Társasházak jogásza!


Szomorú örökös # 2020.01.15. 18:44

frozen

Köszönjük az engedélyt „őskomcsi”...

Már megbocsáss, de nem én akarom Szibériába transzportálni azokat, akik nem úgy viselkednek, ahogy én azt elvárnám. Úgy gondolom, hogy mindenki láthatja tisztán, ki is volt ez. Konkrétan te! Mellesleg ilyennel értelmes ember nem viccelődik.

Szomorú örökös # 2020.01.15. 18:16

frozen, Hapciusz

Nem akarjátok inkább emailben megbeszélni?
Ott azt küldözgettek egymásnak beszkennelve, amit csak akartok. ;-)

frozen # 2020.01.15. 17:53

Hapciusz

Szkennelem és PÜ.

Köszi

frozen # 2020.01.15. 17:46

Szomorú örökös

Ilyenkor elmagyarázom neki, hogy én szerelő vagyok, nem a szociális osztály, majd a végén csak megvárja, hogy elteljen az a pár nap és megjavuljon a készüléke. Úgy is mondhatjuk, hogy 18. éve dolgozom ezen a területen,

Bocsánat, akkor hozzá nem értő szerelőt hívtam...

Mellesleg minek neked TV? Úgysem hiszed el azt, amit mondanak. :-D

Hát ezt nem is, azért szeretném áthangoltatni az egycsatornás vevőt valami másra, de nem a Moszkva 1-re...

Hapciusz # 2020.01.15. 17:39

Frozen,
Nem tudnád beirni az egesz levelet? Mármint nevek, címek nélkül?

Szomorú örökös # 2020.01.15. 17:16

frozen

Aki már a viccet sem érti...

Hát ne is haragudj, de cseppet se voltál vicces. Eléggé pocsék poén volt, ha humornak szántad. Egyesekben kb. azt az érzést ébresztetted fel, hogy inkább téged képzelnének el Szibériában. Mondjuk elmondásod alapján a lakásodban már ebbe az irányba alakul a történet, nagy változást nem tapasztalnál ott.

Rossz a Duna tévém, csak a Budapest 1-es csatorna fogható...Javítható, vagy dobjam ki?

Keress hozzá egy TV szerelőt vagy hajítsd ki.
Mellesleg minek neked TV? Úgysem hiszed el azt, amit mondanak. :-D

frozen # 2020.01.15. 17:11

Szomorú örökös

Én így értettem:

Orvosi papírokat mutattam; állítása szerint ő nem építési szakértő...

...átlátok azokon, akik csak azért sírnak, hogy előnyt szerezzenek vele.

A Röntgenszemű Félember...
(LGT után szabadon)

Szándékoson lebetegítettem magamat, mert biztos unatkoztam, csak azért, hogy kijöjjenek...

Rossz a Duna tévém, csak a Budapest 1-es csatorna fogható...

Javítható, vagy dobjam ki?

Igazi őskomcsi besúgó lehetsz. Nem csoda, hogy elhajtanak.

Mindenki magából indul ki...

Magyar vagyok, nem komcsinak születtem...

Megint nem nyert...

Aki már a viccet sem érti...

Szomorú örökös # 2020.01.15. 17:01

frozen

Elköltöztetni őket Szibériába...Akkor már nem sokáig po-fáznának...

Igazi őskomcsi besúgó lehetsz. Nem csoda, hogy elhajtanak.

frozen # 2020.01.15. 16:51

Hapciusz

Voltam, de szerintük ez tájékoztatás, nem lehet mit tenni.

Saját területükre nem csinálnak...

Pedig a kiértesítésen eljárás van a vége meg csak tájékoztatás...

Orvosi szakértő kell állítólag...

Elköltöztetni őket Szibériába...

Akkor már nem sokáig po-fáznának...

Köszönöm

Hapciusz # 2020.01.15. 12:57

Frozen,
Az orvosi papirokhoz nem ért, így értelmezte.

Lehet, megint be kéne menni a hivatalba tanácsért, mégis mit tehetsz, hova forduljál?? Ott is emberek dolgoznak, próbáld meg megtalalni a hangot hozzá, hátha kapsz hathatós segítséget! A kov.vizsgalatra jobban tudsz készülni, papírokat begyujteni, esetleg szakszerűbben megfogalmazni a problémát.
Valami megoldás csak van!!

Szomorú örökös # 2020.01.15. 11:31

Frozen

Egy építési hatósági embernek hiába mutatsz orvosi papírokat. Az kb olyan hatással lesz rá, mint velem szemben amikor az ügyfél súlyos egészségi okokra hivatkozva akarja, hogy azonnal menjek ki hozzá javítani, ne két-három nap múlva. Ilyenkor elmagyarázom neki, hogy én szerelő vagyok, nem a szociális osztály, majd a végén csak megvárja, hogy elteljen az a pár nap és megjavuljon a készüléke. Úgy is mondhatjuk, hogy 18. éve dolgozom ezen a területen, átlátok azokon, akik csak azért sírnak, hogy előnyt szerezzenek vele.

frozen # 2020.01.15. 08:57

Hapciusz

Szerintem gyűjts be orvosi, ÁNTSZ papírt, esetleg epitesugyi igazságügyi szakértőit, de az fizetős, és hát a hatóságtol is ilyen ember mehetett szemlére.

Orvosi papírokat mutattam, állítása szerint ő nem szakértő...

Köszönöm

frozen # 2020.01.15. 08:54

Szomorú örökös

Én voltam ott és nekem mondta, hogy nem jön be.

Okoska, mint a gabika.

Jól esik más baján csámcsogni?

Hasonló jókat...

Szomorú örökös # 2020.01.15. 07:06

Hapciusz

És az is megfontolando hogy a saját érdekében vakoltasd szigeteld be a közös falat és kérjél számlát. Nem lesz olyan nagy összeg, és az egészséged meg a kozerzeted szempontjából most ez a lényeges.

Azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy ezt csakis a saját lakóterületén, azaz a lakásán belül teheti meg, mivel a közös tulajdonú helyiségben önállóan semmit nem végeztethet el, hiába fizeti ki saját zsebből. Ott csakis társasházi többségi döntéssel végeztethető el bármilyen munkálat.

Hapciusz # 2020.01.15. 06:06

Frozen,
Látatlanban nem is kotelezhetnek senkit vizsgálat nélkül.
Nekem. Ugyan voltak papírjaim biztosítótol meg szakiktol hogy milyen állapotban van a tető, ezeket be is mutattam.
Szerintem gyűjts be orvosi, ÁNTSZ papírt, esetleg epitesugyi igazságügyi szakértőit, de az fizetős, és hát a hatóságtol is ilyen ember mehetett szemlére.
Konkrétan látni kéne a problémát. És az is megfontolando hogy a saját érdekében vakoltasd szigeteld be a közös falat és kérjél számlát. Nem lesz olyan nagy összeg, és az egészséged meg a kozerzeted szempontjából most ez a lényeges.

Szomorú örökös # 2020.01.15. 03:01

frozen

Többen is írták, hogy nem fogsz nyerni, nem sok esélyed van, ennek ellenére tovább vívtad a magad kis magánháborúját, amit most elvesztettél. Miből gondolod, hogy ha többször egymás után új eljárást követelsz, akkor komolyan fognak venni?

Hozzám be sem akart jönni, a régi tk. bekevert.

Megint az a csúnya paranoia. Mondjuk ne feledd, hogy a társasházkezelők egy viszonylag szűk kis közösség, van érdekvédelmi szervezetük is...és hát többnyire beszélnek is egymással - nem úgy, mint te a többi lakótársaddal - és az ilyen sztoriknak híre megy hamar. Utána már ne csodálkozz, ha mindenki a megfelelő helyeden kezel. És előbb-utóbb a hivataloknál is így lesz.

frozen # 2020.01.14. 20:35

MajorDomus

A társasház jókarban tartási kötelezettsége csak a közös tulajdon vonatkozásában áll fenn

Közös tulajdonú helyiségekről van szó.

Csak a vak nem látja a felszedett padló helyét és a gipszelést.

Köszönöm

frozen # 2020.01.14. 20:29

Hapciusz

Én sem.

Igen, a hatósági főosztály építésügyi és örökségvédelmi osztálya...

Esetleg a főosztályon lehet még panaszt tenni.

Bár lehet, hogy ugyanaz a szakértő jönne ki.

Még ki sem jöttek már akkor azt mondta, hogy nem fog kötelezni senkit, látatlanban.

Hozzám be sem akart jönni, a régi tk. bekevert.

A gázkonvektorról meg a falibabáról azt sem tudta, hogy micsoda, pedig már 5x felett van.

A vakolatot látta, valami gipszet rákentek vékonyan mutatóba, de több helyen látszik a csupasz fal, mindezt több százezerért...

Köszönöm

MajorDomus # 2020.01.14. 20:16

A társasház jókarban tartási kötelezettsége csak a közös tulajdon vonatkozásában áll fenn

Ha volt hatósági vizsgálat s nem állapitott meg hiányosságot,akkor felejtős az ügy.
A hivatal nem talált olyan építési tevékenységet, olyan tényállást, ami alapján eljárást kellene indítani bárkivel szemben
.
Akkor miről beszélünk?

Hapciusz # 2020.01.14. 19:44

Frozen,
Nem igazán értem. A Kormányhivatal hatósági főosztály epitesugyi osztálya írta ezt a tájékoztatást?
Nem értem, ha a vakolat le van verve, alattad, az bizony egeszsegkarositó, a hivatkozás is megvan rá.
Jókarbantartás az a th kötelezettsége, és van hatásköre az epitesfelugyeletnek.
Alternatíva a peres eljárás, de az az utolsó mert évekig eltarthat és kétes a végeredmény, akkor is, ha a bíróság neked ad igazad.
Lehet, újra meg kéne később próbálni, jobban korbejarni a lehetőségeket.

Szomorú örökös # 2020.01.14. 18:37

frozen

A hivatal nem talált olyan építési tevékenységet, olyan tényállást, ami alapján eljárást kellene indítani bárkivel szemben.

Úgy őszintén, milyen eredményt vártál?

Mit lehet tenni, lehet új eljárást kérni?

Miből gondolod, hogy annak más lenne a vége?
Túráztatod ráadásul a hivatalt feleslegesen, előbb-utóbb te fizeted a munkadíjukat.

frozen # 2020.01.14. 15:27

Hapciusz

Nálunk úgy látszik a jegyzők és az éh is csak tájékoztatásra vannak beállítva.

Nem érdekli őket, hogy közönyükkel és nemtörődömségükkel emberek életét és egészségét teszik tönkre.

,,...a bejelentésben foglalt problémák nem a társasház épület jókarbantartási tevékenységére vezethetők vissza.
A hivatkozott 253/1997. korm. rendelet 56. §-a tervezés és létesítés időszakára vonatkozik, és nem az évtizedek óta funkcionáló építményre.

Hivatkozik még a 108. §-ra,- de nem veszi figyelembe az abban leírtakat - való hivatkozásában szereplő helyreállítás, felújítás az építésügyi jogszabályok értelmében a jókarbantartás körébe tartozik.

De hát én éppen azt kértem!

A társasházi törvény tekintetében a hivatal nem rendelkezik hatáskörrel, kérem az illetékes helyen észrevételt tenni.

Lehetőség van polgári peres eljárásra..

A hivatal nem talált olyan építési tevékenységet, olyan tényállást, ami alapján eljárást kellene indítani bárkivel szemben.''

Természetesem mivel csak tájékoztatás, fellebbezni sem lehet...

A kiértesítésben még tárgyként építésfelügyeleti eljárás és ellenőrzés indítása szerepelt...

Mit lehet tenni, lehet új eljárást kérni?

A jegyzőkönyvbe beleírták, hogy a fürdőben nincs bekapcsolva a gázkazán, ami a valóságban csak gázos vízmelegítő...

Köszönöm az ötletet, de úgy látszik, ahány hivatal, annyi szokás...

Szomorú örökös # 2020.01.14. 06:28

Hapciusz

Csinálnak ilyen trükköket, hogy a nemtörődöm tulajoktol begyűjtenek több meghatalmazást, és az érdekeinek megfelelően hoznak döntéseket. Még sokmilliós beruházások kapcsán is.

Lehet, hogy ez neked roppant módon szúrja a szemedet - ahogy olvasgatom, nem csak ez - de akkor is törvényes az eljárás. Meg sem tudod támadni, csak felesleges pénzkidobás számodra, ha foglalkozol vele komolyabban. ;-)

Szomorú örökös # 2020.01.14. 06:26

frozen

A meghatalmazók beleszámítanak a közgyűlés kezdő létszámába/tulajdoni arányába? A meghatalmazott aláírhatja a jelenlétit helyettük?

Ezért hívják őket úgy, hogy meghatalmazott.

Hapciusz # 2020.01.14. 05:45

Frozen,
A meghatalmazások lehetnek alkalmiak és vagy visszavonásig érvényesek.
A jelenléti ívet alairhatjak a meghatalmazott helyett, de mellékelve a meghatalmazást is.
A jegyző bekér minden ilyen papírt, ha erre gondolsz.
Csinálnak ilyen trükköket, hogy a nemtörődöm tulajoktol begyűjtenek több meghatalmazást, és az érdekeinek megfelelően hoznak döntéseket. Még sokmilliós beruházások kapcsán is.