Ingatlanügyek


Alexaaa25 # 2017.11.27. 09:52

Udvozlom
Olyan kerdessel fordulok onhoz-onokhoz hogy van egy adott szerzodes ami 2016.majus 12 diken koltoztem bele,2017 jun 1 utan hatsrozstlan lett a szerzodres es azota is itt vagyok, de 2017.11.24 diken felmondta a szerzodest de az all a szerzodesben hogy a felmondasi ido az adott hobap utolso npjara szolhat csak es min 30 nap a felmondasi ido. Ez igy oke viszont nov 30 dikan mar a kulcsot adom oda a tulajnak mert dec 1 tol mar uj honapot kezdenk es azt miert fizessem ha mar a kulcsot nov 30 dikan att adom. Bent van ugye 2 havi kauciom , tartozas semmi nincs . Az a kerdesem ha a szerzodesben nincs benne hogy az utolso 30 napot kikell fizessem akkor nem vagyok koteles kifizetni ? Sem levonni a kauciobol nem ? Mivel nov 30 a kulcsot keri a tulaj. Segitsetek pleasee

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.25. 16:57

Inkább írd le szépen, a saját szavaiddal, hogy mi történt, mi a bajod, és mit szeretnél.

janika16 # 2017.11.25. 14:51

Tisztelt Szakértők!
Kérdéseim:1./Tulajdonjog bejegyzési engedély,ügyvédi letétből az eladó engedélye nélkül kiadható-e..Több hónappal a teljesítési okirat kiadása előtt már a vevő nevén volt a lakás.
2./Ingatlan-nyilvántartásba vételi jogcím mit takar? ez lehetővé teszi-e idő előtti telekkönyvi átirtást?
3./a vevő helyett eljáró megbízott nem valós címe,illetve az ügyvéd előtt kötött szerződé visszadátumozása,a leírt pénzátadás fiktív volta felveti e a szerződés szabályszerűségéhez fűződő jogos igény sérülését,ami miatt támadható-e az.

lajcsó # 2017.11.24. 22:30

Be kell menni a konzulátusra vagy a nagykövetségtre és ott elkészítik neki a meghatalmazást! A konzul illetve a nagykövet közjegyzői jogkörrel van felruházva.

nonolet # 2017.11.24. 20:17

"mivel a lányom kint, a meghatalmazott meg itt dunaújvárosi kellene miattam."

Hát ugorjon haza egy napra és intézzétek el az ügyet.
Az a legegyszerűbb megoldás
és még tán drágább sem lesz,
mint az ügyvédi díjak kint ....

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.24. 18:49

A lányod konzuli tisztviselővel hitelesítteti az aláírását, vagy a külföldi közjegyző által közokiratba foglalt meghatalmazását apostilével láttatja el. Most jobb?

(És akkor a földhivatal még mindig jó eséllyel értetlenkedni fog.)

petilacus # 2017.11.24. 18:40

Ezért írtam. A teendőkről kérnek tisztelettel választ.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.24. 18:33

Bonyolult.

petilacus # 2017.11.24. 18:26

Meghatalmazotti státuszról kérek szépen felvilágosítást esetünket nézve, mivel a lányom kint, a meghatalmazott meg itt dunaújvárosi kellene miattam.

Köszönöm!

petilacus # 2017.11.24. 18:19

Bocsánat, azt kifelejtettem, hogy dunaújvárosi vagyok.
Laci

lajcsó # 2017.11.24. 18:00

"Keressük a legegyszerűbb, legjobb megoldást"
Ajándékozási szerződés.

  1. Akkor amikor itthon lesz a lányod.
  2. Meghatalmazást ad a lányod valakinek a szerződéshez.
petilacus # 2017.11.24. 17:53

Tisztelt Mindenki!

Lakásrész visszairatás ügyben kérek segítséget.

Lakásom amiben régóta lakom, 70%-ba van a nevemen (tulajdonomban) a 30% rész leányom nevén van, amit vissza szeretnénk íratni a nemre ajándákozással. Leányom 2 éve német országba kiköltözött a családjával, életvitel szerűen ott laknak.
Keressük a legegyszerűbb, legjobb megoldást.

Köszönettel várom a megoldó választ!

Laci

Zoltanuss # 2017.11.24. 10:44

ha az egyik testvér kivásárolná a másikat? Ami problémát jelenthet:
A lakas az édesanya nevén van.
Hogyan kell eljárni abban az esetben, ha azóta a lakás piaci értéke a duplájára nőtt?

kérdezte O.. 99 . Mint n..n is írta a gyerekeknek nincs lakásuk tehát egymástól kivásárolni nem tudják. Ha komoly a dolog, akkor ráveszik a mamát, hogy adja az egyiknek a másik pedig kapja a kp., amit a kivásárlásra szánt.
Érték ? Hát amiben megegyeznek !
Érdekes feltevés ez a duplájára nőtt feltevés is olyan Mórickás. Ilyent csak az gondol, aki több pénzt szeretne kapni.
Egy házat el kell adni és az nem mindig azon az áron teljesül mint amit a Móricka képzel !!

lajcsó # 2017.11.23. 07:36

"A lakáshitelnél figyelembe lehet majd venni az összértéket vagy csak a lakásét?"
Bankja válogatja, van ahol igen, van ahol nem.

justice007 # 2017.11.23. 07:01

"Mind a kettőt megveszed,nem?"

Igen, mind a kettőt megvenném. Csak nem tudom, hogy garázsra lehet-e lakáshitelt megvenni vagy arra csak szabad felhasználású hitelt lehet?

MEGVENNI?!?!?!? Felvenni...így értettem

justice007 # 2017.11.23. 07:00

"Mind a kettőt megveszed,nem?"

Igen, mind a kettőt megvenném. Csak nem tudom, hogy garázsra lehet-e lakáshitelt megvenni vagy arra csak szabad felhasználású hitelt lehet?

nonolet # 2017.11.22. 23:15

"5 éve a szülők vettek egy lakást 2 testvér részére.
A lakas az édesanya nevén van."

Akkor bizony NEM a gyerekek részére vették, hanem maguknak!!!!

EZÉRT aztán...

A gyerekeknek nincs lakásuk, nincs mit kivásárolni sem.

Orange99 # 2017.11.22. 21:39

Üdv Mindenkinek!
5 éve a szülők vettek egy lakást 2 testvér részére. Mi a legcélravezetőbb megoldás abban az esetben, ha az egyik testvér kivásárolná a másikat? Ami problémát jelenthet:

  1. A lakas az édesanya nevén van.
  2. Hogyan kell eljárni abban az esetben, ha azóta a lakás piaci értéke a duplájára nőtt?

Van bármilyen esély arra, hogy családon belül a vásárlási ár 50%-a legyen érvényben és ne a duplája (jelenlegi ár)?

MajorDomus # 2017.11.22. 18:52

Mind a kettőt megveszed,nem?

justice007 # 2017.11.22. 16:34

Üdv Mindenkinek! Lakásvásárláshoz hitelt kell felvennem. A lakáshoz van egy garázs is. A lakáshitelnél figyelembe lehet majd venni az összértéket vagy csak a lakásét?

ZZ24 # 2017.11.22. 15:52

Az alaphelyzet a következő:

Szerződési bizosítéknak 1 hektárnál nagyobb termőföldre lenne jelzálogjog bejegyezve. A jelzálogjogosult bónuszként vételi jogot is szeretne a jelzálog mellé. Ezt megteheti, ha nem földműves?

nonolet # 2017.11.22. 11:11

"Elég érdekes a hatóság hozzáállása bizonyos dolgokhoz"

Nem a hivatal dolga... a lakcím változás bejelentése!!!
Majd, ha észleli, hogy baj van vele, akkor intézkedik.

A lakón kívül pedig senki nem tudhatja,
hogy az-e lakcíme, ami éppen be van jelentve.

Az, hogy évekig nem látod ott, még semmit nem jelent...

nonolet # 2017.11.22. 11:07

"Akik viszont építkeztek a gyakorlatban addig be sem költözhettek saját házukba, míg a nagyméltóságú HIVATAL rá az engedélyt ki nem adta."

Ne keverd a dolgokat... csak mert hasonlók.

Valóban az épülő valami, általában egy jogi aktustól lesz "Kész" és használatba vehető.

1.
Építési engedélyes esetben a "Lakhatási engedély" megkapástól.

2.
Bejelentéses eljárás esetén a bejelentéstől.

3.
DE!! egyéb esetben (sufni pl.) nem kell külön jogi aktus, a használatba vétel ténye is elég "Kész" állapothoz.

Az, hogy "Lakás"-e az elkészült valami az egy külön kérdéskör!

Jelen esetben nem is érdekes,
mert lakni NEM CSAK lakásban lehet!!!

Ezért beköltözni is lehet bármibe, nem csak lakásba...

Ha beköltözött valaki bármibe is.
AKKOR Ő OTT LAKIK !!!

Ezt tényt pedig nyilvántartásba kel venni.
Hisz törvényi kötelezettsége bejelenteni, hogy hol lakik éppen.

Így aztán akár az épülő háza is lehet az ahová bejelentkezik.

Attól függetlenül, hogy az még jogilag nem is létező "ház".

Ettől még lakni lehet benne és címet kaphat.

- -

Más kérdés, hogy van valami minimum előírás a lakóhelyre.
(padlója legyen és fűthető legyen kb. ennyi)

Aminek, ha nem felel meg, akkor megtagadható
a lakóhelyként való nyilvántartásba a vételt.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.22. 10:59

A hirdetés nem szerződési ajánlat.

nonolet # 2017.11.22. 10:53

justice007

"Lakáshirdetésnél van hasonló szabály? "

Gondolkozz!!!
Boltban árulják-e azt a lakást?!
Naugye...