Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Bankhitel

wers #   2013.03.26. 14:22

Amikor megvettem a mosógépemet, kikalkuláltuk az eladó által adott adatok alapján, mennyibe fog kerülni nekem 5 kg ruha kimosása. Ez elég régen volt, azóta több, mint 50%-al nött a költség. Visszamehetek reklamálni?

wers #   2013.03.26. 13:58

a szerződéseket illik egyben értelmezni, nem kiemelni néhány sorát

besszerrita # e-mail 2013.03.26. 13:51

van, az árfolyam különbözet és a változó kamat.A tőkét+kamat+költséget kell megfizetni. Pl: kezelésiköltség, árfolyam változás.A szerződésben benne van az árfolyamkockázat.

TMOBIL # e-mail 2013.03.26. 12:58

Az éves hitel-tájékoztatómban ez áll:

• szerződött összeg: xx FT
  • tőketartozás : YY CHF

Hát nem a szerződött összeget kell megfizetnem?
Minden szerződés alapja a szerződött összeg.
Vagy ennek is van valami"magyarázata"?

TMOBIL # e-mail 2013.03.26. 12:51

Devizaalapú hitelek:szerződést szegnek a bankok?
Magyar Hirlap cikke 2013.
a fenti söveget írd a keresőbe!

besszerrita # e-mail 2013.03.26. 12:36

Emiatt irtam azt, hogy a növekmény állítólag nem haladhatja meg az adós teherbíró képességét, ez pedig nagyon is meghaladja.

Ezt hol olvastad?

TMOBIL # e-mail 2013.03.26. 12:33

A 190 CHF megfizetése 180FT-os árfolyamon megfelelt a hitelvizsgálat feltételeinek, de 250FT-os árfolymon 40%-os emelkedéssel,már nem fér bele a havi kiadások közé. A válság okozta lehetetlen helyzetett egyoldalúan az emberek nyeljék le?/Nem tudom ilyen nagyságrendű árf. vált. egyáltalán volt-e valaha/ Emiatt irtam azt, hogy a növekmény állítólag nem haladhatja meg az adós teherbíró képességét, ez pedig nagyon is meghaladja.

monalisa1 #   2013.03.26. 12:29

Én 2007-ben még 144 CHF árfolyamnál kötöttem szerződést a bankkal, azóta hol tartunk már...

besszerrita # e-mail 2013.03.26. 12:26

Szerintem örülj, hogy nem kérnek tőled újabba biztosítékot. A nővéremétől kértek még egy házat, mert régi már nem volt elég.

wers #   2013.03.26. 12:03

ő is ahhoz ragaszkodik, pl. tőketörlesztés 190 CHF

TMOBIL # e-mail 2013.03.26. 11:27

Hát nem egészen, ragaszkodnék a folyósításkori törlesztő részlethez-mert ezen kritériumok alapján kaptam a hitelt- esetleg annak 10-15%-os emeléséhez, amely normál gazdasági körülmények között lenne.

wers #   2013.03.26. 11:23

értem, tehát, mivel jelenleg nem felelsz meg a bank hitelbírálatának, szeretnéd egyösszegben visszafizetni a nyújtott hitelt?

TMOBIL # e-mail 2013.03.26. 11:21

Úgy gondolom, hogy egy hitel elbirálása a bank feladata. Ha úgy itéli meg, hogy a kiszámolt törlesztő részlettel biztonsággal fogom fizeni a részleteket, akkor folyósit. Azt meg olvastam, hogy az adós teherbíró képessége fölé nem mehet a részlet-mostani rendkívüli részletek-csak nem tudom hogy ez jogszabályban jelent-e meg.

wers #   2013.03.26. 11:02

TMOBIL, ezt hogy is gondoltad?

TMOBIL # e-mail 2013.03.26. 10:55

Tisztelt Fórum!
A deviza alpu hitel felvételkor a bank minden irányból felmérte az anyagi helyzetünket, megnézte, hogy mennyi törlesztőrészlet amit elfogad. Hiába kértem volna nagyobb összegü hitelt, ha a részlet fizetése meghaladta volna a havi kiadásaimat./kereseti kimutatások, eltartottak, rezsi számlák./Akkor most mi van? Nem él az a szabály, hogy hitel törl.részletei nem haladhatják meg az adós teherbíró képességét?
Köszönettel:

Nanni # e-mail 2013.01.27. 15:40

Novemberben jeleztük a bank felé az árfolyam rögzítési kérelmünket, mely elbírálását azzal húzzák, hogy a házon haszonélvezet volt, de a haszonélvezők már meghaltak. Addig nem rögzítik, míg hagyatéki tárgyalásról nem kapnak papírt. A haszonélvezőknek nem volt önálló vagyonuk, mert szándékosan ráírattak mindent a családtagokra, hogy ne legyen vita. Az önkormányzat nem is indított hagyatéki tárgyalást. Ez jogos?
Azonkívül átnéztem a szerződést és észrevettem, hogy nincs benne rögzítve, hogy a kamatot és a kezelési költséget CHF-ben kellene fizetni, de az sem, hogy forintba. Megtámadható ez így?
Köszönöm válaszukat!

toboz # e-mail 2012.01.02. 21:12

Végtöresztéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Decemberben bejelentettem a banknak, hogy a CHF alapu hitelemet végtörlesztéssel kívánom rendezni január hónapban.Megkaptam a fizetendő összegről az értesítést, ill. azt, hogy az utolsó részletfizetésre napi árfolyamon februárban kerül sor.
Jogos ez a bank részéről, hogy a 180 HUF árfolyamon való végtörlesztés után még egy hónapot napi árolyamon terhel rám?

ObudaFan # e-mail 2011.12.30. 13:31

Lakóingatlannak minősül a lakás céljára létesített és az ingatlan-nyilvántartásban lakóépület, lakóház vagy lakás, társas üdülő és üdülő megnevezéssel nyilvántartott vagy ilyenként feltüntetésre váró épület, továbbá építési engedéllyel épült, de még használatba vételi engedéllyel nem rendelkező lakóépület, lakóház vagy lakás, valamint az ingatlan-nyilvántartásban tanyahelyként, tanyaként feltüntetett lakás céljára szolgáló épület.

Ezekre lehet igényelni a Hpt 200/B. § szerinti végtörlesztést.

Átminősítésre, egyéb ügyintézésre nincs idő, ma lehet ugyanis az igényt utoljára bejelenteni.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

balage27 # e-mail 2011.12.30. 12:47

Tiszteletem!

Egy olyan ügyben kérném a segítségét ill. tanácsát amire érdemleges választ még nem kaptam bankon belül sem. Lakáscélú jelzáloghitelt vettem fel osztatlan közös tulajdonú ikernyaraló egyik felére. Jelenleg is ebben az épületben élek és ide is vagyok bejelentve. A kérdésem az lenne, hogy jogosult vagyok-e az árfolyamrögzítés lehetőségére????? Ha nem, mert ugye nyaraló, átminősíteném társasházzá akkor vajon elfogadják vagy a hitel felvételénél számított bejegyzés számít? Kérném a segítségét, hogy lehetne megoldani nagyon-nagyon nagy szükségem lenne a rögzítésre. ill. éppen eleget buktam már az akkor még 10%-os illetéken is nem szertnék erről is lemaradni.

Várom válaszát!!!

Balázs

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.11.23. 08:15

Melós, a képlet benne van a szerződésben. Abban viszont tévedsz, hogy az első évben 25 évi kamatot fizettél volna - jó ha az első évi kamatot futotta.

www.kbs-ugyved.hu

melós33 #   2011.11.22. 22:55

Bankhitel végtörlesztésénél hogyan tudom ellenőrizni, hogy a végtörlesztésig eltelt időre /4 év/ mennyi kamatot számíthat fel a bank? Van erre képlet? A hitelt 25 évre vettem fel és az első éveben fizetem ki a kamatokat, amit a 25 éves futamidőre számítottak eredetileg. Szerintem, ha a 4 évre számított kamatok és a 25 évre számított és részben megfizetett kamatok összegét összevetnénk, különbséget találnánk. Szerintem több kamatot fizettem meg, mint az a 4 évre elvárható.

mentaldr. # e-mail 2011.11.19. 13:10

A hitel Japán Jenben nyilvántartott lakásvásárlási hitel. A kölcsön minden költsége devizában kerül megállapításra.A Bank a kölcsönt forintban folyósítja, melynek deviza összegét a folyósítás napján érv.,a Bank által alkalmazott deviza vételi árfolyamon állapítja meg.

Adott egy 51M ft HB értékű lakás / rajta jelzálog 37M ft-rögzített árfolyamon számolva X adós, Y adóstárs 1/2-1/2 tul. rész/.
Y megvenné 30M -ért X részét, lenne 1/1 tulajdona.Ehhez 29M ft lakásvásárlási hitelt venne fel.
Majd kifizetik a jen hitelt.
Az új hitelben lehet- e X az adóstárs?

Dr.Attika # e-mail 2011.11.17. 22:14

Azt azért meg kellene nézni a szerződésben, hogy a hitel svájci frank alapú , de a hitelkeret terhére folyósított kölcsön forintban vagy sváji frankban történt.
Én nemrég olvastam egy ilyen szerződést, ahol a hitelt nyújtották svájci frankban de a kölcsönt már magyar forintban.
A hitel a magyar polgári jog szerint egy rendelkezésre állás bizonyos összeg erejéig.Hitel esetében nem számolható fel kamat, hanem csak rendelkezésre állási jutalék. A hitelkeret igénybevételekor felvett pénz a kölcsön, ami után már kamatot kell felszámítani. Ha viszonta kölcsönt forintban folyósították, akkor semmiféle árfolyam növekedést nem lehet érvényesíteni.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Gabicsek #   2011.11.17. 21:53

De általában először ki kell fizetni a jelzálogot, utána tudod csak megvásárolni a lakást.

pazs #   2011.11.17. 19:15

Amelyik hajlandó rá... végig kell kérdezni.