határozott idejű bérleti szerződés felmondása


MajorDomus # 2017.01.18. 22:21

Hát én minden szerződésbe beleirom, a lakásba beköltözö személyeket név szerint, a azt hogy csak engedélyem mellett költözhet be új személy.

Mondjuk tőlem ez elvárható.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.18. 06:51

Főszabályként nem kell a bérbeadó hozzájárulása az albérletbe adáshoz, de ezt a felek többnyire nem tudják, ezért nem rendelkeznek a törvénytől való eltéréstől.

MajorDomus # 2017.01.17. 22:31

Kevés ilyen szerződést láttam, elvileg megoldható.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.17. 15:36

Igen, ha nem zárja ki.

drbjozsef # 2017.01.17. 15:13

Már ha nem zárja ki a további bérbeadást a bérleti szerződése, de általában ki szokta.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.17. 14:37

Magyarul nem lehet felmondani. Viszont albérletbe adni esetleg igen.

drbjozsef # 2017.01.17. 14:28

Ha Ti mondtok fel, akkor igen. A kauciót visszakapjátok, ha nincs kár a lakásban, az arra van, de határozott idejű szerződés esetén a bérbeadó követelheti a hátralévő időszakra is a bérleti díjat.

Fruzsa # 2017.01.17. 12:55

Sziasztok!

1,5 eves hatarozott ideju berleti szerzodest kotottunk kozjegyzo elott! Lejarati ido elotti felmondas eseten,ha erre vonatkozoan nincs kulon pont a szerzodesben,a tulajdonos kerheti a fennmaradt honapok berleti dijat? Vagy csak a kauciot bukjuk el?
Koszi

MajorDomus # 2017.01.16. 20:40

Igen. A költségekről az ügyvéd tájékoztat.

tikitak # 2017.01.16. 18:23

Köszönöm a gyors választ!

Hogy kell érteni a szabad megállapodást? Az ügyvédem és köztem? Esetleg más között? (Eljárás díj, stb? )

Nagyságrendet tudna mondani? Tiz-Pár száz-sok száz ezer?

ObudaFan # 2017.01.16. 17:50

A díj az szabad megallapodas tárgya, es sok mindentől függhet. Ha neked ad a birosag igazat, fogsz kapni az ellenféltől ellentételezést, de az nem fogja elérni a tényleges koltsegeidet. Egx-masfel év egy relative rossz forgatókönyv szerint, de erre az időre is kerhetsz használati díjat természetesen.

tikitak # 2017.01.16. 14:53

Tisztelt Válaszoló!

Nem volt még részem semmilyen perben, felvilágosítást kérnék, hogy amennyiben úgy alakulna, nagyvonalakban mire számítsak.

Albérlet rendes felmondással felmondva, albérlő nem hajlandó kiköltözni. A felmondási idő letelte után ügyvédhez fordulnék és kérném, hogy indítsa el a jogi folyamatot, hogy kiköltöztessék az albérlőt.

  • Nagyjából milyen díjtételekkel kell számolnom? Tizezres/pár százezres/sok százezres?
  • Mikor kell ezt kifizetni?
  • Ha nekem ad a bíróság igazat, akkor is kell fizetnem? Hogy oszlik ez meg?
  • Mennyi ideig tart egy ilyen folyamat?

Tudom, hogy ez esetenként eltérő, de viszonyítani szeretnék valamihez, hogy mire számítsak.

Előre is köszönöm a választ, sokat segítene, ha legalább valamiből kiindulhatnék!

ttip # 2017.01.15. 17:42

Bingó! Még ő a jó fej, hogy bevállalja a kötbért, amit a szerződés csak neked ír elő. Ennyit ér a határozott idejű szerződés.

steve149 # 2017.01.15. 17:31

Úgy emlékeztem, hogy minimum 1 évre szólt, de most átnéztem megint, és az van benne, hogy határozatlan időre szól és még a következő szerepel benne: "Amennyiben a bérleti szerződés felmondása jelen szerződés aláírásától számított egy éven belül a bérlő kezdeményezésére történik, a kaució nem jár vissza bérlő részére az bánatpénzként a bérbeadónál marad."

Illetve szerepel benne a következő 2 pont is:
"A szerződő felek megállapodnak abban, hogy a jelen bérleti szerződést bármelyikük jogosult a másik félhez intézett írásbeli nyilatkozattal és legalább egy hónapos felmondási idő biztosításával felmondani."
"A bérleti szerződés bármely okból bekövetkező megszűnése esetén a bérlő és/vagy a vele együttlakó személyek csereingatlanra nem jogosultak"

Szóval ha én mondanék fel 1 éven belül, én bukom a kauciót, de a bérbeadó bármikor felmondhatja ok nélkül 1 hónapos felmondási idővel?

steve149 # 2017.01.15. 12:05

Sziasztok,

október közepén költöztem be egy albérletbe, 1 éves szerződéssel. Pár napja közölte a tulajdonos, hogy visszaköltözne a lakásba családi okok miatt. A szerződésben a felmondásra csak olyan részleteket találtam, hogyha a bérlő nem teljesíti a feltételeket, illetve interneten hasonlókat találtam. De mi van akkor, ha a bérbeadó egyéb ok miatt mondja fel? Olvastam olyan információt, hogy másik albérletet kellene felajánlani. 1 havi kaució van, felajánlotta, hogy erre a hónapra ne fizessek bérleti díjat + visszaadja a kauciót.

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!

MajorDomus # 2017.01.13. 20:06

vicay

Alap, ha beköltözöl egy társasházba akkor megkérdezed a közös képviselőt, hogy lehet e a házban kutyát tartani.
Ha Az szmsz megengedi, akkor nincs miröl beszélni. Ha nem, akkor bukta van.
Egyébként nonolet - nek igaza van. Ki kell egyezni.

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a gyerekzsivaj meg a kutyaugatás egy súly csoportba tartozik?

Vagy vedd fel a kesztyűt!

https://kutyabarathelyek.hu/…-lakasodban/

vicay # 2017.01.13. 10:13

Sziasztok
Decemberben béreltünk ki egy lakást a párommal és a kutyánkkal.Amikor elmentünk megnézni nem volt probléma a kutya.Kivettük a lakást.Viszont mikor jött a tulajdonos,hogy leolvassa az órákat közölte,hogy csináljunk valamit,mert a közvetlen szomszédunkat zavarja a kutya.Jelzem mi minden este 9 -10 környékig azt hallgatjuk,hogy a gyerekei futkároznak.
A szomszéd akkor szólt a tulajnak mikor a párom egyik este 22:30 kor átment szólni,hogy szeretnénk pihenni.
A kutyánk egész nap csendben van mert én itthon vagyok.Csak akkor ugat egy kevesett mikor haza érkezik a szomszéd.
Szeretnénk egy másik albérletet keresni,de a szerződés 1 évre szól és két havi óvadékot (kauciót)adtunk a tulajnak.
Mit tudunk csinálni?

gpgjr1 # 2017.01.13. 07:48

Igen .. :) Ami vicces még, most már nem lakunk ott, de a szerződés még nem szűnt meg, majd a hétvégén intézzük el.. Letekertem a fűtéseket, és erre számonkért, hogy mégis mit gondoltam.. Miért nem hagytam 5ön az összes radiátort.. ? Amikor ott sem vagyunk.. de persze a napi több órás szellőztetés beleférne.. :)

MajorDomus # 2017.01.12. 21:05

Saját fűtés költségen!

gpgjr1 # 2017.01.12. 09:19

Mi megpróbáltuk menteni a menthetőt, de nem a pára volt a gond, vagy hogy nem szellőztetünk.. de ő még így is azt gondolta, hogy akár órákig is szellőztethetnénk ezekben a mínuszokban.. nem is tudom mit képzelt.

drbjozsef # 2017.01.12. 06:22

Kemények vagytok mint a vídia, hogy ebben a januárban fél-háromnegyed órákat szellőztettek naponta többször. De ha kell, hát kell.

MajorDomus # 2017.01.11. 19:05

Valószínű!

gpgjr1 # 2017.01.11. 12:07

Reggel fél, 3/4 óra szellőztetés, este is hasonló. A fűtés napközben is megy, különben annyira lehűlne a lakás, hogy nem tudnánk ott lenni. A szembe szomszédhölgy egyáltalán nem volt meglepődve azon, hogy a lakás penészesedik, mert elmondta, hogy korábban is volt erre példa. Nyilván a tulaj a felújítás után próbálta ezt valahogy eltüntetni. Azonban sikerült megegyezni, így el tudunk költözni és a kaució is visszajár :) Tehát valahol úgy gondolom nekem van igazam és nem a tulajnak.. :)

MajorDomus # 2017.01.05. 19:12

Növények vannak a lakásban?

MajorDomus # 2017.01.04. 19:02

+a virágoskert a lakásban!

Tipikus páratermelő közeg.