határozott idejű bérleti szerződés felmondása


nonolet # 2017.08.24. 06:28

A kaució a bérleményben okozott károk megtérítésére van.

A bérleti díj (és a közüzemi számlák) a kaucióból egyoldalúan nem számolható el.

Van azonban a bérbeadónak kézizálog joga a tartozások fedezésére.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.24. 05:51

Nem.

Bea1 # 2017.08.24. 04:56

Mi történik határozott idejű szerződésbérbeadó által történő felmondása esetén a kaucióval?

A szerződés szerint csak akkor jár vissza, ha kitölti a határozott időt, félidőnél vagyunk, rendszeresen késve fizet, és kb 10 rendkívüli felmondási pontot is megszegett.

Arra játszik, hogy kitegyem.

Kérhetem-e ilyen esetben az elmaradt időszakra járó bérleti összeget is?

MajorDomus # 2017.08.01. 20:35

Nem is, de akkor nem kellene az 1 éves szerződést felrúgni!
Tudnia kellett a csövek
âllapotaról!

Bea1 # 2017.08.01. 11:17

Lehet elektromosan is fűteni, már olyan is létezik, hogy geotarifa.

Szerintem a házban lévő közös csövek elöregedése vis major, ilyen esetben, főleg, ha ez benne is van a szerződésben, nem kellene a bérbeadó nyakába akasztani a következő albérlet költségeit.

MajorDomus # 2017.07.31. 21:17

Keressetek másik lakást,de az ő költségén!

Felel a bérbeadott ingatlan rendeltetészerű használhatóságáért!

alfateam # 2017.07.31. 20:17
Elis # 2017.07.31. 20:09

Tisztelt mindenki!

Nem voltam még ilyen helyzetben, de tanácsot szeretnék kérni. ( jogot kisebb mértékben tanultam, így akár törvényi meghatározásba foglalt segítséget is szívesen fogadok/megértek)

Kibéreltünk 1,5 hónapja egy lakást, melynek a bérlet szerződését (1 éves határozott idejű) eleve úgy írtuk meg, hogy szóban megegyeztünk a bérbeadóval a felújításokban (gázkonvektort szerették volna kicserélni cirkóra szeptemberben). Idővel kiderült, hogy erősen szivárog a lakás folyosóján a gáz a régi csőből. Kihívtuk a szerelőket, akik ideiglenesen megújították. Kértük a bérbeadót, hogy hívjon ki szerelőket és időben végezzék el a munkálatokat, mert hamarosan itt a fűtés szezon, ráadásul szivárgunk is (mellette pedig ott a kutyus, aki miatt félünk, és minden ablakot tárva nyitva hagyunk, hogy a gáztól baja ne legyen).
Jött is pár szakember, több alkalommal is, de mindegyikük azt mondta, hogy nagyon öregek a csövek, életveszélyes ezekkel fűteni és mindenképp ki kell cserélni, különben lakhatatlan az ingatlan. Mivel kiderült, hogy a felújítás 1 millióba kerülne, a tulaj kitalálta, hogy túl drága inkább eladja, mi pedig keressünk más lakást.
Milyen jogaim vannak e tekintetben. Kérhetek vissza kauciót úgy hogy ez nem szerepel a szerződésben? Van ennek bármilyen törvényi szabályozása?

Köszönöm a válaszokat!
Szép estét kívánok!

MajorDomus # 2017.04.03. 20:26

Esélyes,hogy másnak akarja kiadni.

MajorDomus # 2017.04.03. 20:25

Esélyes,hogy másnak akarja kiadni.

drbjozsef # 2017.04.03. 10:52

Egy jogi fórumon milyen tanácsnak, ha eleve "a per kizárva" ?

Keress ügyvédet, dokumentálj mindent, bérelj fel őrzővédőket.

Ha a jogi út kizárva, akkor keress bérgyilkost. Az általad vázolt helyzetre így elsőre nem látszik más megoldás.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.03. 10:43

Ááá, nem, csak úgy eszembe jutott...

Türkiz50 # 2017.04.03. 09:33

Ezt nekem szántad?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.03. 08:52

A paranoia ha nem is gyógyítható, de állítólag megfelelő kezeléssel jól kordában lehet tartani...

Türkiz50 # 2017.04.03. 08:35

Kedves Fórumozok!

Határozatlan idejű bérleti szerződéssel ,6 havi felmondási idővel,és 2 havi kaukcioval bérlem a műhelyemet.
Idő közben tulajdonos váltás volt,és az új tulajdonossal a viszonyunk kezdetek óta ellenséges.
Aki akár csak 1 hónappal elmaradt.Feltörték a műhelyét a gépeket lefoglalták elkergették.Majd vas árában eladták a gépeit.Volt egy olyan szomszéd bérlő aki öngyilkos lett kromofággal,mert elmaradása volt.Én többször parkosítottam a műhely előtt amit az emberei mindig tönkretettek.Naphosszat sorolhatnám mit művel velünk Félek,ha bejelentem a felmondásom mindent el fog követni,hogy tönkretegyen a felmondási időben.
Mögötte olyan erők mozognak (pénz,hatalom,jogászok),amitől nehéz megvédeni magunkat.Előírás nála,hogy az alkalmazottak információkat szerezzenek egymásról,és a bérlőkről.Majd be kell minden héten számolniuk.Aki nem tette meg az ki lett rúgva,innen az információm is.

Örülnék egy használható jó tanácsnak,de nem szeretnék az elődeim sorsára jutni.A per felejtős:(

MajorDomus # 2017.03.12. 20:29

Akkor pohár hideg víz.

drbjozsef # 2017.03.12. 17:58

Jesszusom. Miert nem inkabb akkor mar "a lakas berbeadasara iranyulo fizetesi eszkoz biztositasi cselekmenyek fedezetenek bla bla bla bla" ?

Miert nincs benne, hogy kaucio? Igy keresztet vethetsz ra.

evatunde # 2017.03.12. 17:10

Annyi van beleírva, hogy az átvett összeg a ...lakás bérbeadásának tárgyát képezi...

MajorDomus # 2017.03.11. 00:16

Esélyes.

Bea1 # 2017.03.10. 15:19

Szerepel a papíron a "Kaució" szó?

evatunde # 2017.03.10. 14:22

Nem ajándékba adtam, egyértelmű :) :) :)

evatunde # 2017.03.10. 14:22

A 100 ezerrel lefoglaltam és a 140 ezret hozzáadva képezte a bérleti díjat+ kauciót.

Bea1 # 2017.03.10. 12:31

A kérdés továbbra is fennáll: Mire adta át ezeket a pénzeket? Valamit csak írtak bele, hogy mi a szándékuk vele.

evatunde # 2017.03.10. 10:33

Bea1, azért nem a szerződésen szerepel az átadott összeg, mert első körben, febr. 4-én átadtam 100 ezret (hogy biztosan mi költözhessünk), majd két nap múlva, ahogy pénzhez jutottam, 140 ezret. Ettől függetlenül csak 12-én költöztünk be. Nem vagyok rutinos bérlő, jogtalanul nem akarnék eljárni, viszont most valóban megfogadom a tanácsot és lelakom a 160 ezret. Nekem nincs kidobni való pénzem, ezt az összeget is négy hónap alatt raktuk félre a nyugdíjas anyukámmal. Ha elköltözünk, erre szükség lesz a másik lakásban, amit szerződéskötés előtt A-Z-ig bevizsgálok...

evatunde # 2017.03.10. 10:26

Köszönöm!