Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni

MajorDomus # e-mail 2017.07.12. 23:37

Óvatosan !

Sok év a hiteltörlesztés!

Memy205 # e-mail 2017.07.12. 14:01

Grave7

Köszönöm a tanácsot, bankba holnap megyünk meg is kérdezem. A fórumot pedig átnézem. Remélem találunk valami jó megoldást.

drbjozsef # e-mail 2017.07.12. 13:45

Memy,

lehet lakástakarékkal játszani :

http://www.portfolio.hu/….256265.html?…

meg így is :

https://kiszamolo.hu/…-megosztasa/

szóval vannak lehetőségek, de az ingatlanárak éppen raliznak, szóval nehéz okosnak lenni. Egyszerűen drága most minden lakás.

Memy205 # e-mail 2017.07.12. 13:01

drbjozsef

Elolvastam a cikket, de sajnos, ezekkel tisztába vagyunk. Igyekszem utána járni, minden lehetőségnek ezért is írtam ide. Hátha valaki segít.
Sok pénzt tettünk félre (sok év alatt) és tudjuk mik a határaink. Mielőbb szeretnénk házat vásárolni, mert jelenleg az albérletre fizetjük ki azt az összeget amit hitel törlesztőrészletére is költhetnénk.
Sajnos minnél jobban belefolyunk annál elszomorítóbb a helyzet.

Grave7 #   2017.07.12. 12:58

@Memy205:
Az arveres.mbvk.hu a hivatalos weboldal, ahol a bírósági végrehajtók árveréseire lehet licitálni. A NAVos és a felszámolói árverésekre külön oldalak vannak.
Meg lehet oldani hitellel, ha a bank belemegy és időben utal. Erről minden esetben az adott bankot kell megkérdezni (érdemes már előre utánanézni). Tudtommal nem számít a szerzés módja, utólag is adnak hitelt (persze az akkor már nem lakáscélú lesz, hanem szabad felhasználású) - ezt is banktól kérdezd meg.
Javaslom, hogy ebben a témában és a Végrehajtási jogon belül, a Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás témát (http://www.jogiforum.hu/forum/41/24237) olvasd, sok kérdésre választ kaphatsz.

Memy205 # e-mail 2017.07.12. 12:48

drbjozsef

Köszönöm, már olvasom is!

drbjozsef # e-mail 2017.07.12. 12:41

Memy,

néhány tanács : https://kiszamolo.hu/…ny-gondolat/

Én elsősorban rögtön az elsőt javasolnám a figyelmedbe.

Memy205 # e-mail 2017.07.12. 12:35

Sziasztok Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni. A párommal családi házat szeretnénk vásárolni és érdekelne, hogy
árverésen van-e esélyünk jó áron hozzá jutni.
Valakinek van tapasztalata? Melyik oldalon érdemes nézni? Ha nincsen annyi készpénzünk meg lehet oldani hitellel? Van rá esély, hogy a kifizetésig meg is kapnánk a jelzáloghitelt!? Illetve, ha megoldanánk a kifizetést átmenetileg, árverésen vett házra lehet utólag felvenni jelzálog hitelt?

Elnézést, ha hülyeséget vagy olyat kérdezek amiről már beszéltetek. Sajnos nehezen találunk jó megoldást, mert nem akarunk olcsón olyan házat venni amire még milliókat kell költeni. De sokkal drágábbra meg nincsen elég önrészünk. :(

Köszönöm a segítséget előre is :)

MajorDomus # e-mail 2017.04.01. 01:01

Őket sehogyan!

balmis # e-mail 2017.03.31. 04:24

Köszönöm Grawe7! Most már értem! De..., ha van három szolgáltató akinek tartozik az adós,őket hogyan tudom rávenni hogy aláírják a kérelmet amiben engem jelölnek vevőnek.? Előre nem szeretném kifizetni a tartozásokat! A végrehajtónál nincs szavam amíg be nem hív aláírni az árverési jegyzőkönyvet! Köszönöm!

MajorDomus # e-mail 2017.03.30. 23:38

És egyűttesen!

Grave7 #   2017.03.30. 22:38

@balmis: Az 1994. évi LIII. törvény 157. § szól az árverésen kívüli vételről, leírja a feltételeket, kérelem tartalmát is.
Minta ehhez nincs, mert csak egy-egy kb. 9 db szóból/szókapcsolatból álló levelet kell írniuk a feleknek.

Grave7 #   2017.03.30. 22:34

@Maxima07: Ki és mire mondta az ügyviteli cselekményt, vagy hol láttad ezt leírva? Ennyiből nem állapítható meg, hogy az illető mire gondolt, lehet ő keverte a fogalmakat.

Vadsuhanc #   2017.03.30. 19:53

Maxima07

Mire gondolsz pontosan ? Egyébként van. Szerintem.

Maxima07 # e-mail 2017.03.30. 19:49

Tisztelt Fórum?

Van-e különbség az ügyviteli és végrehajtói cselekmény között?
Üdv.Margit

balmis # e-mail 2017.03.30. 15:44

OK! Köszönöm!

gerbera317 # e-mail 2017.03.30. 14:46

mit érdemes beleírni hogy a végrehajtó elfogadja

El vagy tévedve! A törvény azt mondja, hogy a végrehajtó a felek kívánságára eladja az ingatlant annak és annyiért, akit és amennyit ezek egyhangúlag kérnek. Az viszont a te feladatod, hogy ezek egyhangú kérelmet terjesszenek elő.

Vadsuhanc #   2017.03.30. 14:41

Először is a végrehajtótól azt kellene megtudnod, hogy az általad ajánlott vételár, fedezi-e az összes végrehajtást kérő igényét és a végrehajtót megillető összeget. ( Mindent ) Utána kapisgálj szerintem. Az a kapisgálás meg tényleg nem a végrehajtó dolga.

balmis # e-mail 2017.03.30. 14:31

Helló Szakértők!
Ha árverésen kívül árverési vételben szeretnék megegyezni az adóssal és végrehajtást kérőkkel ez esetben a nyilatkozatban mit érdemes beleírni hogy a végrehajtó elfogadja?
(Kértem a végrehajtót hogy küldjön nekik nyilatkozat mintát ezt ügyvéd javasolta, de azt a választ kaptam hogy ez költséggel jár amit ők nem tudnak kitől beszedni...!

Előre is köszönöm!

MajorDomus # e-mail 2017.03.28. 23:44

Ha kifizetted a teljes vételárat,a végrehajtó birtokba adja neked!

Manfanatics # e-mail 2017.03.27. 23:46

Grave7: Olvasom.

Manfanatics # e-mail 2017.03.27. 23:43

Vadsuhanc: Holnap megyek a végrehajtóhoz.

Vadsuhanc #   2017.03.27. 23:39

A lakás akkor lesz a Tiéd,ha majd kifizeted a teljes árverési vételárat. Addig nem.

Mi lenne ha beszélnél a végrehajtóval, egy ügyvéddel, vagy elolvasnád a végrehajtásról szóló törvényt ?

Tisztelettel.

Grave7 #   2017.03.27. 23:36

@Manfanatics: Ismét leírom:

A Végrehajtási jog - > Vevői jogai - ingatlan végrehajtás témában (http://www.jogiforum.hu/forum/41/24237) olvass vissza, kérdéseidre bőven fogsz választ kapni, mert kb. hetente megkérdezi valaki. (Előző héten mondjuk volt kb. 2 oldalnyi trollkodás, de azt lapozd át.)

Kb. utolsó 20 oldalt olvasd el ott, benne lesz a válasz kérdéseidre.

Manfanatics # e-mail 2017.03.27. 23:28

De tudtam. Tudtam, hogy laknak benne, de azt is hogy ha lesz nyertes licit, akkor ki kell költöznie. Se haszonélvezet, se özvegyi jog nincs az ingatlanon. Se albérlő.

Így is láttok valami problémát?