Ingatlanügyek


wers # 2018.01.18. 10:53

nonolet
Arról a címről van szó, amin MOST lakik... és amit a jegyző igazol.
Az a gond, hogy ezt a jegyző esetleg látja, de más nem. Így a lakcímigazolással sem jut előrébb, mert ő a 10-es számról kap igazolást, és nem a 12-ről (de egyébként sincs semmi értelme). Hogy ez már nem létező cím, csak a hivatal látja, és helyre kell rakni.

kell a postán” ??? minek?

kellhet a fiktíválásnál” minek? a jegyzőnek kell a jegyző által kiállított igazolás?

kellhet aszolgálatóknál” ??? kíváncsi lennék rá, mit érnél el vele.

Amúgy a KET már nem él... ÁKR van, már 18. napja.” :))) nocsak, hogy múlik az idő, de ez nem változott, csak kicsit nehezebben érthetően írták le. Most 10§ és 46§

highand # 2018.01.18. 10:06

Tisztelt Válaszolók!

Speciális kérdésekkel fordulok Önökhöz.

  • A közös tulajdon megszüntetésére indított kereset után a bíróság határozata nyilatkozatpótló-e az ingatlan tulajdonjoga megszüntetését elszenvedő fél vonatkozásában? Hiszen éppen azért hoz határozatot a bíróság, hogy a kereset szerint az egy, vagy több tulajdonos szerződéses akaratát a határozatával pótolja?
  • Kereshető jog-e mást jognyilatkozat tételére kötelezni? Amennyiben igen és a bíróság helyt ad a keresetnek, nevezhető-e ez marasztalásnak jognyilatkozat megtételére? Végrehajtási záradékkel elláthat-e a bíróság ilyen marasztalást - ha az ítélet nevezhető marasztalásnak?
  • Közjegyzővel közokiratba foglaltathatom-e azt, hogy adott feltételek beállta esetén kötelezem magam adott tartalmú jognyilatkozat megtételére? Ha igen, ez a közokirati tartalom a bíróság ítéletének analógiájára nevezhető-e marasztalásnak ( önnöm magamra vonatkozó marasztalásnak)?
  • Amennyiben igen, az ilyen közjegyzői okirat ellátható-e saját kérésemre végrehajtási záradékkal?

Egy ingatlan eladásában vagyok benne. Az ingatlan osztatlan közös tulajdon, én az egyik tulajdonos vagyok. Olyan végrehajható nyilatkozatot szeretnék tenni, amelyből kitűnik, hogy tulajdonrészemet átruházó szerződés megkötésére vállalok visszavonhatatlan kötelezettséget, ha az ellenérték elér egy meghatározott összeget. Mivel több tulajdonostárs is külföldön él, ezért ebben a formában biztítanám a tulajdonos társakat arról, hogy nem fogom akadályozni az értékesítést, amennyibena tulajdoni hányadomért megkapok egy bizonyos összeget.

Emiatt lenne szükségem a válaszokra. Előre is köszönöm, hogy ha valaki válaszol.

nonolet # 2018.01.18. 10:05

wers

  1. kell a postán
  2. kellhet a fiktíválásnál
  3. kellhet aszolgálatóknál

Miért utasítanák el?
Arról a címről van szó, amin MOST lakik... és amit a jegyző igazol.

- -

Amúgy a KET már nem él... ÁKR van, már 18. napja.

lajcsó # 2018.01.18. 09:08

A pénzösszeg rendeltetését mindenképpen!
A foglaló tartalmát sem haszontalan belefoglalni a szerződésbe (Ptk.-ból átmásolható)!
Erre nincs formanyomtatvány, de nem is kell mert az adásvételi szerződés egyik pontja tartalmazza a fentieket. Ezt bízd rá az ügyvédre!

wers # 2018.01.18. 08:58

Nem nonolet, itt nagyobb a katyvasz, jobb, ha a jegyzőnek ezt így előadja, hogy kutyulja ki.
Szerintem Pityke_ fiktiválási kérelmét Ket. 30§-al elutasítják.

A jegyzőnél kérsz "Lakcím igazolás"-t.” Minek? Hogy utána odadhassa neki vissza??????

nonolet # 2018.01.18. 08:49

Pityke_

A jegyzőnél kérsz "Lakcím igazolás"-t.

A kapott igazoláson lévő cím alapján megnézed ki van bejelentve oda.

Aki nem odavaló annak a lakcímét fiktíváltatod.

A postára is elballagsz és a kézbesítési jegyzékből is törölteted a fiktíváltakat.

- -

Ettől még érkeznek majd a levelek...
De nyugodtan dobhatod őket a kukába.

A fiktivált lakcím pedig hordozza az esélyt,
hogy egy rendőri igazoltatáskor az illető
lakcím kártyáját a rendőr elkobozza majd.

wers # 2018.01.18. 06:09

Ez azt jelenti, hogy én megvásároltam az xy utca 10-es számú ház egyik lakását, ami anno xy utca 12-es számú ház egyik lakása volt. Az én tulajdoni lapomon a 10-es szerepel, helyrajzi számmal mindennel.

Az önkormányzattól kell kérned az utca-házszám megállapítását. Mivel már a jegyző is jogosult ezt a lakcímnyilvántartásba bejegyezni, és fiktiválni is, egyszerre benyújthatod mindkét kérelmedet.

Eltüntetni nem tudod a bejegyzésüket, csak ha ők bejelentenek maguknak új lakcímet. Addig szerepelni fognak fiktív bejegyzéssel.
Nem nagyon értem, mire gondoltál. Soha nem fog eltűnni. Mindig látszani fog, mettől meddig volt oda bejelentve.

Ha az a gond, hogy a 10-es sszámú lakásodból nem tudod kijelenteni őket, mert nekik 12-es a címük, arra a leszaráson kívül nincs ötletem, végülis nem a te címedre jönnek a levelek.

Na, ez az, amit nem tanácsos le.... Komoly kavarodások tudnak keletkezi pl. a szolgáltatóknál.

drbjozsef # 2018.01.18. 05:56

http://kormanyablak.hu/…6/OKMIR00049

Eltüntetni nem tudod a bejegyzésüket, csak ha ők bejelentenek maguknak új lakcímet. Addig szerepelni fognak fiktív bejegyzéssel.

Ha az a gond, hogy a 10-es sszámú lakásodból nem tudod kijelenteni őket, mert nekik 12-es a címük, arra a leszaráson kívül nincs ötletem, végülis nem a te címedre jönnek a levelek.

Pityke_ # 2018.01.17. 18:07

Tisztelt Ügyvéd Urak és Hölgyek!

Ingatlan "címmel" kapcsolatos ügyben kérném a segítségüket. 4 és fél éve vásároltam lakást. Az előző lakó csak 2-3 évig volt tulajdonos, tulajdonképpen megvett egy lelakott önkormányzati lakást, amit felújított és eladott nekem. Ő a lakást nem adta ki másnak amíg tulaj volt. Viszont még 6-7 évvel ezelőtt, amíg a lakás önkormányzati tulajdonban volt, lakott ott 2 személy, akiknek a levelei, értesítői még mindig hozzám érkeznek. Sajnos a nagyobb baj az, hogy nyár óta különböző behajtó irodák is keresik őket.

A csavar a történetben az, hogy nem tudom kijelenteni őket az ingatlanomból, mivel az utcában a házszámok valamikor még minimum 6-7 évvel ezelőtt módosítva lettek. Ez azt jelenti, hogy én megvásároltam az xy utca 10-es számú ház egyik lakását, ami anno xy utca 12-es számú ház egyik lakása volt. Az én tulajdoni lapomon a 10-es szerepel, helyrajzi számmal mindennel. A kormányablakban azt mondták a 12-es már nem létező cím hivatalosan, helyrajzi száma sincs már(de látják a rendszerben, hogy ezek az emberek oda vannak bejelentkezve állandóra).

Ennek ellenére a régi lakók még mindig oda vannak bejelentkezve, a mai napig ezt a hivatalosan már nem létező címet adják meg minden szolgáltatónál, legyen az bank, telefon stb. Sőt, a NAV is ide küldött levelet a minap nekik.

A postán már jeleztem a problémát, de a helyzet változatlan. Hozzá teszem a házon is már mióta ott lakom biztosan csak az új házszám szerepel.

Mit tudok tenni ebben az esetben? Nem szeretnék minden hónapban a behajtó irodákkal beszélgetni, és rettegni attól, hogy mikor törik rám az ajtót a rendőrök ezeket az embereket keresve.

Elnézést a hosszú levélért és remélem érthető volt amit írtam. Kicsit zavaros a helyzet.

Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!

wers # 2018.01.17. 11:46

:)) csak belekeveredtem

drbjozsef # 2018.01.17. 11:34

wers,

az illetékbe nemhogy bele lehet számítani az eladott ingatlan értékét, hanem most bővítették -1/+1 évről -3/+1 évre a beszámíthatósági időhatárokat.

wers # 2018.01.17. 11:21

Szerintem inkább a vagyonszerzési illetékre gondolt, amibe most már nem lehet beleszámítani az előző ingatlan értékét.
Azt annyiszor meg kell fizetni, ahányszor ingatlant vesz.

drbjozsef # 2018.01.17. 11:14

KBS,

igen, ez így igaz - ingatlanpiaci konjunktúra idején.
De ha három év múlva, recesszióban csak 14millióért tudom eladni a 17,2milliós lakásomat, akkor bár adót nem fizetek, de a vagyonom csökkenéséért nem igényelhetem vissza a befizetett adót, mert "nőtt a vagyonom értéke" előtte.

(Mint ahogy pl. tőkepiaci műveleteknél korlátozottan ugyan, de részben beszámolhatóak a veszteségek is a nyereségek mellett)

Sunga # 2018.01.17. 09:57

Köszönöm a válaszukat! Igen azt hiszem ügyvédi segítség nélkül nem fog megoldódni a problémám.(hacsak valami Isteni csoda nem történik) :)

Patrik1000 # 2018.01.17. 09:51

Köszönök szépen minden választ! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.17. 09:44

Az érvénytelen, ha ingatlan a tárgya.

Sunga # 2018.01.17. 09:38

Sajnos csak szóbeli megállapodás történt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.17. 08:59

Szó sincs kétszeres adóztatásról.
A lánc elején volt egy ingatlanod, amelynek a szerzéskori értéke 15 millió volt, kaptál érte 17 700 000,- Ft-ot. Ebből 17 millióért vettél egy másik ingatlant, amelyet 17 200 000,- Ft-ért adtál el. Vagyis a végén maradt 700 ezer (17,7-17) és 200 ezer (17,2-17) forintod és egy ingatlanod 17,2 millió forint értékben. 17,2+0,9=18,1. 18,1-15=3,1 millióval nőtt a vagyonod. De te nem ez után adózol, hanem csak (legfeljebb) 2,7+0,2=2,9 millió után, azt is kedvezménnyel.

drbjozsef # 2018.01.17. 08:24

Ha külön külön számoljuk az értékesítéseket, duplán adóztatjuk ( szerintem) ugyanazt a pénzt.....

Bizonyos értelemben így van, de ezt kompenzálták a eltelt évektől függő sávos adóalap csökkenéssel, 5 év után teljesen adómentes az eladás.

Egyébként meg hol nem így van? Az adózott jövedelmedből veszed az ÁFÁ-t tartalmazó tartós tejet, stbstb.

drbjozsef # 2018.01.17. 08:22

Patrik,

az a kedvezmény, hogy ha egy eladott lakás eladási árából másik lakást veszel, akkor kevesebb adót kell fizetni, már 2008 óta nem létezik. Nem számít mit csinálsz a lakáseladásból származó leadózott jövedelmeddel. Tehát az első jövedelme után is, és a második lakás eladása után is, egymástól teljesen függetlenül adózni kell.

Immaculata # 2018.01.17. 05:48

Szemüveget a bírónak!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.16. 21:28

Valamit nem értesz, attól tartok. A jövedelmet adóztatják.
Már pedig a 17 millióért vett és 17 millió 200 ezer forintért eladott ingatlanon van 200 ezer forint jövedelmed. (Ha más szerzési költséggel nem számolunk.)

Patrik1000 # 2018.01.16. 20:14

Köszönöm a választ!

Bár még nem teljesen világos,hiszen az első eladáskor 17.700.000 Ft bevétel volt , amiből másik lakás vásárlása történt, annak az eladásából 17.200.000.- bevétel keletkezett.

Ha külön külön számoljuk az értékesítéseket, duplán adóztatjuk ( szerintem) ugyanazt a pénzt.....

GYM

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.16. 15:40

olcsóbb áron.
Nem biztos. Van 200 ezer forint plusz. Más kérdés, hogy ezt bőven betakarhatják a szerzés egyéb költségei.

Patrik1000 # 2018.01.16. 14:40

Tisztelt Ügyvéd úr/Fórumozók!

Ingatlanértékesítésből származó jövedelem kiszámításához kérnék segítséget, mivel a NAV egyértelmű választ nem tudott adni...az információs füzetekben sincs utalás arra vonatkozóan, ha valaki többször költözik, lakást értékesít.

1.)
2017-ben eladásra került egy lakás 17.700.-ezer Ft-ért, amely szerzéskori értéke:15.000.ezer Ft 2014-ben.

17.700.000

  • 15.000.000

    2.700.000*0,6= 1.620.000 a számított jövedelem (egyéb költségekkel nem számolva)

2.) ebből a pénzből lakásvásárlás történt 17.000.-ezer Ft-ért, ami egy sajnálatos esemény miatt 2017-ben értékesítésre is került 17.200.-ezer Ft os eladási áron.

A második lakáseladást hogy kell szerepeltetni az adóbevallásban, illetve SZJA-t fizetni utána ??, mivel az első értékesítésből származó jövedelem adóztatása megtörtént, s ez ugyanabból a bevételből történt olcsóbb áron.

Köszönettel: Gyebnár Mariann