Tulajdonjog - tartási jog - haszonélvezeti jog


MajorDomus # 2015.11.21. 18:37

Amíg házas vagy, addig a vásárolt garzon, közös szerzemény lesz.

Miért akarsz külön lakást? El akarsz válni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.21. 13:22

Hogy ad-e a bank kölcsönt, az nem éppen jogi kérdés.

davotika # 2015.11.21. 13:05

Tisztelt Fórum!!
Az lenne a kérdésem hogy van a nevemen egy fél ház rész a másik fele a férjemé....
Tudok e hitelre venni egy garzon lakást úgy hogy a tulajdonjog az unokámé a haszonélvezet pedig az enyém vagy írassam át a házrészemet a gyerekeimre!!
UI: a korom sajnos, már 58 éves vagyok!!!
Milyen lehetőségeim vannak egy külön lakás megszerzésésben.
Köszönöm válaszukat!

MajorDomus # 2015.11.13. 23:45

Jogos, visszaolvastam.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.12. 23:31

Csak az 1/8-on van haszonélvezete...

MajorDomus # 2015.11.12. 22:52

És a haszonélvező megengedni neki!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.12. 06:09

De a kérdező is - ha akarja.

MajorDomus # 2015.11.11. 22:25

Igen. Természetesen!

Tika77 # 2015.11.11. 10:30

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni:

Édesapám halála után 2/16-od részt örököltem a lakásból (a nagy része már korábban az én nevemre került) a felesége (aki nem az anyám) haszonélvezetet kapott, lakhatja az egész lakást vagy nem!????

Köszönöm előre is!!!

MajorDomus # 2015.11.04. 22:01

Óvatosan!

spielman3 # 2015.11.03. 22:08

:)

Be is tudom, de jó hogy mondod, hogy be kell.

MajorDomus # 2015.11.03. 22:03

Bizonyítsd be!
Akkor megítéli a bíróság.

Egyéb lehetőség, addig vered, míg fizet, s utána téged ítélnek el.

spielman3 # 2015.11.03. 21:57

Mellesleg, a kizárt tulajdonos lehetett megfélemlítve is, ezért várt néhány hónapot a birtokba vétellel, ami aztán nem is lett egy igazából kellemes élmány neki.

Az pedig szerintem kár, ami érte, nem mindegy, hogy valakinek egy adott lakása van vagy pedig nincs. A kettő között forintban is kifejezhető különbség van.

MajorDomus # 2015.11.03. 21:50

Nincs más jogcím.
Kártérítés összegét bizonyított kár esete ítélik meg.

spielman3 # 2015.11.03. 21:20

MajorDomus és KBS válaszaira.

"Zártöréssel bemehetett volna az ingatlanba, mivel abban senki sem lakott."

be is ment, miután várt pár hónapot a kulcs átadására. Erre a pár hónapra kári a kizárása miatti kártalanítást. Úgy gondolom, az normális, hogy pár hónapot várt.

Hát akkor milyen jogcím, ha nem kártérítés?

MajorDomus # 2015.10.30. 23:45

elég egyértelmű!

a kutyatartási szabályokat a lakóhely szerinti települési önkormányzat ebrendeletéből ismerhetjük meg, amely általában interneten is könnyen elérhető. Valamennyi ebrendelet tekinteteben fontos kiemelni, hogy ha az abban foglalt ebtartási szabályokat nem tartjuk be, úgy a környezetünkben élők a jegyzőtől akár az ebtartásunk korlátozását vagy megtiltását is kérhetik. Egyéb esetben, ha kedvencünk más indokból (pl. zaj vagy bűzhatásával) zavarná szomszédaink nyugalmát, akkor utóbbiak birtokvédelmi eljárást indíthatnak ellenünk. A birtokvédelmet, azaz a zavarás megszüntetését az érintettek a zavarástól számított egy éven belül
a jegyzőtől, míg egy éven túl az illetékes bíróságtól kérhetik.

  • A társasházak a szervezeti-működési szabályzatuk részét képező házirendjükben tovább szigoríthatják az ebtartás feltételeit. Társasházi lakóingatlan vásárlása előtt célszerű tehát átolvasni az adott épület házirendjét, illetve ha a lakógyűlés utóbb módosítaná aránytalanul szigorúan a házirend ebtartási passzusait (pl. teljes egészében kizárná a kutyatartást), akkor mint kisebbségben maradt kutyatulajdonos lakótárs bírósághoz fordulhatunk.
Őszikék57 # 2015.10.30. 06:23

Nem vagyok jogász, ezért próbálom szakemberek segítségét kérni.

MajorDomus # 2015.10.29. 22:37

Kevered a dolgokat.

Őszikék57 # 2015.10.29. 13:23

Én nem értem ezeket a jogi dolgokat. Az Alkotmánybíróság döntését nem írhatja felül semmi, az SZMSZ meg mégis?

MajorDomus # 2015.10.28. 19:07

Vagyis ha az Szmsz-ben tiltják, akkor jogszerű a tilalom.

MajorDomus # 2015.10.28. 19:06

Rexor
Nem egészen!

Őszikék
Ebből tájékozódhatsz, de nem állsz nyerésre.

http://www.lakaskultura.hu/…abalyai-4239
TÁJÉKOZTATÁS AZ EBNYILVÁNTARTÁS ÉS A KUTYATARTÁS SZABÁLYAIRÓL
A kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010.(II.26.) Korm. Rendelet határozza meg az ebtartás feltételeit.

Őszikék57 # 2015.10.28. 09:32

A lakásszövetkezet elnökének szájából hangzott el az a mondat, ha a falszomszédok közül valaki nem írja alá, akkor nem tartható kutya a lakásban.
Aztán egy "jó indulatú" szomszéd bármikor mondhatja azt, hogy őt zavarja. A kérdés, hogy ezt az állítását kell-e neki bizonyítani?
Szerintem önmagában a "kutya" szó is zavarja.

Rexor # 2015.10.28. 07:48

Szerintem nem, a házirend ilyen rendelkezése jogszabálysértő. A társasházi törvény (26.§ (1) bekezdés) a külön tulajdonnal kapcsolatban így rendelkezik:

A szervezeti-működési szabályzatban meg kell határozni a külön tulajdonon belüli építési-szerelési munka, és a zajjal járó más tevékenység végzésének a lakhatás nyugalmát szolgáló szabályait (a továbbiakban: házirend); e szabályok nem lehetnek ellentétesek az építésre, illetőleg a zajszint határértékére a lakóépület tekintetében irányadó külön jogszabályok rendelkezéseivel.

(2) A közösség a házirendben meghatározza a közös tulajdonban lévő épületrészek, területek és helyiségek használatára vonatkozó részletes szabályokat is.

Tehát a külön tulajdonú lakásodban szerintem nyugodtan tarthatsz kutyát, ha az nem zavarja a szomszédok nyugalmát.

Őszikék57 # 2015.10.28. 07:01

Tisztelt Fórumozók!
Tanácstalan vagyok, ezért gyors segítségre lenne szükségem.
Fél évvel ezelőtt költöztem egy saját tulajdonú, több lakásos társasházba a kiskutyámmal együtt. Egy Máltai selyemkutyáról van szó. A kutya békés természetű, nem ugat, nem nyüszít, a nap nagy részében alszik. A házirend szerint, csak akkor tarthatok kutyát, ha az összes falszomszédom ebbe belegyezik. Az egyik szomszéd biztosan nem fog ebbe beleegyezni, mert elkezdett szervezkedni a kutya eltávolításával kapcsolatban.
Van-e ilyen jogszabály? Kötelezhetnek-e arra, hogy távolítsam el a kutyát, illetve kaphatok-e a tartásért büntetést?
Sok fórumot végig olvastam ezzel kapcsolatban. Van közöttük minden féle hozzászólás.
Elsősorban egy hozzá értő jogász válaszára lennék kíváncsi, hogy mit tehetnek ellenem, illetve mivel tudok védekezni. Amennyiben lehetséges, akkor akkor szeretném tudni annak a jogszabálynak a számát amire lehet hivatkozni.
Kérem Önöket, segítsenek!

MajorDomus # 2015.10.27. 22:45

Mindenre van megoldás.
Kérjétek a közjegyzőt, hogy így adja át a hagyatékot.
Ha ez megtörtént, akkor egymás között ajándékozással vagy cserével lehet megoldani. Fogadj ügyvédet.