tulajdonjog - haszonélvezeti jog


panna18 # 2012.01.09. 13:54

Tisztelt Szakértő!

Egy rokonom nevében kérem segítségét. A házaspár új ház vásárlásakor, ami félkész állapotban volt, 2 felnőtt gyermekük nevére íratta a tulajdonjogot, maguknak haszonélvezeti joggal. A ház vásárlásához 100%-ban felhasználták az előző lakás árát, amit a szerződésben is rögzítettek. Az Anyukának annyira megromlott az egyik fiával a viszonya, hogy szeretné a tulajdonjogot visszakapni. A ház különbejáratú és a fiú is sokat költött a felújításra. Hogy még jobban bonyolodjon a helyzet, többéves különélés után a házaspár válni készül. Hogyan kaphatja vissza a tulajdonjogot az Anyuka?
Segítségét előre is köszönöm.
Szilvia

tamas147 # 2011.12.26. 19:20

Ha szeretnél lakást venni, semmiképp ne vegyél fel hitelt van ennél egy sokkal kedvezőbb, jobb ötletem ha érdekel írj: tamas14@vipmail.hu

pazs # 2011.12.20. 09:14

Nincs olyan jogszabály, ami ezt így mondaná, hogy az osztrák állampolgár is vehet lakást Magyarországon, pont azért vehet, mert nincs tiltó szabály.

Másodlagos lakóhelyül szolgáló ingatlan: az engedélykérésnél nyilatkozni kellett, hogy amúgy már van lakóhelye és a megszerzendő ingatlan az csak másodlagos lakóhely lesz (vagy nem lesz lakóhely egyáltalán).

Hármunk szerint sincs akadálya a tulajdonszerzésnek :)

Őszikék57 # 2011.12.20. 09:10

Én sajnos nem vagyok jogász.
Megkérdezhetem, hogy mit jelent a "másodlagos lakóhelyül szolgáló ingatlan" fogalma?
Jól értelmeztem a válaszokat? Tehát jelenleg semmi akadálya nincs az ingatlan megvásárlásának?
Nagyon nagy kérés lenne az ide vonatkozó törvény számát kérnem?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.20. 08:55

De már az az 5 év is eltelt.

ObudaFan # 2011.12.20. 08:37

Az Európai Unió tagállamának állampolgára a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz való csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépését követően a termőföldnek nem minősülő ingatlan tulajdonjogát a belföldi személyekkel azonos feltételekkel (engedély nélkül) szerezheti meg, (kivéve a másodlagos lakóhelyül szolgáló ingatlant, amelynek megszerzéséhez az említett törvény hatálybalépésétől számított öt évig a Kormány általános hatáskörű területi államigazgatási szervének az engedélye szükséges.)

Őszikék57 # 2011.12.20. 08:20

Kovács_Béla_Sándor és pazs!

Tegnap voltam a bankban lakásvásárlási hitel ügyében érdeklődni.
Ott kaptam azt a választ, hogy esetükben a problémát inkább a tulajdonjog szerzése okozzza, mert a hitel a kettőjük fizetésébe simán beleférne.

pazs # 2011.12.20. 08:07

Őszikék57: persze.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.20. 08:07

Őszikék: igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.20. 08:06

De ezt a régi tulajdonosnak tudnia kellett, hogy az a föld már 15 éve nem az ő tulajdona.

  1. De igen, az övé. Az ingatlantulajdon a bejegyzéssel keletkezik, az adásvételi szerződés - ami meg sincs - nem elég.
  2. Egyébként sem az számít, az adósnak mit kell tudnia, hanem az, hogy a végrehajtást kérő mit tud.

Választ pedig már kaptál.

Őszikék57 # 2011.12.20. 07:58

Kedves Fórumozók!

Nagyon fontos kérdéssel fordulok hozzátok.

Adott két fiatal akik nem házasok, de szeretnének egy közös lakást venni. Az egyik fél osztrák állampolgár, ott lakik, és ott is dolgozik. A másik fél magyar, magyarországi lakcímmel és munkahellyel.
Szerezhetnek-e magyarországon közös tulajdont?

Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólását.

maresz40 # 2011.12.19. 21:07

Tisztelt szakértők! Először is szeretném megköszöni válaszukat. Azt elfelejtettem leírni, hogy a z elidegenítési tilalom 2011 ben került a földterületre az árverezés
re a múlt héten került sor. Miközben már 14-15éve a barátom tulajdona.De az adásvételi papírok sajnos már nincsenek meg. De ezt a régi tulajdonosnak tudnia kellett, hogy az a föld már 15 éve nem az ő tulajdona.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.17. 10:58

Végrehajtási igénypert kellene indítani, kérve a végrehajtás felfüggesztését.

Dr.Attika # 2011.12.17. 07:02

Tisztelt "maresz40"!
A barátja egy olyan földterületet vásárolt, amelyen elidegenítési tilalom volt bejegyezve. Mivel ez az 1996-os szerződés, jogszabályba ütközés miatt emmis, nyilván ezért nem jegyezték be a tulajdonjogot az ingatéan-nyilvántartásba.
Elbirtoklás jogcímen viszont tulajdonjogot szerezhetett, ha az elbirtoklás feltételei fennállnak.

maresz40 # 2011.12.16. 22:01

Tisztelt Szakértők!Van egy barátom aki kb 1996-ban vásárolt egy földterületet de valamilyen okból kifolyólag nem került a földhivatalnál bejegyzésre a tulajdonos váltás. A bank az előző tulajdonos nevére elidegenítési tilalmat rakott rá, majd árverése bocsátották.Mire utána jártunk , hogy nem került a nevére. Az adásvételi szerződése már nincs meg. De bizonyítani tudja ,hogy a földterületet a fent említett időponttól Ő műveli valamint annak terheit Ő viseli élhet e az elbirtoklási jogával? Vagy ha két független tanúval igazolni tudja a vásárlás tényét.Van e valami lehetőség arra hogy a föld az Ő tulajdonába kerüljön .Válaszukat előre is köszönöm.

Mufurc_nagyon # 2011.12.15. 07:45
  • mitől?
  • mennyire mérges;-)
  • akar egy konfliktust a lányával vagy egy hosszútávú haragszomrádot.
  • távol-tartási végzést bíróságtól.

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.14. 20:49

Hát az attól függ.

Apuka969 # 2011.12.14. 18:37

Az előbbihez. Az nagy hülyeség- ha megyek haza, és a lakásban találom- rendőrrel kirakhatom a lakásból?

Apuka969 # 2011.12.14. 18:27

Köszönöm a válaszokat!

reniszoszi # 2011.12.13. 07:21

Köszönöm a válaszokat. Felhívtam az ügyvéd figyelmét az adatokban ejtett hibákra, javítja. Szárazpecséttel is ellátja a szerződést, úgy adja be a Földhivatalhoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.12. 10:46

Ezt az ügyvéd is észre fogja venni, amikor megkapja az elutasító vagy hiánypótlásra felhívó végzést. Ha nem jelentkezne néhány héten belül, akkor célszerű lesz nektek rákérdezni.

pazs # 2011.12.12. 09:01

Érvényesnek érvényes, de az ingatlan-nyilvántartásba bejegyezni a haszonélvezetet így bajos lesz.

reniszoszi # 2011.12.12. 08:24

T. Szakértők!

Édesanyám pár éve örökölt egy házat, minap pedig egy vagyoni jog ajándékozási szerződés keretében a szóban forgó ingatlanra haszonélvezeti jogot szereztünk a testvéremmel fele-fele arányban. A szerződés megíró ügyvéd aláírta, viszont szárazpecséttel nem látta el a szerződést. Az testvérem adataiban több hibát is felfedeztünk utólag (pl a szem.ig.száma egyel több karaktert tartalmaz).
Kérdésem: érvényes-e így a szerződés?

Köszönöm

Zsófia

Mufurc_nagyon # 2011.12.11. 07:49

Elnézést ;-)

A lányának megtilthatja az ingatlan használati jogát.
Gondolom ezt "eddig" nem szerződésen alapult.
Amennyiben a lovag nem életszerűen tartózkodik az ingatlanban akkor?....
De most az a cél, hogy a gyermekkel összevesszen? :-(


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.10. 21:32

Ezt majd rövidesen javítod, ugye?