Földek átminősítése


Bea1 # 2016.06.20. 03:49

Valóban, nem hallottam, hanem olvastam.

MajorDomus # 2016.06.19. 17:15

Olvastad is, az a biztos nem a füles.

Bea1 # 2016.06.19. 16:53

Azt hallottam, hogy júliustól a művelés alól kivont zártkertek 10%-ban beépíthetőek.

Ez igaz?

Lyonee # 2016.06.18. 18:58

Az ideiglenes gyep a szántó egy hasznosítási kódja.

jmg80 # 2016.06.17. 20:06

Sokkal okosabb nem lettem, sajnos. Tehát: szántót lehet-e ideiglenes gyepként minden engedély nélkül használni, vagy sem?

MajorDomus # 2016.06.17. 19:19

Jaj!
Földtörvény.

jmg80 # 2016.06.17. 19:09

Köszönöm a választ, de teheti ezt, használhatja más művelési ág szerint? Ha egyszer hivatalosan szántó, akként is lett bérbe adva neki?

lajcsó # 2016.06.17. 19:04

"Mi az igazság?"
Ideiglenes művelési ág alatt valószínűleg azt érti a bérlő, hogy átmenetileg más művelési ág szerint használja a földet (szántót legelőként, rétként).
Nyilván ennek is megvannak a szabályai. Pl.A termőföld védelméről szóló törvény)

jmg80 # 2016.06.17. 16:07

Tisztelt Fórumozók!
Segítségre lenne szükségem, földügyekben laikusként. Van egy földem, ami szántóként van a földhivatalban nyilvántartva, 3. éve bérlőként használja valaki, de állatot (szarvasmarhát, birkát) tart rajta, illetve szemmel láthatóan azóta legelőként vagy kaszálóként használja. Véleményem szerint ez művelési ág váltásnak minősül, ő azt állítja, hogy ideiglenes gyepként van nyilvántartva és az nem művelési ág váltás. Már ez is furcsa nekem, hol van ideiglenes gyepként nyilvántartva, mert a földhivatalban most rákérdeztem, és ott szántó továbbra is, a tudtom nélkül nem is lehet más. A mezőgazdász ott azt mondta, mint tulajdonosnak nekem kötelességem felszólítani a bérlőt, hogy művelési ágnak megfelelően használja a földet, ellenkező esetben még engem büntethetnek meg, mivel a földhivatali nyilvántartás szerint nincs ideiglenes gyep kategória. A bérlő állítja, hogy félretájékoztattak. (Nyilván, neki az az érdeke, hogy továbbra is legeltethessen, erre fizet a pályázata.)Mi az igazság?

lajcsó # 2016.06.10. 13:20

Ha már eleve "falusias lakóövezet" a terület besorolása, akkor szerintem nem kell rendezési tervet módosítani. Én még azt sem zárnám ki, hogy már belterületről van szó.

bokros # 2016.06.10. 10:13

földvédelmi járulék megfizetésével elméletileg ki lehet vonatni a művelésből, persze elötte nem árt megnézni, hogy kell -e emiatt módosíttatni a rendezési tervet


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

lajcsó # 2016.06.10. 09:53

Ki kell vonni a művelésből a területet!

bogabo # 2016.06.10. 09:32

Tisztelt Fórum,

Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni, ha korábban már volt hasonló téma szívesen veszem a kapcsolódó pontokat:

Van egy megyeszékhely külterületén egy üres 1500 nm-es területem ami szántóként van nyilvántartva, viszont az önkormányzati besorolás a területre "falusias lakóövezet", illetve a környék is lakóházakkal elég sűrűn beépített, tehát nem is életszerű szántóföldről beszélni, sokkal inkább telek (pl. szennyvízrácsatlakozási lehetőség ki is van építve rajta) lenne a helyes.

Szeretném a területet eladni már rég óta és jelentkezett egy vevő (vállalkozás), amikor számomra is kiderült hogy a szántóföld besorolás miatt nem lehet eladni egyszerűen csak hosszú várakozási idővel(illetve vállakozásnak szinte kizárt), ami miatt a tranzakció meg is hiúsult. Az lenne kérdésem hogy lehetséges-e az ingatlanos elmondása alapján minimum fél éves várakozás nélkül értékesíteni. Nyilván aki építkezni akar manapság nem fog arra várni fél évet hogy ráigérnek-e a telekre vagy bármi más történik.

A segítséget előre is köszönöm.

MajorDomus # 2016.04.29. 19:51

Na, lezárult a fōldügyem, a tavaly áprilisi szerződésből hétfőn megkapom a pénzt.

lajcsó # 2016.04.28. 20:47

A termőföld más célú hasznosítására kiadott engedély - annak jogerőre emelkedésének napját követő naptól számított - 4 évig hatályos. Ha a termőföld más célú hasznosítására kiadott engedély időbeli hatálya alatt az engedély szerinti hasznosítás megkezdésére nem kerül sor, az engedély hatályát veszti.

"Épült rá egy kis gazdasági épület,most átminősíttettük,a tulajdonlapon gazdasági épület, udvar szerepel.Kérdezem ,ezzel megvalósult a végleges más célú hasznosítás"
Ha ez volt a konkrét cél, akkor igen.
A földvédelmi járulékot csak egyszer kell megfizetni.

MajorDomus # 2016.04.28. 17:09

Lajcsonak írj egy mailt és segíteni fog.

roby42 # 2016.04.27. 08:19

Tisztelt Fórumozók!
1000nm-es külterületi földünk végleges mezőgazdasági termelésből kivonatása megtörtént,eddig szántó volt.A törvény szerint ,ha nem valósul meg a más célú hasznosítás,a kivonatás 4 évig érvényes.Épült rá egy kis gazdasági épület,most átminősíttettük,a tulajdonlapon gazdasági épület, udvar szerepel.Kérdezem ,ezzel megvalósult a végleges más célú hasznosítás vagy ,ha pl. 4 év múlva unoka öcsémre íratom,újra meg kell fizetni a földvédelmi járulékot?
Köszönöm!

lina1 # 2016.04.20. 12:47

Üdvözlök Mindenkit!

Édesapám halála után örökölni fogjuk az ingatlant, még nincs meg a hagyatéki tárgyalás időpontja. Az úr aki felmérte az ingatlant szólt hogy gazdasági épület van a tervrajzon nem pedig lakó épület. Erről mi nem tudtunk, a telket még dédnagyapám vette és építkeztek is rá. A tervrajzon viszont csak a garázs van feltüntetve, erről már meg is kaptuk a papírt, miszerint azt már nekünk kell fizetnünk.
Aki felmérte a telket azt mondta hogy át kell minősíteni. A kérdés az lenne hogy amig nincs a nevünkön addig tudunk-e tenni valamit ezzel kapcsolatban? Illetve nem tudjuk hogy ha a nevünkön lesz akkor az átminősítés mennyi pénzbe fog kerülni.
Köszönöm!

roby42 # 2016.04.20. 08:43

Tisztelt Fórumozók!
1000nm-es külterületi földünk végleges mezőgazdasági termelésből kivonatása megtörtént,eddig szántó volt.A törvény szerint ,ha nem valósul meg a más célú hasznosítás,a kivonatás 4 évig érvényes.Épült rá egy kis gazdasági épület,most átminősíttettük,a tulajdonlapon gazdasági épület, udvar szerepel.Kérdezem ,ezzel megvalósult a végleges más célú hasznosítás vagy ,ha pl. 4 év múlva unoka öcsémre íratom,újra meg kell fizetni a földvédelmi járulékot?
Köszönöm!

lajcsó # 2016.04.19. 06:24

A falugazdásztól kérhetsz erre vonatkozó tájékoztatást!

MajorDomus # 2016.04.18. 20:59

Először érdeklődj a helyi önkormányzatnál mi van a rendezési tervben, érinti e a területet, mit engedélyeznek oda és mit nem, akkor tudsz tovább lépni!

magyarij # 2016.04.18. 10:32

Üdvözletem. Az lenne a kérdésem, hogy vásároltam szántóföldet, amibe fenyvest szeretnék létesíteni. Jelenleg szántóföld besorolás alá tartozik. Mi a feltétele annak, hogy ebből fenyves legyen? Mely hivatalokat kell értesíteni erről, a telepítés szándék előtt. Illetve kinél kell ezt bejelenteni. Előre is köszönöm a segítséget. Üdvözlettel

korcos # 2016.03.26. 22:30

üdv. én egy olyan helyzetbe vagyok. hogy kibéreltem egy földet 9 ha és abba lucerna volt, az előző tulajnak de jo volt a tőállomány igy nem szántottam ki .de ebben az évben már 6 -éves a lucerna .és nem tudom hogy az ilyet automatikusan átminösitik rétté erre szeretnék választ kapni hogy igaz ez a hir

neuwald # 2016.03.04. 10:50

Sziasztok!

Abban kérném a segítséget, hogy rendelkezem egy erdővel, amelynek egy rész (néhány hektár) tisztás. Elméletileg a földhivatal felé el lehet járni, hogy legelővé minősítsék át. Van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Előre is köszönöm.
neuwald

M.Laci # 2016.03.02. 17:02

Tiszteletem!

Abban szeretném a segítségét kérni, hogy van egy szántó elnevezésű külterületem Pest megyében, ami osztatlan közös. 5524 nm ebből az enyém 913 nm. Ezt az önkormányzat 2016.01.15.-én az új szabályozási tervben LKE4-es besorolásban belterületté nyilvánította és az új terveken látni is, hogy megrajzolták az utcát és a telkeket. Amikor megkérdeztem, hogy ez mikor fog látszódni a tulajdoni lapon, azt válaszolták, hogy nekem kell, "bármelyik tulajdonos megteheti" kérvényeznem a földhivatalnál a telekbevonást és elbírálás után megváltoztatják az elnevezését a tulajdoni lapon. De a földhivatalban pedig azt mondták, hogy ilyen kérvényt csak az önkormányzat adhat be. Na ezek után fogalmam sincs mit tehetek, hogy megváltozzon, mert szeretném eladni és az árat nagyban befolyásolja, hogy belterület vagy külterület.

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!