tulajdonjog - haszonélvezeti jog


Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.05. 22:09

Látni kellene azt a szerződést. Nem mindegy, hogy ki az adós, ki nem. Továbbá bejátszanak az élettársakra vonatkozó vagyonjogi szabályok. Már ha élettársak voltatok.

MajorDomus # 2014.05.05. 20:43

Jogilag Igen,a gyakorlatban nem.
A bank nem fog beleegyezni.

andbene # 2014.05.02. 09:11

Érdeklődni szeretnék , hogy kivitelezhető - e ?
A 2008-as évben házat vettünk a férjemmel CHF -es hitellel . A ház a férjem nevén szerepel, az adóstárs én vagyok . Mivel házastársi problémák léptek fel köztünk azzal fenyegetőzik , hogy visszaadja a banknak a házat , ő külföldre megy , én pedig fizessem a fennmaradó tartozást amiből tudom. A tartozás tetemes . Èn szeretném átirattatni közös gyermekünk nevère , erre hajlana is nyugodtabb perceiben.
Szeretném tudni jogilag lehetsèges- e.

MajorDomus # 2014.03.30. 15:49

a haszonélvezőnek,hogy
tőled élvezzen(mármint forintokat)

maxpower # 2014.03.29. 22:30

Ismerem a jelenlegi bérlőt a haszonélvezőt is és az árat is.
Azért akarom a saját lakásom mert még mindig ez a legolcsóbb és azért még is az én lakásom..ragaszkodom hozzá... :(

Az nem tiszta hogy kinek kell a levelet küldenem.
A leendő bérlőnek mi köze az egészhez?
A haszonélvezőt kell rávenni, hogy velem kössön szerződést ne mással. nem?

MajorDomus # 2014.03.29. 14:24

de még mindig nem értem,miért jó neked az,hogy béreled a saját lakásodat?

MajorDomus # 2014.03.29. 14:23

azért ird neg azt a levelet,főkeg akkor ha a bérlő
elárulja neked mennyit fizet havonta,s azt te is megadod.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.29. 06:15

Hiába. A leendő bérlőt kellene értesítened, anélkül nem fogod tudni kitenni. Őt meg nem ismered.

maxpower # 2014.03.29. 01:46

Sikerült meggyőznöm a jelenlegi bérlőt ,hogy költözzön ki.
Hogyan kell érvényesíteni az előbérleti jogomat?
Kell egy egy levél (gondolom tértivevényes) amiben leírom hogy a lakásra üresedés esetén igényt tartok.
Mi történik akkor ha a levelet nem veszik át vagy a tartalmát letagadja?

MajorDomus # 2014.03.28. 22:05

1.megtehetik
2.nem kell értékbecslő,csak egy helyi hirdetési ujság,hogy mennyi a piaci ár!
nehezebb lesz rávenni a családot,hog= fizessenek ki!
3.kb. a feléért el tudod adni,de ennyit a haszonélvező is fizetne neked szerintem!

Gabi 84 # 2014.03.28. 08:07

A kérdésem az ha kérem a részemet ,hogy fizessék ki milyen pénzbeli kifizetéssekel kell számolnom- pl: értékbecslés- ügyvéd - adózás ebből ??
A Haszonélvezeti jog miatt nem kaphatom meg az ingatlan értékének a felét sem ??

Gabi 84 # 2014.03.28. 07:49

A Nagyapám az apámra hagyott egy kis földet ezt a tsz használja , erre haszonbérleti díjjat fizetnek és ezt az anyám és a testvérem veszik fel már évek óta ( lassan 4 éve ) ezt megtehetik e ??
A léakásból kérhetem -e a részemet jogom van e hozzá ha ők még benne laknak ?

MajorDomus # 2014.03.27. 18:13

sajnos ez igy van!

nem ismerem a nemzetközi jogot,de kétlem hogy máshol ennyit packázhat a haszonélvező a tulajdonossal,mint nálunk!

pazs # 2014.03.27. 08:41
  1. igen
  2. kérheted a közös tulajdon megszüntetését, de nem fogsz sok pénzt kapni a haszonélvezet miatt.
  3. ezt nem értem - milyen nagyapai rész? Amúgy a haszonélvezőé a teljes bevétel.
Gabi 84 # 2014.03.27. 08:03

Az Édesapám meghalt 2010- májusában . Ketten örököltük az ingatlant a testvéremmel . Az Édesanyámnak van rajta haszonélvezeti joga .Májusig volt a lakáshoz kulcsom is bármikor haza is mehettem . 2010 juniusában kicserélték a zárat . Azóta csak akkor mehetek haza ha az anyám és a testvérem otthon van (én az uj zárhoz nem kaptam kulcsot azóta sem ) az örökösödési eljárás óta az ingatlan belső állapota romlott jelentősen , Nekem sajnos nincs annyi bevételem hohgy felújjítsam azt az ingatlant is és az albérletett is fizessem !. Az első kérdésem meg tehetik -e ezt hogy kizárnak az ingatlanomból ?? A második kérhetem -e hogy a részemet fizessék ki akkor ha még a testvérem utolsó éves a középsuliban és az anyámmal ott laknak életvitel szerüen . A élettársammal 2008 óta nem lakunk otthon albérletben élünk , sajnos ebből nem tudunk annyit össze szedni hogy egy kis családi fészket tudjunk venni ! A kapcsolatból születet egy gyermek is !
Második PROBLÉMÁM : A nagyapai rész is egy TSZ által bérben használt földet is örököltünk egy kis rész azt is ketten : Ennek a földnek a haszonbérleti pénzét is ők ketten veszik fel ! MEG tehetik -e ???

MajorDomus # 2014.03.26. 21:25

a haszonélvező nem is köteles erre,arról beszéltem,hogy te jelentsd be hogy üresedés esetén igényt tartasz rá!

ObudaFan # 2014.03.26. 13:14

Hát, csak tudsz akkor már róla egy ideje. Nem fog ez menni.

maxpower # 2014.03.26. 12:32

Nem lettem papíron értesítve csak szóban és akkor se lettem megkérdezve ,hogy én szeretném e kivenni.
Legalább 1 éve ott lakik már a jelenlegi bérlő.

MajorDomus # 2014.03.25. 21:59

bestline
az eladáshoz nem kell,akkor adod el a tulajdonodat,amikor akarod!

más kérdés,hogy igy nem sokat kapsz érte.
megérné a per a
haszonélvezet korlátozása vagy megszüntetése érdekében,ha nem fizeti a rezsit,s ezzel neked generál költséget.

másként
tudsz tőle megszabadulni!

ha viszont sikerül,jo áron tudod a házat eladni!

ObudaFan # 2014.03.24. 21:03

Bejelenteni bármit lehet, de ha már létrejött az a bérleti szerződés, és a bérlő jóhiszemű volt, vagy már huzamosabb idő eltelt attól, hogy észlelte a kérdező, hogy van bérlő, akkor nem fog tudni mit tenni.

MajorDomus # 2014.03.24. 19:56

fordulj levélben a haszonélvezőhöz ez ügyben,s
jelentsd be az igényedet.!

de hogy miért éppen a saját lakásodat akarod bérelni?????

Bestline # 2014.03.24. 15:18

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Édesapám után örököltem egy vidéki házat. Vele a volt élettársát, akinek haszonélvezeti joga van a házon. Sajnos kihasználva az apám alkoholizmusát magára írattatta. Mire kiderült, már nem lehetett mit csinálni. Dolgozni nem dolgozik, és állandóan velem akarja fizettetni a felmerülő költségeket.
Szeretném megkérdezni, hogyan szabadulhatok meg tőle. Eladhatom a tulajdonjogomat? Vele együtt, természetesen, gondolom nélküle nem lehet. Nekem az a ház nem kell, hiszen soha sem fogom tudni használni, mert az illető nem fog onnan elköltözni. Gondoltam, még akkor is jobban járok, ha valaki legalább pár száz ezer forintot ad érte. Akkor legalább ezt a nőt nem kell tovább elviselnem. Ön szerint, lehetséges? Eladhatom? Vagy kell a beleegyezése?

Köszönettel

ObudaFan # 2014.03.24. 10:29

maxpower

Előbérleti joggal akkor tudsz élni, amikor éppen létrejön az új bérleti szerződés, amikor megkapod erről az értesítést, akkor jelezheted, hogy te szeretnéd bérelni. Később csak akkor élhetsz vele, ha nem értesítettek és ez ügyben a bérlő is rosszhiszemű volt.

monalisa1 # 2014.03.24. 10:18

A jelenlegi bérleti szerződés lejárata előtt 30 nappal írásban tegyél ajánlatot (= jobbat), a több pénzt mindenki szereti. / Előfordulhat, hogy valamilyen okból neked semmi pénzért sem adná bérbe...

maxpower # 2014.03.24. 08:47

Sziasztok
Van egy ingatlan aminek én vagyok a tulajdonosa.
De a haszonélvező más..és a lakás kivan adva bérbe.
Szeretném azt az ingatlant én kivenni.
Előbérleti jogom van ha jól olvasom.
Hogyan kell érvényesíteni?
Mennyi idő kb?