határozott idejű bérleti szerződés felmondása


Bea1 # 2017.03.10. 03:18

Ha egy évre kötötte, és határozott időre szól, és megfogadja a tanácsaitokat, nem fizet, és elköltözik,

még 11 hónap lakbérért perelheti majd a bérbeadó.

"Szerződés van ugyan, egy évre szól, de nincs aláhúzva, határozott idejű, vagy határozatlan. Bár a vége felé van egy passzus, hogy bármelyik fél bármikor felmondhatja."

Pontosítani kéne ezt a részt a kérdés feltevőjének, viszont olyan tanácsot adni,hogy ne fizessen...

A kaució nem arra való, hogy lelakják!

Igaz viszont, hogy a felek közös megegyezése esetén ez lelakható, én, mint bérbeadó, tuti nem mennék bele!

" Ugyan a kaució nincs a szerződésben leírva, de külön papíron szerepel, hogy átvett 100 ezret, majd 140 ezret."

Mire vette át ezt az összeget a külön papíron?

MajorDomus # 2017.03.09. 22:39

Egyetértek!

Aki igy ad ki egy lakást,annyira csóró,hogy ebből él!

Számold ki hogy mennyi időre elég a pénz amit átadtál,többet ne fizess ki semmit,majd az utolsó napon költözz ki!

És fogadd meg a jó tanácsot! Legközelebb légy óvatos és bizalmatlan!

evatunde # 2017.03.09. 16:44

Hogy jobban megértsd: 100 ezret adtam a költözés előtt 4 nappal, majd rá két napra 140 ezret, így jött ki a 80 bérleti díj és két hó kaució. Hogy én naiv és hiszékeny vagyok, az egy dolog, de te miért vagy ellenséges?! Mert azt veszem ki a szavaidból...

evatunde # 2017.03.09. 16:36

Nem láttam a galambokat, sem az ürüléket, mert nem mentem ki az erkélyre, csukott ajtón keresztül nem látok a földre.. Igen, azt mondom, kifizettem 240 ezret egy határ szarért. Mi ebben a kavarás?! Rosseb gondolta, hogy mindent ki kell próbálni, megvizslatni, tűzhelyet begyújtani, hűtőt elhúzni, hogy dugalj van-e, meg egyebek...Én alapjáraton megbízom mindenkiben, bár erről le fogok szokni.

evatunde # 2017.03.09. 16:00

Kedves Fórumozók!

Egy hónapja vettem ki egy lakást, nem kevés pénzért+160 ezer kaucióval. Rengeteg hiba van az ingatlanban, több olyan, ami csak bentlakáskor derült ki. Szerződés van ugyan, egy évre szól, de nincs aláhúzva, határozott idejű, vagy határozatlan. Bár a vége felé van egy passzus, hogy bármelyik fél bármikor felmondhatja. A konyhában és a wc-ben a csempék önálló életet élnek, a szentlélek tartja fent. A konyhai csempék felét a tulaj leszedette, a többi ugyanúgy maradt. Három csaptelepből három rossz. Ígérte, hogy kicseréli, de három hete felém sem jön. Az ő hűtője csak a csokiba van bekötve, dugalj nincs, villanyszerelést is ígért, ebből sem lett semmi. Tűzhelyen csak két égő használható,a harmadik dísznek van. Másfél hét után a konyhai és a bejárati ajtó kilincse a kezemben maradt. Ami a legrosszabb, hogy az erkélyen galambok élnek és fészkelnek, tele van galambszarral. Ebben az a gond, hogy a tüdőbeteg 83 éves édesanyám oda sem tud kimenni levegőzni, mivel nem egészséges az állati ürülék. Próbáltam a galambokat elűzni forgókkal, cd-ket lógattam ki, de a galambok kiröhögnek. Tüskéket viszont nem teszek ki az állatok ellen. Elköltöznénk azonnal, de félek, a kauciót nem lesz hajlandó visszaadni. Mit tehetek ilyenkor? Ugyan a kaució nincs a szerződésben leírva, de külön papíron szerepel, hogy átvett 100 ezret, majd 140 ezret.

MajorDomus # 2017.03.08. 19:38

Hacsak nem a szomszéd lakását mondta fel,remélhetőleg a szerződő felek nevéből kiderűl.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.08. 06:18

Ne ködösíts. Helyrajzi szám vagy valami körülírás csak van.

Bea1 # 2017.03.08. 04:02

A 30 napon belül felmondható határozott idejű szerződés NEM TARTALMAZ konkrét címet, illetve március 3.-án lett aláírva január elsejei dátummal.

Semmis-e a szerződés a bérlemény címhiánya miatt?

MajorDomus # 2017.02.26. 20:16

Azért határozott idejű,hogy nem lehet felmondani addig!

drbjozsef # 2017.02.26. 18:29

Hát én laikus vagyok, nem is értem egyáltalán ezt a mondatot. Illetve, csak úgy, ahogy Bea is mondja, még ha ez szerintem is nonszensz, de ez alapján tényleg felmondhatónak tűnik.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.26. 17:24

Azt, hogy határozott idejű szerződést nem lehet felmondani. (Kivéve, ha a szerződésben kifejezetten megengedték - de akkor az már nem igazán határozott idejű szerződés; legfeljebb féloldalasan.)

Bea1 # 2017.02.26. 12:25

Ez mit jelent a gyakorlatban?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.26. 07:49

Nyilván a 6:339. § (2) bekezdést értik félre. Talán az egyik legrosszabbul sikerül mondat a Ptk.-ban.

Bea1 # 2017.02.26. 02:24

Nem kis pozícióban lévő önkormányzati alkalmazott tette elém a szerződést, és mivel többször kioktatásra kerültem a részéről, gondolom jogosan feltételezem, hogy megfelelő jogászgárda áll mögötte, így aláírom a határozott idejű szerződést, amit mindkét fél szankció nélkül felmondhat 30 napon belül, és ami lesz! :)

MajorDomus # 2017.02.25. 22:21

Naaaaaaa!

Ezt te sem gondolod komolyan!

Bea1 # 2017.02.25. 05:14

Nos, az egy évre szóló határozott idejű szerződést MINDKÉT FÉL felmondhatja 30 napon belül, indoklás nélkül. :)

MajorDomus # 2017.02.22. 21:27

dönteni neked kell!

drbjozsef # 2017.02.22. 11:24

Természetesen lehet "jogtalan" egy szerződés, ha abban törvénybe ütköző feltétel van. Egy szerződés felmondási idejére nincs ilyen szabály.

"Mit szólsz pl ahhoz, hogy habár most kell aláírni a szerződést, az előző két hónapot is ki kell fizetni?"

Hát, ez furán hangzik, de még mindig nem ütközik szerintem semmivel, ha nem tetszik, nem írod alá.

wers # 2017.02.22. 10:26

Vicces kedved van ma?
Egyoldalú már hogyan lenne egy szerződés, melyet két fél egyezségével kötnek?

A bérbeadónak csak ilyen feltételekkel éri meg szerződni, neked vagy megfelel, vagy nem.

Jogellenes???

Bea1 # 2017.02.22. 09:13

Persze, de attól, hogy aláírok valamit, még lehet jogtalan, amit aláíratnak velem, lehet akár egyoldalú is, és ilyenképp érvénytelenné tehető.

Mit szólsz pl ahhoz, hogy habár most kell aláírni a szerződést, az előző két hónapot is ki kell fizetni?

wers # 2017.02.22. 09:10

Rajtad múlik aláirod-e.

Bea1 # 2017.02.22. 02:37

Egy önkormányzati tulajdonú fóliasátortba szeretnék az eddigi bérlő mellé beszállni.

A határozott idejű hivatkozik arra, hogy tudjuk, hogy önkormányzati beruházás lesz itt, már kb 10 éve így csinálják a szerződéseket, azaz ha épp olyan növények vannak,és megjön a pályázat, minden elveszik, mert habár határozott idejű a szerződés, 30 nap alatt üresen kell átadni a fóliasátrat. Az milyen már?

MajorDomus # 2017.02.21. 20:20

Mit bérelsz ?

drbjozsef # 2017.02.21. 11:19

Masik topikban kitargyaltuk. Létezik.

Bea1 # 2017.02.21. 07:49

Alá akarnak velem íratni egy olyan egy éves határozott időtartamra vonatkozó szerződést, amelyet bármikor felmondhatnak 30 napon belül, egyoldalúan.

Ezt én egy kicsit furcsállom, létezik ilyen?