Költségmegosztó leszerelése


MajorDomus # 2015.08.03. 22:07

Szmsz - ben lehet, de nem célszerű.
Nehezen tudtok rajta változtatni.

Közgyűlési határozat!

Goldner Ibolya # 2015.08.02. 23:55

Azt szeretném tudni hol kell szabályozni a távfűtés költségmegosztását, Alapítóban-e vagy az szmszben?

MajorDomus # 2015.07.23. 19:31

A szerződések a távhőtörvény alapján lettek megkötve.

Ez nem hatalom hanem megállapodás kérdése.

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.07.23. 06:03

Tisztelt MD!
Egyáltalán nem vagyok meglepve, miért nem arra, gondoltam, hogy ismét a terelés útjára lép. Az idézet nem a FŐTÁV közleménye, hanem honlapján a jogszabályi háttér alcímen vannak felsorolva a
Jogszabályok

A távhőszolgáltatásra vonatkozó jogszabályok
1.) 2005. évi XVIII. törvény a távhőszolgáltatásról
2005. évi XVIII. törvény

Korábbi hatályos időállapotok (egységes szerkezetben a törvény végrehajtására kiadott 157/2005. (VIII.15.) Korm. rendelettel):

Az meg magáért beszél, hogy Önnek x db háza van, x db szerződése van, stb. Álláspontom szerint Ön kezel x db házat, x db ház nevében aláírt szerződése van. De hát, kinek Isten hatalmat adott... :-s

MajorDomus # 2015.07.22. 19:07

A főtáv közleménye talán még nem törvényi erejű.

Éppen a A távhőtörvény teszi lehetővé hogy egyedi elszámolások köttessenek, persze a visszaélések kizárásával.

Csak megjegyzem, hogy nekem 27 db ilyen szerződésem van, tehát nem elméletben vitatkozom.

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.07.21. 09:23

Tisztelt MD!

Azt már tapasztaltuk, hogy az Alapszabály felülírja a törvényt, de hogy a ház és a költségosztót leolvasó/értékelő cég közötti szerződés meg a törvényt/kormányrendeletet írja felül ez az újdonság erejével hat. :-s

MajorDomus # 2015.07.20. 20:32

Nem!

A társasház, és a költségmegosztó Szakcég közötti Elszámolási Szerződés a mérvadó!

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.07.19. 12:28

Tisztelt Sana!

http://www.fotav.hu/…atkozzetetel
(3) Az épületrészre jutó fűtési díjmegosztási arányt a felhasználási hely fajlagos fűtési
hőfelhasználásának a 2,5-szerese és az épületrész fűtött légtérfogatának
szorzatából számított
hőmennyiség figyelembevételével kell meghatározni, ha:

1. a díjfizető nem tette lehetővé a fűtési költségmegosztók

  1. felszerelését,
  2. szerződésben meghatározott módon és időpontban történő leolvasását,

2. a díjfizető a fűtési költségmegosztót önkényesen leszerelte, vagy
3. a fűtési költségmegosztók leolvasása, vagy ellenőrzése alkalmával megállapítható, hogy az
épületrész bármely fűtési költségmegosztója vagy az azokon elhelyezett plomba sérült.
(4) A fűtési költségmegosztó meghibásodása esetén - a leolvasás adatainak rögzítése során

MajorDomus # 2015.07.18. 21:59

Attól függ, mi van a társasház szerződésében!

De ez a max szorzó, kérdés persze, hogy mekkora volt a strang átlagfogyasztása.

sana760620 # 2015.07.18. 04:31

Lehet hülyén hangzik de örülnék ha ennyivel megusznàm. Tavaly +50000ft fizettem rà. Igaz ment is 9-en. Ahhoz képest nem sok az 64000ft. :-) Köszi az infót!!!!!
ui: remélem igazad lesz és nem 6 jegyű lesz a bünti.

MajorDomus # 2015.07.17. 21:38

Na, kezdjük az alapoknál!

10 emeletes házban egymás felett van 11 db lakás.
Ezek képeznek egy strangot. Ebből az egyik a tiéd.

Meg történik a leolvasás, a 10 (egyforma lm3) lakâs átlagfogyasztása az elmúlt fűtési szezonban 9 gj(gigajoule)

Miután a te lakásod fogyasztása nem állapítható meg, ezért a strang átlagfogyasztásának 3x-osa kerül kiszamlázásra..

Azaz 27 gigajoule, ami Pesten (3. 563ft/gj)
96.201 Ft, míg a többieknek 32.067 Ft.

Azaz kreatív szerelésed 64.134 Ft-ba került.

Wildmann # 2015.07.17. 12:29

Strangnak egy, egy nagyobb vezetéket szoktunk nevezni. Ezek általában a központi nagy vezetékről leágazó olyan közepes vezeték, amely több lakás ellátását szolgálja.

Pl.: egymás feletti lakások ellátására szolgáló vezeték.

sana760620 # 2015.07.17. 05:12

És àtlagfogyasztàsnak mit értünk? Havi vagy évi? Ha az utobbi akkor elég komoly lenne a büntetés.
Köszönöm a vàlaszaidat.

sana760620 # 2015.07.17. 05:06

Mi az a strang?

MajorDomus # 2015.07.16. 21:27

Nem fűtés mérő, mert nem mérőműszer, hanem arányszámot mutat meg.

A szerződés szegés,, dija, , általában a strang átlagfogyasztásának háromszoros szorzója.

sana760620 # 2015.07.16. 12:00

Üdv.
Panelba leszereltem a fűtésmérőt. ( màr bànom )Hamarosan jönnek ellenőrizni ( valószinüleg észreveszik )
Milyen következményei lehetnek. Anyagi biztos. De tudja valaki hogy mennyire szàmitsak?

nanos # 2015.02.15. 08:54

Tudja valaki, hogy a költségmegosztót a radiátorra hova kell felszerelni? Van erre szabvány , törvény, egyéb jogszabály, kinek kell ellenőrizni, ha nem jó helyen van felszerelve?

MINDIANA # 2012.07.02. 18:38

Üdv!

Hát, nálunk nem éppen a jogszabályban, már ha van ilyen kezelik a fűtésleolvasást. Először is 2004-ben úgy határozott a közgyűlés, hogy akkor vágunk bele, a fűtéskorszerűsítésbe,ha pályázunk, és sikerül. Nem volt pályázat, a költségmegosztók mégis fel lettel szerelve, ismételve önmagam 2004-be 127 ezer forintért. Ez csak a mérő, és a felszerelése. Soha nem kaptunk számlát, sőt hitelesítési bizonylatot sem. Techem.
Nekem problémáim vannak a korrekciós számokkal is, hiszen nem Kansasban élünk, ahol a forgószél felkapja Dorothy házát. A kk. változatatja a korrekciós számokat, már nem a 100%-ból az osztatlan közös- saját tulajdon, hanem a ház-lakás elhelyezkedésére vonatkozókat.! Van olyan lakás, ahol 4, de van ahol 6 mérőműszer alapján számolják ki a fogyasztást.
Nem hiszem el, hogy főtávnak ez nem tűnik fel.
Mit tudunk tenni ilyen helyzetben?

ragyasdezso # 2012.06.28. 09:32

vilma01
A szóban tudtak róla semmit nem jelent. (Legalábbis a bíróság előtt!) Írásban kell bejelenteni. A 24.000.-Ft.-ot szerződés alapján vetették ki, mivel nem volt hivatalos bejelentés.

vilma01 # 2012.06.28. 09:06

Köszönöm! A 104/2011.(VI.29.) Korm.rendelet 2005.évi XVII.törvény 157/2005.VII.15.) Korm.rendelet módosításárról szóló rendelet 17/E § (1) és(3) alapján számolták ki. De azt mondják nem volt bejelentve a távhőnél, ami igaz, de szóban tudtak róla, és a közösképviselővel is meg volt beszélve, írtunk is róla papírt, de azt nem ismerik el az irodában, mivel nem hivatalos.Az előző évi leolvasásoknál is meg volt jelenítve , h leszerelt állapotban van a radiátor.Ha nem tudtak volna róla, akkor honnan számlázták ki ezt???
Én már 2009-ben leszereltettem, a hatályba lépés 2011 -ben volt, ha gyorshajtok 2009 -ben, megbüntethetnek 2012-ben érte?? Ha felszólítottak volna, h szereljem vissza, akkor jogos lenne, különben felettem alattam sem fűtenek, nulla volt az óraállásuk.Ha most ezt befizetem, jövőre ugyanígy megtehetik ha nem szerelem vissza??

Tisztelettel: Vilma

Mufurc_nagyon # 2012.06.27. 04:59

Kedves vilma01!

Szólítsa fel az ütk.-t tértivevényes levében, hogy közölje a 24.000 ÍFt előírás jogalapját (milyen kgy határozat, törvény alapján számolták?)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

hidilaci # 2012.06.26. 21:26

Bocsánat hogy beleszólok de nekem szakmába vág.
A költség megosztó nem fogyasztás mérő!
Ha leszereled a radiátort, az adott alapterület után utánna becsléssel állapítják meg a díjat! Hogy eddig sem használtad a radiátort, az azért van, mert a szomszédos helyiségek és a helyiségen átmenő fűtéscső fűtötte fel azt a helyiséget. És lehet hogy éppen a szomszédodnak kellett jobban fűteni emiatt.

ragyasdezso # 2012.06.26. 18:54

vilma01

Be kell hivatalosan jelentened a konyhai radiátor leszerelését.

vilma01 # 2012.06.26. 16:29

Tisztelt Fórumozók!!

Segítséget szeretnék kérni abban, h most jött meg az elszámolás a távhőszolgáltatótól (panellakás)és megdöbbenve vettem észre, h ráfizetésem van 24000Ft.Ami abból adódik elvileg, h a konyhába helyszűke miatt leszereltettem a radiátort, amit amúgy sem nyitottam ki sosem.Hivatkoznak a 2011 es törvényre miszerint ezt "büntetésből" kaptam és így, holott ezt már 2007-ben leszereltettem és csonkoltam is a csövet, helyszűke miatt,akkor senkit sem zavart, a távhő is tudott róla, a leolvasó cég is.Kérdezem én, miért csak én vagyok a felelős azért, mert leszereltem a radiátort, arról h változott a törvény a távhőnek kellett volna tájékoztatnia, vagyis így a bünti megfeleződik , igazság szerint!! Mit tehetnék ez ügyben???
Köszönöm szives válaszukat!

Lionking # 2011.12.01. 13:27

Kérem a károsultakat, csatlakozzanak a Költségmegosztó károsulatkhoz a következő oldalon:
www.koltsegmegosztokarosultak.info