Építésügyi bírság, fennmaradási engedély


nanemaaa # 2014.04.01. 09:48

Mindig forog ez az átkozott oldal, így egyik hozzászólásnál a téma elejét, míg a másiknál a végét látom. :(
Szóval 245/2006. (XII.5.) Korm. rendelet. (Bocs a pontatlanságért.)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.01. 05:57

:)) 2 topiccal, vagy két gondolattal....

MajorDomus # 2014.03.31. 20:58

?

nanemaaa # 2014.03.31. 09:14

A tervező az általa készítendő tervek alapján fillérre ki tudja számítani. A számítás alapja a kettővel lejjebb megnevezett kormányrendelet.

MajorDomus # 2014.03.27. 18:04

szerintem is.
a,sajnálatos halálesetnek,csak a fizető személyére van kihatása,az elévülésre nem.

nanemaaa # 2014.03.27. 08:25

Pénzügyi követelés 5 év után évül el. Az elévülést minden a követelés érvényre juttatására irányuló eljárási cselekmény megszakítja. Ha 7 év alatt senki sem szólt hozzád a pénz érdekében, és a hatóság sem kezdett semmiféle behajtásba, akkor elévülhetett.
Az asszony elhalálozása egyébként nem mentesítene a bírság fizetési kötelezettség alól, mivel a bírság egyetemleges, így rajtad elvileg behajthatnák az egészet.

liszi55 # 2014.03.27. 06:17

Tisztelt Ügyvédek!
Arra a kérdésemre szeretnék választ kapni-hogy az építési bírságnak mennyi az elévülési ideje?

Az első fokú építési hatóság kb 7 éve építési bírság kiszabása mellett megadta a fennmaradási engedélyt egy zártkertben történt Pince/vagy szuterén/engedély nélküli építésére-de a jogerőre emelkedés előtt pár nappal feleségem elhalálozott-melyet írásban jeleztem az építési hatóság felé!
Azóta nem kaptam semmi választ részükről?
Kérdésem hogy a kiszabott bírság elévült e már vagy végrehajtható mindazon által hogy közösen építettük közös néven volt az ingatlan?
Tudomásom szerint az a személy nem büntethető aki már nem természetes személy/elhalálozott/az az elkövetett cselekmény alól mentességet élvez?
Tisztelettel várom válaszukat

MajorDomus # 2014.03.26. 21:59

kbs ötlete jó!

legyetek Névtelen utca.ez megoldja a gondot,és tükrözi a fennálló állapotot!

manócska113 # 2014.03.26. 18:22

Bocsánat a nevet elrontottam, ez a kapkodás vége.
Még egyszer BOCSÁNAT.

manócska113 # 2014.03.26. 18:17

Tisztelet Kovács Bála Sándor!
A tulajdoni lapon nincsen utca név csak kerület és hrsz-szám. Most kértünk volna utca nevet de megállt a dolog az útcsatlakozás miatt.Már Ők is rájöttek,hogy itt valami nagyon nem stimmel,de csak tologatják a papírokat. Mi csak azt nem értjük,hogy amikor építési telekké nyilvánították a telkeket(40 db) akkor nem hiányzott ez az út?

manócska113 # 2014.03.26. 18:03

Tisztelt Fórumozók!
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbálom a jegyzős dolgot talán sikerül( bár itt Debrecenben minden máshogyan működik).

nanemaaa # 2014.03.26. 14:28

Gyanítom semmi. ;)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.26. 14:26

A tulajdoni lapon mi van? Névtelen utca 3. ?

nanemaaa # 2014.03.26. 14:20

manócska113
Fordulj a jegyzőhöz és kérj lakcím megállapítást. Ha ez megtörténik, akkor azt bevezetik a lakcímnyilvántartásba és akkor be tudsz majd jelentkezni, akár helyrajzi számra is.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.26. 07:54

:) Köszönöm, mégcsak azt sem mondhatom, hogy jól vagyok, mert nem.

MajorDomus # 2014.03.25. 22:22

Imma

utánad is lehet ,,érdeklődni,,?

manócska113 # 2014.03.25. 18:05

Tisztel Fórumozók!
Már kétszer leírtam az egész történetet de valamiért nem jelenik meg.Talán ez igen.Nem örökség!
2013-ban vettük új épitésü ikerház. Belterület 2006-óta ezután lett építési telek valamikor. Nem kapunk utcanevet mert nincsen közvetlen útcsatlakozás(és ez csak most tűnt nekik fel) Így nem tudunk bejelentkezni mert hrsz-re csak külterületen lehet, ha már belterület akkor kell az utcanév is.

manócska113 # 2014.03.25. 17:50

Tisztelt Fórumozók!
Nagyon köszönöm a válaszokat, ma délelőtt már próbáltam írni de valamiért nem jelent meg az írásom az oldalon.
2006-ban lett belterület és utána nyilvánították valamikor építési telekké. 4 ikerház épült itt ez nyolc lakás amiből 5-ben laknak. Utcanevet szerettünk volna kérni de sajnos nem kaphatunk mert nincsen közvetlen útkapcsolat(és erre csak most jöttek rá)!!!!
Sajnos most nem tudunk bejelentkezni mert hrsz-ra csak külterületen lehet, ha belterület akkor már kérik az utcanevet is(ami nekünk sajnos nincsen). Így a támogatott hitelekkel és a szoc-pollal lesz némi gond mert a feltétele,hogy egy éven belül be kell jelentkeznünk az ingatlanba.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.25. 14:40

Szerintem az egyrészt, másrészt, harmadrészt ....kioktatás.

Másrészt ..... hiába az érdeklődés, ha csak annyit írsz, hogy nem építésügyi hatósági jogkör. Innentől csak akkor lennék okosabb, ha már okosabb vagyok, vagy utána nézek, így az érdeklődés hiánya ilyen hiányos válaszadásnál mit sem ér.

nanemaaa # 2014.03.25. 13:42

Igen, bár én sem értem, ha a telekalakítás építéshatósági jogkör,....
Hol van ebben a múltidő? ;) Múlt időhöz kellett volna "volt", vagy amper. :D
Nem kötekszem, próbálom megvilágítani. Azt hittem, érdeklődés van a soraid mögött.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.25. 12:28

Egyrészt múlt időt használtam, másrészt mit kötekszel?

nanemaaa # 2014.03.25. 12:27

Egyrészt már nem építésügyi hatósági jogkör, másrészt régen mások voltak a szabályok, csak az építési telkek esetében volt előírva a közterület kapcsolat.
Harmadrészt, vélhetően "örökség". ;)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.25. 08:52

Igen, bár én sem értem, ha a telekalakítás építéshatósági jogkör, akkor hogyan fordulhatott elő.

nanemaaa # 2014.03.25. 08:27

Imma: Szó sincs róla! Az, hogy egy terület a HÉSZ szerint mibe van sorolva, és az, hogy a terület rendeltetésének megfelelően az építési telkek ki vannak-e alakítva, az két külön dolog.

Ha jól látom, a kérdező szempontjából a kérdés nem mindegy. ;)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.24. 22:58

Ez a kialakításáról szól, hogy ott lehet kialakítani, de amit én mondtam, azok a telkek már építési övezetbe voltak sorolva.

Mindegy. A gyakorlat más mutat.