Társasházak jogásza!


frozen # 2020.01.09. 11:20

Még nem telt le a 8 nap.

Köszönöm

Itt egyesek mindent jobban tudnak a kérdezőknél, nem is kell válaszolni...

A postaláda sem jött be, mert sohasem volt...

Kilopták a nem létezőből; ügyes tolvaj lehetett...

Szomorú örökös # 2020.01.08. 19:29

MajorDomus

A közgyűlés határozatairól 8 napon belűl meg kellett hogy kapd az értesítést.

Biztos a többi „szörnyen gonosz lakótárs” kivette a ládájából! :-D

Vagy még lehet le se járt a 8 nap. Azt ugyanis nem írta, hogy mikor volt a választó közgyűlés.

MajorDomus # 2020.01.08. 19:20

A közgyűlés határozatairól 8 napon belűl meg kellett hogy kapd az értesítést.

Szomorú örökös # 2020.01.08. 12:16

Frozen

Először is volt az már majdnem fél 4 is, másrészt hogy én mikor írok neked, az nem tartozik a topik témájához. Viszont én legalább napközben hasznos tagja vagyok a társadalomnak, mert nem azon agyalok, hogy miként tudok fogást találni az éppen aktuális közös képviselőn. Belőlem még egy bíróság vagy jegyző sem gazdagodott meg. Te erre haladsz sajnos jó irányba. De ha elmennél a kakaskodás helyett inkább dolgozni, lehet erre jóval kevesebb időd maradna. ;-)

frozen # 2020.01.08. 12:07

Szomorú örökös

Pontosabban téged idéztelek. De sebaj...tévedtél te már nagyobbat is.

Legalább nem vagyok egyedül...

A jegyzőkönyvet nem tudom elolvasni, mivel még nem kaptam meg...

Tudom mi a különbség mindkettő között; szerintem - szerinted.

Aki álmatlanságban szenved, annak inkább altatót kellene szednie, nem itt „fröcsögni” hajnali háromkor...

certina # 2020.01.08. 11:47

2013-ban beázott a fürdőszoba mennyezete. A biztosítótól a helyreállítási költséget kértem. A th-nak küldött 17.000.-Ft-ot, amit nem kaptam meg. Hamarosan közös képviselő változás volt, az új "nem találta" az összeget. A tavalyi közgyűlésen kértem az árváltozások miatt, hogy most már ne is keressék, a helyreállítást kérem. Ősszel volt egy megbeszélése a th-nak (más ügyben). kezdés előtt, amikor még nem voltam ott, mondta a közös képviselő, h. "megtalálta" az összeget. Amikor már ott voltam, nem esett szó a dologról, nem tudtam reagálni, utólag, szomszédtól tudtam meg, h. küldené a pénzt.
A problémám, hogy hogyan tudnám kiszámítani a munka jelenértékét, a 2013. óta történt árváltozással.

Szomorú örökös # 2020.01.08. 02:21

frozen

Szomorú örökös mondta

Pontosanbban téged idéztelek. De sebaj...tévedtél te már nagyobbat is.

A tk. nálunk egyenlő a közös képviselővel.

És ha még lenne fogalmad a kettő közötti különbségről, akkor esetleg elolvasnád a közgyűlés anyagát, amelyen megválasztottátok, ott esetleg pontosan meg van nevezve, hogy milyen beosztásra is választottátok őt meg. Az a baj, hogy utána már nem tudnál rá fröcsögni tovább. Mondjuk így se már, hogy az, aki nálad sokkal jobban ért hozzá, elmondta, hogy mi is a törvényes rendje. :-)

frozen # 2020.01.07. 19:25

A tk. nálunk egyenlő a közös képviselővel.

Köszönöm

MajorDomus # 2020.01.07. 19:19

Nem működik törvénytelenül.
1.Eleve nem szerepelt a közgyűlés napirendjén,tehát választani sem lehetett szb -t.
2. Az szb választása nem a tk.feladata,hanem a tiétek.
A tk -nak annyi feladata van,ha megvan a 3 jelölt,akkor értesiti a közös képviselőt,aki összehivja a közgyűlést,és felveszi a napirendre az szb választást. Onnantól működhet a bizottság.

frozen # 2020.01.07. 18:38

Szomorú örökös mondta:

Az SZMSZ előírja a 3-3 tagot, addig szerintem törvénytelenül működik a társasház.”

Nem kötök én már bele semmibe. Szimplán kivastagítottam a lényeget! :-)

Köszi a megerősítést...

„Nem lehet, hogy a postaládából kiszedték a levelet?”

Miért nem lehetne?

Szomorú örökös # 2020.01.07. 17:29

Hapciusz

Nálunk sajna a postaládákat is fosztogatják.

Gondolom írtál anyukádnak, az meg válaszolt:

Drága fiam! Azt a leveledet, amiben 100 000 Ft-ot kértél,
sajnos nem kaptuk meg, mert kivették a postaládából
” :D

Szomorú örökös # 2020.01.07. 17:27

Hapciusz

Nem lehet, hogy a postaládábol kiszedték a levelet?

Mindig azok a fránya összeesküvés elméletek...sz@r lehet neked. :-D

Szomorú örökös # 2020.01.07. 17:26

frozen

Az új. tk. meg lett választva, de se IB., se az SZB.; csak később akarja megválasztatni őket tavasszal.

Az SZMSZ előírja a 3-3 tagot, addig szerintem törvénytelenül működik a társasház.

Nem kötök én már bele semmibe. Szimplán kivastagítottam a lényeget! :-)

frozen # 2020.01.07. 16:24

Hapciusz

Az SZMSZ szerint kötelező, a tk. akkor minek mondta, hogy majd lesz választás. Passz...

Én is várom; és remélem, hogy nemcsak a sült (posta)galambot...

Köszi

Hapciusz # 2020.01.07. 15:35

Frozen,
Oké, így világos. Nálunk sajna a postaládákat is fosztogatják.
Ha van th kezelő, akkor nincs intézőbizottság mert vagy egyik vagy másik van.
Az Szb pedig 25 albetét felett kötelező, de ha ott is kóklerek vannak, akkor rosszabb lesz a helyzet. Vagy ha osszejatszanak a képviselővel. Várom a határozatot :-)

frozen # 2020.01.07. 14:44

Hapciusz

Értesítést én kaptam, csak a tk. nem, mégis be akart keverni. A szomszédtól tudott róla.

Fél órával előbb jöttek és engem nagyon úgy néz ki, hogy ki akartak hagyni, pedig én hívtam ki őket.

Miután feljöttek, kicsit már máshogy álltak a dologhoz a fal és a papírjaim láttán.

Köszi

Szomorú örökös-nek is (legyen mibe belekötnie :) ..)

Kérdés:

Az új. tk. meg lett választva, de se IB., se az SZB.; csak később akarja megválasztatni őket tavasszal.

Az SZMSZ előírja a 3-3 tagot, addig szerintem törvénytelenül működik a társasház.

Köszönöm

Hapciusz # 2020.01.07. 07:59

Szia Frozen,

Ez érdekes mert a bejelentő mindig értesítik.
Nem lehet, hogy a postaládábol kiszedték a levelet? Telefonon is szoktak értesíteni a szemle időpontjáról, illetve egyeztetnek. A közösképviselőt nem biztos hogy kötelesek értesíteni, de kap a határozatbol.
A határozat elég hamar meg fog jonni

Szomorú örökös # 2020.01.07. 04:56

frozen

Az újról még nem tudok véleményt mondani, csak egy előnye van, hogy nem nő, bár műszaki dolgokhoz ő sem ért sajnos...

Nálad lehet jóval több fogalma van a tk-ről. Nem hinném, hogy a tk végzettséggel rendelkezőnek komplett építészmérnöknek kell lennie egyből.

Az engem közvetlenül érintő dolgokkal meg muszáj foglalkoznom..

Én csakis azért írtam neked jó szándékkal, mert az alábbiak alapján azt olvastam ki, hogy máris kóstolgatod az új tk-t is:

Ha próbaidős, milyen jogai vannak, rendelhet meg milliós felújításokat, vagy csak a próbidő után, amikor már vagy végleges lesz vagy nem vállalja?

Ez a pár mondat máris mutatja, hogy nem csak a téged közvetlenül érintő dolgokkal foglalkozol, hanem másba is megpróbálsz beleszövegelni, irányítani. Szóval ha így állsz hozzá már az elején, akkor nem sokáig lesz lehetőséged szerintem „kóstolgatni”. Sőt inkább azon kell majd elgondolkodnotok, hogy a házból ki vállalja el a feladatot, mert ha ezeknek az apró kis rövid idejű megbízatásoknak híre megy, akkor a kutya se fogja elvállalni. Erőszakkal senkit sem lehet megbízni, ez egy olyan feladatkör, amit erőszakkal senkire nem fogsz tudni rátukmálni. Azért, mert valaki tk végzettséggel rendelkezik, az első és legfontosabb önálló döntési jogköre, hogy elvállal-e egy házat vagy nem. Ha utána egyetlen döntési jogkört se hagysz meg neki, mindenben folyamatosan irányítani akarod, akkor azzal az elsővel is azonnal élni fog és tovább áll, hidd el nekem.

frozen # 2020.01.06. 21:23

Szomorú örökös

A régi tk. károsítja az egészségemet és lakásomat már egy éve...

Talán meg kellene neki köszönnöm a kialakult krónikus betegséget, penészedést; meg szedni hiába a gyógyszert a hideg ellen?

Az újról még nem tudok véleményt mondani, csak egy előnye van, hogy nem nő, bár műszaki dolgokhoz ő sem ért sajnos...

Nem én ajánlottam...

Az engem közvetlenül érintő dolgokkal meg muszáj foglalkoznom...

Szomorú örökös # 2020.01.06. 21:03

frozen

Minden rosszindulat nélkül írom, hogy ha úgy bánsz-bántok az új tk-vel, mint az előzővel, akkor ez még annyi ideig se fog maradni, mint az előző. Talán meg kéne találni velük a közös hangot, nem mindig ellenségeskedni, meg áskálódni ellenük. Tudomásul kell azt is venni, hogy lehet te, mint lakó vagy az ő megbízója, viszont nem kényszerítheted rá, hogy elvállalja, ugyanis erről ő is szabadon dönthet. És bizony egy tk sem szereti, ha túlságosan macerás a ház, mert megtudja, hogy akad egy-két "okos" ember, aki rendre megnehezíti az életét. Vagy hagyod az adott keretek között önállóan dolgozni, vagy ott fog hagyni mind benneteket rövid idő után. Nem teheted meg, hogy te irányítod minden lépését. Pont azért ő a tk, mert te, mint megbízó, nem akarsz ezzel közvetlenül foglalkozni, hanem megbízod őt, hogy a nevedben intézkedjen minden ügyben.

frozen # 2020.01.06. 20:56

Pedig az új mondta, így kérte; akkor megint kifogtam...

Majd megnézem a szerződését.

Köszönöm

MajorDomus # 2020.01.06. 20:39

Próbaidős társasházkezelő nem létezik,csak határozott időtartamra megválasztott!
Teljes jogkörrel intézkedhet a közgyűlési döntések végrehajtásában.

frozen # 2020.01.06. 20:20

Voltak már szemlén és nem is kérték...

A kiértesített időpontnál előbb voltak itt, de nekem nem is szóltak, csak a tk. engedte be őket, aki ki sem volt értesítve... (Próbált kavarni.)

Szerencsére meghallottam és lementem, akkor meg azt mondták, hogy már végeztek, hozzám be sem jönnek...

Természetesen ezt nem hagytam, valamikor majd küldik a határozatot...

Ügyintézés felsőfokon....

Közben lett új tk., de csak egyelőre 3 hónap próbaidővel vállalta.

Kérdés:

Ha próbaidős, milyen jogai vannak, rendelhet meg milliós felújításokat, vagy csak a próbidő után, amikor már vagy végleges lesz vagy nem vállalja?

Köszönöm

oligaliga # 2019.12.20. 17:23

Mifelénk szinte az összes önkormányzatnál igazgatási szünet van hétfőtől január 5ig.

MajorDomus # 2019.12.20. 15:50

Ma és hétfőn 30-31-én rendes munkanap van. Főleg az önkormányzatnál.
Jó hogy nem szénszünetre hivatkoznak.