közös tulajdon megszűntetése - meddig tart?


MajorDomus # 2016.06.09. 17:40

Már lentebb leirtuk!

Márti71 # 2016.06.09. 17:24

Nem tudom elovassa -e valaki mert tudom elegetek van belőlem.Megpróbáltunk beszélni a nővéremmel, tegnap azt mondták alá irnak mindent ma felhivott telefonon és bejelente,hogy meg gondolta magát még sem egyezik bele a ház eladásában,ö tett ajánlatott nem fogadtuk el, igy a ház nem lesz eladva.No hogyan tovább?

PILZ # 2016.06.08. 10:17

"Nem kell felkínálnod a nővérednek, eladhatod anélkül is. Ő csak akkor pereskedhetne ebben az esetben, ha lenne 10 millió forintja, és ezt igazolni is tudná."

Mi van akkor, ha egy formális ár ajánlatot kér a nővértől, amiben feltünteti az általa kínált összeget? Akkor is van alapja a pereskedésnek, ezzel tudná igazolni az ellenkezőjét?

Fabyen82 # 2016.05.31. 12:25

Mi tavaly januárban vágtunk bele a vagyonelosztási perbe és még egy tárgyalás sem volt, nem kapkodják ezt el nagyon.
A kérdésem az lenne, hogy úgy eladható e az ingatlan fele (saját rész), ha hitel van rajta és én vagyok a kezes? Tudom, hogy az nem szűnik meg ezzel. És ugye folyik a per, ez akadály? Úgy érzem, a per azért nem fog véget érni, mivel én vagyok a kezes. Az ex lakik benne nagy nyugalomban, és a bank engem piszkál, természetesen az én bankszámlámat kívánják zárolni, amennyiben nem fizet az adós (az ex) és hát persze nem nagyon fizet. :-(

Márti71 # 2016.05.31. 09:57

Irtam ,hogy a ház tavaly november óta üres azóta ,hogy édesapám elhunyt.

MajorDomus # 2016.05.30. 19:32

Köszönjük Imma (a fonalat)!

Nem akarsz inkább Ariadné lenni?

Igy tényleg járható út!
esetleg a nővér kérhet az egyharmad részére használati dijat?
érdekes lenne ha ő lenne kénytelen beérni 2.5 millió forinttal!

a vevő egyidejűleg letétbe helyezné az ügyvédnél az ő részét!

Immaculata # 2016.05.29. 18:32

Márti71#e-mailJelentem! 2016.05.25. 14:14
Most találtam rá erre a fórumra.Ma adtam be a biróságra a közös tulajdon megszüntetése iránti kérelmemet.3 testvér örökölt egy családi házat,2 el akarja adni de a 3.nem, elö vásárlási jogával akar élni és a ház felét 2.5milliót akar fizetni fejenként,a házat 14 millióra becsülték fel.Még az nyári itélkezési szünet előtt remélem lesz egy tárgyalás.Mi a tapasztalat ilyenkor, mennyire huzodik el egy ilyen öröklési esetben?A ház üres több mint 6 hónapja.ill.az érdekelne mennyit kell fizetni, mert pénzünk nekünk kettönknek nincs emiatt adtuk be a keresetett ,hogy hozzá jussunk az örökségünkhöz.Előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2016.05.29. 18:18

Nem csak Te vagy így. Más is elveszítette a fonalat.

MajorDomus # 2016.05.29. 18:14

Már elvesztettem a fonalat!
üres az ingatlan?

Immaculata # 2016.05.29. 15:44

Bár A Béla nem mondta, de Mártika eladhatod az ingatlanrészedet Te is, és a Nővéred is annak, aki megveszi.

Hirdetheted úgy, hogy azonnal beköltözhetően, üresen álló ingatlan 2/3-d része eladó. Ára: 10 millió forint.

Eladjátok. Majd a vevő beköltözik, a nővéred meg sírva fogja 2,5 millióért eladni a részét.

Az elővásárlási jog nem azt jelenti, hogy felkínálom megvételre az egyik tulajdonostársnak, hanem azt, hogy van egy vevőm 5 millió forintot fizet 8 napon belül. Kell-e ennyiért, ennyi fizetési határidővel, vagy sem.

Nem kell felkínálnod a nővérednek, eladhatod anélkül is. Ő csak akkor pereskedhetne ebben az esetben, ha lenne 10 millió forintja, és ezt igazolni is tudná.

Tanácsadásért megérte volna felkeresni egy ügyvédet.

Tollunk, papírunk nem azért van, hogy ész nélkül irkáljunk és küldözgessük, mert mindennek következménye van.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 14:23

:O) A középső nevem Türelem. Ja nem, a Béla.

wers # 2016.05.29. 14:19

:)

ius latratus # 2016.05.29. 13:32

off

Türelmes? Jó hétvégéje lehetett, majd' 15 sort írt annak, akinek előtte legalább ötször válaszolt.
A Béla.
Szerintem elvitte egy ufo.

:))

on

wers # 2016.05.29. 13:03

szerintem eddig is nagyon türelmes voltál

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 12:53

Kész. Én feladtam.

Márti71 # 2016.05.29. 09:59

Én szeretném megkapni az örökségemet mert elég nehezen élek meg egyedül 2 gyerekkel.A legidösebb nővéremnek mindegy az nem foglalkozik gyakorlatilag semmivel.A középső aki megakarná venni mikor egyezkedni akartam vele kinevetett,azt mondta ha pénz kell vagy elfogadom a 2.5 milliot vagy nem lesz eladva.Innentől már nem tudok mit tenni a per sok idő és költséges.

MajorDomus # 2016.05.29. 09:55

Hogy jön ide-még -a törvény?
fordultál már hozzá?

A törvény előtt a másik felet is meghallgatják.
(Audiatur et altera pars)

nekem az a véleményem hogy a szakvélemény
mindig magasabb árat jelöl meg mint a piac.

probálj alkudni a nővéreddel! az jó ötlet.
mit szól ehhez a harmadik testvér?

Márti71 # 2016.05.29. 09:35

Minden esetre elég egy mocskos világ van,hogy a törvény is a csalóknak a másik embert kihasználoknak kedvez,ez csak az én vélemény mint jó hiszemü embernek.

Márti71 # 2016.05.29. 09:29

Megértettem,akkor vissza vonom a keresetett,és várok.

wers # 2016.05.29. 09:19

És az még fel sem merült, hogy ténylegesen mennyiért lehetne eladni? Na és mennyi időt kell a megfelelő vevőre várni? Ha sürgős, áron alul kell értékesíteni.

MajorDomus # 2016.05.29. 09:12

Van benne logika!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 07:52

Elmondom mégegyszer:

A pernek az illetéke - amelyet a felperesnek kell megelőlegeznie - legalább 280 ezer forint, de ha kényszer-értékesítést kérsz - és nem nagyon kérhetsz mást - akkor 840 ezer.
Ezt a végén a tulajdonostársak között egyenlően osztják fel.
Ha ügyvédet bíztok meg - nagyon rád férne - akkor az kb. még 1,4 millió. (Ha találtok szerény, a miniszteri rendelet szerinti ár alatt dolgozó kollégákat, akkor mondjuk egymillió.)
A kényszerértékesítést a végrehajtó végzi, az ő jutaléka, azt hiszem, 8%, tehát kb. 1,12 millió.

Ez eddig kb. 3 millió forint. A remélt 14 millió forintos eladási árból 11 millió marad. Igaz, az ebből rád eső 3,67 még mindig másfélszerese a tulajdonostárs által ajánlott 2,5M-nak. De tessék beszámítani az időfaktort - egy ilyen per azért első fokon is eltart fél-, egy évig; másrészt (ha igazam van, és kell a szakértő, és neked kell előlegezni, akkor) a szakvélemény is belekerül néhány százezerbe, és nem lehetsz biztos benne, hogy egybe fog vágni a hagyatéki leltárral.

Költségmentességet, benne a pártfogó ügyvédet kérhetsz ugyan, de esélyed inkább csak az illetékfeljegyzésre és a pártfogó ügyvéd díjának állami előlegezésére van. Akkor pedig a költségeket mégis csak állnotok kell, csak utólag.

Nem lenne célszerűbb alkudni egy kicsit? Hátha megegyeztek valahol hárommillió körül.

Márti71 # 2016.05.29. 07:33

Mint írtam csak egy laikus egészségügyi dolgozó vagyok,aki csak azt szeretné betartani ami a közjegyzöi papiron van.Nem akarok se nyerészkedni sem becsapni senkit.Ezt a növéremről már nem mondható el.A közjegyzönél 3 éve amikor anyukánk meghalt ott elfogadta az értékbecslést és itt is,a közjegyzőnél meg sem szólalt.Ha a biróság újabb értékbecslést fog kérni,akkor legyen egy frekventált helyen van a ház,ahol csak egy üres telek kerül 11 millióban.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 07:05

Mondom: aki a nagyobb értéket állítja, az köteles bizonyítani. Méghozzá igazságügyi szakértő kirendeltetésével. A kolléga szerint annak kell bizonyítania, aki nem fogadja el a hagyatéki leltárba felvett értéket.

Megértem, hogy a számodra kedvező értelmezést fogadod el helyesnek.

Márti71 # 2016.05.29. 07:00

Nem én vitatom az önkormányzat által kiadót értékbecslést hanem a növérem,neki kell bizonyitani ezek szerint a biróságon,hogy a ház a felét éri.