Szolgalmi jog...


Majordomus # 2022.05.26. 18:26

Figyeld az eseményeket,milyen gyakran van rendezvény. Például holnap este és szombaton.
.
Ha rendszeres akkor jogos az aggodalmad,ha egy hónapban egyszer,azt illik elviselni.
Cserében te is rendezhetsz házibulit.

innocent # 2022.05.26. 10:30

Megoldást keresek, nem vádaskodtam.

Szomorú örökös # 2022.05.26. 07:20

inni éjt

mindenki azt csinál az ingatlanján amit akar, ez is biztos. Viszont ez nem a saját ingatlanja.

Viszont teljes jogú bérlő. Te pedig nem szabható meg neki, hogy mit csinálhat az ingatlanban. Erre egyedül a bérbeadó és a hatóság jogosult. Mi több, te még a bérleti szerződést sem vagy jogosult követelni, hogy mutassa be.

Ha fel is jelent hamis vádért vagy becsületsértésért akkor már hatóság látókörébe kerülnek, ezt nem hiszem, hogy meglépik.

Neked meg különösen nem ajánlott, hogy vádaskodj ellenük, mert abból kizárólag rosszul jöhetsz ki. Ha eleve megkerestek benneteket ez ügyben, akkor nyugodj meg, legális tevékenység és nagyon megszívod, ha feljelentés őket.

innocent # 2022.05.26. 06:59

Szomorú örökös

Az ügynökség az biztos. A jó szomszédi viszonynál nincs jobb az is biztos.
Létező tevékenység, mindenki azt csinál az ingatlanján amit akar, ez is biztos. Viszont ez nem a saját ingatlanja. És ne tolják az arcunkba.
Ha bérli, kell lennie papírnak, ha van papír, akkor amit lejjebb irtatok, felmondható, kivéve, ha több éves vagy extra tejelés van havonta.
Ha fel is jelent hamis vádért vagy becsületsértésért akkor már hatóság látókörébe kerülnek, ezt nem hiszem, hogy meglépik. Hisz azért is tűnik tökéletesnek a hely, mert csak 1 autóskapun kell bemenni, utcafrontról nem lehet látni az ingatlant, mert magasabban van, cirka ~4-5 méterrel az utcafront felett.
De ez minden pénteken és szombaton lesz és nézzük el nekik, ez volt a kérés.

Szomorú örökös # 2022.05.26. 06:42

innocent

Gondolom ha a Te szomszédodban zajlana ilyen, akkor Te is megpróbálnád rendes mederbe terelni ezeket a dolgokat.

Megértem, hogy hangos és zavar, de próbáld megérteni, nem a te bántásod volt a célom.
Csak az általad leírt tévedésekre próbáltam felhívni a figyelmedet.
Pl. erre is: „Ha drogtanya vagy swinger klub és nem bejelentett, akkor már illegális, nem?.....Valami ügynökség szervezi ezeket és bordély vagy drogtanya lehet.” Leginkább az a véleményem erről, hogy mindössze csak vakon találgatsz, ez mindössze egy rosszindulatú feltételezés, amit ha a hatóság felé is esetleg eleresztesz, akkor ne csodálkozz, ha hamis vádért vagy becsületsértésért fel is jelentenek - és teljesen jogosan.

Attól, hogy jó ismerősök tömegesen szexelnek bent és biztonsági őrökkel védik a lakást, hogy illetéktelenek ne menjenek be, még egyáltalán nem illegális tevékenység, mert mindenki szabad akaratából teszi. A drogozó fiatalokkal meg sokat nem tudnak mit kezdeni, elhiheted. Amikor anno én közterületen zacskóból szipuzó férfit láttam és szóltam a mentőknek, akkor közölték, csak akkor mehetnek oda hozzá, ha ő kér segítséget. Csak úgy nem vihetnek be erőszakkal egy drogozót. A rendőrség pedig szinte biztos, hogy kizárólag csak a kereskedőkkel, dealerekkel foglalkozik. Szóval kizárólag törvényesen tudsz fellépni ellenük.

Egyébként nálam is volt ilyen, hogy a szomszéd bulizott, de szerencsére csak évente egy-két alkalommal. Nem szóltam érte, mert a jó szomszédnál nincs jobb a világon. Mi több, én is volt, hogy zenés házibulit tartottam régebben és nekem se szóltak érte.

innocent # 2022.05.26. 05:28

Szomorú örökös

Gondolom ha a Te szomszédodban zajlana ilyen, akkor Te is megpróbálnád rendes mederbe terelni ezeket a dolgokat.
Olvass vissza miért zavar.

Szomorú örökös # 2022.05.26. 04:51

innocent

Valami ügynökség szervezi ezeket és bordély vagy drogtanya lehet.

Ha nem tudod, hogy milyen rendezvény, akkor inkább ne találgass.
Ez már szimplán nagyon gonosz megjegyzés volt,

Szomorú örökös # 2022.05.26. 04:46

innocent

A zárt körű rendezvénynek is vannak szabályai. Úgy tudom 50 felett bejelentés köteles az is.

Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy a lakodalmak bejelentéskötelesek. :-D
Egyébként családi eseményekre nincs engedélykötelezettség, ehhez bőven elég, ha ők családi eseménynek nevezik.

1. § (2) A rendeletet nem kell alkalmazni

  1. a családi eseményekkel kapcsolatos rendezvényekre
innocent # 2022.05.26. 04:18

Majordomus, nem tudom mit tud a tulaj, de a szomszédok már mocorognak. Nekem az a gyanúm, hogy közvetítő cégen keresztül van kiadva az ingatlan 4 évre. Azaz simán mondhatja, hogy Ő nem tud róla. A célja hogy eladja, de mivel nem megy, így kiadja addig.

A zárt körű rendezvénynek is vannak szabályai.
Úgy tudom 50 felett bejelentés köteles az is.

Majordomus # 2022.05.25. 19:51

Van az a pénz amiért süket a tulaj....

osztap # 2022.05.25. 19:44

innocent,

Azt írtad, a buliszervező bérli az ingatlant. A tulaj tud már a problémáról? Az lenne a legegyszerűbb, ha ő mondaná fel a bérleti szerződést. Esetleg ajánljad fel neki, hogy segítesz új bérlőt keresni.

Majordomus # 2022.05.25. 19:23

Akkor fogjatok össze...

innocent # 2022.05.25. 19:18

Sajnos a szomszédok is megerősítették hogy nem megszokott rendezvény volt a hétvégén.
Valami ügynökség szervezi ezeket és bordély vagy drogtanya lehet. 50 fő feletti rendezvény vol