határozott idejű bérleti szerződés felmondása


Zöldövezeti11 # 2015.10.09. 06:33

Amikor leírtam ezt :

Hát itt maga a konstrukció ami rossz !
Akkor még nem tudtam, hogy 450 km -re van a tulaj. A bérbeadó.
Természetesen ilyenkor is lehet hasznosítani az ingatlant, de nem így. Ilyen távról nem lehet igazgatni. Főleg nem egy diáktársaságot. Ezt mások úgy csinálják, hogy kiadják egy személynek az egész ingatlant, ő lesz a főbérlő. És felhatalmazzák arra, hogy fogadhat albérlőket - az ízlése és igényei szerint.
Na de ezt már legalább 100 éve kitalálták. Abban az időben is voltak bérlők és néha akadtak albérlők is.
Ilyenkor nem kell feltöltésről gondoskodni a tulajnak.

syncopa # 2015.10.08. 03:56

Kezdem azt érezni, hogy az elmenők valamiért nem szeretik a társaságot és inkább mennek - bármi áron.

No ez azért nem egészen így van!

syncopa # 2015.10.08. 03:55

Kezdem azt érezni, hogy az elmenők valamiért nem szeretik a társaságot és inkább mennek - bármi áron.

syncopa # 2015.10.08. 03:53

Másodjára száll el a hozzászólásom :-(

Nem írom le ismét részletesen.
Tehát igen, mindent úgy szeretnének ahogy kigondolták.
Kaució vissza minden fillérig, szeptemberi rezsihányad nincs kifizetve, az októberi bérleti díj sem. Lenne érdeklődő, és nekem most ismét 450km-t kell leutazgatnom a saját költségem terhére? Nem kevés pénz + autópálya díj, + a napi kiesett munkabérem, mert ők így döntöttek ahogy.

Zöldövezeti11 # 2015.10.07. 08:19

No még valami !
Akkor kitartozik kinek ? Nyilván az egyetemisták szeretnék a kauciót visszakapni, az ok, a bérleti díjjal és a rezsi rájuk eső részével hogy állnak ?

Tárgyalni valami méltányos megoldásról nem lehetne ?

Zöldövezeti11 # 2015.10.07. 08:00

Megtaláltam !

Ugyanis egyetemistáknak van kiadva évek óta, és tekintettel arra, hogy egy nagy házról van szó, a fűtési költség elviselhető elosztása miatt szükséges egy adott létszám. Bár írottan nincs a szerződésben, de amikor új bérlőket toborzok, akkor ígéretet teszek arra szóban, hogy biztosítom a szükséges létszámot, hogy elviselhető legyen a rezsi felosztása
Hát itt maga a konstrukció ami rosssz !
valami olyan, hogy pl. egy szállóban az ár attól függne mennyire van telítettség. Ha pár vendég elmegy akkor a fűtést meg egyebeket az ottmaradókon próbálnák érvényesíteni.
Kezdem azt érezni, hogy az elmenők valamiért nem szeretik a társaságot és inkább mennek - bármi áron. És ezt miért kössék az orrára egy amúgy rossz konstrukciót űző bérbeadónak.

Zöldövezeti11 # 2015.10.07. 07:48

Syn... ! és konkrétan mi volt ami az egészségére káros lett volna ?
Nekem is volt sok sok bérlőm. volt egy pl. aki hetente máshová tette az ágyát mert szerinte káros sugárzás van a padló alatt. Amúgy ezzel a bérlővel nagyon jól kijöttem.
szokott hepp lenni egyes bérlőknél pl. a penész, vagy a zaj, stb.
nem kell ragaszkodni görcsösen az ilyen bérlőhöz. természetesen az idő előtti lelépésnek ára van. Ja még egy tanács . határozott idejű bérlet úgy hülyeség ahogy van. minden leendő bérlő állítja, hogy komolyan gondolja, aztán kinek egy hét múlva, kinek két hónap múlva kinek megy 3/4 év múlva mehetnékje van.
Amúgy az ilyen mehetnékes bérlők lennének a legjobban ledöbbenve /sértve ha nekik mondanák másfél hónap után hogy nincs tovább, felmondanak nekik.

syncopa # 2015.10.07. 04:22

Viszont ma átvettem az ajánlottan küldött felmondást.
Bérlői rendes felmondásként indítva a bevezető monológot.
Lehet rosszul tudom, de határozott idejű szerződést rendes felmondással felmondani nem lehet. Vagy az új Ptk. ad erre lehetőséget?

Amire hivatkozik felmondási indokként, az valótlanság, színtiszta hazugság, és ezekre az indokokra csak a felmondó nyilatkozatban tett említést, előtte soha nem került említésre, sőt éppen az ellenkezője, amikor rákérdeztem hogy sikerült-e belakni a házat és hogy minden rendben van-e.

Tehát erre hivatkozik, amit utána részletesen ecsetel:
13.1.2. A bérbeadó szavatossága
6:332. § [A bérbeadó szavatossága]
(3) Ha a bérelt dolog lakás vagy emberi tartózkodás céljára szolgáló más helyiség, és az olyan állapotban van, hogy használata az egészséget veszélyezteti, a bérlő a szerződést felmondhatja akkor is, ha erről a tényről a szerződés megkötésekor vagy a dolog birtokbavételének időpontjában tudott vagy tudnia kellett. Erről a jogról a bérlő érvényesen nem mondhat le.

A bérleményt szinte frissen kifestve, kitakarítva vette birtokba, amit a többi bérlő is tanúsítani tud. Az hogy bármilyen egészségre káros, vagy a lakhatást befolyásoló tényező lenne végképp nem igaz, hacsak nem az a rögeszméje, hogy negatív energiák és ártó szellemek vannak a lakásban :-) De ezt a kijelentését már nem merte belevenni a felmondásba. Amikor e-maliban erre rákérdeztem, hogy az eredeti szóbeli indoklásának ezen pontját miért nem írta bele, akkor azt a választ kaptam, hogy "a jogalkotók túlságosan földhöz ragadt emberek, és nem látnak túl az általuk tévesen érzékelt és látott világon, és nem szeretne nevetségessé válni, de ezt javasolja nekem is, hogy ne abajgassam ezt a kérdést ha mégis jogi megoldást választok, mert magamat teszem nevetségessé ezzel"

No igen :-) no comment

syncopa # 2015.10.07. 03:58

Talán mégsem...

MajorDomus # 2015.10.01. 20:13

Meg.

syncopa # 2015.10.01. 05:37

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,

Köszönöm!

Küldtem egy emailt is innen az oldalról, nem tudom mennyire megbízhatóan továbbítja ezt a fórum. Remélem megkapja.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.01. 04:50

Az e-mail általában nem minősül írásbeli formának.

syncopa # 2015.10.01. 04:36

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,

Még egy kérdés erejéig....

A felmondás csak írásban érvényes, akkor is ha lehetséges.
Ha emailban hamarabb kapom meg a felmondást, mint a postai ajánlott küldeményt, akkor a tudomásra jutás az emailban kapott időpontjától, vagy az ajánlott levél átvételével kezdődik?
Ugyanis még éjfél előtt megküldték a "rendes felmondást", ami gondolom hogy nem elfogadható, mert tudtommal határozott idejű szerződés rendes felmondással nem szüntethető meg. Október 5-ét jelölték meg a kiköltözés dátumaként, és a szerződés megszűnésének napjaként.

syncopa # 2015.09.30. 18:45

Nem értem ezt a cinizmust.

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 17:10

Még azt nem is kérdeztem, hogy koedukált e ez a tömegszállás , ez a diák tömegszállás ??

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 17:06

syncopa !

Ja hogy te diákszállót üzemeltetsz !

Az más !

syncopa # 2015.09.30. 11:36

A bérbeadott szobák területét kell arányosítani a közös helyiségek fogyasztásának felosztásánál

Az egész házat ők lakják és használják, miért is kellene nekem állni bármennyi részt is?
Megjegyzem ugyan, hogy ebből soha nem volt probléma.

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 11:34

T. syn.. !

hogy hamarosan elküldik írott formában is részletezve az eddig velem nem ismertetett felmondási okokat.
Ha nem titok írd le majd ide , hogy mit találtak ki ? Mi az ami miatt mennének ?

syncopa # 2015.09.30. 11:32

"Rendkívüli felmondással fognak elmenni, azért mondták, hogy megindokolják."

No erre leszek kíváncsi, hogy mit hordanak benne össze, ugyanis amikor szóban jelezték távozási szándékukat, akkor volt némi aggodalom a tekintetemben, és nehezen álltam meg hogy fel ne röhögjek.
Kéretik nem vidulni, elárulom a titkot: szerintük ártó szellemek és negatív energiák vannak jelen a házban!!!
Bizony bizony ez mindamellett hogy számomra is lesújtó hír volt, biztosan megállja a helyét egy rendkívüli felmondásban:-)

Nem láttam nyomát annak hogy betéptek volna valamiféle fűvel, bár előtte nyírtam le a kertben, de eddig a kecském sem hülyült ennyire meg tőle :-)

Immaculata # 2015.09.30. 11:30

A bérbeadott szobák területét kell arányosítani a közös helyiségek fogyasztásának felosztásánál. Ahogyan osztatlan közös tulajdonnál a tulajdonostársak viselik a költségeket.
Ha van üres szoba, vagy kiadatlan üres ágy, akkor arányait tekintve, Te vagy köteles azok költségeit állni.

syncopa # 2015.09.30. 11:24

„Ha az általuk el nem fogyasztott közüzemi költségeket velük fizetteted meg, az bizony rendkívüli felmondási ok.”

A beköltözésnél minden mérőállás közösen volt leolvasva, és ezek a szerződésben rögzítve lettek, tehát az óra onnan ketyeg.

"Velem ezt nem tehetnéd meg.

A bérbe nem vett területek közüzemi költségeit magadnak kell állnod."

Nincs bérbe nem vett terület, ugyanis azok a közös használatú helyek, helyiségek.

Immaculata # 2015.09.30. 11:21

OK.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.30. 11:17

Ha az általuk el nem fogyasztott közüzemi költségeket velük fizetteted meg, az bizony rendkívüli felmondási ok.
Nem. Az arra ok, hogy ne fizessék meg, amire nem kötelesek.

Immaculata # 2015.09.30. 11:13

biztosítom a szükséges létszámot, hogy elviselhető legyen a rezsi felosztása

Velem ezt nem tehetnéd meg.

A bérbe nem vett területek közüzemi költségeit magadnak kell állnod.

syncopa # 2015.09.30. 11:12

Ja és a lényeget se hagyjam ki, szeptemberig már általában mindenki talál helyet az igényeinek és a brifkójának megfelelően. Több éves tapasztalatom, hogy az igényesebb, később is megbízhatóbbak már a nyár közepéig lecsekkolják a jó helyeket. Na most, ha valaki félúton kiszáll, akkor iskolaszezonban már nehéz olyat találni helyette, akit a többiek is elfogadnak, amikor már kialakítanak egy jó közösséget.