Ingatlanügyek


Immaculata # 2018.04.04. 17:07

:))

Nyertem a lottón, bár nem az enyém a szelvény. Nem tudom, hogy ajak-e a nyereményből a szelvény tulajdonosának.

Csuklósbusz # 2018.04.04. 17:00

Lakik egy ember a lakásomban életjáradék szerződéssel. Kirakni nem tudom, nem fizet semmit, nem velem kötötte.
Jogosult vagyok mint tulajdonos beköltözni mellé?

akero # 2018.04.04. 09:56

koszonom a valaszokat. ferjem ma volt az epitesugyon, ahol kiderult: a szomszed nem arra kert engedelyt, es nem is arra kapott igy, amit elkezdett csinalni. kulon feljarora kerte es kapta az engedelyt. szoval megnyugodtam.
koszonom meg egyszer.

nKati # 2018.04.04. 09:15

Köszönöm szépen a kérdésemre adott válaszokat, ezek szerint nem egyértelmű a dolog, majd az érintettek lemeccselik egymással az ügyet. :)

Sherlock # 2018.04.04. 07:32

Mert nincs benne konkrétan az eladás (rendelkezés), ha meggondolja magát a meghatalmazó, ő is elsőként ebbe kötne bele. Rövidre lehetne zárni egy normálisan megírt meghatalmazással az ilyen vitákat, csak felesleges kockázat.

nonolet # 2018.04.03. 18:43

KBS

"nevemben és helyettem, az említett ingatlannal kapcsolatban bármilyen nyilatkozatot megtenni"

Miért problémáznál...
Mi nem fér bele a bármilyenbe?

Vadsuhanc # 2018.04.03. 17:27

Nem ártott volna az ügyvédet is meghatalmazni..

drbjozsef # 2018.04.03. 17:18

Úgy látszik, a (szerkesző?) ellenjegyző ügyvéd nem problémázott.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.03. 16:32

A szövegezésből még lehet probléma, ahogy én a földhivatalokat ismerem. Sőt, őszinte legyek? Ha ezzel a meghatalmazással jönne hozzám valaki adásvételit kötni, én is problémáznék.

nonolet # 2018.04.03. 16:26

HA magyarországi keltezésű
ÉS ügyvéd által ellenjegyzett,
akkor OKÉ...

nKati # 2018.04.03. 14:44

Tisztelt drbjozsef,

köszönöm a gyors választ. A kérdésem lényege kissé elveszett a sok körítésben, és talán félreérthető is voltam kicsit.

A lényeg az, hogy ez a meghatalmazás, ami Y-nál van, ad-e elegendő jogosultságot az ingatlan elidegenítéséhez X jelenléte nélkül. (eladásához)

A megállapodás még Magyarországon íródott, közös jelenléttel magyar ügyvéd előtt. Az ingatlanban X és Y azonos tulajdonjoggal rendelkezik, más teher, széljegyzet, stb. nincs az ingatlanon.

A külföldi szál teljesen mellékes, csak annyiban fontos, hogy az X jelű tulajdonos már nem tud hazaérni addig, míg a vevő tartja az ajánlatát. (és ha ezzel a meghatalmazással mindenki nagy örömére megoldható lenne az adás-vétel, nem is költene felesleges hazaútra egy ügyintézés miatt)

nonolet # 2018.04.03. 14:15

bat976

jájjjj....

A terv IS hozzá lett-e módosítva?!
ÉS
újra bejelentve a változás miatt?!!!

HA nem akkor elkúrtad.
Ami nagyon sokba fog fájni...

Tehát mielőbb új terv és új bejelentés, ha eddig nem történt meg.

HA netán nem lehetne ott "hivatalosan" akkor megint csak elkúrtad.
Ami nagyon sokba fog fájni...

- -

Szóval, addig rakd rendbe a papírjait, amíg nem buksz le vele.

Irány a tervező!!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.03. 11:09

Az ellenjegyző ügyvéd nem tudja megszövegezni?
(Arra ne is gondolj, hogy bármelyik ügyvéd ellenjegyez neked egy olyan iratot, amelyet nem előtte írt alá a fél.)

bat976 # 2018.04.03. 11:03

Tisztelt Címzett!
Egyszerű bejelentéshez kötött családi ház építését kezdtük meg, melyet a vonatkozó jogszabály alapján bejelentettünk az illetékes építésügyi hatóságnak. A tervdokumentáció szerint a ház mellett egy 8*4 méteres kocsi beálló van, de ebből az építkezés során garázst (100 m3 térfogatnál kisebb) csináltattunk a kivitelezővel (háztető „megnyújtva”, falak OSB lapok+közöttük és kívül szigetelés). A szomszéd háza telekhatárra épült régen, kb 2 méterre van tőle a garázs, de részéről fennmaradhatna így az állapot.
Mivel befejeződött az építkezés Hatósági bizonyítványt kellene kérnünk, de még nem mertük megkérni a fenti, kicsi oldaltávolság miatt. Kérdés: elbontatja az ép.hat. a garázst, vagy büntetéssel fenn maradhat vagy egyéb végkifejlet lehet?
Köszönöm.


bat976

drbjozsef # 2018.04.03. 10:59

nKati,

ha X emiatt a meghatalmazás miatt Magyarországra utazik, akkor jó is lehet, bár tényleg nem ártana bele célzás arra, hogy kiterjed az ingatlan elidgenítésére is. De ha ide utazik, el is tudná adni, nemde?

Külföldi keltezésű meghatalmazáshoz nem elég az ügyvédi ellenjegyzés, kell a helyi konzul hitelesítése.

Immaculata # 2018.04.03. 10:50

A szándék, vagy célzat az hiányzik.

nKati # 2018.04.03. 10:44

Tiszteletem, az alábbi kérdésben szeretném hozzáértő véleményét megkérdezni:

Ingatlaneladáshoz elegendő-e az alábbi szövegezéssel íródott, ügyvéd által ellenjegyzett meghatalmazás?
(Y adná el Z ingatlant X jelenléte nélkül (tengerentúli tartózkodás, megoldhatatlan hazautazás az adás-vétel sürgősségére való tekintettel)) mindenki magyar állampolgár, magyar ingatlan.

"Meghatalmazás.

Alulírott X meghatalmazom Y-t, hogy engem a Z ingatlannal kapcsolatban teljes jogkörrel képviseljen.

A teljes jogkörű képviselet alapján a meghatalmazás kiterjed a Z ingatlannal kapcsolatos képviseletre. Ennek megfelelően a meghatalmazott jogosult képviseletemben eljárva, nevemben és helyettem, az említett ingatlannal kapcsolatban bármilyen nyilatkozatot megtenni."

Meghatalmazó, meghatalmazott aláírások.

Ügyvédi ellenjegyzés: (ügyvéd ellenjegyzi, hogy megfelel a jogi rendelkezéseknek és mindenki akaratát tartalmazza)

A véleményezést előre is köszönöm!

ObudaFan # 2018.04.03. 09:44

Bármilyen értékben megegyezhettek.

drbjozsef # 2018.04.03. 08:56

Igen, minden további nélkül.
Forgalmi értéken (ami résztulajdon, lakottság, és sok minden más függvénye, de egyáltalán nem köt a hagyatéki érték már).
Igen, de az illetékköteles lesz neki.

C.Kati # 2018.04.03. 08:08

Tisztelt Címzett! 2012-ben örököltünk 1/4 ingatlan részt. Eladhatom-e ezt az ingatlanrészt, ha a többi örökös nem miván élni elővásárlási jogával? Az örökhagyó halála utáni felértékelés, vagy a mindenkori ingatlan értéken ajánlhatom fel megvételre az örökös társaknak? Az ingatlan fele a feleségé, 1/4 rész testvéremé. Az 1/4 részemet elajándékozhatom a testvéremnek?
Várom szíves válaszukat, Üdvözlettelí: C.Kati

ObudaFan # 2018.04.03. 07:09

Annyiból valóban nem tudsz mit tenni, hogy közös az a hitel, tehát a bank rajtad is behajthatja. Természetesen ugyanakkor te meg a volt férjedtől a felét követelheted, ha kifizetted a banknak. Persze kérdés, hogy abból mit fogsz tudni behajtani.

nonolet # 2018.04.02. 21:49

A hitel és a közös tulajdon megszüntetése a megoldás.
Kb. bármi áron!

Mérd fel a lehetőségeid...

Egyáltalán

  • az ingatlan többet ér a tartozásnál?
  • van érdemi jövedelmed?
  • tudod növelni?!
Kati78 # 2018.04.02. 11:23

Tisztelt cîmzett! A törtènetem a következő ;elváltam a közös lakást elhagytam a kèt gyermekkemmel .Azt hogy visszamenni nem szándèkozom ezt belefoglalták a válási papîrba.A volt fèrjem a lakást teljesen lelakta.Kölcsönt számlát nem fizetett.Adóstárs vagyok a kölcsönnèl ès az eszközkezelőnek átadását láttam megoldásnak az eladósodásból .Ezt el is inditottam .A lakást próbáltam kicsit rendbe szedni abból az állapotból nèmi szabadidőmben.De ez meghiúsúlt mert nem vette át az állapota miatt.Voltam ügyvèdeknèl azt mondták nem tudok mit csinálni .Elkeseredèsemben fordultam önökhöz hátha lenne valami megoldás.Köszönettel : Kati

akero # 2018.04.01. 13:45

koszonom.
nyilvan nem akarok perre menni, annyit nem er.
a mienk az utcaban a 2.haz. a szomszede saroktelek, a bejarata a masik utcarol van, ezert eszembe sem jutot, hogy errol az oldalrol, azaz mellolunk fog bejarni autoval. (korabban nem volt azon a telken garazs, ugy tudjuk).
nekrm van egy 6honapos es egy 2 eves gyermekem es egy non stop dolgozo ferjem, igy valoban lehet, hogy agyam mar kb semmi, ezert tettem fel itt a kerdest, mert gondoltam hatha gyorsabban tudok valami kis infot szerezni, mintha elkezdek jogszabalyokat keresgelni es bujni.
meg egyszer koszonom. be fogok menni a hivatalba es ott probalok infot szerezni.
kellemes unnepeket minden forumozonak!

nonolet # 2018.04.01. 08:14

akero

Okosnak lenni nyilván csak a teljes helyszín
ÉS!!! a helyi rendezési terv!!! ismerete alapján lehet.

A rendezési tervet kell elsőnek megnézni és megérteni.
Az írja elő az utca kialakítási módját-rendjét.

HA!!! az alapján lehetséges lenne neked JOBB kialakítást is csinálni.
Akkor én kérném a tervek módosíttatását a hatóságnál.

Úgy, hogy

  • vagy legyen neki is külön 50 méteres felhajtója.
  • vagy legalább a kaputól messzebb legyen az elágazódás a szomszéd számára, mondjuk 8-10 méterre.

Szóval, építéshatósághoz beballagni.
Elmesélni a gondot és tájékozódni.
Aztán javaslatot kérni.

Illetve kifogást emelni írásban...