vízdíj - elszámolás társasházban


Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.14. 16:19

A hivatkozott rendelet több. mint másfél éve nem hatályos.
A vonatkozó törvény pedig kifejezetten ismeri a "teljes körű mellékvízmérős vételezés" intézményét, a részletes feltételeit pedig a 58/2013. (II.27.) Korm. rendelet 84. § szabályozza.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.14. 12:28

Ha nincs méretlen fogyasztás, és a mellékmérők hitelesítettek, akkor a szolgáltató nem tagadhatja meg, hogy úgy módosítsátok a szerződést, hogy kizárólag a mellékmérők alapján számol el, közvetlenül az egyes tulajdonostársakkal.

proba-szerencse # 2014.11.13. 17:51

Tisztelt Tanacsadok!
A segitseguket kerem. Adva van egy 4 lakasos sorhaz, nincs alapito okirata. A fovizmeron mert vizdij termeszetesen nem egyezik a 4 db hitelesitett mellekvizmeron mert vizdijak osszegevel. 5-20m3 kozott minden van. Eddig fogyasztas aranyaban osztottuk szet a kulonbseget, de ketten nagyon kicsi fogyasztok a hazban, 3m3 2 honap alatt. Mi ketten akik normal fogyasztok vagyunk, majdnem az egesz kulonbseget mi fizetjuk. Dontetlen. Nem akarjuk tovabb igy fizetni. Befizetjuk a kulonbseg 1/4, 1/4-t reszet. Ketten ezt nem fizetik. Milyen torveny rendelkezik arrol, hogy hogyan fizetjuk tovabb a kulonbseget, ha nem tudunk megegyezni? Osztatlan kozos tulajdon eseten, ha nincs semmilyen szabalyozottsagunk. Birosagra kell mennunk? Nincs elfolyas, megvizsgaltuk a rendszereket, latszolag rendben vannak. Mit tegyunk? Koszonom elore is.
Udvozlettel: josamacu@freemail.hu

Mufurc_nagyon # 2014.11.08. 18:15

Kedves Wildmann!

Vajon a víművek miért ragaszkodik a főmérő tulajdonosának aláírásához?

Igaz nem engedélyező, de tudomásulvevő státuszban;-))))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Wildmann # 2014.11.08. 13:19

A vízművek a szerződővel fog szóba állni vagy azt aki a szerződőtől megvette az ingatlant, ha azt bizonyítja is.

Mással nem kellene szóba állnia.

Gabor720 # 2014.11.06. 20:07

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a következő kérdésben:

Vásárolt egy ismerősöm egy ingatlant ez az ingatlan, nem társasház, hanem csak lakóközösség, a lakóközösségnek van egy közös vízórája , és minden ingatlanon belül van egy mellék vízmérő.
A fő vízmérő is az egyik tulajdonos nevén volt. Vagyis két vízmérővel rendelkezett. (mellék, és a fő vízmérő)
Tulajdondonjog változás után, az új tulajdonos a mellék vízmérőt a nevére iratta, viszont a fő vízmérő név
nélkül maradt.... ,vagyis csak egy lakcímen.

A kérdésem az lenne, ha a vízműveknél valaki intézni szeretne valamit, akkor intézkedhetne??? (Mivel eddig a fő vízmérő néven + lakcímen volt, más nem intézkedhetett, csak az aki nevén volt a fő vízmérő)

Gabor-7 # 2014.09.13. 04:44

Szeretnék segítséget kérni vízdíj elszámolás ügyében. most költözünk egy társasházba és felújítjuk a lakást, így vízmérőt is szereltetünk. Szeretnénk ez alapján fizetni a vízdíjat a Vízműveknek. A Közösképviselő vagy a Társasház megakadályozhatja-e, mondván, hogy másoknak nincs vízórájuk?

MajorDomus # 2014.03.24. 19:53

jobb ha csendben maradsz,s örülj annak,hogy a többiek fűtik a lakásodat!

jól jön ez majd 2017-től amikortól kötelező lesz a költségosztós elszámolás minden távfütött épületnek!

tesszabp (törölt felhasználó) # 2014.03.24. 09:37

kedves közös képviselőnk azt írta már szólt az ügyvédnek hogy függessze fel az eljárást

hm így van vagy 28 fok a lakásomban - nem igénylem a 28 fokot télen elég lenne 23-24. lényeg a lényeg akkor nemigen kuncsoroghatok jogosan bármiféle kompenzációért a csövek miatt

Mufurc_nagyon # 2014.03.24. 09:16

Kedves tesszabp!

Annyit levelez, hogy az ellentmondás határidejéből kifut és jön a végrehajtás;-)

Ezt a csőtakarást és a költségeit komolyan gondolja?.

Félő, hogy a többiek az átmenő cső fűtési teljesítményét (annak pénzbeli értékét) kivetik az albetétjére;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

tesszabp (törölt felhasználó) # 2014.03.24. 06:52

Kedves Mufurc_nagyon és MajorDomus! Köszönöm a válaszokat.

Elküldtem a közös képvisleőnek hogy ha délig nem küldi a helyes elszámolást ellentmondok a meghagyásnak.

Lenne mégegy témám:
A társasházban, ahol lakunk a mi lakásunkon keresztül meg a fűtés főcső, onnan oszlik szét a többi lakóknak. Azt hallottuk hogy ilyen esetben -mivel a mi lakásunkat csúnyítja, és foglalja a helyet, de ki nem szeretltethetjük, mert akkor az alattunk lakóknál nincs fűtés- más házak kedvezményt adnak a közös költségből (10-20%)vagy fizetik a csövek "elrejtését" -gipszkartonnal vagy ilyesmi.
Ez reális elvárás vagy csak városi legenda? Ha reális hogy vegyük rá a közös képviselőt?

Köszi a válaszokat

MajorDomus # 2014.03.21. 21:08

1.szereltess be egy vizórát,az méri a fogyasztásodat,és az után fizess
2.ő nem fogja.a közgyűlésen vesd fel
javaslatként hogy vonják le a dijazásából.
3.ha az Szmsz ben ez van akkor az a szabály!

kevesen vagytok hogy megváltoztassátok,
mert a többségnek az az érdeke!

Mufurc_nagyon # 2014.03.21. 20:14

Kedves tesszabp!

1. Rábeszéléssel egy konyak mellett;-)
1.a a fizetési meghagyásra ellentmondással. A közjegyző felszólítása sincs ingyen;-)
2. a kártérítési bírósági eljáráshoz közgyűlési határozat kell, vagy pertársaság a képviselet ellenn;-)

A képviselet lakásonkénti kivetése szerintem OK. A képviselet is így vállalja el;-)

A szemét az a bentlakók száma szerint igazságosabb, de jelen esetben az SzMSz változtatása kell ahhoz , hogy változás legyen.

De most itt a regie csökkentés és a szemét díj elhanyagolható;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

tesszabp (törölt felhasználó) # 2014.03.21. 14:13

Sziasztok,

Több kérdésem is lenne. Az egyik egy társasházzal kapcsolatos ahol tulajdonos vagyok albérlő lakik benne. A társasháznak saját kazánja van, ami melegíti a vizet, az Szmszben azt határoztuk meg hogy a vízórás tulajdonosok,a melegvízóra állása alapján kb 2000 forintot fizetnek köbméterenként a vízmelegítési díjért. A közös képviselőnk előírt nekem 2 köbméter melegvízfogyasztást havonta és ez alapján számolta el a közös költséget. A fogyasztásom ténylegesen az elmúlt 2 évre 16 köbméter melegvíz volt, ( egy ideig nem tudtam kiadni, és a jelenlegi lakó is hetente csak pár napot tartózkodik ott) ehhez képest a közös képviselő szerint 48 köbméterért kellene h fizessek. Többször reklamátam az elmúlt 2 évben - általában emailen, megerősítette, hogy a vízóraállás alapján számolunk el, de az elszámolást nem javította, a héten pedig fizetési meghagyást kaptam egy közjegyzőtől a nem fizetett közös költség miatt. A közjegyző közölte h írásban tudok ellentmondani, de nem szeretném hogy a tényleges kb 0 tartozásom miatt perköltségbe verjük a házat, amit aztán ugye én fizethetek a közös költségből. Végülis a gondnoknak panaszkodtam, aki beszélt a közös képviselővel, végül küldött egy új, szintén rossz elszámolást - most 1 köbméterrel számolt el, így kb 15 000 forinttal kellene többet fizetnem, mint amennyit fogyasztottam, de nem szeretnék ha egyszer nem kaptam érte szolgáltatást.

Kérdéseim:

1 Hogy tudom elérni hogy a közös képviselő helyesen számoljon el, a tényleges óraállás alapján?
2 Hogy ő fizesse a fizetési meghagyás költségét - hiszen hanyagsága miatt volt az egész ha vette volna a fáradtságot és helyesen számol el nem küldte volna ki a meghagyást?

Másik problémám a házzal:
bizonyos költségek az SZMSZ alapján per lakás vannak leosztva (pl közös képviselet, szemétdíj) nem per négyzetméter. EZ nagyon kedvezőtlen a kis területű lakások tulajsdonosainak, de sajnos mi vagyunk kevesebben. Hogy tudjuk ezt orvosolni?

Köszi a választ

MajorDomus # 2014.03.02. 20:02

jogos!

csak a
kérdezőröl feledkeztem meg

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.02. 11:08

A farok nicknevű fórumozó kérdéséről...

MajorDomus # 2014.03.02. 10:36

de mégis az csóválja a kutyát,
mert nem tudja a
szolgáltatást igénybevenni,ezáltal lakásként használni az ingattlant

igaz,kutat még furathat !

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.02. 08:08

A farok kérdéséről beszélünk, Mesterem! Abban semmiféle vízkorlátozás nem volt.

MajorDomus # 2014.03.01. 22:09

mondtam már hogy házmester az öreganyád!!

,,igazság nincs,csak jog van,, !

nem biztos hogy mindig a jogszerű eljárás a célszerű,mert a törvény utjai kacskaringósak és hosszu ideig tart végig menni rajta.

azt te sem vitathatatod,
hogy a,vevőt becsapták,mert nem tudja az ingatlant rendeltetésszerüen használni,
viz hiányában

nem is jut hozzá,tehát
az
ingátlannal szembeni
szerződési formula ,,igénymentesség,, nem áll meg!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.01. 15:54

Ez már csak így van. Pazs rossz jogász, én rossz ügyvéd vagyok. A házmester viszont egy zseni. Igaz, hogy amit válaszolt, az nem állja meg a helyét, de hát nem is az a lényeg. A lényeg, hogy neked tessen.

farok666 # 2014.03.01. 11:22

Kovács_Béla_Sándor

Ha ennyire nem értesz egy egyszerü problémát akkor nagyon rossz ügyvéd vagy nem ajánlott...

MajorDomus
Érdekes megértette és korrekt egyszerű választ adott.

MajorDomus # 2014.02.27. 21:07

mondtam már,hogy szorongasd meg az eladót!

mire vársz?

szerződés nem teljesitése miatt!

,,per teher és igénymentesség,,

amiért eladó ugye szavatol!

Parapark # 2014.02.26. 22:55

Mivel a tv. szerint 30 nap alatt be kell jelentkezni a vízműnél, ha ezt nem teszed, egyetemleges felelőssége van az új tulajdonosnak is, vagyis nekem is és a Tak.szövnek is a cég mellett. Nem egyszerű....

Parapark # 2014.02.26. 22:50

Az elmaradás összege egyébként kb.450,000 Ft, vicces mert még ezt sem akrták megmomndani, mondván hogy nem én vagyok a felhasználó, de az jó lett volna nekik, ha én fizetem ki az összeget...

Parapark # 2014.02.26. 22:47

Közben válaszolt a vízmű, nem fogadta el a birtokbaadási nyilatkozatot, mert az egy 3. személlyel van kötve ( aki ténylegesen lakottt a házban és fogyasztotta a vizet, illetve anno ő is benne volt a most már felszámolás alatt álló cégben. Neki a céggel tött birtokbaadási kellett volna. A másik ok ami miatt elititasította, az a bejelentés hiánya, amiben részben igaza van. Augusztus 25-I a birtokbaadási, szept.8-án bementünk a párommal ketten az ü.szolgálatra. elmondtuk, hogy új tulajok vagyunk, stb, de brutál módon elzavartak és akkor mondták hogy nem kötnek velünk szerződést, így semmilyen papírt nem tudtunk leadni (pedig ott volt nálunk minden)