bérlőtárs - társbérlő:?


Valcsi55 # 2016.08.03. 12:29

Köszönöm szépen a válaszokat.
Üdv.

MajorDomus # 2016.08.02. 18:22

Egyetértünk!

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.02. 07:33

Bérlő és bérlőtárs egyforma főbérlői joggal rendelkeznek, ebből eredően bármikor lemondhat az egyik és akkor marad egy főbérlői státusz. Most kérdeztem nem rég, onnan az infó.
Privát véleményem, hogy ha nem muszáj ne mondja le, mert ha nem jönnek be a külföldi számítások, akkor még jó, hogy van egy lakhatása, arról nem is beszélve, hogy manapság nem szívesen osztogatják a bérlői jogokat.

Valcsi55 # 2016.08.02. 07:16

Tisztelt Jogi Szakértők!

Önkormányzati lakásban lakunk a fiammal. A fiam a bérlő, én bérlőtárs vagyok. Kérdésem az hogy a bérlőnek van-e lehetősége lemondani a bérlőtárs javára a bérleti jogról? Ugyanis a fiam tervezi hogy külföldre költözik. Vagy akkor engem kitesznek a lakásból?
Köszönöm előre is a megtisztelő választ!
Valéria

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.07.30. 02:22

Értem és köszi szépen MajorDomus

MajorDomus # 2016.07.29. 19:55

Attila!
A bérlőtársi jogviszony nem járandóság! A tulajdonos azzal köt szerződést akivel akár.
Igen, ha a bérlő meghalt, az unoka repül a lakásból. Ez így van.
A bérlakást nem kell felujitani, az a tulaj feladata. Ha megtetted, kérheti a bérlő hogy számítsak be a lakberbe.
Jelzem, nem fogják.
Az egyetlen amit tehetsz, hogy a bérlõ kérje a tulajdonost hogy kössön veled bérlőtársi szerződést. Hivatkozzon arra, hogy beteg, a sok gyógyszer drága, nehezen tud megélni,
Ezért szükséges az anyagi besegités is. Van esély hogy hozzájárulnak, annak idején én is megkaptam.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.07.28. 20:41

Köszönöm MajorDomus!
Önkormányzati rendelet alapján és környezettanulmány szerint járna bérlőtársi jogviszony (elviekben). Mégis milyen indokkal utasíthatják el a tulajdonosi hozzájárulást? Ha mamával történik valami akkor unoka repülhet a lakásból? Hozzá teszem, hogy unoka több mint fél millióból felújította a kis lakást.

MajorDomus # 2016.07.28. 19:50

Attila!

Igen,ha a tulajdonos beleegyezik.

Zoltanuss # 2016.07.28. 16:31

Nincsenek már társbérletek !

Mondta KBS 5 éve. Valóban az a régi szociálista rosszhirű társbérlet már nagyon régen a múlté-
Annak a jellemzője az volt, hogy a bérbeadó, nevezetesen a rabló állam kijelölte a bérlőket a lakás egy egy részére . Azok meg kényszerűségből elfogadták, mivel azért a semminél jobb volt még az állandó háborúskodás ellenére is.
Na de ilyen alapon elviekben ma is lehet társbérlet. Lényege , hogy a bérlők egyenrangúak legyenek. Az más hogy ez ritka mint a fehér holló. Vagy a tulaj vagy a bérlők nem mennek bele ilyen mókába.

Kivétel a diákoknál amikor, többen bérelnek egy nagyobb lakást, habár ilyenkor a tulaj/bérbeadó megnevez/mgbiz egy un. felelős bérlőt, legyen főbérlő, aki felel mindenért. A fizetési kötelezettségekért, a rendért stb.
de akkor már nem társbérlet, hanem főbérlő - albérlő jogviszony keletkezik

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.07.28. 12:56

Kedves Hozzáértők!

Érdeklődnék, hogy 5 éves (Önkormányzatnál is)bejelentett tartózkodással igényelhető e bérlőtársi jogviszony Mama és unoka között, akik életvitelszerűen laknak egy önkormányzati lakásban?
Mamának határozatlan idejű bérleti szerződése van.
Unokának nincs lakástulajdona.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.17. 05:23

Nincsenek már társbérletek.
Mi a konkrét problémád?

Hupikék # 2011.08.16. 20:52

Tiszteletem!

Ltv. 5. §
(1) Ha a szerződés alapján a bérlők a lakás meghatározott lakószobáját és egyes helyiségeit kizárólagosan, más helyiségét pedig közösen használják, társbérlők. A társbérlő önálló bérlő.

Kérdéásem, hogy miként kell értelmezni azt, hogy lakószobáját ÉS egyéb helyiségeit...

Akkor is társbérlő a 2 bérlő, ha csak 1-1 szobát használnak külön és az összes egyéb helyiséget közösen, vagy iylnekor lehetnek bérlőtársak.

Társbérlők esetén is lehet egységes okiratba folalni a szerződésn?