határozott idejű bérleti szerződés felmondása


Zoltanuss # 2017.10.22. 09:30

Hagyd elmenni az ő feltételeivel, mert többet buksz a másik ügyön.

Nem tudni milyen feltételekkel kötötték azt a szerződést

A jelenlegi bérlő ... a renítens.. ajánlotta :
ezért küldött részemre egy olyan szerződés módosítást, hogy október 31-ig kiköltözik, ha elengedem az összes tartozását, visszaadom a kauciót, a lakásban keletkezett károk helyreállításának költségét viselem
van esze a bérlőnek, mert a 2 havi bérletidíj a rezsi még csak becsülhető, de mit takar a az a helyreállítás ,azt sem tudni.
Tényleg ennyire nyeregben vannak a bérlők ?
Akkor ezt azoknak kell mondani, akik állandóan nyivákolnak, hogy nincs elegendő bérlakás ! Valóban nincs és nem is lesz legalább is olyan amit bagóért kibérelhetnek egyesek.

Zoltanuss # 2017.10.22. 09:16

Közben eladtam a lakást és a vevővel úgy állapodtunk meg, hogy november 1-én költözhet a lakásba
Akkor az már nem a te lakásod !
Együttes erővel lehet nyomást gyakorolni a renítens bérlőre !!
Hacsak nincs szankció az új tulaj részéről... pl. a vételár nincs teljesen kiegyenlítve meg sok egyéb ismeretlen.

Ja most olvasom :
Ha mégsem tudom kirakni, akkor nem tudom teljesíteni a birtokbaadás napját, mi lehet ennek a következménye?
Amit az adásvételi szerződés tartalmaz... ha volt annyi esze a vevőnek és valamit belevett, ha nem, hát néz mint a moziban.

nonolet # 2017.10.22. 03:03

"Hogyan tudom kitenni a bérlőt, ha az általa keletkezett költségeket is szeretném megkapni tőle? "

Sehogy!
Nyeld le a békát.

Hagyd elmenni az ő feltételeivel, mert többet buksz a másik ügyön.

November-decemberre még jogosan maradhatna!!!!

Így a 2 havi elmaradása az ő kártérítése, ha úgy tetszik.
Amiért idő előtt kirakod avagy távozik önként.
Ebben egálban vagytok.

A közüzemi díjak és közös költség lesz a tandíjad...

A kaució meg visszajár neki, ha kárt nem okozott.

Abból levonhatnád ugyan a közműdajkat+közösköltséget.

De akkor NEM MEGY EL, ami neked nem éri meg, gondolom.

Tehát csak arról dönthetsz, hogy

  • kicsit szívsz (közüzemidíjak+közösköltség)

vagy

  • nagyot szívsz, mert bukod az átadást, ami sokba lesz...

- -

Legközelebb pedig körültekintőbben szerződsz majd.

MajorDomus # 2017.10.21. 17:30

A másik topicban leirtuk! Olvasd el!

Berna80 # 2017.10.21. 08:45

Tisztelt Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben. Albérletbe kiadtam a saját ingatlanom határozott időre egy "barátnőmnek" nagyon jutányos áron, határozott időre. Ez a határozott idő idén december 31-én jár le. A bérleti szerződés aláírása előtt tájékoztattam, hogy a lakást árulom és amennyiben a bérleti jogviszony tartalma alatt van vevő, akkor ő kiköltözik. Ez nem lett a szerződésbe foglalva. A bérlő, nem fizette ki a szept-októberi bérleti díjat, a közüzemi számlákat és a közös költséget sem. A szerződésben benne van, ha ezeket nem fizeti, akkor azonnali hatállyal felmondható. Viszont az idő most sürget. Valószínűleg ezt ő is tudja, ezért küldött részemre egy olyan szerződés módosítást, hogy október 31-ig kiköltözik, ha elengedem az összes tartozását, visszaadom a kauciót, a lakásban keletkezett károk helyreállításának költségét viselem.
Közben eladtam a lakást és a vevővel úgy állapodtunk meg, hogy november 1-én költözhet a lakásba.
Hogyan tudom kitenni a bérlőt, ha az általa keletkezett költségeket is szeretném megkapni tőle? A kauciót visszaadom. Ha mégsem tudom kirakni, akkor nem tudom teljesíteni a birtokbaadás napját, mi lehet ennek a következménye?
Köszönöm a választ!

arpi49 # 2017.10.21. 07:35

Rendben.Írok majd hogy mire jutottam .

MajorDomus # 2017.10.19. 20:10

Azért ird meg mire jutottál!

arpi49 # 2017.10.19. 16:26

Köszönöm a véleményeket és a hozzászólásokat!

arpi49 # 2017.10.19. 16:26

Köszönöm a véleményeket és a hozzászólásokat!

MajorDomus # 2017.10.18. 19:07

Szomoru,de a jogi esetek mögött is emberi sorsok vannak.

Ha szülő,nagyszülő nincs,akkor nehéz ügy!

arpi49 # 2017.10.18. 12:45

"Más munkát kell végezni, ami jóval jobban fizet.
Manapság sok ilyen melóhely van, még képzetleneknek is"

Igen igazad van de a kislányom 5 és fél éves óvodába jár
és mind írtam Asztmás beteg a régi munkahelyemet is azért vesztettem el mert sűrűn otthon kellett vele maradnom 16 évig voltam közalkalmazotti állásban.
Reggel vinnem kell az óvodába este hoznom kell segítségem nincs tehát csak egy műszakban lehetne munkát keresnem.De ha minden hónapban több napot nem tudsz menni a gyerek miatt
szerintem nem sokáig dolgozol ott. Jelenleg egy a Munkaügyi
Központ által fizetett továbbképzésen veszek részt.Remélem jóra fordul majd minden!

nonolet # 2017.10.18. 11:36

"Ha havonta alig 100 e Ft van amiből élnem kell"

EZEN kell módosítani!

Más munkát kell végezni, ami jóval jobban fizet.
Manapság sok ilyen melóhely van, még képzetleneknek is.

FŐLEG a fővárosban...

arpi49 # 2017.10.18. 08:43

Bocs 2 szer ment át!

arpi49 # 2017.10.18. 08:42

Köszönöm a véleményeket!
Igen mindenkinek saját maga kell a problémáit megoldani és meg is fogom valahogyan.
Miért nincs párom?erre sok sok egyedülálló nőnek lenne mit válaszolnia.Ha az évek során megspórolt pénzedet egy Önkormányzati szociális lakás felújítására költöd (ez volt a pályázatban kikötve) majd 2,5 év múlva felmondják a bérleti szerződést és csere lakásként az említett lakást kínálják fel ahol megint több 100 e Ft kellene a felújításhoz hát nem tudom..Ha havonta alig 100 e Ft van amiből élnem kell akkor nem tudok egy lakást bérelni mondjuk 65-70 e Ft ért.Az anyaotthon természetesen egy ideglenes megoldás míg az ember
megoldást talál.

arpi49 # 2017.10.18. 08:42

Köszönöm a véleményeket!
Igen mindenkinek saját maga kell a problémáit megoldani és meg is fogom valahogyan.
Miért nincs párom?erre sok sok egyedülálló nőnek lenne mit válaszolnia.Ha az évek során megspórolt pénzedet egy Önkormányzati szociális lakás felújítására költöd (ez volt a pályázatban kikötve) majd 2,5 év múlva felmondják a bérleti szerződést és csere lakásként az említett lakást kínálják fel ahol megint több 100 e Ft kellene a felújításhoz hát nem tudom..Ha havonta alig 100 e Ft van amiből élnem kell akkor nem tudok egy lakást bérelni mondjuk 65-70 e Ft ért.Az anyaotthon természetesen egy ideglenes megoldás míg az ember
megoldást talál.

nonolet # 2017.10.17. 18:49

arpi49

Tévedésben élsz ember...

Miért kéne másoknak megoldani a te életed?!
Az általad elvárt szinten.

Megfagyás és éhenhalás ellen véd a szociális háló.

-

Mondjuk én sem fogadnám el azt, amit felkínáltak.
Inkább megoldanám magam az életem valahogy.

Nem lehet tartós életvitel az államra/másokra várás.
Keresni kell kiutat... saját erőből.

MajorDomus # 2017.10.17. 18:20

Még humánus volt az önkormányzat,hogy cserdlakást ajánlott. Nem lett volba köteles.

Miért nincs egy párod,akivel felujitod és beköltözöl?!

arpi49 # 2017.10.17. 16:38

Köszönöm a hozzászólásokat, látom nem nagyon van az embernek
lehetősége ebből a helyzetből jól kijönni.A felkínált cserelakást szintén 1 szobás a 3. emeleten nem fogadtam el mert még a mentő is csak rendőri kísérettel jön csak oda ki a lakás vizes blokkja 1,2 m x2,0m olyan lepusztult állapotban van hogy itt is több 100 e Ft kellene megint rákölteni ez pedig egy ördögi kör.A házban nincs gáz
minden csak elektromosan működik az elektromos tűzhely a falikút elé van berakva úgy hogy csak féloldalasan állva tudna az ember csak mosogatni nem is beszélve hogy a fröccsenő víz a tűzhely hátuljára csapódik.A szobában elektromos fűtő
test van felszerelve.Áram védőrelé sincs beszerelve, a bejárati ajtó szét akar esni (sima szoba ajtó).A mellette
lévő lakás bejárati ajtója biztonsági vaslemez ajtó de van rajta vagy 20-25 horpadás amit valószínűleg baltával okozott az a személy akit nem akartak beengedni.Féltem a gyerekemet meg magamat is inkább elmegyek egy anyaotthonba.Elnézést ha picit hosszúra sikerült a történetem.Köszönöm még egyszer a véleményeket.

SolnesM # 2017.10.17. 13:12

Az régi szép időkben a bérlakás apáról fiúra szállt, Sőt az ügyesebbje a nagymami lakásába is bejelenkezett már csecsemő korában.
Volt egy szépséghibája ennek a nagylekű rendszernek. Nem jutott mindenkinek.

SolnesM # 2017.10.17. 13:08

Visszaköszön a kimúlt szociálizmus.
Valaki lakáshoz jut és úgy gondolja ez a jog neki az idők végezetéig jár.
Tehát 300 eft 2 évre az annyi mint 12 500ft/hó.
Végül a 2 évből 2 és féllett és aztán se az utcára kerül az ember csak egy olyanba mitől elhányja az ember magát.
Hát erősnek kell lenni.
Tényhogy az Kőbányán nem a legjobb környék, de a fedél az fedél.
Ja hogy 300 eft ! Hát egy kisméretű lakás felújítása ennek a 10 x-ébe is kerülhet és még luxusnak se lehet nevezni.

drbjozsef # 2017.10.17. 11:55

Nem tudom, ehhez az önkormányzat rendeletét, és a veled kötött szerződést is ismerni kellene, de tartok tőle, hogy nem valószínű : pont ez a lényege a határozott idejű bérleti szerződésnek. Hogy egyszer véget ér.

arpi49 # 2017.10.17. 11:42

Köszönöm a választ,a 300e Ft nem volt beszámítva a havonta fizetendő lakbérbe mivel ez szociális bérlakás melynek hatóság által megállapított Nm ára van melyet a Kőbányai Önkormányzat rendeletében meg van határozva (Vagyon Kezelő)
Az így megállapított lakbért még a rászoruló családok igényelhetnek lakbér támogatás.A felújítást követően a Vagyon Kezelő átvette ezután beköltözhettünk.Számlával nem nagyon tudom igazolni a ráfordított munkát mivel segítő ismerősök végezték a munkát de a vásárolt anyagokról meg vannak a számlák.
A kérdésem közül a legfontosabb hogy a lakást kb 10 pályázó közül én kaptam meg kötelesek e nekem másik cserelakást biztosítani ami beköltözhető állapotban van.

drbjozsef # 2017.10.17. 10:08

Feltételezem, a hivatalos (300e) felújítási kötelezettség bele volt számítva a 2 éves bérleti díjba, annyival olcsóbb volt.

Ha tudod számlákkal bizonyítani hogy többet fizettél, akkor a bérleti szerződés lejárta után visszakövetelheted a többletet az önkormányzattól. Persze azt is csak olyan mértékben, amennyire Te nem laktad le a két év alatt a lakást. De ahhoz neked kell pereskedned, ha nem fizetnek.

Ha nem volt beszámolva a felújítás, és így vetted ki, vagy nem tudod bizonyítani a többlet ráfordítást, akkor sajnos nem sok esélyed van. Feltételezésekre nem nagyon érdemes alapozni komolyabb anyagi kiadást.

arpi49 # 2017.10.17. 09:48

Köszönöm a hozzászólást,de mikor a pályázatot megnyertem reméltem hogy további évekre megkapom a bérleményt mivel soha elmaradásom nem volt a közüzemi számlákat is időben fizettem.Mi lesz a felújításkor ráfordított pénzel?A lakásra csak úgy lehetett pályázni ha felújítási kötelezettséget vállalok.Akkor a lakásokat így újítsák fel hogy a bérlőt kötelezik hogy több százezer forintból hozza rendbe a lepusztult lakást amiből kirakták a régi bérlőt mert nem fizetett és úgy lelakta a lakást hogy az ember elhányta magát mikor bement a lakást átvenni. majd neki is felmondanak.Ez nem lehet igaz.

MajorDomus # 2017.10.16. 18:56

Megértem a nehéz helyzetedet.
De.

Miért lennél jogosult?
Pályáztál, nyertél,amire pályáztál,azt megkaptad.
El kell.
Senki,pályázati feltétel volt.
Kilakoltatnak.

Ez van. Ezt akkor is tudtad,mikor pályáztál.