Határozott idejű bérleti szerződés


drbjozsef # 2020.07.14. 18:52

BonBon22,

Nem ismerjük a szerződéseteket.

De természetesen visszakaphatjátok a kauciót felmondás esetén, ha kifizetitek a 9 hónapból hátralévő időt.

BonBon22 # 2020.07.14. 18:41

Elnézést, elírtam. A kérdésem az lett volna, hogy felmondható-e ÚGY, hogy a kauciót visszakapjuk.

BonBon22 # 2020.07.14. 18:38

Üdv.
Az lenne a kérdésem, hogy, ha a bérleti szerződésünkben az szerepel, hogy határozatlan idejű, de legalább 9 hónapra szól, akkor az 9 hónapon belül egyáltalán nem felmondható anélkül, hogy kauciót visszakapjunk? Erről nem szól a szerződésünk, viszont még bőven 9 hónapon belül vagyunk, de sajnos nagyon elmennénk innen.

MajorDomus # 2020.07.10. 19:33

Na,én meg ezért kötök mindig határozott időre szerződést. A bírleti dijaim nem magasak,viszont arra nincs időm sem türelmem,hogy évente 3x új bérlőt keressek.
.

drbjozsef # 2020.07.10. 08:26

Ja. Tényleg.
A töltelék kommenteket át szoktam ugrani. :)

gerbera317 # 2020.07.10. 08:23

Nem ugyanazt a topikot olvassuk? Ja, megvan. Én SolnesM posztját néztem, te meg előrébbről idézel.

SolnesM # 2020.07.10. 07:56

wers !

Én láttam olyan határozatlan idejű szerződést, ahol "bünteti" ha egy éven belül mondják fel, azaz annak ára van.


Ja én is láttam, sőt alkalmaztam is.
Pl. 3 hónapon belüli felmondásnál a kaució nem jár vissza, 3 - 6 hónap tartományban a fele kaució. De úgy általában nem értették a bérlők. Ez a 6 hónaputáni teljes visszatérítés azért egy lájkosabb mint az általános 1 évig tartó.
Amúgy a bérlő is kérhet elvileg kompenzációt ha neki kell menni. Azt se igen kérték.

drbjozsef # 2020.07.10. 07:55

Nem tudom, szerinted a

a Bérlemény rendeltetésszerű használatát Bérlő részére jogellenesen akadályozta vagy kizárta,

mondat nem a bérbeadó fejére olvasandó?

(bár a "részére" elég bikkfa megfogalmazás, de legalább nem "felé")

gerbera317 # 2020.07.10. 07:10

Hát, nem mondja meg.

drbjozsef # 2020.07.10. 06:39

Mi van a bérbeadóval meg "a bérlemény nem rendeltetésszerű használatával"? Ilyesmit Nem a bérbeadó fejére szokás ráolvasni, hanem a bérlőére.

A mondat folytatása megmondja.

wers # 2020.07.10. 06:26

Nos ezért nem kötök soha sem határozott idejű szerződést

Én láttam olyan határozatlan idejű szerződést, ahol "bünteti" ha egy éven belül mondják fel, azaz annak ára van.

Az is érthető, ha legalább egy évre nyugisan akar élni bérlő is és bérbeadó is.

gerbera317 # 2020.07.10. 06:25

Felmondani nem lehet, csak közös akarattal összetépni a szerződést.
Mi van a bérbeadóval meg "a bérlemény nem rendeltetésszerű használatával"? Ilyesmit Nem a bérbeadó fejére szokás ráolvasni, hanem a bérlőére.

SolnesM # 2020.07.10. 05:53

Ebben az esetben én mit tudok tenni?” Megegyezel a bérbeadóval.

Írod hogy „ magánéleti és egyéb problémák miatt,
Erre felsorolsz olyan közhelyeket mint pl.

Bérbeadó a Szerződésben vállalt lényeges kötelezettségét megszegte azzal, hogy a Bérlemény rendeltetésszerű használatát
És a többi.
Nos ezért nem kötök soha sem határozott idejű szerződést, mert mindig lehetnek un.
magánéleti és egyéb problémák miatt

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.09. 22:36

Nem tudod jogszerűen felmondani.

Mate0120 # 2020.07.09. 22:03

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi problémával fordulnék Önökhöz, van egy határozott idejű bérleti szerződés amit én bérlőként szeretnék felmondani, magánéleti és egyéb problémák miatt, erre milyen lehetőségem van, a szerződés amennyire én értelmezni tudtam nem tartalmaz ilyen lehetőséget, tehát kizárólag azt, hogy: Felek a Szerződést a kikötött határozott idő elteltével rendes felmondással a hónap 15.-ig közölt szándék mellett a hónap végére mondhatják fel.
Továbbá:
Bérlő jogosult a Szerződést, rendkívüli felmondással felmondani, különösen, de nem kizárólagosan amennyiben Bérbeadó a Szerződésben vállalt lényeges kötelezettségét megszegte azzal, hogy a Bérlemény rendeltetésszerű használatát Bérlő részére jogellenesen akadályozta vagy kizárta, és Bérlő írásbeli felszólításának kézhezvételétől számított 8 (nyolc) naptári napon belül sem orvosolta. Bérlő ugyancsak jogosult rendkívüli felmondással élni abban az esetben is, ha a Bérlemény valamely okból lakhatatlanná válik, s ennek az állapotnak a megszűntetése 5 napon belül nem lehetséges.

Ebben az esetben én mit tudok tenni?

Várom segítő válaszukat.
Tisztelettel.

MajorDomus # 2020.06.16. 17:43

Hááát.nem tudjuk mekkora a lakás és hol van.
.
matthiasi
A családnak eléggé igaza van....
.
Nálam minden bérlő elégedett,úgy hogy 2.285 ft/m2-t fizetnek:
3 éves szerződéssel.
Nmy
Ahogy a fórumtárs írta:
alku ésszerű keretek között.
Most nem olyan könnyű bérlőt leakasztani ilyen munkanélküliség mellett.
.
Vágd el a gordiuszi csomót
Tégy ajánlatot:
Mig az öcsédhez jársz fürdeni(blöff)és nincs légkondi,addig 80 ezret fizetsz.
Pont. Várod a tulaj lépését.
.
Nekem az egyik bérlő tegnap jelezte,hogy a légkondi úgy működik mint a cséplőgép(csapágyas). Holnap reggel megy a klimaszerelő javitani.
Másik bérlő két órája szólt,hogy a zivatarban folyik be az ablaknál a víz.
Holnap kilenckor az ablakosok ott vannak párkányt cserélni és szigetelni.
.
Aki nekem pontosan fizet.az elvárhatja hogy normális körülmények között lakjon.

wers # 2020.06.16. 09:58

2 dolog csak amivel a lakasa meg lett hirdetve es megsem jo.

Ez elég erős alku alap. Gondolom a bérleti díj is ezekkel annyi amennyi.

NMYx # 2020.06.16. 09:45

A kotekedes nem tisztem, nem szeretem, most sem ez a cel.

Az idezett reszre reagalva.
En is sokmindent megoldok, nyilvan megkerdezem, szolok rola a tulajnak. Ha rabolint akkor megcsinalom.
Apro dolgok alatt ertem: Tuzhely nem mukodott, most a legkondi amit kitakaritottam de 0 hatasfokkal megy. 2 dolog csak amivel a lakasa meg lett hirdetve es megsem jo. A tuzhely azota cserelve, a legkondira majd most hivok szerelot.
Szerintem ha pontosan fizetek, nem lakom le a lakast es a hazirendet is betartom, akkor szerintem elvarhato hogy ezek rendesen mukodjenek. :)
Jo pap holtig tanul alapon en is mindig feljegyzem hogy ha koltozok mit nezek meg a kovetkezoben.
(Kozben kicsit offoltuk a temat, ezert elnezest)

Koszonom a tanacsokat es az otleteket!

matthiasi # 2020.06.16. 06:28

a lakas maga tetszik, bar azert most buknak ki aprosagok, amiket azert nem lathattam az elejen.
Jellegzetes bérlői szemszög !
Amúgy egy lakáson a végtelenségig lehet tenni ezt azt, de ez nem jelenti azt hogy kell is.
Régi szép élmények :
Jön a bérlőjelölt az érdeklődő mustrál, majd sorolja mi minden kell. Semmi gond mondom, de magamban megjegyzem no te sem leszel bérlő nálam.

A barkács beállításúak szoktak előállni meredek ötletekkel.
Rájuk hagyom, de a tárgyalás velük tovább nem megy.

A legkisebb saját munka is megdicsőülést generál.
A saját munka terepe a saját lakás.
Ja most eladásra készülök fel. nos ott teljesen közönbös hogy mit tesz majd a vevő a lakásában. Ott a lényeg a fizetőképes állapot. Azt is ki lehet deríteni, pár keresztkérdés és előttünk a valóság !

matthiasi # 2020.06.16. 06:18

Úgy nevezik ezt , hogy alku észszerű keretek között !
Ja nekem is vannak bérlőim
1000ft/ nm ill. 1200 ft /nm.
Ők elégedettek, én kevésbé.
Főleg a család többi tagja, mindig mondják ,hogy balek vagyok.
De meguntam a korábbi jövés - menést.
Ezek stabil bérlők.... ez az ára.

Most viszont NMYx, jó a pozíciód az alkura.

NMYx # 2020.06.15. 22:21

Nekem most a lenyeg inkabb az, hogy ha egyezkedni kell, akkor ne felkeszuletlenul menjek neki :)
Igyekszem az osszes eshetoseget megnezni.

@Matthiasi

Par honapja lakom itt (pont a virushelyzet elott koltoztem be), a lakas maga tetszik, bar azert most buknak ki aprosagok, amiket azert nem lathattam az elejen.
A tulajnak jeleztem ugye hogy mi a helyzet, bar azert valasztas ele nem allitottam meg, elvegre lehet nem is kell.
A viszonyunk egyebkent teljesen rendben van, lehet vele beszelni, csak ugye sosem tudni mit hoz ki a penz emlitese egyesekbol. :)
Amikor jeleztem hogy eleg nagy szivas van, mondta hogy hat tenyleg eleg nagy gond, meg kivancsi mi lesz belole, stb. Ezen kivul sokminden nem tortent. Onkent nem ajanlott semmit.

A tarsashaz melegviz problemaja pedig azert problemas, mert egy beazott lako (aki felett a kazanhaz van) all szemben a tarsashazkezelovel.
A lako kikert szakvelemenyt, es sajnos az alapjan hosszu folyamatnak nezunk elebe, fodem kiszaritas, szigeteles, stb.
A tarsashazkezelo pedig nagyon gyorsan megoldana ezt a helyzetet, viszont egy vizesen leszigetelt fodem tartogathat meglepetest par ev mulva...

A berleti dij 140.000ft. Tudom, tudom...
Nekem ez meg kigazdalkodhato, viszont feleslegesen nem akarok ennyit fizetni. Ketten hasznaljuk a lakast egyebkent.

@Majordomus

Nem viccbol koltoztem ide ahova, es nem is a hobbim a koltozkodes. Nagyon szivesen maradok itt, ha azt kapom amiben a szerzodes szerint megegyeztunk. Se tobbet, se kevesebbet. A villanybojler szerintem is mukodne, de ketlem hogy a furdo szetveresbe belemenne a tulaj :/

Osszessegeben, ha a sajat lakasom lenne akkor nem nyekeregnek, mert a sajatom, majd megoldom. Berlokent viszont nem igy latom a dolgot.

Koszonom!

MajorDomus # 2020.06.15. 17:08

A villanyboyler megoldás a gázproblémára is.
.
Az a kérdés tényleg akarsz e maradni vagy ürügyet keresel hogy felmondhass.

matthiasi # 2020.06.15. 16:35

Ha nem titok, mennyi a fajlagos bérleti díj ??

matthiasi # 2020.06.15. 16:33

Többen véleményezték már az ügyedet, de egyet nem tudunk, mivel nem írtad.
Azt nem tudjuk, hogy bérbeadó mit szól ehhez a helyzethez ?
Lehet elenged simán, visszatéríti a 2 havi letétet, de lehet hogy mivel nem voltál jó bérlő, egy kicsit megszívat. Vagy ha rugalmas, talál megoldást erre a helyzetre.
pl. az ajánlott vízmelegítő. Ami sokféle lehet.
Egy egyszerű villanybojler 30 eft -ért kapható, felszerelés 20 eft. ha jó neked , lehet a bérbeadó megoldja.
Sok mindentől függ a menni nem menni kérdés. Pl. jó helyen van e az a bérlet, mennyire túlárazott, hányan használnák az ideiglenes megoldást.
A racionalitás nem jogi kérdés !!

Mondjuk egy " kb. 50 lakásos társasház" -nál a melevíz szolgáltatást 3 - 5 nap alatt meg lehet oldni, aztán a költségekről hónapokig lehet vitatkozni.,
kivétel ha a szolgáltatás a gázrendszer nem megfelelősége miatt van, mert az hónapokig is elhúzódhat. De hát egy bérlőnek ehhez tényleg sok köze nincs, annál több az ottani 50 tulajnak !

NMYx # 2020.06.15. 13:27

Elnezest kerek a kesei valaszert (es az ekezetek hianyaert), az elet kozbeszolt.

Lehet lejjebb nem jol fogalmaztam, ez a tarsashaz "hibaja", a melegvizes tartaly durrant el. Jelenleg 2 fel csatarozik a javitas miatt, viszont isten(sem) tudja mikor lesz ennek vege. Persze nem a tulaj hibaja, de en mint berlo ezt koteles vagyok benyelni? Velemenyem szerint semmi kozom nem lenne ahhoz hogy eppen mi tortenik a haz meg a tulajdonosok kozott. Sajnos nem ezekkel a feltetelekkel vettuk ki a lakast.

Jelenleg 2 megoldast tartok elkepzelhetonek a reszemrol:

Berleti dij es kozos koltseg csokkentes. (Bar ettol meg nem lesz melegvizem)
Szerzodesbontas es kikoltozok. Nyilvan itt azert eleg sarkalatos pont a 2 havi kaucio visszakapasa, ami jelen helyzetben a legfontosabb kerdes.

Koszonom az eddigi valaszokat!