Ismét kerités kérdés!


MajorDomus # 2017.03.04. 23:19

Szerintem nem!

Bea1 # 2017.03.04. 06:57

Márminthogy nem lehet elbirtokolni?

MajorDomus # 2017.03.03. 23:05

Nem hiszem.

Bea1 # 2017.03.03. 05:52

Egyáltalán tömbhatárt el lehet birtokolni?

Merthogy azzal megváltozik a tömbhatár...

Bea1 # 2017.03.03. 04:38

Mindenképp, csak szeretném megspórolni azt a 100-ast, bemegyek ma evvel a tömbhatáros dologgal a földhivatalba.

Illetve lehet ezt úgy tekergetni, hogy ne nekem kelljen fizetnem ezt az összeget, hiszen:

1: Most vettem meg, még be sem jegyezték, az eladó kizárólagosan biztosított ügyvédje, akit persze én fizettem, nem válaszol immár 1 hete a telek papíron és a valóságban lévő problémájának miértjére és megoldására... szerintem fizethetnék ők is.

2: Én nem birtokoltam el semmit, jóhiszeműen vásároltam, birtokvédelmet kérek, mint tulaj, és nem járulok hozzá földmérő kirendeléséhez, egyszerűen a tulajdonosi jogomra hivatkozva kérem, hogy használhassam a helyszínrajzon lévő telkemet. Majd az, aki elbirtokolt, fizet.

3: Az ingatlan tömbhatáron van.

MajorDomus # 2017.03.02. 20:10

Méresd ki földmérővel!

Bea1 # 2017.03.01. 21:24

"Szerintem nem. A rosszhiszeműséget bizonyítani kell. A nagyobb lekerítés elvileg lehet sima tévedés is."

Az adásvételi egyértelműen nyeles telekről szól, ők még aznap négyzet alakút kerítettek!

MajorDomus # 2017.03.01. 20:52

Szerintem már nem!
200 ezer ft felett kötelező a vállalkozói szerződés,ha ez megvan ,akkor már csak hibás tdljeditésre hivatkozhattok!

Nézd meg a szerződést!

drbjozsef # 2017.03.01. 08:06

Szerintem nem. A rosszhiszeműséget bizonyítani kell. A nagyobb lekerítés elvileg lehet sima tévedés is.

Bea1 # 2017.03.01. 04:31

"Az elbirtoklás ideje 15 év."

Ha jóhiszemű, ugye?

Ha rosszhiszemű az "elbirtoklás" akkor nincs is elbirtoklás, ugye?

Tehát ha a régi adásvételijük egyértelműen leírja a telekhatárokat, és ennek ellenére jóval nagyobbat kerítenek le rögtön, az rosszhiszemű?

sicco # 2017.02.28. 22:52

MajorDomus,
Köszönöm érdeklődésed. A kapu cseréje évek óta húzódik, a közgyűlésen nem került bemutatásra egyetlen tervrajz sem, senkit sem értesítettek a vállalkozó munkakezdéséről, amikor észrevettük hogyan készül a "remekmű", a fórumba nem illő mondatok hangzottak el a vállalkozó részéről, aki jóbarát, de nem a mienk... lényeg: a régi kapu tartórúdját a beton fölött csonkolta, majd erre egy jóval testesebb újabb vasrudat hegesztett, nem készített határolókat, a személykapuval egybeépítve, ahol szintén nincsenek ütközővasak, minden oldalra kileng és nyitható mindkét kapu. A kocsibeálló kb. 10 centivel magasabb, mint a személykapu, a postaládákát ugyanazon labilis struktúrára csavarozta, ami még nehezebbé teszi. 210 e ft, amiből kb. 20 ezer az anyagköltség más szakember szerint. Ezt szeretnénk megvétózni, mert veszélyes, inesztétikus és utáljuk. Jogunk van arra, hogy ne fogadjuk el ebben az állapotban? A szín és egyéb apróságokat már nem is említeném. Kicseréltethetjük? Megtagadhatjuk a kifizetést?
Bocs, kicsit hosszúra sikeredett, az indulatok arányában... :-)

MajorDomus # 2017.02.28. 21:46

Ha felhatalmaztátok rá,akkor természetesen!
Miérg nem előtte határoztátok meg az igényeiteket ?

Mk a gond a kapuval?

sicco # 2017.02.28. 17:56

Tisztelt fórumtagok

Nem vilàgos számomra a közös képviselő jogköre. Konkrétan egy közgyűlès által elfogadott kapu cseréjéről van szó, az ár és szín tisztázva, de nem a kivitelezés ideje és minőségi kritériumok. Két nappal ezelőtt a vállalkozó lecserélte a kaput, a 6 lakásból senkinek sem felel meg a kivitelezés. Értesítettem a közös képviselőt telefonon, kérte, hogy e-mailben is jelezzem a kifogásokat. Kérdésem: joga van a közös képviselőnek egyedül dönteni arról, milyen legyen a kapu? Köteles kifizetni a lakóközösség az irányzott összeget, vagy csökkentheti azt, amennyiben egyértelműen a minőség nem tükrözi az árat? Köszönöm az esetleges válaszokat.

MajorDomus # 2017.02.16. 22:37

Az elbirtoklés ideje 15 év.

Bea1 # 2017.02.16. 13:58

Mindkét telekszomszéd elbirtokolta a hátsó részt tavaly, mivel a leghátsó rész másik szomszédhoz kapcsolódó részén csak egy kis nyelecske futott le a parti részig, de űk egy napon lekerítették, és tavaly birtokolták el, legalábbis erre következtetek ebből:

"önálló szöveges bejegyzés felmérési, térképezési és területszámítási hibák kijavítására irányuló hibák kijavítására irányuló eljárás megindítására."

Ugyanaznap jegyezte be és törölte is határozatban a földhivatal.

A lényeg, hogy 2016-ban javítottak a telekméreteken, ami neki 1003 5020 azaz nem 21,550, azaz 1075!

Jól gondolom, hogy így akkor nincs 10 évnyi elbirtoklás?

Bea1 # 2017.02.16. 11:27

Csakhogy most vettem meg a teljes területet, azaz az eladó jóhiszeműen gyakorolta a tulajdonosi jogait.

Ezenkívűl a lekerített terület egy db, 300nm alatti területből venne el 20%-ot, nem tudom, hogy egyáltalán megosztható lehet-e még az az amúgy is kicsi telek?

nanemaaa # 2017.02.16. 09:06

Bea1
Tudomásom szerint elbirtoklásban létezik jogfolytonosság. Pláne, ha már az elődödtől elbirtokolta a szomszéd a területet.

nanemaaa # 2017.02.16. 09:05

Basszus! megint nem figyeltem a dátumot. :( Elnézést a trollkodásért.

nanemaaa # 2017.02.16. 09:04

Andreafa
Ugyanúgy tarthatod karban a saját kerítésedet, mint ahogy a melléépítéssel a szomszédnak lehetőséget biztosítottál a sajátja karbantartására. Sehogy. A fagyi visszanyalt. De szerintem a vadszőlő a te érdekedet is szolgálja, hiszen pont azért húztál a szomszéd kerítése mellé egy sajátot, hogy ne lehessen rajta átlátni. Most ez halmozottan megvalósul.

drbjozsef # 2017.02.16. 06:51

Elbirtokláshoz nem (sem) értek, de szerintem nem lehetetlen, ha a törvényi feltételek fennálltak, akkor utólag is kérheti talán az elbirtoklást.

Ha a megfelelő időig sajátjaként használta, akkor elbirtokolhatta már, még ha nem is került papíron a nevére.

Ellenőrizni kellett volna a telket a vásárlás előtt, és az eladót felszólítani, hogy rendezze a dolgot, vagy csak a valós területtel arányos árat kérjen.

Vagy utólag zaklathatod, hogy nem azt vetted, ami a tulajdoni lapon van, de ha jóhiszemű volt, akkor nem gondolnám hogy ezen a vonalon lenne keresnivalód.

De majd kijavítanak, ha hülyeség.

Bea1 # 2017.02.16. 06:37

Köszönöm a megerősítést.

Mivel most vettem meg, szó sem lehet elbirtoklásról esetében, ha jól tudom?

drbjozsef # 2017.02.16. 06:27

Szerintem felesleges. Ha ennyire egyértelmű, előbb mindenképpen felkutatnám, és megvitatnám vele. Aztán a hozzáállásának függvényében a további.

Bea1 # 2017.02.16. 02:05

A megvett földterületem kb 1,5 méterrel kissebb a bal oldali soha nem látott telektulajdonos kerítése miatt.

Ha jól értem, teljesen felesleges a szomszéddal való egyeztetés előtt a földmérő, mivel a földmérő nem hatóág, és hiába jelöli ki a kerítéshatárt, én nem nyúlhatok a szomszéd rossz helyen álló kerítéséhez?

A helyszínrajz amúgy is egyértelmű, 1:1000, neki 20m kerítés helyett 21,5 van oldalra.

Andreafa # 2016.09.01. 18:55

Tisztelt Szakertö,

az oldalso kerites ele epitettem egy masik keritest privatszvera vedelmere.Az oldalso kerites a szomszed oldali keritese.
A 2 kerites közel van egymashoz.A szomszed elkezdett a keritesere futtatni vadszölöt. A vadszölö elöbb utobb ra fog futni az en altalam epitett keritesre, es a ket kerites között nem fogja tudni a vadszölöet kezelni.

Megteheti hogy a keritesre vadszölöt futtat? Esetleg mit lehet ellene tenni?

Köszönettel:
Andreafa

Andreafa # 2016.09.01. 18:42

Tisztelt Szakertö,

az oldalso kerites ele epitettem egy masik keritest privatszvera vedelmere.Az oldalso kerites a szomszed oldali keritese.
A 2 kerites közel van egymashoz.A szomszed elkezdett a keritesere futtatni vadszölöt. A vadszölö elöbb utobb ra fog futni az en altalam epitett keritesre, es a ket kerites között nem fogja tudni a vadszölöet kezelni.

Megteheti hogy a keritesre vadszölöt futtat? Esetleg mit lehet ellene tenni?

Köszönettel:
Andreafa