Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


segitseget kerek # 2016.10.23. 11:35

Nem szeretném hogy áron alul adják el a házunkat, mikor van vevő aki a megfelelő árat fizetné. Licitálás alatt már nem lehet leállítani a folyamatot, ugye?
Hogy tudom leggyorsabban leállítani, ha a végrehajtónak fizetem a végrehajtási összeget?

gerbera317 # 2016.10.23. 11:20

Most miért akarod girbe-gurba útra terelni a dolgot, amikor köztudott, hogy két pont között a legrövidebb út az egyenes, és ez jelen esetben az árverés?

segitseget kerek # 2016.10.23. 09:29

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Házunkon végrehajtás alatt van, az árverés kitűzve, Novembertől lehet licitálni.
Le tudnám állítani az árverést?
1.
Aki a végrehajtást kezdeményezte azzal megállapodtunk, de a végrehajtáshoz csatlakozó pénzintézet úgyfélszolgálata elérhetetlen. Ha ők is kérik a felfüggesztést, leállítaná tudtommal a végrehajtó - meddig van erre idő? Csak a licit kezdetéig, vagy licitálás alatt is le kellene állítania?
2.
Lenne vevő az ingatlanra, kifizetné a végrehajtási összeget. Ezt a végrehajtónak adjuk, vagy a pénzintézeteknek, és ők adnak igazolást - ami alapján a végrehajtó leállítja? Erre meddig van idő? Félek az igazolásokkal elhúzódikaz idő.

Köszönettel

Alza # 2016.09.09. 21:48

Elnézést, atirta a telefonom, amit akartam. Szóval végrehajtási jog van bejegyezve az ingatlanra a foldhivatalban, nincs kiirva árverésre tudtommal.
Köszönöm a válaszokat!

Alza # 2016.09.09. 21:37

Egyik sem, csak végrehajtási jog van bejegyzések az ingatlanra, a tulaj által van a kulcs

gerbera317 # 2016.09.09. 07:43

Mit értesz azon, hogy "végrehajtás alatt lévő ingatlan"? Lefoglalták, vagy már az árverés is ki van tűzve?

Alza # 2016.09.08. 21:44

Tisztelt fórumozók!

Végrehajtás alatt lévő ingatlan esetében megtehető (a végrehajtási jog akadályozza-e) az alábbi:

A kinézett ingatlan osztatlan közös tulajdon, mivel nem elég nagy a telek a megosztáshoz. A vétel előtt, tehát a még végrehajtási joggal terhelt ingatlanhoz vásárolhat-e a mostani tulajdnonos a farszomszédtól telekrészt és igy már elég nagy telket megoszthatja-e, hogy ne legyen osztatlan k. tul.

Köszönöm!

Otis83 # 2016.09.03. 13:11

Akkor nem lehet mit tenni? Mert rosszabb állapotú családi házakat,10-12 millióért hirdetnek,az ajánlatuk,5600000 ft. ennyiről indult a licit azt hiszem. Ha kérnénk az árverés halasztását,és elkezdenénk árulni,hogy maradjon nekünk is valami,amiből el tudunk menni egy albérletbe,az lehetséges? Vagy egyezkedni az ajánlat tevőkkel hogy nekünk még fizessenek a vételáron felül?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.03. 11:56

Majd megveszi árverésen, lehet, még olcsóbban.

Otis83 # 2016.09.03. 10:17

Üdvözlet!
Tisztelt fórumozók, árverezték a házunkat,amiben a két testvéremmel élünk,kétszer sikertelenül. 2014 óta,nem kértek rá árverezést,azóta havi szinten,letilt a bank,összesen 100000FT-ot,néha többet is a két testvéremtől. Pár napja,kaptunk egy levelet,amiben árverésen kívüli ajánlatot tettek a házunkra,és arra kérnek minket, hogy fogadjuk el,az összeg nevetségesen kevés,és amúgy sem szeretnénk kiköltözni innen. Úgy hallottam,hogy a bank ha tud letiltani,nem rakhatnak ki a házból minket. Ezért nem szeretnénk elfogadni ezt az ajánlatot. Szeretném ha valaki felvilágosítana kicsit, hogy mit tehetünk ilyenkor, és mire számíthatunk,ha a bank elfogadja az ajánlatot,és mi nem.

gerbera317 # 2016.09.02. 13:28

A saját részedet eladhatod, ha akad, aki így megveszi.
Ha akad vevő, és a testvéred is el szeretné adni a saját részét, akkor ő (és a végrehajtást kérő(k)) kérhetik a végrehajtótól a 157. § szerinti értékesítést, te pedig normál adásvétel útján adod el ugyanannak a vevőnek a saját részedet.

dzsuzsa # 2016.09.02. 11:53

Tisztelt Fórumozok!

Az alábbi kérdésben szeretném a hozzáértő segítségüket kérni. Szüleim ingatlanának 3/4-ét megörököltem, az ingatlan 1/4 részét féltestvérem, aki miatt arra az 1/4-re végrehajtási jogot jegyeztek be (kb. 6 M Ft értékben), az ingatlan értéke nagyságrendileg 22 M Ft.

Abban szeretném véleményüket kérni, vajon az ingatlan saját tulajdonú 3/4 részét el tudom-e így adni, és ha igen, kb. mennyivel kevesebbért? Majdnem másfél éve várok az árverés kiírására, amire a mai napig nem került sor.

Köszönöm, ha megosztják velem tapasztalataikat, ötleteiket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.24. 06:22

Azét némi problémát okozhat ez. Láttam én már konkrét esetet, ahol a végrehajtónak, járásbíróságnak, törvényszéknek, járási és megyei földhivatalnak együttesen kevés volt a tudása ahhoz, hogy megoldja. Sehogyan sem találtak rá módot, hogy bejegyezzék az árverési vevő tulajdonjogát, mert az ingatlan az árverezéskor már nem az egyenes adósé volt.

ruggiero # 2016.08.23. 22:17

Tisztelt Fórumozók!

Többször felmerült már a végrehajtás során lefoglalt ingatlan elidegenítése mint vagyonmentés. Én még sikereset a gyakorlatban nem láttam, de a jelen eset az lehet.

Kb. 20 db végrehajtási jog van bejegyezve egy nagy értékű ingatlanra. Mi jelzálogjog-bejegyzéssel szerepelünk a tulajdoni lapon, amikor megindult a végrehajtás, bekapcsolódtunk, a kérelmet a bíróság még nem bírálta el. Erre vártunk, amikor az történt, hogy jelzálogjogosultként kaptunk egy földhivatali határozatot, hogy megvette egy "f.a." cég az ingatlant. Mikor kelt a szerződés (legalábbis papíron....) akkor még nem volt "f.a." a cég. Szerintem a Vht. 138. § (6) alapján az fog történni, főleg úgy, hogy maga a foglalás hamarabb történt, mint maga az adásvétel, hogy a végrehajtást foganatosító bíróság megállapítja, hogy köteles a tűrésre az "f.a." cég. Esetleg még olyat láttam ilyenkor, hogy megállapítja a bíróság pluszban, hogy jogutód - de csak a tulajdonjog vonatkozásában - a "vevő" "f.a." cég. Ugyanakkor a felszámoló meg már készül, hogy pályázaton értékesít...Szerintem tartozás fedezetének elvonása, peres úton az adásvételi szerződés megtámadása, a földhivatali határozat megfellebbezése nélkül is el lehet érni, hogy a végrehajtás végigmenjen értékesítésig, főleg, hogy más végrehajtó ilyen esetben azt mondta, hogy folytatja a végrehajtást. Kíváncsi vagyok a véleményekre, volt már ilyen ügye vkinek?


don

Krysz29 # 2016.08.22. 17:11

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy kinéztem egy árverési ingatlant. A lakás panelprogramos, lakástakarék pénztári tagságot kötött az adós még anno, remélem jól irom :) Közös képviselet könyvelőjével történő beszélgetés alkalmával azt mondta, 200.000ft-ot kellene befizetni az ltp miatt, akkor lehet lezárni, és összességébe 1 millió ft a közös költség, ezen összeg befizetése után adna nullás igazolást. De! Ez nem csak az adásvételi szerződéses vásárlásra vonatkozik? Árverési hírdetmény szerint tehermentes és beköltözhető.Tudomásom szerint a nyertes összegből rendezik a tartozásokat. Remélem tudtok segíteni ezen kérdésemben, mert ha ezt az 1 millió ft-ot a licit összegen felül be kell nekem fizetni az adós helyett, már nem éri meg a vétel. A másik kérdésem, hogy ha albérletbe adta ki az adós a vásárolandó ingatlant, és a bérlő nem költözik ki, ugyanúgy kilakoltatható, mint az adós normál esetben? Köszönöm

gerbera317 # 2016.06.29. 08:53

157. § (1) A végrehajtó az ingatlant a felek kívánságára - az általuk meghatározott vevő részére és az általuk megállapított becsértéken - árverésen kívül, de árverési vétel hatályával adja el.

Nem elég. Az adósnak is kérnie kell (felek = adós(ok) + vh-kérő(k)).

emerico2004 # 2016.06.29. 08:35

A kérdés az hogyha az adós cég kényszer törlés alatt van akkor elég-e a végrehajtás kérők nyilatkozata vagy sem ?

MajorDomus # 2016.06.28. 18:20

De mi a kérdés?

Grave7 # 2016.06.28. 15:29

@emerico2004: A kettővel korábban linkelt témában kapsz választ, ha már több helyen is ugyanazt kérdezed.

Későbbi kérdezőknek: elég egy témában írni és legyenek türelemmel.

emerico2004 # 2016.06.28. 15:06

Üdvözlet.

Árverésen kívül de árverési vétel hatályával szeretnénk 2 Pest megyei társasházi lakást venni,a végrehajtó szerint ez esetben szükség van a vh. kérők nyilatkozatára,esetünkben a Pest megyei Nav és b3 takarékszövetkezet a vh. kérő.Az adós egy kta. alatt álló kft. a két ingatlan forgalmi értéke 15 m ft.

Tisztelettel

MajorDomus # 2016.06.01. 21:20

A végrehajtó birtokba adja az ingatlant!

Grave7 # 2016.05.31. 18:29

@palgaben: Van erre egy nagyszerű téma már, ahol időről-időre felmerülnek ugyanazok a kérdések, szóval ha ott visszaolvasol, szinte minden kérdésedre választ fogsz kapni: http://www.jogiforum.hu/forum/41/24237 .

palgaben # 2016.05.31. 16:55

Rendben, Köszönöm korrekt és kielégítő válaszokat! Nem vágtam bele. Köszönöm az Önök tanácsait is! Marad az árverés. aztán vagy szerencsém lesz vagy nem.. Azt megkérdezhetem, hogy az árverés után mennyi idővel kell az adósnak elhagynia az ingatlant? Mit tehetek ha nem akar kiköltözni? Állítólag a végrehajtó feladata,hogy a kilakoltatást intézze, de félek attól; ha átutalom a vételárat amiből Ő megkapja a részét, már nem lesz annyira közreműködő és készséges..


agnusdei

MajorDomus # 2016.05.27. 17:35

A kérdező meg a saját dolgát neheziti meg!

gerbera317 # 2016.05.27. 06:50

Az ötelet eleve hamvában holt. A kérdező bevallottan olcsóbban akar vásárolni, mint ahogy az árverésen megtehetné. De azok, akik ebbe beleszólhatnak, sem hülyék: nem fognak ehhez hozzájárulni, ha az árverésből előre láthatólag nagyobb bevétel származik.
A másik, hogy ki fogja ezt megszervezni, akár csak úgy, hogy körbekérdezi a feleket, mit szólnak hozzá? A végrehajtó biztosan nem, két héttel az árverés befejezése előtt pedig pláne nem.