Albérlet - tulajdonos követelése kiköltözés után


drbjozsef # 2020.12.05. 15:37

Panasz? Milyen panasz? :D

Törvénysértőket? Ha nem fizeti ki a fogyasztását, akkor az szerinted mit sért meg? A kisdobosok öt pontját?

matthiasi # 2020.12.04. 17:30

Cvitamin !!

A kauciót vissza kaptuk, az állítólagos tartozás kevesebb mint 50 ezer forint.
A kérdésem az lenne, hogy ezt be tudja rajtunk bármilyen úton hajtani? A tulaj ügyvéd, feljelenthet bennünket?

Ok. elköltöztetek !

Ha nagyon rámenős akkor sikerül neki. Habár neki is és nektek is tudni kell , hogy az a bérlet... akarom mondani albérlet túlárazott volt vagy sem.
Ha túlárazott akkor indítsa meg az eljárást, ha nem akkor legyen az adós nagyvonalú és fizesse meg a tartozását.

Feljelenteni , miért ?

Először kérés, majd felszólítás, ha nem jön be akkor panasz.
Feljelenteni a törvénysértőket szokták.

drbjozsef # 2020.12.04. 16:15

Cvitamin,

Nem kell az se, mondd meg neki, hogy küldje el az elszámoló számlákat, vagy legalább olyat, amelyből egyértelműen kiderül a dátumok alapján, hogy melyik tartozik rád, természetesen azt kifizeted.
Sőt, én a helyedben írásban, tértis levéllel kérném ezt (vagy legalábbis rögzíteném a beszélgetést).

wers # 2020.12.04. 05:28

Cvitamin amit fogyasztottatok, azt ki kell fizetnetek. Ha nem teszitek önként majd végrehajtatja, Nem kell nagy jóstehetség, hogy sokkal többe fog úgy kerülni.

Sajnos a költözésnél ezek a papírok teljesen megsemmisültek, így nem tudjuk biztosan mi is volt benne

Kérjetek másolatot a tulaj példányáról. Vélhetően neki megvan.

Cvitamin # 2020.12.03. 21:06

Tisztelt Fórumozók!
Több mint egy hónapja költöztünk ki az albérletünkből, ahol átalány díjat fizettünk a számlákra. Nem rég kaptunk egy emailt a tulajtól, hogy hátralékunk maradt és fizessünk. A kulcsok átadásakor készült egy átadás átvételi nyilatkozat, amiben rögzítettük a mérőóra állásokat is. Emlékeink szerint ebben az is szerepel, hogy nincs további követelés se a tulaj se részünkről. Sajnos a költözésnél ezek a papírok teljesen megsemmisültek, így nem tudjuk biztosan mi is volt benne. A kauciót vissza kaptuk, az állítólagos tartozás kevesebb mint 50 ezer forint.
A kérdésem az lenne, hogy ezt be tudja rajtunk bármilyen úton hajtani? A tulaj ügyvéd, feljelenthet bennünket?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Cvitamin # 2020.12.03. 21:05

Tisztelt Fórumozók!
Több mint egy hónapja költöztünk ki az albérletünkből, ahol átalány díjat fizettünk a számlákra. Nem rég kaptunk egy emailt a tulajtól, hogy hátralékunk maradt és fizessünk. A kulcsok átadásakor készült egy átadás átvételi nyilatkozat, amiben rögzítettük a mérőóra állásokat is. Emlékeink szerint ebben az is szerepel, hogy nincs további követelés se a tulaj se részünkről. Sajnos a költözésnél ezek a papírok teljesen megsemmisültek, így nem tudjuk biztosan mi is volt benne. A kauciót vissza kaptuk, az állítólagos tartozás kevesebb mint 50 ezer forint.
A kérdésem az lenne, hogy ezt be tudja rajtunk bármilyen úton hajtani? A tulaj ügyvéd, feljelenthet bennünket?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Korrekt.tulaj01 # 2020.11.23. 09:52

Tisztelt Fórumozók!
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, tényleg hasznosak voltak számomra!(Ha lesz fejlemény, jelentkezem. Arra az esetre ha más is kerülne ebbe a cipőbe... Talán neki is hasznára válhat a precedens.)
Üdv!

Zoltanuss # 2020.11.23. 09:25

akkor küldesz neki egy fizetési meghagyást, aminek nem fog ellentmondani, és máris lesz egy közjegyzői okiratod a követeléseidről.

Ja mint ger.. is írta FHM és ha nem mond ellent lehet rögtön kérni a végre hajtást ??
Mi a kötség ?
gondolom
1. egy közjegyzői díj,
2. egy végrehajtói díj és

3. maga a tartozás

pl. egy 200 eft -os tartozás ... követelés esetén mennyire rúgna ?

Zoltanuss # 2020.11.23. 09:18

Korrekt.tulaj01 !!
Hát szerintem nem kell korrektnek lenni.

Őszinte leszek, nemfizetés esetén, nem tervezem jogi útra vinni a dolgot, nekem nem ér meg annyi időt/pénzt/energiát, de azért kényelmetlen a 150 000 Ft veszteség amit eddig felhalmozott.
Szeretnék némi nyomást gyakorolni rá és az lenne a kérdésem: Az átadás során aláírt óraállásokról és ál

Addig amig ott van és nincs a kezedben a kulcs legyél diplomatikus után viszont kilátásba helyezni a jogi megoldásokat. Elsőre ne a per hanem egy fizetési meghagyás!

(Tudom-tudom, a kaució nyújthatna fedezetet számomra, de azt már "lelakta", mindenből tanul az ember, próbáltam emberségesen kezelni a szituációt, hiba volt. - viszont lehetne ennél sokkal rosszabb is...)

A kaució majd mindig semmire sem elég.
Viszont az elején a szűrésre a legjobb módszer.

Van állítólag olyan , hogy 3 hónapos bérleti díjnál nagyobb nem lehet. Nos ezt nem nagyon propagálják a többség se igen tud erről így elsőre egy legalább 3 hónapos kaució, amit persze nem hónapban határozunk meg hanem egy összegben. legtöbb potyázó, nem fizető , fizetni nem képes itt már elbukhat. Pl legyen egy 20 millás lakás a bérleti díj 100 eft és a kaució 350 eft.
ha megkérdezi hogy miért, a viszont válasz , hogy mert ennyi.
Mondjuk az a 350 eft még mindig semmi a lakás értékéhez képest De hát az élet már csak ilyen, sokan ingyen szeretnének lakni és amennyire tudják érvényesítik is.

gerbera317 # 2020.11.23. 08:58

Ha elismerő nyilatkozatra van szükséged, akkor küldesz neki egy fizetési meghagyást, aminek nem fog ellentmondani, és máris lesz egy közjegyzői okiratod a követeléseidről. Utána még lesz öt éved, hogy eldöntsd, be akarod-e rajta hajtani vagy sem.

drbjozsef # 2020.11.23. 08:48

Korrekt.tulaj01,

Bármit belefoglalhatsz bármibe, amiben közösen meg tudtok egyezni.

Birtokbaadási jegyzőkönyvben nem szokás ilyet. De szerintem nem is tilos.

Értelme azon kívül, hogy kényelmetlenül érezze magát, valóban nincs. Nem ez fogja megalapozni a követelésedet.

De mi van, ha belefoglalod, de nem írja alá?
Vagy kihagyod, és úgy írjátok alá, vagy szerzel két tanút, és rögzítitek a jegyzőkönyvben, hogy nem írta alá.

(szerintem jobban jársz egy aláírt, de az általad beszerkeszetni kívánt mondat nélküli jegyzőkönyvvel, mint egy a bérlő által alá nem írttal)

Korrekt.tulaj01 # 2020.11.23. 08:30

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék érdeklődni a bérlő kiköltözésekor aláírt jegyzőkönyv tartalmával kapcsolatban.

Sajnos belefutottam egy classic megbízhatatlan és "sztorizós" bérlőbe (szerencsére időben felsimerve a problémát) léptem és felmondtam a szerződést.
Sikerült megállapodni a kiköltözésről is. Jelenleg ott tart a történet , hogy talált alternatívát és a költözés folyamatban.
Az eddigi fizetési morálja alapján, nem kell túl okosnak lenni ahhoz, hogy az eddig felhalmozott kötelezettségeit a kiköltözés után sem fogja teljesíteni.
Őszinte leszek, nemfizetés esetén, nem tervezem jogi útra vinni a dolgot, nekem nem ér meg annyi időt/pénzt/energiát, de azért kényelmetlen a 150 000 Ft veszteség amit eddig felhalmozott.
Szeretnék némi nyomást gyakorolni rá és az lenne a kérdésem: Az átadás során aláírt óraállásokról és állapotról szóló jegyzőkönyvet kiegészíthetem-e egy olyan résszel, amibe belefoglalom a felhalmozott rezsi és bérleti díj hátralék megfizetését mondjuk 30 napon belül?
Van esetleg erre vonatkozó minta vagy sablon ezen az oldalon?
(Tudom-tudom, a kaució nyújthatna fedezetet számomra, de azt már "lelakta", mindenből tanul az ember, próbáltam emberségesen kezelni a szituációt, hiba volt. - viszont lehetne ennél sokkal rosszabb is...)

Javaslatokat és a hozzászólásokat köszönöm!
Tisztelettel,

MajorDomus # 2020.09.19. 18:02

Mi ezt honnan tudjuk?
Lehet hogy arany csaptelep volt.
.
Nálam a legutóbbi amit felszereltettem az albérlőknek,az 28 ezer ft volt.

matthiasi # 2020.09.18. 07:56

alovererus !!
Azért miféle csaptelep lehet az amely 100eft -ba kerül. Lehet ilyen, de az nem bérletbe való.
Ráadásul maró anyaggal tönkre elehet vágni , Talán elcsúfítani. Na mindegy. Meg kell egyezni, de ha nálad még a 'kóció', levonod belőle... azért csak akkor ha megegyeztél.
Nálam is volt hasonló. Az egyik bérlőmnél vagy félévig folyt a WC tartály. Kb. 20 eft a feleslegesen elfolyt víz.
Tény hogy 2 havonta ellenőríztem, de pont a WC-t nem. Pech. Neki kellett volna szólni.
Nos megvettem a tartályt ő pedig felszerelte. Megegyeztünk. Még mindig nálam lakik.

MajorDomus # 2020.09.17. 15:48

Bölcs gondolat,és a legolcsóbb mindkét fél számára.

drbjozsef # 2020.09.17. 05:28

alovererus

Nyilván a bérlő kiköltözése után is kiderülhet olyan kár vagy meghibásodás, ami nem ismerhető fel még alapos vizsgálattal sem.

Ha a bérbeadó birtokba vette az ingatlant, akkor a bizonyítási teher rá hárul.

Egyfelől ha a hiba jellege olyan, ahogy leírtad, akkor lehet keresnivalód. Ha bizonyítható, műszaki szakértő megerősíti, hogy ez a hiba nem két perc alatt keletkezett, akkor járhat a kártérítés.

Másfelől viszont ez egy csaptelep. Kellő gondosság mellett fel kellett volna ismerned, észre kellett volna venned a hibát. Körbe se nézted a lakást? Ez elég nagy baj. Nem jártál el a Ptk. szerinti kellő gondossággal. Ez nem egy rejtett hiba, amit nem ismerhettél fel.

Ha még megvan a kaució, akkor vagy visszaadod, és fizetési meghagyással követeled a bérlőtől a kárt, ha magától nem akar fizetni. Vagy levonod belőle, és akkor ugyanezt teheti a bérlő. Neked nyilván az utóbbi a kényelmesebb, főleg azért mert pereskedni senki sem szeret, hátha nem teszi a bérlő sem.

De ha perel, akkor akár esélye is lehet a fentiek alapján, és akkor még többet fogsz bukni a perköltségekkel együtt.

Ez a te kockázatod. Mérlegeld. Esetleg, a legjobb talán a megegyezés lenne a bérlővel. Ő kárt okozott, te nem vetted észre, osszátok meg a kárt.

Szomorú örökös # 2020.09.17. 04:52

MajorDomus

Ha aláírta az átadás-átvételi jegyzőkönyvet akkor nincs miről beszélni. Szerintem.

Itt még csak ez a legnagyobb gond:

Jogosan levonható-e a kaucióból a bérbeadó kára?

Ergo a bérlő nem kapta még vissza valószínűleg a kauciót. Ha abból von le a tulajdonos-bérbeadó, akkor futhat a pénze után. Nyilván pert indíthat, de annak a kimenetele hosszú és kétséges. :-O

MajorDomus # 2020.09.16. 19:03

Ha aláírta az átadás-átvételi jegyzőkönyvet akkor nincs miről beszélni. Szerintem.

alovererus # 2020.09.16. 13:56

Tisztelt tagok!

Lakásbérleti szerződés megszűnésekor átadás-átvételi jegyzőkönyv aláírásra került, a bérlő az ingatlant elhagyta. Ezt követően, gyakorlatilag pár percen belül a bérbeadó észrevette hogy megsérült a csaptelep ami néhány hónapja lett beszerelve az ingatlanba. A sérülés erős maró szer hatása miatt történhetett, erre a gyártó felelősséget nem vállal, nem cseréli. közel 100.000 Ft kár keletkezett. A bérlő nem akarja cserélni és a felmerülő költséget megtéríteni (csaptelep+beszerelés). A meghibásodásra, rongálódásra a bérlő nem hívta fel a figyelmet (pedig a bérleti szerződés szerint ez kötelezettsége volt), valamint az ingatlan átadásakor is szóban azt nyilatkozta, nincs semmi ami hibás vagy sérült. Az egyértelmű hogy a sérülés már az átadás-átvételkor is fennállt. Ez azonban nem került rögzítésre az átadás-átvételi jegyzőkönyvben. Elfogadható-e hogy a bérlő arra hivatkozik, hogy nem bizonyított hogy a kár még az átadás-átvétel előtt történt? Jogosan levonható-e a kaucióból a bérbeadó kára?

MajorDomus # 2019.03.25. 17:18

És még te érzed magad kényelmetlenül.
javallott erősen közjegyzői okiratba foglalni a szerződést.

Jóindulatom és butaságom # 2019.03.25. 01:32

MajorDomus! A "csaj" kb. 60 éves és akkora a szája, mint a bécsi kapu. Én meg nem bírom az erőszakos embereket. Így most bérleti szerződés mintákat olvasok, legközelebbre.

MajorDomus # 2019.03.23. 22:36

Van bőr a képén a csajnak!

Jóindulatom és butaságom # 2019.03.23. 16:57

Tisztelt Zoltanuss! Köszönöm a tanácsodat, megfogadom. Tanulva ebből az esetből, legközelebb biztos, hogy nem adom ki szerződés megkötése nélkül és ár alatt a lakást még ismerősnek sem.

Zoltanuss # 2019.03.23. 14:07

Jóindulatom és butaságom !
már ne haragudj, de ilyen jelentéktelen összegért kizárt , hogy bírósághoz fordulna a volt kurta idejű bérlőd.
se a nyakamrajárást, se pereskedést, annyi idegeskedést nem ér.
Viszont tanulságnak azért jó. Leközelebb nagyobb bérleti díjat kérj ! Hogy mennyi a körülmények ismerete nélkül nehéz megmondani, de ahogy írod :
az adott városban átlag 60-75 ezerért találni ”, akkor kérj 60 eft /hó bérletidíjat és kaucióból legyen mondjuk 180 eft…. így a leendő bérlő addig nem lépi át a küszöböt amig neked le nem szurkol 240 eft -ot.
Szerződést mindenképpen kell kötni. Ennek sok variációja van.

Jóindulatom és butaságom # 2019.03.23. 10:26

Tisztelt Sombokor! Köszönöm a válaszodat, látom a hozzáértésedet, még így is, hogy nem vagy jogász. Úgy döntöttem, hogy vissza fogom adni a pénzt, mert a volt bérlő egy erőszakos nőszemély, aki csak a saját vélt igazát hangoztatja és nem akarok további cirkuszt az ügyből kifolyólag, se a nyakamrajárást, se pereskedést, annyi idegeskedést nem ér. Harag szempontjából ugyan mindegy, mert az ismerősöm természetesen a nővére követelését jogosnak tartja, ha visszadom a bérleti díj felét, akkor is haragudni fog. Jó tanulópénz volt számomra mindez. :(