Albérlet kaució visszafizetésének megtagadása


Zoltanuss # 2015.08.27. 12:38

NagyVera NagyVera !
Hát nektek ilyen állapotú lásotok sohasem lesz.
Olyant kell keresni ami megfelel.

Bori Bori # 2015.08.26. 20:26

Vigyetek el valami nagyobb értéket a lakásból. Beszámítás.

MajorDomus # 2015.08.26. 19:55

Igen.

Szerintem lakjâtok le, mert csak per útján kapod vissza a pénzedet, az meg lakcim híján nehézkes. Lesz.

Neki ugyanilyen nehézkes lesz benneteket kirakni
a lakásból!

Két hónap után elköltözöl, és döntetlen!

MajorDomus # 2015.08.26. 19:55

Igen.

Szerintem lakjâtok le, mert csak per útján kapod vissza a pénzedet, az meg lakcim híján nehézkes. Lesz.

Neki ugyanilyen nehézkes lesz benneteket kirakni
a lakásból!

Két hónap után elköltözöl, és döntetlen!

NagyVera # 2015.08.25. 13:16

Kedves Jogászok!

A segítségüet kérném lakásbérleti szerződéssel kapcsolatban.
Béreltünk volna egy lakást a 13. kerületben. augusztus 17-én alá is írtuk a papírokat, letettük a kauciót ami 150.000 Ft volt (2 havi kaució) és másnap elutaltam a főbérlőnek az az havi lakásbérleti díjat ami 25.000 Ft. A szerződéskötéskör a bérleti szerződésben a főbérlői adatoknál (a nő) nem volt hajlandó odaírni a saját adatait, csak a személyi igazolvány számát és a születési dáutmát, a címét nem, mert hogy nem köteles. E helyett a férfi írta oda csak a nevét és a bejelentett lakcímét ami az a lakcím volt ahova mi költöztünk. A kulcsokat csak 19.-én kaptuk meg, és 20-ától szólt a szerződésünk 1 évre. Szóban megállapodtunk, hogy kihívják a villanyszerelőt és megcsináltatják a csillárt (felújítás után voltak), lerakják a szegélyléceket a parkettára a szobában, és a fürdőszobában a zuhanyzó mellett is megcsinálják a földelést az égőnek (csak úgy lógott ki a falból a vezeték és azon a körte).
Csütörtökön augusztus 20-án vittük a butorainkat és beköltöztünk. Akkor láttuk hogy semmi nem volt megcsinálva amit ígértek. A szegélylécek úgy voltak a helyükön hogy csak oda lettek téve, nem volt beszögelve és a szög is kifele állt. A csillárok ugyanúgy lógtak, és a fürdőben is az égő. A fürdőben a zuhanycső el volt szakadva, így nem lehetett használni. A lakás nem volt sajnos kitakarítva. Akkor ott a helyszínen felhívtam a főbérlőt, hogy mi a teendő ilyenkor? oda tudna e jönni és megbeszélni, hogy most mit tegyünk. Azt mondta nem tud odajönni és nem is ígéri hogy mikor tudja megcisnálni a szegélyléceket, lehet hogy csak hetek mulva, ő ezeket elfelejtette és csodára nem képesek, szerintük költözhető állapotban van. Mondtam hogy lehet hogy költözhető de nem rendeltetésszerű. Felajánlotta hogy odajön, és bontsuk fel a bérleti szerződést és vissza adja a kauciót. Mondtuk hogy mi itt szeretnénk lakni, úgyhogy felajánlottuk, hogy megcsináljuk ezeket, de akkor a következő bérleti díjból lelakjuk. Mérges lett és azt mondta hogy leteszi a telefont és később visszahív. Nem volt hajlandó segíteni és komrpromisszumot kötni. A felújítással járó szerszámok és szemetek a lakásban maradtak. Azt mondta vigyük le a szemetet is.
Délután telefonáltunk hogy akkor mondjuk vissza a szerződést mert mi úgy éreztük, hogy ezt így nem akarjuk, hogy minen hónapban azzal fenyegetőzzön hogy felbontja a szerződést. Másnap 21-én odamentünk, megkért hogy írjunk egy felmondási papírt, írtunk is albérleti szerződés felmondása szerződésszegés miatt tárggyal (beletettük az erre vonatkozó Ptk. törvényt, hogy a bérbeadó köteles a lakást rendeltetésszerű állapotban átadni a bérlőnek). Azt mondta, hogy ezt el fogadja de nem írja alá.
A kauciót nem köteles visszaadni, de a lakbért azt elutalja a napokban.

Mi a teendő ilyenkor?
Visszajár a kaució? Egy napot sem laktunk a lakásban.

Előre is köszönöm!

Zöldövezeti11 # 2015.01.05. 09:00

Lyones !
Otthagyjátok a lakást. Mint ahogy írjátok is :
.„Most elhatároztuk keresünk másik lakást.

A rezsi költségek csak most jelentkeznek, azok visszatartásával nagyjából nullás egyenleget lehet kihozni.
persze azt nem tudhatjuk hogy az a lakás tényleg annyira penészes és vajon mennyi a bérleti díja ?

A következő meg zajos lesz ??

Lyones # 2015.01.03. 16:50

A másfél hónapja bérelt ingatlanunk egy hét után tiszta vizes penészes.Minden szoba és a konyha is.
A tulaj majdnemhogy minket okol,hogy mi tehetünk róla,holott elismerte régen is volt ilyen.Most elhatároztuk keresünk másik lakást.
Visszatarthatja e a tulaj a kauciot ha mi kárt nem tettünk a lakásban?

SolnesM # 2014.12.17. 17:53

Piroska, szabadulj meg tőle amilyen gyorsan csak lehet

Piroska57 # 2014.12.16. 17:51

Az albérlőm egy év alatt lelakta a lakást,kutyát vitt bele a megkérdezésem nélkül ami a szobákban lévő szőnyegeket megrágta,összepiszkította,összehányta, a linóleumot úgyszintén megrágta.Felmondtam a bérlőnek, aki a lakbért és a költségeket sem fizette rendesen, és a két havi kauciót az okozott kár helyreállítására kívánom betudni, ami kevés is lesz rá. Erre most Ő előállt azzal, hogy én meg vegyek neki egy 70 ezer forintos videókártyát, mert a lakásba a villanyvezeték nem jó és ezáltal ment tönkre. Ha nincs videókártya neki, akkor nekem sem lesz szőnyeg. Jogo-e az Ő követelése? Erre kérném a választ ha lehet minél hamarabb, mert dec.20-án válunk meg egymástól.

Zoltanuss # 2014.08.20. 08:00

Dániel_xyxy !

az ingatlankezelő ”- ni csak mik vannak !

és biztosított róla az alkalmazottjuk
ott követted el a hibát, hogy a kulcs átadáskor nem csináltatok végelszámolást pénz átadással.
akkor még lehetett volna alkudni/észrevételezni.
de hát ahibákat te is elismered csak vitatod azok elhárításának az árát.
Máskor jobban kell vigyázni egy lakásra. az nem 2 x 75 eft, hanem annak min. a százszorosa.

Dániel_xyxy # 2014.08.19. 10:37

Kedves Fórumozók!

Két éves lakás bérlés után a 2x75.000 ft kaucióból "demage repair" néven kereken 80.000 forintot levont az ingatlankezelő - tételes költségek és számlák nélkül.

Külön érdekesség, hogy az állapotfelmérésen-kulcsátadáson az összes megjegyzésben felsorolt "kár" szóba került, szóban azt ígérték ezeket nem fogják felszámolni.

"Remarks
kár: törött WC ülőke, széttört ajtó a konyhában, karmolás nyomok és foltok a húzatokon a nappali bútorain, rongált zuhanycső, törött padlócsempe a fürdő bejáratánál, rongált villanykapcsoló a folyosón"

Wc ülőke, törött szekrény ajtó oké. a padlócsempe több mint 1 éve törött el, ezt akkor jeleztem is. (kevesebb mint negyed négyzetméternyi, 3 db félcsempe vált le az illesztésnél). épp így szóltam már 1 éve, hogy az előszobában nem működik a villany. a kanapé már beköltözéskor durva állapotban volt: a nap teljesen kiszívta, ettől nem túl esztétikus foltok voltak rajta - erről képünk is van.

Alapvetően nem azt mondom, hogy ezeket ne hárítsák rám: nyilván vegyenek a Praktikerben egy WC ülőkét, meg egy zuhanyrózsát (elfáradt az anyaga); de az hogy hasraütés szerűen kerek 80.000 forintot visszatartanak... nem érzem jogosnak! Mi a teendő ilyenkor?

Jeleztem nekik, hogy számomra ez nem elfogadható különösen hogy az állapotfelméréskor ezek mind szóba kerültek és biztosított róla az alkalmazottjuk aki az 'elszámolást' küldte, hogy nem fogják levonni a kaucióból.

előre is köszönöm a segítséget!

MajorDomus # 2014.01.11. 17:26

dehogynem!

a később ellene inditott perben!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.11. 15:06

Hehe.

markymark # 2014.01.11. 15:02

a céggel szemben esélytelen a per,a lakótársadtól,viszont mint bérlőtárstól követelheted!

Ha írásban nyilatkozna arról, hogy a befizetett pénz az enyém, az nem segíthet?

MajorDomus # 2014.01.11. 11:22

a céggel szemben esélytelen a per,a lakótársadtól,viszont mint bérlőtárstól követelheted!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.11. 10:38

A pénzedet meg pereld vissza !
Ha a biztatásodra pert indít (amúgy nem indíthat), és aztán veszít, megfizeted neki a perköltséget?

matthiasi # 2014.01.11. 09:24

markymark !

Korábban ezt írtam :
Nyilván ők sem tudták. Nade ki állapította ezt meg ?
A ráolvasás nem elég. Ha ez tény tehát az a lakás a gáz miatt veszélyes azaz élet és vagyonbiztonságra veszélyes akkor az egy hibás szolgáltatás.

Majd Te ezt
Pár példa, a teljesség igénye nélkül a lakás állapotáról:
gázóra az egyik hálószobában, a konyhában (nyílt égésterű gáztűzhely található) nem megoldott a levegő be- és kiáramlása -légcsere- (nincs ablak, sem elszívó, sem más levegőforrás), egy légtérben van a másik hálószobával (amin szintén nincs ablak), kizárólag a nappalin keresztül szellőztethető (ami szintén tilos, hisz huzamosabb tartózkodásra szolgáló helység)

Látom a GMBSZ , (Gáz Műszaki Biztonsági Szabályzat) előírásait áttanulmányoztad.
Legjobb ha szólsz a szolgáltatónak, az hip - hop kikapcsolja a gázt és nincs tovább bérbeadás. Se neked se másnak.
Amúgy ezek az előírások azért túlzottak, ez az un. túlbiztosítás.
A pénzedet meg pereld vissza !
Sok sikert !

markymark # 2014.01.10. 21:31

Nem, de ő ugyanúgy nem tudja, mi az önbíráskodás, mint ahogy te sem. :)

Tényleg nem ez a szakterületem, éppen ezért kérdezek ilyen mívelt emberektől, mint Te is, hogy kiokosítsatok.

Ha esetleg válaszod is van az előtte feltett kérdésemre, azt nagyra értékelném. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.10. 19:34

Nem, de ő ugyanúgy nem tudja, mi az önbíráskodás, mint ahogy te sem. :)

markymark # 2014.01.10. 18:33

Csak nem te vagy, akit fizetés helyett orrba vágott a munkáltatója?!
Önbíráskodás csak tettlegesség esetén fordulhat elő?

markymark # 2014.01.10. 18:32

A felét. (Persze, ha az egészet egyedül fizette, akkor az egészet, de azt bizonyítania kell.)

Odáig eljutottunk, hogy a cég visszautalta az óvadék felét.
Viszont a másik fele is az én pénzem.
Ha a lakótársam erről ír egy nyilatkozatot az megoldhatná a kérdést?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.10. 17:51

óvadékot az nem minősül önbíráskodásnak?
Csak nem te vagy, akit fizetés helyett orrba vágott a munkáltatója?!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.10. 17:50

a lakotárstól követelheti ugye?
A felét. (Persze, ha az egészet egyedül fizette, akkor az egészet, de azt bizonyítania kell.)

markymark # 2014.01.10. 13:09

Hogy írhatok alá valaki más nevében, ha nem készült felhatalmazás ilyesmire? Ilyen alapon bárkit ráírhatok egy szerződésre és a részére érvényes lesz.

Amúgy ha az egyik fél egy korábbi ügyletből származó adóssága miatt elteszi ezt a -mondjuk, hogy közös- óvadékot az nem minősül önbíráskodásnak?

wers # 2014.01.10. 12:58

a lakotárstól követelheti ugye?