Albérlő jogai?


Shishi # 2014.07.10. 10:08

Kedves fórumozók!

Egy kis segítségre lenne szükségem, hogy mit tehetünk ilyen ügyben: 2013 október eleje óta bérlünk egy házat. Természetesen 2 havi kauciót kifizettünk a tulajdonosnak. A bérleti szerződést határozott 2 hónap időtartamra írtuk meg (ami 2013.decemberben le is járt)azért mert a tulajdonos olyan tartós munkanélküli segélyen volt, amit elvesztett volna, ha más jövedelme van. Ezzel ez idáig nem volt gond, bár többször jeleztük felé, hogy hozza szerződést, de mindig "elfelejtette". A tulajdonossal ezidáig nagyon jó volt, szinte baráti a kapcsolatunk, de múlt hét péntek óta elfajultak a dolgok és utcára akar tenni minket. A bérleti díjat mindig határidőn belül fizetjük neki a rezsit szintén, egyetlen egyszer fordult elő, hogy egy villanyszámlát 2 nappal később tudtuk elutalni neki mint a megadott időpont, de még akkor is benne voltunk az 5 nap türelmi időben.
A probléma ott kezdődött, hogy a házban csak 2db fatüzelésű cserépkályha van, az egyik tökéletesen működik a másik ami 3 helyiséget köt össze rossz, az első begyújtásnál tapasztaltuk, hogy orrán száján ömlik a füst. Ezt jeleztük a tulajjal is aki arra hivatkozott, hogy biztos mi rontottuk el mert vizes fával fűtünk (jelzem, azzal a fával próbáltuk begyújtani amit ő hagyott itt nekünk) Átjött a fia is megnézni egy próba gyújtásra aki szintén mondta neki, hogy mi a probléma, később el is fogadta és mondta a tulaj, hogy az a kályha rosszul lett felépítve és saját költségén lebontja és épített egy másikat helyére amikor meleg van és kiszárad. Ennek most jött el az ideje csakhogy a tulaj nem egyeztetett velünk időpontot, hanem facebookon este tízkor közölte, hogy e hét szerdán (tegnap) jön bontani saját kezüleg és majd valamikor augusztus végén építettnek helyére másikat. Akkor válaszoltam neki, hogy beszéljük meg személyesen és próbáljunk kitalálni valami más megoldást és időpontot, mert nem leszünk itthon és amúgy sem szeretnénk tátongó falak közt élni x hónapig. Másnap jött mint egy dúvad, se nem telefonált se nem egyeztetett pontos időt velünk csak nyomta a dudát és verte a kaput mint egy őrült mert nem hozott kulcsot magával. (Mindig kulccsal járt be, soha nem jelentkezett be előre max odaköpte, hogy majd jön, de nem kérdezte jó e nekünk, volt hogy olyankor jött be a házba kulccsal amikor mi elutaztunk)Ha már ott volt próbáltam beinvitálni, hogy beszéljük meg a kályhás dolgot, de nem akart meghallgatni amit mondok, be sem jött csak elrohant, hogy ez van jön szerdán bontani és kész. Aznap még elkezdett írogatni facebookon, hogy mi rontottuk el a kályhát és örüljünk hogy megcsináltatja és nehogy már ő tekintettel legyen ránk, de ha jó nekünk akkor Aug.4-re áttudja tenni a bontást ha mi is segítünk. Nem voltunk internet közelben ezért ezt az üzenetet csak vasárnap este 10 körül olvastuk, amikor megint irt szintén facebookon, hogy hogy döntöttünk. Irtunk neki, hogy másnap felhívjuk és egyeztetünk. Még aznap éjjel 11 kor írt, hogy felbontja velünk a bérleti szerződést mert nem megfelelően viselkedtünk, meg és nem fizetünk bérleti díjat és Aug-7-ig költözzünk ki. Mint említettem baráti volt a kapcsolatunk, mindig tisztelettel, normális hangnemben beszéltünk vele és időben fizettünk mindent amiről banki bizonylatunk is van. Ezt a felmondást olyan hangnemben írta, amiben engem sértegetett. Másnap próbáltuk elérni,hogy megbeszéljük de letagadta magát ezért a férjével, közöltem, ha nem beszél velünk bejelentést fogok tenni ott ahol csak lehet, mert egy facebook üzenettel amit vasárnap este 11-odahány nem rakhat ki az utcára.
Azóta jobban elfajultak a dolog, és azzal fenyeget ha nem fizetünk neki a mai napon rezsit, lakbért erre a hónapra akkor Juli 13.án erőszakkal többedmagával jön és kilakoltat minket. A kauciónkat nem akarja vissza adni, mert arra hivatkozik, hogy károkat okoztunk ami nem valós, hisz egy szöget sem vertünk a falba. Mi belegyeztünk az Aug-7.e költözésbe, hogy lelakjuk a kauciót a kaucióból még bőven futja az összes rezsire és még ő tartozna nekünk kb 20ezer ft-al.
Azóta személyeskedő fenyegető üzeneteket is ír.
A kérdésem az lenne, hogy kirakhat e utcára minket, ha rendesen fizettünk, viszont nincs szerződésünk mert ő nem volt hajlandó megírni a NAV miatt?
Elnézéseteket kérem, hogy ilyen hosszú lett, de ki kellett írnom magamból.
Előre is köszönöm a segítséget!

Köszönettel,
Szilvia

MajorDomus # 2014.07.06. 20:04

Amikor az utcán fekszik valaki infarktussal 27 percig, hogy bárki odamenne hozzá

Zöldövezeti11 # 2014.07.05. 04:46

Hát az biztos hogy nem ballib felfogás.

Zöldövezeti11 # 2014.07.05. 04:46

Hát az biztos hogy nem ballib felfogás.

MajorDomus # 2014.07.03. 20:44

Hol lehet ingyen fánkot enni?

Ősi magyar szokás hogy a boltban ingyen táplálkozó embereket először tolvajok nézik s utána betegnek!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.03. 05:38

Ezzel a demagógiával akár jobbikos képviselőjelöltnek is elmehetsz.

Zöldövezeti11 # 2014.07.02. 23:18

vannak itt is olyanok akik a 10 -15 milliós lakásban potyázó nem fizető bérlőket védik.

közben ilyen esetek is megtörténnek :

Eltűnés miatt körözte a rendőrség, miközben a fogdán ült a súlyos beteg férfi
mert a szerencsétlen 3 fánkot megzabált fizetés nélkül.

Ez ám a jogállam !

MajorDomus # 2014.07.02. 21:26

Hát mindenesetre nem igényel nagy agytornát.

Zöldövezeti11 # 2014.07.02. 06:36

pupac81 !

Kinyomtatod, aláírod, majd postára adod.

A bérbeadó megkapja, aláírja és visszaküldi.

Ilyen egyszerű.

MajorDomus # 2014.07.01. 20:09

Hol laksz?
Pesten 3000 albérletet hirdetnek!
Utcára nem kerülsz.

pupac81 # 2014.07.01. 08:39

Hogy mi bajom lehetne belőle? nem szeretnék két pici gyerekkel utcára kerülni.

Nem hiszem, hogy kapnék új szerződést :(

MajorDomus # 2014.06.30. 19:25

Amíg a bank el nem árverezteti a tartozás miatt addig nem.
Küldjön neked levélben aláírt szerződést, lehetőleg 5 év határozott időtartamra addig biztonságban vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.30. 12:50

Érvényes így a szerződésem?
Nem.
De mi bajod lehetne belőle?

pupac81 # 2014.06.30. 09:46

Szeretnék segítséget kérni. Bérlek egy ingatlant, a tulaj külföldön él. E-mailben kaptam tőle egy bérleti szerződést. Így aláírás nincsen rajta. Azt tudom bizonyítani, hogy ő küldte, illetve rajta vannak a személyes adatai, többek között az adó száma.
Érvényes így a szerződésem?
Azért fontos, mert nem fizeti a lakásra a hitelt és nem szeretném, ha bajom adódna.
Köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2014.06.26. 20:27

Esetleg vegyen egy harmadik lakást is albérletnek?

Sylar

A szerződésben meghatározott felmondási idő betartását követelheted meg a bérbeadó tol mást nem.

matthiasi # 2014.06.26. 06:06

Kérhetem e tőle azt hogy hasonló lakást biztosítson nekünk,
Írja/kérdezi Sy..
sokmindent lehet kérni, de csak megmosolyogják az embert.
Egyébként ezt a 'buta'bérbeadót nem értem. Felmond egy jól fizető kis laksűrűséget biztosító bérlőnek, hogy egy tömeget helyezzen el ugyan ott.

ha igaz a mese.

szafika # 2014.06.26. 03:29

Sylar !
Miért kellene a tulajnak bármiről is gondoskodnia számotokra ?!!!!!!!!!!!!!!!!!

MajorDomus # 2014.06.25. 19:42

A törvény nem totó

matthiasi # 2014.06.24. 07:07

ObudaFan

(Ha nincs, akkor 30 nap a törvény szerint.) A felmondás közlésétől számítva ennyi ideig nem tehet ki a lakásból.
Mások meg 3 hónapra tippelnek !

MajorDomus # 2014.06.23. 21:02

Milyen szerződésed van?
Határozott idejü? Mikor jár le?

Wildmann # 2014.06.23. 19:50

Ha nincs kikötve a szerződésben, hogy másik lakást kell biztosítani, akkor nem kell semmit biztosítania.

ObudaFan # 2014.06.23. 11:37

Gondolom, csak van abban a szerződésben valamilyen felmondási idő kikötve. (Ha nincs, akkor 30 nap a törvény szerint.) A felmondás közlésétől számítva ennyi ideig nem tehet ki a lakásból.

Sylar # 2014.06.22. 12:51

Kedves Mindenki!

Egy kérdésre szeretnék választ kapni, ami kicsit összetett. Én egy albérletben lakom és a tulajnak van ezen kívül egy másik lakása, amit szintén kiadott egy másik családnak, de azt most eladta, és az ottani bérlő családot az én albérletembe akarja elhelyezni. Indoklása az volt hogy ők többen vannak és mi kevesebben ezért nekünk el kell hagyni a lakást, hogy ők oda költözzenek. Mindig mindent időben fizettünk és nincs tartozásunk. És igazából 2hetet adott hogy elhagyuk a házat, azután lázas lakás keresésbe fogtunk és nincs semmi, tehát eddig az mondhatni az utcán leszünk. Ilyen esetben milyen jogok vonatkoznak ránk? Kérhetem e tőle azt hogy hasonló lakást biztosítson nekünk, úgy ahogy azt a másik lakóknak tették?

MajorDomus # 2014.06.20. 16:56

Nem mindegy

SolnesM # 2014.06.20. 04:18

izrael !

több mint 4 x beszélsz a főbérlőről, holott az tulaj !