs regisztrálva a rendszerükbe és csak akkor
tudom megoldani, ha csinálok egy újra becsatlakozást. Fogadtam is egy céget akik erre vannak szakosodva, kifizettem nekik a kért 23e
forintot, majd 2 hét múlva felhívtak, hogy a vízmű elutasította a beadott rácsatlakozási tervet, mert a fő vízórán (bekötési vízmérő)
tartozás van. Úgy gondoltam, mivel társasházban van az ingatlanom megkeresem a közös képviselőt. Meg is lett. Ő az első lakás
tulajdonosa. Ő nekem nem adott megfelelő információt, viszont kaptam tőle egy meghatalmazást, hogy utána nézhessek a díjbeszedőnél a
tartozás miatt. Én mint új lakó, nekiálltam felkutatni a problémát, miszerint kiderült, hogy a fővízórán van 650e forint tartozás és ez
okozza a problémát. A díjbeszedőben kikértem a papírokat és ott kiderült hogy már 2010-ben volt a fővízórán 250e tartozás, amikor még a
telken nem voltak lejelentett vízórák. Utána a másik 3 tulajdonos csináltatott magának vízórát, viszont az én lakásomban lévő vízóra
továbbra sem volt lejelentve. Akiktől vettem a lakást, Ők azt állították, hogy a nem bejelentett vízóra után a közös képviselőnek
fizették a vízfogyasztásukat, aki elvileg befizette a fővízórára. Természetesen mindenki hárít, senki nem ismeri el, az adósságot stb.
Összehívtam egy lakógyűlést és az általam beszerzett iratokat átadtam minden tulajdonos számára, hogy lássák, mióta áll fenn ez az
adósság és próbáljunk dűlőre jutni, hogy legyen vizem. Annyit tudtam "elvileg" egyeztetni a volt tulajdonos apjával, hogy ő kifizet ebből
a 650e -ből 250, 300e forintot, de a többit oldjuk meg magunk tulajdonosok. A többi 3 szomszéddal megbeszéltem, hogy a Díjbeszedő
szerintem hajlamos kompromisszumra a tartozás enyhítése végett és szerintem egy picit tartozást el is engednének, de meglátásom szerint a
350e forintból 300-at tuti, hogy ki kéne fizetni. Közöltem velük, hogy elvileg az én eladóm apukája befizet a nevemre 300e forintot, ergo
nekem nem kéne osztoznom velük a fennmaradó 350.000 forinton. De én még arra is hajlandó vagyok, hogy osszuk szét 4 részre És mindenki
fizesse be részletekbe a 87.500 forintot. és ha elindul a folyamat, tudok végre vízórát csináltatni. Minden tulajdonos elfogadta szóban
az általam kínált lehetőséget, és ha azt veszem bevállaltam ebből a 650.000-os tartozásból, majdnem 387.500ft. A maradék 3 tulajdonosnak
kéne a fennmaradót, azaz 263.000 forintot kifizetni. Szerintem velük szemben ez tök korrekt, én meg sajnos ezt az egész tortúrát
megnyertem magamnak, egy felelőtlen ügyvéd miatt, aki nem körültekintően járt el az érdekemben, mert nem kért nullás igazolást a
közművekről.
1 hónapja történt a lakógyűlés, valójában nem történt semmi, viszont azóta az egyik tulajdonos társ kiakar hátrálni a fizetés alól és Ő
nem akar fizetni, mert arra hivatkozik, hogy neki van hiteles vízórája, pedig elmagyaráztam neki, hogy a díjbeszedőt a mellékmérő nem
érdekli, az csak a tulajdonosoknak egy ellenőrző óra, ami méri a társasház vízfogyasztásának a rájutó részét. De sajnos ez sem hatotta
meg. Persze egyik tulajdonos társ sem ment utána a tartozásnak és fogalmuk sincs, hogy mi ennek az egésznek a "strucc politikai"
következménye. Beszéltem a Fővárosi Díjbeszedő jogászával, hátha tud nekem valami biztatót mondani, de közölte nekem, hogy sajnos Nincs
nagyon megoldás a problémámra fizetni kell. közben azt is mondta, hogy az adósság már át van adva behajtó cégnek. További nyomozásom
folyamán felhívták a figyelmemet, hogy a behajtó cég is megterheli a tartozást a saját jutalékával és megpróbálja beszedni az adósságot a
hasznaival együtt, viszont ha ez nem sikerül jelzáloggal terhelheti az ingatlanokat, és ha eléri az adósság a komplett ingatlanok 60% el is
árverezheti a lakásokat.

Ezeknek a tényeknek tudatában már az jutott az eszembe, hogy kiléptetem a lakásomat a társasházi alapító okiratból, és köttetek egy
fővízórát a saját nevemre, a saját külön helyrajzi számokkal ellátót ingatlanomra. Nem tudom, hogy ez formailag megoldható lenne, vagy
hogy az adósság miatt ez is csak egy pénzkidobás lenne a számomra, ha megoldható egyáltalán.

Elvagyok keseredve, hogy egy primitív, buta ember miatt veszélyben van a nemrég vásárolt ingatlanom.

Szeretnék kérni tanácsot, vagy egy megfelelő szakember segítségét.
Természetesen mindenre nyitott vagyok, akár készen állok perelni is, csak mielőbb szeretném ezt a problémát elhárítani, orvosolni, míg nem késő.

Segítségüket előre is köszönöm.
Tisztelettel:
S. Szabolcs

ui: Mielőtt ezt a lakást megvettem volna, egy 68m2 lakásom volt, ami félig hitellel megvolt terhelve. Sajnos a hitel hónapról hónapra megkeserítette az életünket és ezért a párkapcsolatom tönkrement. Végre megszabadultam a hiteltől, mert sikerült eladnom a lakást, és tudtam venni hitel mentesen egy 26m2 Kis kalyibát, amit most mások butasága miatt idővel elveszíthetek. Szép kilátások.....

Demulátor # 2015.11.23. 07:38

T. Szakértők!

Elkeseredve keresem a lehetőségeimet a problémámra, amit felvázolnék. Hátha önök tudnának nekem segíteni, és volna egy ügyvéd, vagy
jogász, aki tudna tenni valamit az érdekemben, hogy megoldódjon a problémám.

Kb 3 hónappal ezelőtt vásároltam egy lakást, ami egy közös osztatlan tulajdonú ingatlanon helyezkedik el. Itt van egy fő épület, és
ahhoz lett hozzáépítve az én lakásom. Az ingatlan komplexum társasházzá van nyilvánítva, amiben 4 lakás található. A problémám a
következő: Az adás vétel megtörténte után, megtörtént az átadási jegyzőkönyvezés, ahol rögzítettük a mérőóra állásokat és az óraszámokat,
majd elindultam a közműveket átíratni. A villany és a gáz átírása megtörtént, viszont a vízzel gyűlt meg a problémám. Bementem a
vízműbe, hogy a vízórát átírjam, erre közölték velem, hogy a lakásban felszerelt vízóra nincs regisztrálva a rendszerükbe és csak akkor
tudom megoldani, ha csinálok egy újra becsatlakozást. Fogadtam is egy céget akik erre vannak szakosodva, kifizettem nekik a kért 23e
forintot, majd 2 hét múlva felhívtak, hogy a vízmű elutasította a beadott rácsatlakozási tervet, mert a fő vízórán (bekötési vízmérő)
tartozás van. Úgy gondoltam, mivel társasházban van az ingatlanom megkeresem a közös képviselőt. Meg is lett. Ő az első lakás
tulajdonosa. Ő nekem nem adott megfelelő információt, viszont kaptam tőle egy meghatalmazást, hogy utána nézhessek a díjbeszedőnél a
tartozás miatt. Én mint új lakó, nekiálltam felkutatni a problémát, miszerint kiderült, hogy a fővízórán van 650e forint tartozás és ez
okozza a problémát. A díjbeszedőben kikértem a papírokat és ott kiderült hogy már 2010-ben volt a fővízórán 250e tartozás, amikor még a
telken nem voltak lejelentett vízórák. Utána a másik 3 tulajdonos csináltatott magának vízórát, viszont az én lakásomban lévő vízóra
továbbra sem volt lejelentve. Akiktől vettem a lakást, Ők azt állították, hogy a nem bejelentett vízóra után a közös képviselőnek
fizették a vízfogyasztásukat, aki elvileg befizette a fővízórára. Természetesen mindenki hárít, senki nem ismeri el, az adósságot stb.
Összehívtam egy lakógyűlést és az általam beszerzett iratokat átadtam minden tulajdonos számára, hogy lássák, mióta áll fenn ez az
adósság és próbáljunk dűlőre jutni, hogy legyen vizem. Annyit tudtam "elvileg" egyeztetni a volt tulajdonos apjával, hogy ő kifizet ebből
a 650e -ből 250, 300e forintot, de a többit oldjuk meg magunk tulajdonosok. A többi 3 szomszéddal megbeszéltem, hogy a Díjbeszedő
szerintem hajlamos kompromisszumra a tartozás enyhítése végett és szerintem egy picit tartozást el is engednének, de meglátásom szerint a
350e forintból 300-at tuti, hogy ki kéne fizetni. Közöltem velük, hogy elvileg az én eladóm apukája befizet a nevemre 300e forintot, ergo
nekem nem kéne osztoznom velük a fennmaradó 350.000 forinton. De én még arra is hajlandó vagyok, hogy osszuk szét 4 részre És mindenki
fizesse be részletekbe a 87.500 forintot. és ha elindul a folyamat, tudok végre vízórát csináltatni. Minden tulajdonos elfogadta szóban
az általam kínált lehetőséget, és ha azt veszem bevállaltam ebből a 650.000-os tartozásból, majdnem 387.500ft. A maradék 3 tulajdonosnak
kéne a fennmaradót, azaz 263.000 forintot kifizetni. Szerintem velük szemben ez tök korrekt, én meg sajnos ezt az egész tortúrát
megnyertem magamnak, egy felelőtlen ügyvéd miatt, aki nem körültekintően járt el az érdekemben, mert nem kért nullás igazolást a
közművekről.
1 hónapja történt a lakógyűlés, valójában nem történt semmi, viszont azóta az egyik tulajdonos társ kiakar hátrálni a fizetés alól és Ő
nem akar fizetni, mert arra hivatkozik, hogy neki van hiteles vízórája, pedig elmagyaráztam neki, hogy a díjbeszedőt a mellékmérő nem
érdekli, az csak a tulajdonosoknak egy ellenőrző óra, ami méri a társasház vízfogyasztásának a rájutó részét. De sajnos ez sem hatotta
meg. Persze egyik tulajdonos társ sem ment utána a tartozásnak és fogalmuk sincs, hogy mi ennek az egésznek a "strucc politikai"
következménye. Beszéltem a Fővárosi Díjbeszedő jogászával, hátha tud nekem valami biztatót mondani, de közölte nekem, hogy sajnos Nincs
nagyon megoldás a problémámra fizetni kell. közben azt is mondta, hogy az adósság már át van adva behajtó cégnek. További nyomozásom
folyamán felhívták a figyelmemet, hogy a behajtó cég is megterheli a tartozást a saját jutalékával és megpróbálja beszedni az adósságot a
hasznaival együtt, viszont ha ez nem sikerül jelzáloggal terhelheti az ingatlanokat, és ha eléri az adósság a komplett ingatlanok 60% el is
árverezheti a lakásokat.

Ezeknek a tényeknek tudatában már az jutott az eszembe, hogy kiléptetem a lakásomat a társasházi alapító okiratból, és köttetek egy
fővízórát a saját nevemre, a saját külön helyrajzi számokkal ellátót ingatlanomra. Nem tudom, hogy ez formailag megoldható lenne, vagy
hogy az adósság miatt ez is csak egy pénzkidobás lenne a számomra, ha megoldható egyáltalán.

Elvagyok keseredve, hogy egy primitív, buta ember miatt veszélyben van a nemrég vásárolt ingatlanom.

Szeretnék kérni tanácsot, vagy egy megfelelő szakember segítségét.
Természetesen mindenre nyitott vagyok, akár készen állok perelni is, csak mielőbb szeretném ezt a problémát elhárítani, orvosolni, míg nem késő.

Segítségüket előre is köszönöm.
Tisztelettel:
S. Szabolcs

ui: Mielőtt ezt a lakást megvettem volna, egy 68m2 lakásom volt, ami félig hitellel megvolt terhelve. Sajnos a hitel hónapról hónapra megkeserítette az életünket és ezért a párkapcsolatom tönkrement. Végre megszabadultam a hiteltől, mert sikerült eladnom a lakást, és tudtam venni hitel mentesen egy 26m2 Kis kalyibát, amit most mások butasága miatt idővel elveszíthetek. Szép kilátások.....

MajorDomus # 2015.11.09. 23:19

Almérővel!

Még az ország elszámolási rendszere sem egységes.

előrehozott jelölt # 2015.11.09. 10:32

Azt írtam, hogy ahol minden lakás és vízvételi hely hitelesített órával van ellátva.

MajorDomus # 2015.11.08. 21:51

Az áramnál és a háznál nincs veszteség meg szivárgás miatti különbözet, ha van az nagy baj s azonnal kiderűl még a robbanás előtt.

Nem a más fogyasztását fizeted ki, hogy hanem azt a vizet amivel a kukát kimossák, meg felmosnak a lakásod előtt.

Azért nem érted, mert a gáznál

és az áramnál, a lakás mérő is a szolgáltatóé azt 2 évente cseréli, a vizóra viszont a tiéd
S azt sajnos 8 évente kell a cserélni.

előrehozott jelölt # 2015.11.05. 13:19

Esetleg valamiről lemaradtam? A gáz meg az áram nem vezetékeken jut el a társasházak lakásaiba?

előrehozott jelölt # 2015.11.05. 11:24

Ez számomra egyáltalán nem magyarázza meg azt, hogy valaki olyan után fizessen, amit más fogyasztott el.

előrehozott jelölt # 2015.11.05. 07:03

Éppen arról beszéltem, hogy miért van főmérő ott, ahol minden lakás és vízvételi hely hitelesített órával van ellátva. Ma már így építik az új társasházakat, és mégis van főmérő, mert kényelmesebb az erős vízügyi lobbinak.

MajorDomus # 2015.11.04. 22:12

,, Érdekes, hogy a gáz és áram esetében ez nem gond, pedig ott is vannak vezetékek.,,

De ott nincs főmérő!

Ne feledd, hogy a lakások mellékvizmerõi csak a 90-es évek óta kerültek bevezetésre.

Sok helyen csak költségosztóként működnek.

előrehozott jelölt # 2015.11.04. 08:35

Sajnálatra méltó, hogy még senki nem kezdeményezett minimum alkotmánybírósági eljárást annak érdekében, hogy az olyan mellékmérősök közvetlenül a vízművel szerződjenek, és ne legyen külön főmérő azoknál a társasházaknál, ahol minden lakásban van hitelesített főmérő, és nincs más olyan vízvételi lehetőség, aminek ne lenne külön órája
Nem indokolhatja ezt az, hogy a belépő ponttól a csövek a lakóké.
Érdekes, hogy a gáz és áram esetében ez nem gond, pedig ott is vannak vezetékek.
Jó, hogy már odáig nem jutunk, hogy a boltban ki kell fizetni az előttünk vagy mögöttünk álló által vásárolt holmit, ha neki éppen nincs hozzá kedve.