zártkerti ingatlan adásvétele


pepe112112 # 2016.12.05. 04:44

köszönöm szépen ügyvéd úr.

lajcsó # 2016.12.03. 20:26

"Én olyanra gondoltam amit csak ki kel tölteni. Olyan nyomtatvány nemlétezik?"
Olyan nincs! Egyébként is a szerződés megkötéséhez ügyvéd vagy közjegyző közreműködése szükséges!

pepe112112 # 2016.12.03. 14:18

köszönöm szépen ügyvéd úr de sajnos ezzel nem tudok boldogulni .Én olyanra gondoltam amit csak ki kel tölteni. Olyan nyomtatvány nemlétezik?
üdv zoltán

lajcsó # 2016.12.03. 07:34

A http://hirdetmeny.magyarorszag.hu/ oldalon találsz közzétett szerződéseket. Ezek ugyan nem minták, hanem kész szerződések.

pepe112112 # 2016.12.03. 07:02

üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem vagy kérésem lenne , honnan lethet letölteni egy zártkerti gyümölcsös adás vétele szerződés mintát . segit séget előre is köszönöm .
üdv zoltán

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.24. 21:44

Nem; igen; lehet.

Vape13 # 2016.11.24. 21:12

Tisztelt Fórumozók!

Ha veszek egy zártkerti ingatlant, drágábban, mint amennyiért eladom a lakóingatlanom és a garázsom, akkor csak a különbözet miatt kell ílletéket fizetnem? Vagy a zártkert teljes vételi összege után? Utóbbi esetén adóznom is kell az eladott ingatlanok után?

Köszönöm

lajcsó # 2016.11.11. 17:43

"vásárolnék, de zártkerti, művelés alól kivont területű ingatlant."
Na, ezért nem vagy jogosult illetékkedvezményre. Illetékkedvezményre csak másik lakás vásárlása esetén lennél jogosult.

lajcsó # 2016.11.10. 20:02

A teljes terület kivonható a zártkerti művelés alól. Másként nem is lehet. A kérdező elsődleges szándéka a csere, ami csak a kivonást követően lehetséges.
A tervezett cserének adóvonzata nincs feltételezve, hogy az ingatlanok azonos értékűek. Illeték 4 %. (Mindkét részről)

nanemaaa # 2016.11.10. 14:09

lajcsó
Persze. Már ha szántót teljes terjedelembe ki lehet vonni. Ha a kérdező a "kivett zártkert" művelési ágra hajt, hogy lakóépületet építhessen, mint ahogy gyanítom, számára egyáltalán nem mindegy, hogy miből mivé lesz kivonva.

lajcsó # 2016.11.10. 11:20

"A szántó szerintem nem zártkert."
A zártkerti ingatlan is lehet szántó művelési ágú. De mivel ki akarják/fogják vonatni az ingatlant a zártkerti művelés alól, a művelési ág nem releváns tényező.

nanemaaa # 2016.11.10. 07:20

orsi2013
Mielőtt a kútba ugrasz, nézz utána a dolgoknak. A szántó szerintem nem zártkert.

lajcsó # 2016.10.23. 21:43

"Kérdésem az lenne, hogy ennek mik a feltételei, hogyan zajlik le ez a folyamat?"
A legegyszerűbb az lenne ha kivonatnák a zártkerti művelés alól. Ebben az esetben nincs elővásárlási jog.
Ha ez nem megy akkor a Földforgalmi törvény szerint kell eljárni (kifüggesztés).
Hatósági jóváhagyás egyik esetben sem kell!

AnitaFüli # 2016.10.23. 14:03

Tisztelt Szakértők!

A segítségüket kérném!
Édesanyámnak van egy "zárt kert" besorolású 1440~pár négyzetméter nagyságú telke Kecskeméten, melynek tőszomszédságában a telek egyik végében egy háromszög alakú rész az Önkormányzat tulajdona,(Jelenleg a körbekerített, édesanyám tulajdonában lévő telken belül helyezkedik el) mely 80 négyzetméter.
Szeretnénk erre a telekre építeni, de nem haladja meg az 1500 m2-t, csak ha esetlegesen megvásárolná hozzá ezt a kis területet az önkormányzattól.
Kérdésem az lenne, hogy ennek mik a feltételei, hogyan zajlik le ez a folyamat?
Van e a lehetőségük a szomszédoknak is megvásárolni ezt a telket ha édesanyám felveti ötletét az helyileg illetékes földhivatalnál?(Tekintve hogy a szomszéd telkek is kisebbek 1500 m2-nél.)
Segítségüket előre is köszönöm!
Tisztelettel: Fülöp Anita

happycat # 2016.09.29. 13:09

Tisztelt Szakértők!

Szeretnek tájékozódni zartkert eladással kapcsolatban, es segitseget kérni.

2013 szeptembereben vettünk egy zartkertet 720 nm. Van rajta egy szerszámos. Akkor atlett irva ugyved intezte lanyom nevere lett iratva, edesapja vette neki, de. Ő mar nincs közöttünk, o is gondozta.

2016 marciusaban atminosittettem megis jott a papir a foldhivatalbol. El szeretnenk adni, kerdesem a koverkezo lenne.

Minek tudom árulni? Sima telek, vagy csak egyszerubb az eladása? Lehet rá epiteni? Ezeket szeretnem megerteni :)
Es az adozas, kell a lanyomnak utana adozni? Osszevonni a jovedelmevel, es ha igen akk mennyit, számít hogy mennyiert vettuk es adjuk majd el.

Köszönöm a válaszokat segitseget

Szép napot

Anita02 # 2016.08.27. 09:28

Tisztelt Fórumozók!

Művelési ág alól kivett területet szeretnék vásárolni, mi a pontos lefolyása és költsége ennek?(adás-vétel,illeték stb.)

Ha jól tudom, 3%-a beépíthető, én ezt hivatalos úton szeretném megoldani (35 2m). Ki járta már ki ezt az utat? (ingatlan terveztetés, építés, elfogadtatás, bejegyeztetés)
Ezek kb. mennyi időt és milyen összegeket emésztenek fel?

A válaszokat előre is köszönöm, üdvözlettel:Anita

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.15. 07:44

Kicsit félreértetted a tényállást.

lajcsó # 2016.08.13. 16:39

"Milyen lehetőségek vannak?"
Ha mégsem jönne össze: tulajdonosonként max.400 négyzetméter termőföldre lehet kérni a földhivataltól a más célú hasznosítás engedélyezését!
Ha ketten vagytok tulajdonosok, az már 800 négyzetméter!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.13. 13:26

Jaaa, értem, mit kérdezel. Nem kell megvárni, amíg a tulajdonjogotokat bejegyzik. Addig is bejelenthetitek a művelésből kivonást.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.13. 13:25

Szerintem az a kérelem benyújtásának a határideje.

csizmatimea # 2016.08.13. 11:34

Tisztelt Fórumozók!

Zártkerti ingatlan vásárlása esetén a hosszú eljárási idő miatt kieshetünk a 2016 decemberi átirási határidő alól, míg a nevünkre kerül. Az a kérdés, hogy a határidő lejárta után hogyan lehet és kb milyen költséggel kivonni a művelés alól? Milyen lehetőségek vannak?

Köszönöm! Tímea

HorvathE # 2016.07.27. 07:22

Köszönöm a tanácsot...
Nem akarja eladni, ragaszkodik hozzá, bár sok éve nem lakik ott, csak az elvált férj vagy élettárs...! Meg hát én is el akarom adni a sajátomat, nekem már megvan a vevőm. Minél előbb szeretnénk megkötni az adásvételt. A kifüggesztéses eljárás túl bonyolult és hosszú és olvastam arról, hogy a földbizottság keresztbe tehet. Ezt szeretném elkerülni az átminősítéssel. Azt olvastam, hogy a kérelem a zártkert egy részére is vonatkozhat, de akkor telekmegosztás kell. Az is elég bonyolult és költséges procedúra.

lajcsó # 2016.07.26. 18:06

Akkor vegyétek meg tőle a részét!

HorvathE # 2016.07.26. 17:37

Tisztelt Fórumozók!

Nekem az a kérdésem, mit tehetek:
Szeretném átminősíttetni a zártkerti ingatlanomat, azonban az osztatlan közös tulajdon. A másik félnek két tulajdonosa van egy elvált házaspár. Az volt férj is szeretné az átminősítést, azonban a volt feleség nem írja alá a kérelmet, mert attól fél, hogy ezzel át akarják őt verni és elveszti a tulajdonjogát. Ez azért van, mert nem érti az egészet. A fia nem tudja meggyőzni, hogy de nem származik belőle hátránya... Nekem már megvan a vevő az ingatlanra, csak erre várok, hogy az átminősítés meglegyen.
köszönöm a segítséget: HorváthE

lajcsó # 2016.05.23. 06:38

Zártkerti ingatlan is lehet szomszédos föld, ha még nem vonták ki a művelés alól. (A zártkerti művelés alól kivonást követően már nem felel meg törvény földre vonatkozó kritériumainak.)