zártkerti ingatlan adásvétele


Bea1 # 2016.05.22. 13:55

Aha. Én szomszédos földön a szomszédos zártkertet értettem.

Ezek szerint rosszul.

lajcsó # 2016.05.22. 11:48

"Kérdezném, ha megveszem a kivonatott zártkertet, a szomszédos földre gyakorolhatom az elővásárlási jogomat, mint földműves szomszéd?"
Nem!
"szomszédos föld: az olyan föld, amely - a település közigazgatási határától függetlenül - a jogügylet tárgyát képező földdel közvetlenül, illetve önálló helyrajzi szám alatt nyilvántartott út, árok, csatorna közbeékelődésével közvetve érintkezik;" (Földforgalmi törvény)

Bea1 # 2016.05.22. 11:13

hacsak ki nem vonják azt is. De nem elég a szomszédi titulus, mindenképp regisztrált földművesnek kell lennie!

Ha az, és szomszéd is, és nem vonatják ki azt is, és eladásra kínálják, akkor nagy esélye van,hogy tudja gyakorolni az elővásárlási jogát.

Bea1 # 2016.05.22. 06:14

Az eladási ár az illeték alapja.

lajcsó # 2016.05.21. 18:50
  1. Díjmentes.
  2. Kb. 1 hónap.
  3. Igen.
  4. Semmi nem tiltja.
  5. Ezt a földhivatal tudná megmondani pontosan, de nem olcsó.
  6. Illetéket kell fizetni.
MajorDomus # 2016.05.11. 19:48

Úgy tudom illetékmentes

MajorDomus # 2016.05.11. 19:48

Úgy tudom illetékmentes

NagySSándor # 2016.05.11. 05:55

Köszönöm!

MajorDomus # 2016.05.10. 18:26

Ősszel még lehet!

NagySSándor # 2016.05.10. 13:09

Köszönöm!

MajorDomus # 2016.05.09. 19:22

Nem szerepel a nyári ülésszak napirendjén!

lajcsó # 2016.05.09. 17:00

A törvénymódosítás az Országgyűlés hatásköre.

NagySSándor # 2016.05.09. 15:20

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék arról, hogy a zártkertek művelés alóli kivonásának ez év végéig szóló határideje nem lesz esetleg meghosszabbítva?

Köszönöm!

Nagy S. Sándor

MajorDomus # 2016.04.28. 16:51

Judy76
Elég lesz egy ügyvédi levél, okosan megfogalmazva. Nagy mértékben elősegíti a hitel felvételét.

NagySSándor # 2016.04.28. 06:42

Kedves Bea1!Köszönöm a válaszát!

Bea1 # 2016.04.06. 06:10

Nincs egy "nagycsaládos ismerősöd" akik jó nagy hanggal kimennének, és tetszene nekik az ingatlan? pont alkalmas lenne sertés és lótenyésztésre nekik, 8 gyerekük és házastársaik ott lakhatnának,stb, stb.

Ha ez nem működne, vagy nem tartod etikusnak, műveletlen zártkertet egy évre elvehet az önkormányzat a tulajoktól, és közmunkásoknak adhatja művelésre... ugyanaz a helyzet előállhat.

Judy76 # 2016.04.05. 20:13

Kezdem elveszíteni a hitemet abban, hogy hozzájuthatok a örökösrészemhez... Már régóta fordulok hozzátok segítségért, minden tanácsot megfogadtam, de sajnos még mindig nem oldódott meg. Naivan hittem a hugomnak, hogy hitelt vesz fel és abból kiváltja a tulajdonrészemet, mert még mindig ragaszkodik ahoz, hogy meg akarja venni. A helyzet most az, hogy a sokadik "jövőhét" is eltelt de pénz még sehol. Húsvét előtt úgy váltunk el, hogy "a bankban azt mondták legkésőbb április 5-ig folyósítják a hitel". Tegnap felhívtam, még alá sem írta a szerződést és megint hiányzik valami papír a központból... kezdem feladni, elfáradtam. Nagyon régóta várok már erre a pénzre és egyre jobban kellene, lassan napi megélhetési gondjaink vannak. Ami a legelkeserítőbb, hogy lenne egy vevő az egész ingatlanra.... Tudom, forduljak a bírósághoz, de miért??? Miért lehetséges, hogy ő engem ilyen helyzetbe hozhat és ne, elég hogy 2 éve a pénzére várunk, még kezdjek bele egy hosszú pereskedésbe is, amiben számtalanszor elbukhatok újra meg újra, mert neki joga van.... én a jogomat miért nem érvényesíthetem? A fele tulajdont árulom, de esélytelen.. :(

MajorDomus # 2016.04.05. 19:46

Elég nagy kitolás a zártkert.

lajcsó # 2016.04.05. 18:35

"jel muv.ág (kivett) szőlő és gazdasági épület"
Az ingatlan egyik alrészlete "szőlő" művelési ágú, a másik alrészlet "gazdasági épület" kivett megnevezésű.

"elképzelhető, hogy már automatikusan kivonják?"
Kizárt.

"miért szerepel a "(kivett)" szó az alrészlet adatoknál?"
A "gazdasági épület" miatt.

"Most nekem be kell-e mennem az önkormányzathoz bejelentenem az adás-vételt az építményadó miatt, vagy azt megteszi a földhivatal?"
Neked kell az adó ügyében eljárnod!

Bea1 # 2016.04.05. 18:27

NagysSándor

Annyiban, hogy innentől kezdve nem termőföld, és szabadon adható, vehető, nincs elővásárló, és nincs művelési kötelezettség.

Így a szomszédokat sem kell értesíteni.

Elbukhat, ha más többet ajánl, mint Ön.

Miért lett elutasítva a szerződés? Ez egy lényeges dolog lehet.

BV201 # 2016.04.05. 17:50

Üdvözlet! Korábban már kértem tanácsot novemberben vásárolt zártkert ügyben, igen hasznos válaszokat is kaptam. Most ott járok, hogy be lett adva a bejegyzési kérelem a földhivatalnak, az eljárási díjat kifizettem. A Megyei Kormányhivatal küldött egy "Egyszerűsített határozat-szemlét", ami úgy néz ki, mint egy tulajdoni lap. Az ingatlan adatainál az szerepel, hogy "jel muv.ág (kivett) szőlő és gazdasági épület" "3,40AK. min.o. 6" és a bejegyző határozat 2016.03.16 nappal 1/1 tul. hányadban az én nevemen van.
Amikor megvásároltam, az ügyvéd kikérte a tulajdoni lapot(én nem láttam) és akkori elmondása szerint "szőlő - gyümölcsös"-ként szerepelt, ezért tartozott a földforgalmi törvény hatálya alá, ezért kellett sok-sok hónapot várni.
Én eddig nem adtam be kérelmet a kivonásra, elképzelhető, hogy már automatikusan kivonják? Ez után kapok még egy tulajdoni lapot is a földhivataltól, amikor a bejegyzés megtörtént?
A célom az, hogy ezután ne tartozzon a földforgalmi tv. alá és bármikor szabadon eladhassam ha véletlen úgy alakulna. Az előző tulaj azt mondja, ő nem vonatta ki, de akkor miért szerepel a "(kivett)" szó az alrészlet adatoknál?
Az ingatlan adatainál szerepel egy olyan is 2004.11.02-vel, hogy "szolgalmi jog, Jogi jelleg, Szöveges hivatkozás" "Bejegyző határozat: 2004.11.02 Alrészlet és területváltozás digitális térképátalakítás folytán."
Remélem sikerült érthetően fogalmaznom és kapok választ, hogy most mit kell tennem, vagy kell-e egyáltalán valamit.
Még egy kérdés: Most nekem be kell-e mennem az önkormányzathoz bejelentenem az adás-vételt az építményadó miatt, vagy azt megteszi a földhivatal? (Egerről van szó ha van jelentősége.)
Köszönöm a válaszokat!

NagySSándor # 2016.03.26. 12:01

Tisztelt Szakértők!

A NAK részérőr elutasításra került a zártkertre létrejött szerződésünk.

Ha kivonja a tulajdonos a műlelési ág alól a birtokot ez mennyiben változtatja meg a föld státuszát-miben lesz más mint azelőtt volt a művelési ág alól kivettségen kívül?

Ha "kivontként" vásárolnám meg,értesíteni kell a szomszédos tulajdonosokat?

Van olyan dolog ami miatt elbukhat egy ilyen-"kivont"-szerződés?

Köszönöm a segítségüket!
Üdvözlettel: Nagy Sándor

piccian # 2016.03.24. 11:49

Köszönöm a válaszokat!

lajcsó # 2016.03.23. 14:33

"Utána az önkormányzat tudja a szőlő minősítést megszüntetni."
Az önkormányzatnak erre nincs hatásköre! A földhivatal jogosult eljárni az ügyben.

végrehajtó1 # 2016.03.23. 13:22

Elöször a zárt kerti minősítést kell megszüntetned.Ez ingyenes idén.
Utána az önkormányzat tudja a szőlő minősítést megszüntetni.
Ha ez mind +van akkor szabadon adhatod veheted ....