Haszonélvezeti jog - ajándékozás tulajdonjog


Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.18. 17:01

Kirakhatod. Ha másképp nem, akkor perrel.

kiskata2 # 2012.07.18. 16:54

Tisztelt Ügyvéd Úr! A férjem elhúnyt és a nevén levő ingatlant 1/3-d részben örököltük a két gyermekemmel.A fiam már nem lakik velem, a lányom viszont igen és semmit nem segít az ingatlan fenntartásában. Az egész házra holtig tartó haszonélvezetem van. Kirakni sem tudom, hogy esetleg albérlőket vegyek ide, mert ő a " birtokon belüliségére" hivatkozik és egyre nehezebben viselem el. Van egy drogos barátja, amikor itt alszik, szinte rettegek tőle.A kevés kis rokkantnyugdíjamból nagyon nehezen tudom fizetni a rezsit és végeztetni a kötelező felújításokat, amibe szintén nem ad semmit. Jól keres, havi 166 ezer a fizetése és itthon mindenre jogot formál.
Kérem, ha tudnak, segítsenek. Előre is köszönöm.

fagyongy55 # 2012.07.18. 14:00

Nem csak nekem, de nem a képével van baj,hanem a modorával.

MajorDomus # 2012.07.17. 22:24

fagyöngy

Gondolom a fiad barátnője,akinek nem tetszik a képe

nanemaaa # 2012.07.16. 14:24

fagyöngy
Nem lehetett volna.
Lakáselhagyásra lehet kötelezni.

nanemaaa # 2012.07.16. 14:23

syso
Nem túrós, hanem túros.
Egyébként tulajdonközösség megszüntetésének hívják. Közös megegyezés hiányában perben lehet kérni.
Illetéket nem lehet megúszni.

nanemaaa # 2012.07.16. 14:20

kagi
Lehetséges.
Ügyvéd által készített szerződés kell hozzá, amit a földhivatalba kell benyújtani.
Illetéket kell fizetnie a megajándékozottnak.

nanemaaa # 2012.07.16. 14:17

destino
Szerintem nem. A zártkerti ingatlan ugyanis nem minősül lakásnak és nem is minősíthető át azzá.

fagyongy55 # 2012.07.16. 13:57

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szeretném ha a következő kérdésben segítségemre lenne amit előre is köszönök. Van egy családi ház tulajdonosa a fiam ,én a haszonélvezője vagyok. A kérdésem a tudtom ,és beleegyezésem/aláírásom/ nélkűlbejelentkezhet-e oda valaki.Ha nem mi az elintézési módja,mert már megtörtént.
Köszönöm válaszát

Syso # 2012.07.15. 13:35

Kedves Fórumozók!

Nekem nagyon fontos kérdésem lenne. Kaptunk ajándékba a 2 testvéremmel egy ingatlant. Ugyan olyan arányban vagyunk tulajdonosok az ingatlant tekintve.
A nagymamánktól kaptuk az ingatlant 2010-ben.(A mama nem haszonélvező.)

Az a baj hogy ugyebár közös lónak túrós a háta, és az egyik testvérrel nem jövök ki. Szeretném hogy kifizessen. Vagy én őt kifizetem...de mindenesetre egyikünknek mindenképpen mennie kell! Napi szinten megy már a marakodás.
Ez lehetséges illeték nélkül? El lehet adni az ajándékot?

Előre is nagyon-nagyon köszönök minden hozzászólást!

kagi81 # 2012.05.25. 19:36

Üdvözlöm Önöket.
Az én kérdésem a következő lenne.
Nekem van a nevemen 1/4 rész.Tulajdonos vagyok,viszont édesanyám a haszonélvező.Lehet e olyat hogy az én részemet oda ajándékoznám neki?Milyen anyagi következménnyel jár az ajándékozás?Hol kell megejteni az ajándékozást (Polgármesteri hivatalban vagy a földhivatalban)?

Válaszukat előre is köszönöm.

destino # 2012.05.17. 14:57

Sziasztok!

Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy zártkerti ingatlanra lehet-e bejegyezni lakáshasználati jogot valamint tartási jogot.

ObudaFan # 2012.05.12. 22:20

Ahhoz elég a használat. Hogy biztosan illetékmentes legyen, ahhoz szerintem nem árt két szerződés.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.12. 20:29

Ha a lakhatását akarják biztosítani, ahhoz nem kell haszonélvezet.

chevike # 2012.05.12. 19:11

cél:
szülők nem akarják,hogy "csak" haszonélvező gyerekük elherdálja az ingatlant így a másikra bízzák legyen ő a tulajdonos, azonban szeretnének ők is haszonélvezők lenni, sosem lehet tudni. :)
viszont ellehet intézni egy szerződésben ezt az egészet?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.12. 13:51

Nem ártana tudni, mi a cél, és megvizsgálni, hogy ez az ügylet megfelel-e annak. A tulajdonszerzés majdhogynem jelképes, ha a szerzővel nagyjából egykorú személy haszonélvezetet kap; és a hármas haszonélvezet gyakorlásában is borítékolhatók a problémák.

ObudaFan # 2012.05.12. 12:43

Bele lehet tenni. Illetékmentesen is meg lehet csinálni, de akkor először a testvérnek kell, hogy a szülők engedjenek haszonélvezetet.

chevike # 2012.05.12. 11:19

szülők 1/2-1/2 tulajdonban ajándékozni kívánják az egyik gyereküknek az ingatlanukat.
olyat lehet tenni, hogy az ajándékozott gyermek, haszonélvezetet ad szüleinek, illetve testvérének?
ha igen akkor egy ajándékozási szerződésbe ezt mind bele lehet tenni?
illetve azt tudom, hogy a szülök részéről az ajándékozás illetékmentes, viszont ha a gyermek ad haszonélvezetet szüleinek és testvérének az is illeték mentes?
köszönöm a választ

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.11. 09:22

????????Mire a trükk és ez a megyjegyzés?

Örökölni is illetékmentesen fogsz!

zsina84 # 2012.04.11. 09:20

Üdvözlöm!
A szüleim 1/2 - 1/2 arányban tulajdonosai egy családi háznak. Na most apukám nagyon beteges és ezért szeretné édesanyám a saját nevére átíratni az apukám részét is! Mi lenne ennek a módja, persze úgy hogy ne kelljen illetéket fizetni ezután!? Lemondó nyilatkozat apukám részéről vagy ajándékozás édesanyám részére. Esetleg még olyan is felmerült hogy egyedüli gyerekként ajándékozhat e nekem illetékmentesen?!(Egész életükben dolgoztak hogy hitel mentes ingatlanjuk legyen és akkor még most is állambácsinak perkáljanak)
Köszönettel:Zs

guba" # 2012.04.08. 19:50

A ti esetetekben mondjuk a banknak majdnem mindegy is, ugyanis az ajándékozással lénygében sem az adósok kötelezettsége sem annak biztosítéka nem fog megváltozni.

Goodwitch # 2012.04.08. 05:15

Erről a bankot kérdezd, van rá példa.


Goodwitch

staffii # 2012.04.07. 17:45

Arra, hogy ha elidegenítési tilalom van bejegyezve, akkor megoldható e az ajándékozás, belemegy e a bank?

guba" # 2012.04.07. 16:58

Konkrétan melyik kérdésedre nem kaptál kielégítő választ?

staffii # 2012.04.07. 11:06

Köszönöm.A többi kérdésemre még várom a választ, ha valakinek van tapasztalata.