határozott idejű bérleti szerződés felmondása


FDToth # 2019.10.21. 21:17

Tisztelt Fórumozók,

nemfizetés miatt felmondtuk a bérlők felé a szerződést (2 havi lakbér elmaradás), A lakást durva állapotban hagytaák el (széttört bútorok, rongálások, fekália, stb).
A kiköltözéskor aláírtak a bérlők egy olyan papírt, amiben elismerik, hogy az ingatlant minden ingóságukkal együtt elhagyták, követelésük eziránt nincsen, illetve a tartozást elismerik.
Természetesen ügyvéd által írt és megfogalmazott bérleti szerződés volt, illetve csak utalással fizettek, rezsit nem írattuk rájuk, nem voltak a lakásba bejelentve.

A rongálás vagy károkozás miatt tehetek-e rendőrségi feljelentést? Vagy inkább úgy kérdezem: van-e értelme? Vannak kiadás előtti és utáni közvetlen, részletes fényképek.

Ha aláírták, hogy úgy hagyták el, hogy magukkal vittek mindent - persze jó sok cuccuk ott maradt, de ezek lomok - követelhetik a cuccaikat tőlünk?

Azzal, hogy elismerik a tartozást - de nem akarják kifizetni - mennyire van egyszerű dolgom egy peres eljárásban? Rajtam kívül 2 tanú van, aki a kiköltözésükkor ott volt, és akik szintén tanúk a bérlemény elhagyása kapcsán a papíron.

A válaszokat és a tanácsokat előre is köszönöm!

MajorDomus # 2019.10.18. 17:57

Az albérleti szerződés jogszerűen nem mondható fel!

Zöldövezeti11 # 2019.10.16. 06:13

Látom a Mester kóciózása óta ledermedt mindenki !

SolnesM # 2019.10.12. 19:03

Nálunk falun vagy 65 éve a paraszt gyerekek a szem. gépkocsit ösztönösen ótonak nevezték és nem autónak. Pedig nem tanultak angolt , se latint se németet.
Sőt előszeretettel nevezték az cseh ipar büszkeségét luxus ótonak . Skoda spártak volt az 'luxus' kocsi, anno egy ház ára.
A ház tartott 100 évig az luxus óto pedig 10 - 12 év alatt az enyészeté lett.

SolnesM # 2019.10.12. 18:54

Egyébként meg cseréltesse ki az ágyat.
Azzal sokra nem megy, azok az állatkák mindenhová bebújnak - rések - padlószegély, tapéta rés és még 360 hely. Ha azok vannak, onnan tényleg jobb elhúzni !!

SolnesM # 2019.10.12. 18:50

Ja hogy Ti ezt nem tudjátok !
Van egy szomszéd ország, Osztria , abban laknak az osztrákok- . Még ! Aztán távolabbi, nagyon távoli Újzéland, ott egy város, tán a főváros - most ebben bizonytalan vagyok - tehát a város Ókland ( igaz Auklandnak írják / Németországban voltam Radenóban ( Radenaunak írják. messzi Amerikában van egy másik város
Ósztin / Austin / Ja és ott lakik a csinos Lóra -gyengébbeknek Laura.
Nos így lett a letétből kóció és nem kaukció.

Ja a szomszédos országot hívták Ostmárknak is , híres szülöttjük jóvoltából !!

wers # 2019.10.12. 18:07

Mi az a kóció?

Talán az a képződmény, ami az esti frizurámból reggelre tud átalakulni. :))))

Egyébként meg cseréltesse ki az ágyat.

Immaculata # 2019.10.12. 14:41

Mi az a kóció?

SolnesM # 2019.10.12. 13:22

Immaculata !!

Ja felmond azonnali hatállyal a panaszos, de mi lesz a kócióval ??
A bérbeadó visszavág, hogy hát azokat a poloskákat a kedves bérlő hurcolta bé !
Hogyan tovább ??
De mint írtam minden viszonyítás kérdése.
Ha tudja a bérbeadó a poloska problémát valószínű elengedi a bérlőt, sőt a kaució egy részét is visszafizeti. majd egy újabb balakkal próbálkoziok.

SolnesM # 2019.10.12. 13:17

Karola77 !

Nehéz ügy , de nem bizonytalan.
Ettől függetlenül nem ártott volna alaposabban megnézi azt a lakást !!
Bármikor felmondhatsz, de a kaució búkó lesz.
Nyiván úgy véled neked van igazd.
Nézzük csak :
sok kissebbségi lakik arra - rádkenik, hogy rasszísta vagy,
dohodsak a falak - hát te is szellőztetsz,
ágyi poloska van - lehet hogy te hoztad oda.
Azért egyet nem tudunk. Ez pedig az ,hogy mennyi a fajlagos lakbér és ez hogy viszonyul az adott helyhez.
tehát Budán jó helyen egy 2000 ft/nm főnyereménynek tünik Így az z 50 nm -es lakás 100 eft ért jófgás elsőre, de at adottságok miatt lehet nem is olyan jó. Ugyan ez Kőbányán a Bihari utca környékén már nem biztos ,hogy kiadható.
Van több megoldás pl. az alkú…. a megegyezés.
Az új helyen sok keresztkérdéssel ügyesen sok mindent ki lehet deríteni.

Immaculata # 2019.10.10. 19:46

Karola77

Igen, azonnali hatállyal.

Karola77 # 2019.10.10. 11:03

Nem a környék zavar elsősorban, azért nem mondanám fel... az ágyi poloskák sokkal jobban...

gerbera317 # 2019.10.10. 10:58

Ezek szerint megtekintet állapotban vettek ki a lakást. A környékre pedig valószínűleg nem terjed ki a bérleti szerződés. Ügyes jogászra lesz ehhez szükséged.

Karola77 # 2019.10.10. 10:41

Természetesen amikor megnéztem a lakást, kiszellőztetett a kedves tulajdonos, a dohos szagból semmit nem éreztem. Frissen volt festve minden, tehát nem látszottak ezek a dolgok.

Karola77 # 2019.10.10. 10:39

Jó napot kívánok!

A kérdésem a következő lenne: 1 éves határozott időtartamú bérleti szerződést kötöttünk. 2 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat fizettem költözéskor.
1 hete lakom az ingatlanban, de a tulajdonos "elfelejtett" tájékoztatni arról, hogy sok kisebbségi lakik a háztömbben, dohosak a falak, illetve ágyi poloskák is vannak. Ilyen esetben felmondható a bérlő részéről a szerződés? Kaució visszajár?
Köszönöm!

MajorDomus # 2019.07.11. 18:50

Senki sem adhat több jogot másnak,mint amivel maga is rendelkezik.
Az ingatlant ,,albérletbe,, venni csak a tulajdonos tudtával lehet,amennyiben a bérlő szerződése ezt lehetővé teszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.11. 17:02

Aki nem bérlő, attól nem lehet az ingatlant albérletbe venni. Itt tehát még az is kérdéses, van-e érvényes szerződése annak az albérlőnek. Ha nincs, akkor felmondania sincs mit.

Volker # 2019.07.11. 16:35

Kérdésem a következő lenne. 4 éves határozott idejű szerződésben az a kitétel van, hogy felmondás esetén a fennmaradó időre a díjat egy összegben kell megfizetni. Két év bérlet után a bérlő bejelenti, hogy elmegy, mert őt elkezdte zaklatni az ingatlan tulajdonosa, aki azt mondja fogalma se volt róla, hogy az ingatlant egyáltalán használja valaki. Ami egyáltalán nem igaz, mivel egy udvarban van a többi ingatlanával a szóban forgó ingatlan, amit napi szinten használ. Az albérlő tisztában van vele, hogy ő egy bérelt ingatlant bérel, ezért kéri a bérbe adót, hogy igazolja hogy jogosan használja, illetve adja ki az ingatlant. Aki erre egy alá ugyan nem írt, de lepecsételt szerződést tud mutatni. Illetve tanúkkal tudja igazolni, hogy már évekkel az ingatlan kiadása előtt is használta az ingatlant. Jogos hogy az albérlő el akar menni és nem megfizetni a fennmaradó időre szóló bérleti díjat vagy jelezni kellett volna az ingatlan tulajdonosának, hogy ezt a kérdést azzal rendezze, akitől ő bérli az ingatlant?

MajorDomus # 2019.05.17. 19:56

Én sem.
.
drb...javaslata okos,a határozott időtartam a jó,azután lehet emelni,az új szerződéssel.
.
nálam, minden lakásnál az a szokás ,hogy választhat a bérlő, milyen időtartamra akar szerződni 1-x évig.
addig a bérleti dija nem változik.
.
az egyik bérlőm például 3 évre szerződött, mert akkor jár le a pár2 ltp-je,s lakást vesznek.
.
ha közben mgduplázódnak a bérleti díjak,az az én bajom,ha csökkennek,az övé!

Bori Bori # 2019.05.17. 18:57

Vagyis felemelheti 120 ezerről 220 ezerre vagy 1 millióra. A bérlő meg pisloghat a határozott idő végéig. Én így nem szerződnék. Az a tisztességes, ha a fordulónapra teszi az emelést.

Szomorú örökös # 2019.05.17. 18:03

Mindenki átsikkadt egy lényegi részen:

azt követően a bérleti díj emelésére először 2020. január 1-ei hatállyal kerülhet sor

Tehát csak a lehetőséget veszi bele a bérbeadó a szerződésbe.
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy emelni is akar.

drbjozsef # 2019.05.17. 12:52

Egy határozott időtartamú szerződésben a többi feltételben is meg kell állapodni, az az időtartam alatt nem változhat. Ott nincs értelme olyan kitételnek, hogy "emelhet".

A megoldás? A határozott időtartam szóljon addig, amíg nem akar emelni biztosan, esetedben 2020.január 1.-ig. Aztán köthettek másikat, emelt bérleti díjjal.
(mondjuk ez leginkább a bérbeadónak jó, mert ha nem akar másikat kötni, vagy pénzesebb bérlőt talál, gyorsabban ki tud rakni, mert a határozott időtarttam lejárta után nem kell felmondania, a szerződés megszűnik magától).

Zoltanuss # 2019.05.17. 09:54

Marad a nem írom alá majd akkor verzió vagy esetleg van ötleted?
” Ötlet ? pl. a tovább állás vagy ha tényleg annyira jó az a lakás és a hozzá rendelt lakbér további diplomatikus tárgyalás !!

Zoltanuss # 2019.05.17. 09:52

Mariann68
#

2019.05.17. 07:16 !

Fordulj a Lakás Hivatalhoz !!
Ja hogy a jövőben emelni akar ?? ! Ez ok. de azért az emelés mértékét bele írhatná !
Egyébként annyira fontos az a lakás ??

Mariann68 # 2019.05.17. 07:59

drbjozsef

Határozott idejű bérleti szerződésről van szó. Alá akar velem íratni valamit, amit majd meghatározhat!

Marad a nem írom alá majd akkor verzió vagy esetleg van ötleted?