Társasházak jogásza!


frozen # 2019.12.19. 18:54

Már csak jövőre tudom megnézni.

Karácsonyi, téli szünet van...

A közös képviselő keresi, csak nem találja...

Köszönöm

MajorDomus # 2019.12.19. 18:26

A mikrofilmtárban minden rajz visszakereshető. A közös képviselőnél csak akkor van/lehet.ha az értékesitési dokumentációt átadták neki. Elvileg minden házról kellett!
"A 60 évvel ezelőttinél még lehet meg is találod."

Hacsak a hernyók vele együtt meg nem ették időközben.

frozen # 2019.12.19. 12:37

Hapciusz

Igen, de csak jövő januárban...

60 nap az ügyintézési határidő, régen ez 30 nap volt vagy kevesebb...

Én is kíváncsi vagyok...

Köszönöm

frozen # 2019.12.19. 12:27

oligaliga

Még nem. Rákérdezek.

Köszönöm

oligaliga # 2019.12.19. 07:26

frozen

A levéltárat próbáltad? Elviekben kell lennie egy példánynak náluk.

Hapciusz # 2019.12.19. 06:54

Frozen,

Már jönnek is szemlére? Dejó, kíváncsi vagyok a fejleményekre, drukkolok!

Szomorú örökös # 2019.12.18. 19:31

frozen

Azt mondták, hogy a közös képviselőknél kellene lenni egynek belőle...

A 60 évvel ezelőttinél még lehet meg is találod. :-D

frozen # 2019.12.18. 18:57

Szomorú örökös

Én is erre gondoltam, meg ha kell nekik, ők hivatalból könnyebben megkérhetik, ha még meg van.

Az én kedvemért biztos nem fogják a poros raktárt feltúrni...

Azt mondták, hogy a közös képviselőknél kellene lenni egynek belőle...

Köszönöm

Szomorú örökös # 2019.12.18. 18:43

frozen

Építési rajzot kértek tőlem, de nekem nincs, nem tudom minek és főleg honnan szerezzek közel hatvan év után...

60 évvel ezelőtt - megfelelő számítástechnikai eszközök híján - még nem igazán digitalizálták az ilyen jellegű dokumentumokat, max. mikrofilmre kerülhetett. Azonban ha épp abban a raktárban volt egy kis beázás, akkor simán tönkremehetett bármi, tehát nagy-nagy szerencse kell hozzá, hogy 60 évvel ezelőtti tervrajzra még rábukkanjanak az önkormányzatnál.

frozen # 2019.12.18. 15:36

Hapciusz

Nekem a közös képviselőt (naná, hogy nincs nála), illetve a földhivatalt mondták; de csak szóban kérték, mikor bent voltam náluk.

A szomszédot nem tudom miért értesítették ki a szemléről.

Megkérdezem az önkormányzatot.

Köszönöm

Hapciusz # 2019.12.18. 15:10

Frozen,
Az önkormányzatnal lehet, megvan a korabeli terv/epitesi rajz, meg kell őket kérdezni

frozen # 2019.12.18. 14:26

Hapciusz

Sajnos tényleg bíróság lesz a vége, bár én szerettem volna elkerülni...

Még megvárom az építési hatóságot és majd kiderül.

Építési rajzot kértek tőlem, de nekem nincs, nem tudom minek és főleg honnan szerezzek közel hatvan év után...

A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 67. § (2) d) és 58. § (4) a), valamint

Az 1997. évi LXXVII. törvényre hivatkoznak:

48. § * (1) Szabálytalan a

  1. jogszerűtlenül,
  2. jogosulatlanul vagy
  3. szakszerűtlenül

megkezdett és végzett tevékenység.

OTÉK-ról nincs szó a végzésben.

Köszönöm

Szomorú örökös # 2019.12.18. 05:42

És így persze hogy sorozatosak a visszaélések, a korrupció, tulszamlazasok, stb.

Csak ne lenne ekkora üldözési mániája valakinek. Az már más kérdés, hogy az ilyen ember mehet a bíróságra, hatalmas cumi lesz neki, amikor akár a fél lakása is elúszhat az ilyen elképzelt összeesküvéselméletek miatt. Az meg sem fordul bezzeg a fejében, hogy minden a legnagyobb rendben van házban, még az sem gyanús neki, hogy a többi lakó teljesen elégedett a közös képviselővel. :-)

Hapciusz # 2019.12.18. 05:35

Frozen,

ügyvivőként gondolom a legeslegszuksegesebb tennivalókat intézheti, utalások a közmű felé meg a sürgősségi esetek...
Nem tudsz mit tenni a legtöbb jogsértő esetben mert minden ilyet rafinált módon áttettek a polgárjogi eljárásokba, azaz menj biroságra.
Nyilván van egy erős érdeklobbi, akik a képviselőkon keresztül hozatnak-modosittatnak törvényeket, rendelkezéseket. Még az olyan esetben, mikor a házbiztositást se nezheted meg csak úgy, csak a közösképviselőn keresztül. Még csak árajánlatot se kérhetsz alkusztol. Ugyanez a th bankszamla, szinte nincs jogod hozzá. És így persze hogy sorozatosak a visszaélések, a korrupció, tulszamlazasok, stb. A ház meg tönkremegy

MajorDomus # 2019.12.17. 17:04

Na,ez az ami sohasem történik meg. Ha én kirúgok egy házat,a legkevésbé az a gondom,hogy szerződést kössek a hátralévő feladataimról.
Egyébként eléggé egyértelmű a kérdés.
A közös képviselő/társasházkezelő mint ügyvivő jogosult és köteles az interregnum alatt is elvégezni azon feladatokat,amelyek a társasház normális működéséhez szükségesek. Ha hétfőn lemond,és vasárnap kigyullad a tető,értékhatár nélkül köteles intézkedni.
Jogosult végrehajtani azt az intézkedést,amelyet korábban elhatározott a közgyűlés,és éppen az ügyvivői időszakra esik a kivitelezés.
Nézzük inkább azt,hogy mit nem tehet:
Nem köthet a társasház nevében olyan szerződést,ami várhatóan az új közös képviselő megválasztása után lesz aktuális.
Hogy értsétek miről van szó:ez konkrét eset.
Június 30-al lemondott a közös képviselő.
Július 24-én a vihar betörte a lépcsőház ablakait. A biztositó fuzetni fog,de a javitási számla ellenében. A kár 243.000 ft. Ennyiért vállalta az üvegipari cég a javitást.
Köthet erre szerződést a lemondott képviselő?
.
Természetesen.hiszen a munka 6 nap alatt elkészűlt,az élet és balesetveszély elháritása a képviselő elsőrendű kötelessége ez ügyben.
A tetű biztositó csak szeptemberben fizetett.

Szomorú örökös # 2019.12.17. 16:36

A tk. ügyvivő januárig, akkor már nem rendelhet meg munkát ha a jól tudom?

Ti - és nem te egyedül - határozzátok meg, hogy mit kell elvégeznie és mire nem köteles már. Ha fontos, halaszthatatlan feladat marad el azért, mert úgy gondolod, hogy az ügyvivő már max. a társasházi közüzemi számlákat fizetheti be, akkor már ráadásul az ügyvivő kk-t sem kérheted ezért számon, mert neki nincs joga rá, hogy komolyabb munkát elvégezzen. Egészen konkrétan a társasház ez esetben egyedül saját magát okolhatja. De ha nekem nem hiszel, akkor próbáld meg az alábbi idézetet értelmezni:

Annak érdekében, hogy az új közös képviselő hivatalba lépése és elődje leköszönése közti ügyviteli időszakban is minél hatékonyabb legyen az együttműködés, mindenképp érdemes az ügyvivői feladatok tisztázása. Ez nem jelent mást, mint hogy a tulajdonosi közösség és a közös képviselő a köztük létrejövő szerződésben összefoglalják, milyen feladatok ellátására köteles ebben az időszakban a leköszönő képviselő. Ezáltal a felek közt tisztázott, hogy mit várhatnak el egymástól az átmeneti időszakban.

frozen # 2019.12.17. 14:27

Hapciusz

A tk. ügyvivő januárig, akkor már nem rendelhet meg munkát ha a jól tudom?

Bár ettől már bármi kitelik...

Köszönöm!

Szomorú örökös

Én a hozzáértők értelmes, érdemi hozzászólását kértem, várnám és köszönném meg, nem pedig értelmetlen, állandó fröcsögést; mivel ez egy állítólag jogi fórumnak nevezett valami...

Hapciusz # 2019.12.17. 06:12

Frozen,

Ez így törvénytelen a jkonyv, a tk nem kérhet meg másik hitelesítőt, a hitelesítőket válasszák a közgyűlésen.
Ettől függetlenül a határozatok végrehajtható, a jkonyv hitelesitesere nincs törvényes határidő!!! Sajnos a th törvények és sok rendelkezés az ingatlankezelő maffia érdekeit szolgálja.
Minden hulyeseggel bíróságra kell menni, ettől veszik el a jogosan felháborodott tulajdonosok kedvet. Pedig egyszerűbb lenne törvényileg szabályozni azt, hogy amíg nincs rendben a jkonyv, addig a határozatok se legyenek végrehajthatók.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.12.16. 21:36

Mit lehet tenni?
De szeretem ezt a kérdést...

Egyébként hogy jön ide a tanárképző?

frozen # 2019.12.16. 20:42

A javítatlan jegyzőkönyvet már megkapták a tulajdonosok, akkor ha ez érvénytelen, a bíróságon meglehet támadni a határozatot?

A megbízott hitelesítő többször kérte a jegyzőkönyv javítását, észrevételeit elküldte e-mail-ben a tk-nek; de az nem javította ki, nem küldte meg a javítottat; arra hivatkozva, hogy aláíratlanul és kiegészítések nélkül kapta vissza a javítatlan jegyzőkönyvet.

Ezt a tk. mellékletként csatolta a javítatlan jegyzőkönyvhöz és azt írta, hogy az észrevételeket nem közölheti a tulajdonosokkal, mivel a hitelesítőtől nem kapott rá felhatalmazást...

Ezért felkért egy másik tulajdonost a hitelesítésre.

A jegyzőkönyvben a hitelesítő neve hibásan szerepel, nem úgy hívják, akkor hogyan írja alá.
A hibás nevet sem javította az ügyvivő tk.

A többi tulajdonos ismételt bizalmat szavazott neki, de ő ismételten megerősítette lemondását.

Több milliós felújítást szavaztak meg, a munka elkezdhető?

Mit lehet tenni?

Köszönöm

MajorDomus # 2019.12.16. 20:01

Nem.

frozen # 2019.12.16. 13:51

Tisztelt Hozzáértők!

A közgyűlési jegyzőkönyvet hitelesítheti-e egy másik tulajdonos, aki a közgyűlésen nem lett megválasztva jegyzőkönyv hitelesítőnek és ráadásul a közgyűlés elején két szavazásnál még ott sem volt?

Az egyik megszavazott jegyzőkönyv hitelesítő kérte a jegyzőkönyv javítását, mivel több hiányosság szerepelt benne (nem valós szavazati arány, név elírás, napirendben nem szereplő kérdés megszavazása) addig nem írta alá, de a javított jegyzőkönyv helyett a javítatlan jegyzőkönyvet kapta meg, a meg nem választott másik tulajdonos aláírásával, mint jegyzőkönyv hitelesítő.

Érvényes ez a jegyzőkönyv?

Köszönöm!

MajorDomus # 2019.12.15. 19:53

Igy útólag már ihattok rá hideg vizet.

forintos # 2019.12.15. 16:02

Kedves Kovács Béla Sándor,ha tőlem kérdezte, hogy mi a jelentősége, akkor elsőként azt mondanám, hogy a társasház és a tulajdonosok szempontjából sem mindegy, hogy törvényes volt-e az eljárás, vagy sem, mert ez akár előre vetítheti azt is, hogy mire számíthatunk az érintett felektől a jövőben.

1Peter # 2019.12.15. 13:49

MajorDomus: köszönöm a választ!