Telek vásárlás (kis)házzal


Gabicsek # 2011.12.23. 12:19

Vannak olyan övezetek is, ahova nem engedélyeznek családi házat építeni, én azért javasoltam, menjen be az önkormányzathoz és nézzen utána annak, hogy ez a telek milyen építési övezetbe esik.

lajcsó # 2011.12.23. 10:50

Ez így van. De ha ezt az utat nem járja végig a kérdező, előfordulhat, hogy nem kap építési engedélyt. Mivel az ingatlanon már van egy építmény.

nanemaaa # 2011.12.23. 08:41

lajcsó
Ez a "csak" 3-szor 20.000 ft-os eljárást jelent.
Az, hogy nem kell rá engedély, "csak" bejelentés, lényegében tök mindegy. Ugyanúgy kell hozzá tervező és terv is, a hatóság meg kb ugyanannyit vizsgál a bejelentés nyilvántartásba vételével, mint anno az engedélyezéskor (semmit). :D

lajcsó # 2011.12.22. 21:25

A bontáshoz nem szükséges engedély, csak be kell jelenteni az építésügyi hatósághoz.
A bontás befejezését is be kell jelenteni a hatóságnak, ami tudomásul vesz és ad róla igazolást.
Ezt az igazolást + változási vázrajzot kell benyújtani a földhivatalhoz.

Gabicsek # 2011.12.22. 20:09

Én a helyedben bemennék az önkormányzat műszaki csoportjához és utánanéznék a teleknek és építési övezetnek.

ObudaFan # 2011.12.22. 12:13

Az illeték szempontjából előnyösebb építési telket venni, ha úgyis építeni akartok.

Nanny0702 # 2011.12.22. 08:32

Sziasztok,

építkezés céljából szeretnénk venni egy telket, amin van egy kisebb ház.

A házra nincs szükségünk, le szeretnénk bonta(t)ni.

Van különbség építési telek kategória és aközött amin épület is van?
Pl. földhivatali bejegyzésen?
Ha később ráépítjük a családi házunkat, akkor is át kell minősíteni a telket valamivé?

Milyen írásos nyilatkozattal javasoljátok annak rögzítését, amiben az eladót arra szeretnénk kérni, hogy indítsa el a bontás adminisztrációját (pl. bontási terv?) és a telek "átminősítését" - ha van ilyen?

A bontási fizikai munkákat már mi szeretnénk irányítani, elvégezni.

Milyen veszélyeket láttok ebben?

köszönöm a segítségeteket