Bankhitel


Gabicsek # 2011.11.17. 20:53

De általában először ki kell fizetni a jelzálogot, utána tudod csak megvásárolni a lakást.

pazs # 2011.11.17. 18:15

Amelyik hajlandó rá... végig kell kérdezni.

mentaldr. # 2011.11.17. 18:09

Köszönöm a választ.
Sajnos az ügyletet bonyolítja, hogy a megvásárolandó lakáson is van jelzálog-deviza-. Ez az adásvétel után végtörlesztésre kerülne.
Melyik banknál lehet?

pazs # 2011.11.17. 18:05

Ezt majd a bank megmondja. De van ilyen és tudok rá példát is mondani.

mentaldr. # 2011.11.17. 18:00

Kérdésem lenne, hogy használt lakás vásárláshoz ad e a bank hitelt, ha a jelzálog 2 másik, nem a megvásárolandó , ingatlanra kerülne?

melós33 # 2011.11.16. 09:05

Svájci frank alapú lakáshitelem van, élni szeretnék a kedvezményes végtörlesztéssel. Ezen hitelek sajátsága, hogy a bank először a kamatokat fizetteti meg, a hitel tőke részből kevés íródik le az első években. 4 éve fizetem a hitelt és úgy gondolom jó sok kamatot fizettem 25 éves futamidőre számítva. A banknak nem kötelessége a kamatokat visszaszámítani és csak a 4 évre vonatkozó kamatokat felszámítani végtörlesztés, vagy más esetekben előtörlesztés esetén? /11M-t vettem fel, 4,5M-t fizettem a négy év alatt és most több a hiteltartozásom, mint amennyit felvettem./
Ha most forinthitelre váltom a devizahitelemet, fizetem 4 évig. Majd gyerek születése miatt a jelenlegi lakást eladva nagyobb lakást vásárolunk. /A bank nem helyezi át az új ingatlanra a jelzálogjogot, csak ha egyszerre mindkét lakás a tulajdonomban lenne, ami lehetetlen. -Ezt megkérdeztem tőlük./ Így újból végtörlesztenem kell, új hitelt indítani, annak mindennemű költségével, és ismét kidobtam az ablakon a négy év alatt befizetett törlesztőrészletek nagy részét, mert azok a kamatokra mentek és a bank nem számolja vissza azokat.
Hogy lehetséges ez? Hiába igyekszünk mintha egy helyben toporognánk és valaki nagyon jól jár a mi erőfeszítéseinkből.

MajorDomus # 2010.06.12. 21:05

Ugyanezt irtam 1 mondatban.

makuka2010 # 2010.06.12. 12:35

Tisztázzuk: a tulajdonjog fenntartás ténye feljegyzésének a hatálya azonos a szerződésen alapuló elidegenítési és terhelési tilalomra vonatkozó feljegyzés hatályával.
Magyarul másik személynek, mint akinek javára a tény fel van jegyezve, a tulajdonjogát csak akkor jegyezheti be a földhivatala, ha:

  • a tény törlésre kerül
  • akinek javára bejegyezték, hozzájárul (nyilván ez csak elméleti lehetőség)

A későbbi problémák elkerülése végett szerződéskötéskor érdemes élni a földhivatali-törvény adta azon lehetőséggel, hogy a tény feljegyzését konkrétan meghatározott időre kérik a felek, mert a földhivatal hivatalból köteles (tehát annak a hozzájárulása nélkül, sőt tiltakozása ellenére!) törölni a tulajdonjog fenntartásával történő eladás tényére vonatkozó feljegyzést akkor is, ha a tény feljegyzése alapjául szolgáló okiratban a felek a tény feljegyzését meghatározott időtartamra kérték, és ez letelt.

MajorDomus # 2010.06.12. 10:06

Keresd meg a vevőt, s bontsátok fel az első szerződést ! Az uj vevő máris fizethet. Pont.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.12. 07:43

Ez így van, mivel a bejegyzés rangsor alapján történik, addig nem fogják bejegyezni az új tulajdonost, még akkor sem, ha kiadod a tulajdonjog bejegyzési nyilatkozatot, vagy úgy kötitek a szerződést, hogy egyből bejegyezhető legyen, amíg a sorban előtte lévő széljeggyel nem történik valami.
Azzal meg akkor történik valami, ha a másik fél hozzájárul a szerződés felbontásához, vagy bíróság mondja ki.

MajorDomus # 2010.06.11. 18:06

Széljegyként van ott, töröltetni kell.

zsebi # 2010.06.11. 10:33

Egy kérdést még szabad?
És hogy jehyzik be? Földhivatal nem aggályoskodik majd, hogy van feljegyezve egy tulajdonjog fenntartással történt eladás ténye?
Mert eladó mindent megad vevőnek (újnak) csak jöjjön össze!
KÖSZÖNÖM

zsebi # 2010.06.11. 10:33

Egy kérdést még szabad?
És hogy jehyzik be? Földhivatal nem aggályoskodik majd, hogy van feljegyezve egy tulajdonjog fenntartással történt eladás ténye?
Mert eladó mindent megad vevőnek (újnak) csak jöjjön össze!
KÖSZÖNÖM

MajorDomus # 2010.06.07. 22:41

Sajnos.- de aki keres az talál !

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.07. 21:28

Az eladás adásvételi szerződés megkötését jelenti. Azt pedig megteheted, mert te vagy a tulajdonos, fenntartottas a tulajdonjogodat. Más kérdés, hogy nyilván nem könnyű vevőt találni ilyenkörülmények között.

zsebi # 2010.06.07. 11:54

Ezt a tényt a III. részre jegyezték fel! Sajnos nem széljegyen van hanem a terhek között!

zsebi # 2010.06.07. 11:50

De ha a földhivatal nem jegyzi be az új adásvételt mert ugye tulajdonjog fenntartással el van adva akkor hogyan?
Drága Kovács Béla Sándor ha tudod akkor áruld el nekem!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.07. 10:58

El tudod adni.

zsebi # 2010.06.07. 10:57

mert nem tudom eladni és pénzre van szükségem :( Máshonnan meg nem tudok szerzni!
Az ügyvéd azt mondta vagy közös megegyezés vagy bíróság!
De ebbe én nem tudok belenyugodni!
Ezért könyörgök segítségért!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.07. 10:41

Nem. Már mondtam: van ügyvéded, kérdezd meg őt, mit tehetsz.

Mellesleg miért mennél tönkre amiatt, mert az ingatlanod tulajdoni lapján fel van jegyezve széljegyre a tulajdonjogfenntartással történt eladás ténye?

zsebi # 2010.06.07. 10:38

Magyarul csak bírósághoz fordulhatok?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.07. 10:34

Az,hogy a szerződés 2 fél között jön létre, ha a másik nem teljesit, akkor a szerződéstől elállok !
MajorDomus I. törvénye. De benne van ez így a Ptk.-ban is?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.06. 20:53

Igen, ezt a szerződésben előre kell kikötni, különben a földhivatal tényleg nem törli a másik fél hozzájárulása nélkül.

zsebi # 2010.06.06. 20:01

Ok a felmondást megírtuk, az el is ment, de a földhivatal ettől még nem törli és én meg megvagyok lőve :(
Bank nekem nem adja ki hogy nem adott hitelt a vevő meg csak azért sem köt közös felmondást!
Pernek a végére meg tönkre megyek!

MajorDomus # 2010.06.06. 15:31

Ha 7 hónapig nem láttál pénzt,akkor-már nem is fogsz ! Bonsd fel a szerződést, vagy irj egy levelet,hogy elállsz az eladástól.-pont.