határozott idejű bérleti szerződés felmondása


MajorDomus # 2016.07.14. 20:49

Nincs!

Egyezzetek meg a tulajjal!

tvero # 2016.07.14. 20:39

Szép napot!
Az lenne a kérdésem, hogy kötöttem egy határozott idejű albérleti szerződést, de a munkám előbb véget ért, így egy hónappal korábban kiköltöznék. Van rá valamilyen törvényes mód, hogy a szerződést előbb felmondjam, lehetőleg a kaució bukása nélkül?
A választ előre is köszönöm!

MajorDomus # 2016.05.18. 20:12

Sőt vaú!

Zoltanuss # 2016.05.18. 08:43

Az albérleti szerződésekben és főleg azok előkészítésében a delikvensek a kóció kifejezést is használják.
Ösztönösen jól mondják..

Miért ?
Mert az 'au' betű összetétel elviekben 'ó ' hangot jelent .
Néha a népi szóhasználatban az autót ótónak ejtik, és a többi. Az angolszászok a Laurát - Lórának ejtik, Auklandot Óklandnak, Austint Ósztinnak.
csak az derék ostrákok nem tudjáj hogy Ausstria az Ószria, és ők is osztrákok és nem ausztrákok.
és így lett Austriából végül Ostmark.
Na erre nem büszkék az derék ausztrákok.
Szeretnék letagadni, elfelejteni pedig ők voltak a fő nácik. Akárcsak az 'nagy ' szülöttük.

ObudaFan # 2016.05.18. 04:50

Attól függ, ki írja. Egyébként én annyit állítottam, hogy jogilag az óvadék és a kaució ugyanazt jelenti. Ezen nem változtat az, hogy jogot nem végzettek által írt szerződésekben milyen szóhasználatot lehet tapasztalni.

MajorDomus # 2016.05.17. 20:51

De nem a hétköznapi szerződések!

ObudaFan # 2016.05.16. 15:38

Csak albérleti szerződésekben nem ezt használjuk.

A Ptk. kifejezetten az óvadékot használja.

Zoltanuss # 2016.05.16. 15:15

Ja hogy így , ez elkerülte e figyelmemet :

A másik kérdésem: Mivel az óvadék alapból náluk marad "bánatpénzként”"
Márcsak az a kérdés hogy az a kaució 1 , 2 netán 3 havi. Mondjuk a 3 havi ritka jelenség, de előfordulhat.
Vegyük a 2 havit. Az némi kompenzációt jelent az időelőtti távozásra a kiadónak.
Mind a két félnek lehetnek nyomós okai egy szerződés időelőtti felmondására.

Zoltanuss # 2016.05.16. 15:02

Kérhetnek-e többet mint az időarányos díj?

Kérdezi Zarándi Zsolt Bence.

Hát persze, elvileg a határozott idő leteltéig.

Ha pedig egy évre szól az a határozott idő, akkor még sok van hátra.
Elvileg perelni is lehet szerződésszegésért.
Nyilván félévet senki sem fog kifizetni, na de most azon kicsinyeskedni , hogy az 16 333 vagy 18 000 ft.
Nem semmi !

Most idő előtt felmondjuk a szerződést.
Biztos jó oka lehetett ennek a lépésnek.

Természtesen a bérlőnek is lehet megfelelő indoka arra, hogy azért az a fix határozott időt ne kelljen betartani. pl. a lakásban olyan minőségi hibák kerülnek napfényre ami miatt ott lakni nem akar. De ezek általában párhét alatt kiderülnek.
ezért is mondom határozott időre bérleti szerződést kötni nem célszerű ... egyik fél részéről sem. A leendő bérlők persze meggondolatlanul mondják , hogy hosszú távra akarják ... hát ezt nem kell komolyan venni.

MajorDomus # 2016.05.16. 13:20

Csak albérleti szerződésekben nem ezt használjuk.

A tévedések elkerűlése érdekében:
A kaució összege nem azt jelenti,hogy
azon felül nincs kártéritési kötelezettség.

ObudaFan # 2016.05.16. 07:18

Mivel az óvadék alapból náluk marad "bánatpénzként" (szerződésben rögzítve), ezen felül amennyiben kár keletkezett a lakásban azt kérhetik tőlünk vagy az óvadékból kötelesek rendezni?

Ha mást nem kell az óvadékból kielégíteni (a teljes bérleti díjat, közüzemi tartozásokat kiegyenlítettétek), akkor az óvadékból kell a károkat rendezni, ah futja belőle.

ObudaFan # 2016.05.16. 07:16

A szerződésben úgy van írva óvadék (kaució). Akkor mi a különbség a kettő között és akkor itt mi a megoldás?

Nincs különbség.

MajorDomus # 2016.05.15. 20:15

Elbambultam

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.13. 17:43

Másik rovatba raktad be. :D

MajorDomus # 2016.05.13. 17:23

Hm
De hová lett?

Bea1 # 2016.05.13. 03:26

ezt a választ neked küldték:

MajorDomus#e-mailJelentem! 2016.05.12. 22:30
Óvadék büntető ügyekben van, a kaució pedig fedezet az albérlő károkozásaira.
Számold ki az időarányos bérleti díjat, de jobb ha elfogadod amit a tulaj kér, és köszönd meg hogy beleegyezett a szerzõdés felbontásába. Ha nem teszi, novemberig ki kellene fizetned a bérleti díjat.

Zarándi Zsolt Bence # 2016.05.12. 19:53

Köszönöm a gyors választ. A szerződésben úgy van írva óvadék (kaució). Akkor mi a különbség a kettő között és akkor itt mi a megoldás?

MajorDomus # 2016.05.12. 19:51

Osztással.
Kérhetik.

Nem óvadék, hanem kaució! Nem ugyanaz.

Zarándi Zsolt Bence # 2016.05.12. 19:21

Tisztelt Fórumozók!

Határozott időre kötöttünk bérleti szerződést 2015. november 03.-ai aláírással. Most idő előtt felmondjuk a szerződést. Május 9-ei hatállyal kezdjük az 1 hónapos felmondási időt. Ezek szerint ők tőlünk időarányosan kérnek havi bérleti díjat ami június 3-a és 9-e közötti időszakra esik (ami 7 nap), ami egy 70000 Ft-os bérleti díjnál 16333 Ft, a felmondásuk szerint viszont 18000 Ft. Milyen módon számolhatjuk ki az időarányos költségeket?
Kérhetnek-e többet mint az időarányos díj?

A másik kérdésem: Mivel az óvadék alapból náluk marad "bánatpénzként" (szerződésben rögzítve), ezen felül amennyiben kár keletkezett a lakásban azt kérhetik tőlünk vagy az óvadékból kötelesek rendezni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.09. 10:43

Nem.

Eysan88 # 2016.02.09. 10:02

Tisztelt Fórumozók!

Beköltöztem egy albérletbe, melyre határozott idejű, 1 éves szerződést írtunk alá. A tulaj most szeretné eladni a lakást. Az lenne a kérdésem, hogy így jogosult engem kiköltöztetni onnan?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

MajorDomus # 2015.10.13. 22:11

Igen, mert lejárt a szerződés.

domibacsi # 2015.10.12. 16:43

Tisztelt Fórumozók!
Határozott idejű bérleti szerződést kötöttem 6 hónapra. A bérlők igéretett tettek arra,hogy a bérleti szerződés lejárta után megvásárolják a z ingatlant amiben laknak. A bérleti szerződés 3 napja lejárt, sajnos kiderült ,hogy nem sikerült pénzt szerezni a vásárláshoz! Ha felszólítom öket tértivevényes ajánlott levélben, hogy hagyják el a z ingatlant, megfelelő és elegendő lépés részemről?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Zoltanuss # 2015.10.10. 17:52

Néha nem a kérdésre jön a válasz, hanem a jelenség lesz elemezve, mások okulására is.

syncopa # 2015.10.09. 11:09

Nem szeretném ecsetelni hogy mi és hogy működik, és vitázni sem mert csak egy dolgot látsz, a saját elképzelésed szerint, anélkül hogy bármit is tudnál, vagy elolvasnád amit írtam. Működik ilyen távolságból is, mert többségében korrekt, normális embereket veszek fel bérlőnek, de néha be be csúszik egy olyan, aki nem odavaló. Szerencsére ritkán.
Miután nem a kérdésemre kapok választ, így hagyjuk is ezt a témát, mert nem véleményezésre dobtam be.
A lényeget meg Kovács Béla Sándor megválaszolta végül is.

  • OFF-