Ingatlan - lakás felszereltsége


wers # 2018.02.23. 10:58

Elvileg akkor már nem a tiétek” ???? miért?

Zöldövezeti11 # 2018.02.23. 10:45

ádám26 ádám26 !

Eladtuk a lakásunkat és felmerült az a kérdés hogy a gáztűzhelyt itt kell hagyni vagy sem?

Elvileg akkor már nem a tiétek, tehát bármit kivinni onnan már jogtalan.... hacsak máshogyan nem állapodtok meg.
Viszont ha rákérdezel nagy valószínűséggel azt mondja az új tulaj, hogy
nem .

A problémát még az is bonyolíthatja, hogy egy tűzhelyt le is kell szerelni, méghozzá szakszerűen, tehát bárki nem nyúlhat hozzá, mert még kiderül, hogy gondatlanul veszélyezteted a lakás és a ház biztonságát. tehát a legeccerűbb ,hogy megkérdezed a lakás új tulaját, de lehet ő már addigra beleszeretett abba a tűzhelybe, vagy dafke azért sem.

lajcsó # 2018.02.17. 19:15

A gáztűzhely vihető, meg a sparhelt is. :D

ádám26 # 2018.02.17. 12:59

Kedves Ügyvéd Úr!

Olvastam a régebbi hozzászólásokat, és azért merem megkérdezni, mert lehet azóta változott. Eladtuk a lakásunkat és felmerült az a kérdés hogy a gáztűzhelyt itt kell hagyni vagy sem? Erről szóbeli megállapodás nem volt és a szerződés sem tartalmazza. Mivel nincs beépítve , ezért én úgy gondoltam hogy azt vihetem magammal.
Jól tudom, hogy az nem tartozéka a lakásnak?

Válaszát előre is köszönöm.

Ádee # 2012.02.11. 20:26

(80%-ban kifizetve)

Ilyen mértékű foglalót minek adni?

Ádee # 2012.02.11. 20:25

"hogy a tűzhely már tartozéknak minősül"

Felénk abszolút nem.
Nálunk az előző tulaj még a lámpákat is leszerelte.
Egyébként lajcsónak igaza van,komolyabb-értékesebb
műszaki cikkeket,berendezési tárgyakat mindenképp
bele kell foglalni a szerződésbe.Utólag sajnos nehéz lesz bizonyítani,hogy szóban mi hangzott el..

Gabicsek # 2012.02.11. 19:15

Én úgy tudom, hogy a tűzhely már tartozéknak minősül.

lajcsó # 2012.02.11. 19:08

A jogvita során azt kell vizsgálni, hogy mi a lakás alkotórésze és mi a lakás tartozéka. Azt alkotórész a lakástól nem választható el, annak mindenképpen maradnia kell. A tartozék minősítése során azt kell vizsgálni, hogy a dolog a lakás rendeltetésszerű használatához, vagy épségben tartásához szükséges-e vagy nem? Álláspontom szerint a főzőlap, sütő, mosogatógép nem minősül a lakás tartozékának, ezért azok nem képezik az ingatlan adásvétel tárgyát. Egyébként találkoztam már olyan bírósági határozattal is amelyik a gázkonvektort sem minősítette a lakás tartozákának mivel egyedi fűtési módnak tekintendő. Ha egyáltalán volt szóbeli megállapodás akkor azt bele kellett volna foglalni az ingatlan adásvételi szerződésbe. Mivel az eladó el akarja vinni a háztartási felszereléseket, alapos okkal feltételezhető hogy ebben a kérdésben mégsem volt megegyezés a felek között.

lajcsó # 2012.02.11. 19:03

A jogvita során azt kell vizsgálni, hogy mi a lakás alkotórésze és mi a lakás tartozéka. Azt alkotórész a lakástól nem választható el, annak mindenképpen maradnia kell. A tartozék minősítése során azt kell vizsgálni, hogy a dolog a lakás rendeltetésszerű használatához, vagy épségben tartásához szükséges-e vagy nem? Álláspontom szerint a főzőlap, sütő, mosogatógép nem minősül a lakás tartozékának, ezért azok nem képezik az ingatlan adásvétel tárgyát. Egyébként találkoztam már olyan bírósági határozattal is amelyik a gázkonvektort sem minősítette a lakás tartozákának mivel egyedi fűtési módnak tekintendő. Ha egyáltalán volt szóbeli megállapodás akkor azt bele kellett volna foglalni az ingatlan adásvételi szerződésbe. Mivel az eladó el akarja vinni a háztartási felszereléseket, alapos okkal feltételezhető hogy ebben a kérdésben mégsem volt megegyezés a felek között.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.11. 18:10

Ha nem tudtok megegyezni, akkor ebből per lesz. Egyébként a tűzhely marad, a mosogatógép határeset.

SzilviMiskolc # 2012.02.11. 17:36

Tisztelt Hölgyem, uram!

az alábbi kérdéseben szeretném kérni a véleményét, illetve álláspontját.

Ingatlan vásárlás közepette (80%-ban kifizetve)közölte az eladó, hogy a beépített konyhai készülékeket (főzőlap, sütő, mosogatógép kiszereli) szóban megállapodtunk, hogy a vételi árba beletartoznak, de az adásvételi szerződésben ez külön pontot nem képezett, az általános szöveg szerint annyi áll benne, hogy az ingatlant a "megtekintett és ismert" állapotban veszem meg. A lakáshirdetés szövegében is együtt szerepelt a vételi árral.
Most fizetnénk ki a fennmaradó részt. Lehetőségem van-e addig visszatartani a hátralévő 20%-ot, amíg vissza nem szereli a gépeket, vagy a gépek értékével csökkentet végösszeget fizetek ki? (A fizetési határidő e hónap vége.)Vagy csak jogi úton tudom érvényesíteni a megállapodásunkat?

Várom mielőbbi válaszát.
Üdvözlettel:
Szilvia